Forum Kościół Rzymskokatolicki Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Zapomniana przepowiednia św Bernadetty Soubirous? Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32724 Przeczytał: 36 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 17:25, 29 Lut 2016 Powrót do góry

Ostatnio na bardzo wielu stronach polskich (ale i na wielu zagranicznych też była) przeczytałam nieznaną mi zapomnianą przepowiednię św Bernadetty Soubirous. Czytałam to udostępnione na fb i był podany odnośnik do Gloria.tv. Poniżej zamieszczam tę treść:

Zapomniana przepowiednia św Bernadetty Soubirous?

Ks. Antoine Le Grande, przeglądając teczki sprawy objawień w Lourdes w archiwum watykańskim, trafił na list do papieża Leona XIII napisany przez Św. Bernadettę Soubirous tuż przed jej śmiercią w 1879 r. Przepowiednie dotyczą XX wieku, przekazane jej przez świętą Dziewicę. Papież nie uznał za stosowne opublikować ich, przeleżały więc w archiwum zapomniane. Biorąc pod uwagę ich treść trudno się dziwić Leonowi XIII. Objawienia prywatne nie potwierdzone przez urząd nauczycielski Kościoła nie są wiążące, co nie oznacza, że muszą być nieprawdziwe.

Cztery z nich już się spełniły. Warto zapoznać się szczegółowo z piątą. Spełnione cztery dotyczą:
Rozwoju Lourdes jako miasta sanktuarium,
Serii ważnych odkryć naukowych,
Przejęcia władzy w Niemczech w latach 30-tych przez bestialski system
Wylądowanie Amerykanów na księżycu.

A oto treść piątego objawienia:

"Wasza Świątobliwość, Święta Dziewica powiedziała mi, że przy końcu XX w. nadejdzie koniec nauk. Nowy okres wiary rozpocznie się na całym świecie. Uzyskany zostanie dowód, że to Bóg stworzył świat i człowieka. Będzie to początek końca nauk, w które ludzie przestaną wierzyć. Miliony ludzi ponownie zwróci się ku Chrystusowi, a moc Kościoła większa będzie niż kiedykolwiek. Dla wielu ludzi powodem, dla którego odwrócą się od uczonych, będzie arogancka postawa doktorów pracujących nad zrealizowaniem istoty powstałej ze skrzyżowania człowieka ze zwierzęciem. Ludzie poczują w głębi swoich serc, że jest to coś, czego nie sposób usprawiedliwić. Przez jakiś czas nie będzie jak powstrzymać tworzenia tych monstrów! ale uczeni zostaną ostatecznie przepędzeni ,Jak przepędza się stado wilków”. U progu roku 2000 będzie się obserwować starcie następców Mahometa i narodów chrześcijańskich, nastanie wielka bitwa, w której 5 650 451 żołnierzy straci życie, a bardzo destruktywna bomba zostanie rzucona na miasto w Persji. Ale na końcu znak krzyża zwycięży, a wszyscy muzułmanie nawrócą się na chrześcijaństwo. Nastąpi wiek pokoju i szczęścia, ponieważ wszystkie państwa złożą swoje arsenały. Nastąpi wielkie bogactwo, podczas gdy nasz Pan obłoży swoim błogosławieństwem wiernych. Na całej ziemi nie pozostanie ani jedna rodzina żyjąca w biedzie i cierpiąca głód. Jeden na dziesięciu otrzyma moc leczenia schorzeń u tych, którzy go poproszą o pomoc. Po tych cudach słychać będzie głos radości od wielkiej liczby ludzi. Wiek XXI nazwany będzie „Drugim złotym okresem ludzkości"

(„Opoka” , wrzesień 1999, pod redakcją prof. Macieja Giertycha, ul. Parkowa 19/8, 62-035 Kórnik).

[link widoczny dla zalogowanych]


------------------------------------***-------------------------------


Na innej stronie, z parafii Goliszew tu:

[link widoczny dla zalogowanych]


Z listu św. Bernadetty Soubirous do papieża Leona XIII
Zapomniana Przepowiednia


Image

Ks. Antoine Le Grande przeglądając teczki sprawy objawień w Lourdes w archiwum watykańskim rok. 1997, trafił na list do papieża Leona XIII napisany przez św. Bernadettę Soubirous tuż przed jej śmiercią w 1879 r. Pismo traktowane jako utracone od 120 lat. List znajdował się w metalowej puszce i składał się 5 kartek-przepowiedni dotyczących XX wieku, a przekazanych jej przez świętą Dziewicę. Papież nie uznał za stosowne opublikować ich, przeleżały, więc w archiwum zapomniane. Biorąc pod uwagę ich treść trudno się dziwić Leonowi XIII. Objawienia prywatne niepotwierdzone przez urząd nauczycielski Kościoła nie są wiążące, co nie oznacza jednak, że muszą być nieprawdziwe. Biorąc pod uwagę, że cztery z przepowiedni św. Bernadetty już się spełniły warto zapoznać się szczegółowo z piątą.

Spełnione 4 dotyczą:

1) rozwoju Lourdes jako miasta sanktuarium i ważne miejsce pielgrzymek. Wielu ludzi będzie uzdrowiony przez wodę ze źródełka.

2) serii ważnych odkryć naukowych, w tym "korzystanie z energii elektrycznej", i wynalazek kilku typów urządzeń elektrycznych.

3) przejęcia władzy w Niemczech w latach trzydziestych przez bestialski system, który upadnie wraz z końcem wojny, w którą będą zaangażowane prawie wszystkie narody.

4) wylądowania Amerykanów na księżycu ku rokowi 1970.

5) A oto treść kartki piątej:

Wasza świątobliwość, święta Dziewica powiedziała mi, że na końcu XX wieku nadejdzie koniec nauk. Nowy okres wiary rozpocznie się na całym świecie. Uzyskany zostanie dowód, że to Bóg stworzył świat i człowieka. Będzie to początek końca nauk, w które ludzie przestaną wierzyć. Miliony ludzi ponownie zwróci się ku Chrystusowi, a moc Kościoła będzie większa niż kiedykolwiek. Dla wielu ludzi powodem, dla którego odwróci się od uczonych będzie arogancka postawa doktorów pracujących nad zrealizowaniem istoty powstałej ze skrzyżowania człowieka ze zwierzęciem. Ludzie poczują w głębi swoich serc, że jest to coś czego nie sposób usprawiedliwić. Przez jakiś czas nie będzie jak powstrzymać tworzenia tych monstrów, ale uczeni zostaną ostatecznie przepędzeni jak przepędza się stado wilków.
U progu roku 2000, będzie się obserwować starcie następców Mahometa i narodów chrześcijańskich. Nastanie wielka bitwa, w której 5,650,451 żołnierzy straci życie, a bardzo destruktywna bomba zostanie rzucona na miasto w Persji. Ale na końcu znak krzyża zwycięży, a wszyscy muzułmanie nawrócą się na chrześcijaństwo. Nastąpi wiek pokoju i szczęścia, ponieważ wszystkie państwa złożą swoje arsenały. Nastąpi wielkie bogactwo, podczas gdy Nasz Pan obłoży Swoim błogosławieństwem wiernych. Na całej ziemi nie pozostanie ani jedna rodzina żyjąca w biedzie i cierpiąca głód. Jeden na dziesięciu otrzyma moc leczenia schorzeń u tych, którzy go poproszą o pomoc. Po tych cudach słychać będzie głos radości od wielkiej liczby ludzi. Wiek XXI nazwany będzie "Drugim złotym okresem ludzkości".


[link widoczny dla zalogowanych]


-------------------------------------***---------------------------------

I jeszcze jedna strona zagraniczna:

La quinta profecía dada por María a Bernardita de Lourdes trata sobre nuestros tiempos
(Piąte proroctwo dane przez Maryję do Bernadetty z Lourdes jest o naszych czasach)


Image

(...)

[link widoczny dla zalogowanych]


Zapewniam, że jest na bardzo wielu stronach, kto ciekaw więcej może z googlem poszukać. Ja nie widzę potrzeby więcej stron tu podawać.


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Wto 16:10, 28 Wrz 2021, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32724 Przeczytał: 36 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 18:31, 29 Lut 2016 Powrót do góry

Chciałam coś więcej się o tym dowiedzieć, tym bardziej, że jako strona źródłowa podana jest: („Opoka” , wrzesień 1999, pod redakcją prof. Macieja Giertycha, ul. Parkowa 19/8, 62-035 Kórnik). Znalazłam stronę i taki wpis o tym jest:

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]


Nie wiele nowego powyższe mi wnioslo. W dalszym ciągu się nad tym zastanawiam, zaczęłam szukać co to za ks. Antoine Le Grande Szukając z googlem, nic nie mogłam znaleźć, raz pokazał mi się jakiś mnich chyba z III wieku, drugim razem jakiś filozof z XVII wieku. Poprosiłam znajomego o pomoc i .... odzew był, pomoc okazała się skuteczna, proszę czytać i patrzeć.


Gazeta "Weekly World News", w której wg strony tej:

[link widoczny dla zalogowanych]

"(...)It was first revealed earlier this year in an article by a Vincenzo Sardi in the tabloid Weekly World News.(...)"

... po raz pierwszy ukazała się informacja, to "poważny" periodyk Wink

(jak jak się kliknie na końcu powyższej strony w "click here" - to otwiera się strona z dobrym i z całym dziadostwem - to już moje stwierdzenie, po rozejrzeniu się tam).


Tutaj skan odnośnej strony z "Weekly World News":

[link widoczny dla zalogowanych]


[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]

1. [link widoczny dla zalogowanych]
2. [link widoczny dla zalogowanych]


Nb. ta gazeta "Weekly World News" podaje też wiele innych, równie szokujących informacji (vide ich strona [link widoczny dla zalogowanych] ):

* Raport: przez słodycze zbierane w Halloween dzieci mądrzeją
* Ciasteczkowy Potwór napada na dzieci na Times Square
* Największy halibut na świecie
* Rekin, który chodzi
* Sześciocalowy kosmita

A tutaj zestawienie okładek:
[link widoczny dla zalogowanych]

Tyle informacji z poszukiwań znajomego.

Gazeta "Weekly World News" jakoś skojarzyła mi się z inną gazetą szmatławcem, z francuskim "Charlie Hebdo" - tylko z taką różnicą, że ta pierwsza ogłupia, a ta druga ubliża!

Patrząc na okładki tego pisma WWN, to przecież takie idiotyczne te okładki, że wcale się na to patrzeć nie chce! Gazeta ta w 1998 roku wcale nie była poważniejsza. Można pytać, czy taki ksiądz to w ogóle istniał? czy sobie go wymyślili? Spodziewam się, że wymyślili, bo jakby był prawdziwy, to mógłby ich zaskarżyć.


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 19:15, 29 Lut 2016, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32724 Przeczytał: 36 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 19:03, 29 Lut 2016 Powrót do góry

Jeszcze jeden wpis odnośnie tej zapomnianej przepowiedni św Bernadetty Soubirous za stroną [link widoczny dla zalogowanych] jest to strona pana Krzysztofa z Łodzi, nie muszę o tym tu pisać, bo można gdzie indziej tu na forum o działalności tego pana przeczytać. I cóż tam czytamy?

Objawienie św. siostry Bernadety Subirues
(wygłoszone w Homilli Ks. Bp Edwarda Frankowskiego w dniu 2 - 10 – 2008 w Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu)

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

W Homilli Ks. Bp Edwarda Frankowskiego można to posłuchac tu:

... klikając na link ...odtąd:

https://youtu.be/ajmC__vA1XY?t=2122No cóż ... wszyscy zostali wprowadzeni w przysłowiowe maliny i prof. Maciej Giertych, za nim ks. bp Frankowski i całe stado "owieczek". Nikt nie jest zobowiązany do wiary w takie różne "orędzia", "objawienia". Nawet w uznane objawienia przez Kościół nikt nie ma obowiązku wierzyć, ale dla wielu przyczyniają się do pogłębienia swojej wiary i to jest dobre, a w przypadku gdzie są jakieś wątpliwości, to można i ponieść szkodę duchową, dlatego Kościół ostrzega. No w tym przypadku nikt głębiej nie sięgnął i nie sprawdzał.

Obecne czasy w jakich żyjemy (to nie od dziś, a co najmniej od 50 lat) - kryzys ekonomiczny, moralny, kryzys wiary, a może i wielka apostazja, to jest czas, że szatan musi to wykorzystać i wykorzystuje mnożąc różne fałszywe objawienia i wizje, które z kolei inni wykorzystują.

Tu trzeba ufać Panu Bogu, modlić się, a nie czytać takich różnych ostrzeżeń i żyć w jakimś lęku. Sam Pan Jezus dał tyle ostrzeżeń w Piśmie św. że nam wystarczą.


Wiarygodne i pewne ostrzeżenie to mamy w drugim liście do Tesaloniczan:

Cytat:
2 List do Tesaloniczan
Okoliczności powtórnego przyjścia Chrystusa


2
1 W sprawie przyjścia Pana naszego Jezusa Chrystusa i naszego zgromadzenia się wokół Niego, prosimy was, bracia, 2 abyście się nie dali zbyt łatwo zachwiać w waszym rozumieniu ani zastraszyć bądź przez ducha1, bądź przez mowę1, bądź przez list, rzekomo od nas pochodzący, jakoby już nastawał dzień Pański. 3 Niech was w żaden sposób nikt nie zwodzi, bo [dzień ten nie nadejdzie], dopóki nie przyjdzie najpierw odstępstwo2 i nie objawi się człowiek grzechu, syn zatracenia2, 4 który się sprzeciwia i wynosi ponad wszystko, co nazywa się Bogiem lub tym, co odbiera cześć3, tak że zasiądzie w świątyni Boga3 dowodząc, że sam jest Bogiem. 5 Czy nie pamiętacie, jak mówiłem wam o tym, gdy wśród was przebywałem? 6 4 Wiecie, co go teraz powstrzymuje, aby objawił się w swoim czasie. 7 Albowiem już działa tajemnica bezbożności. Niech tylko ten, co teraz powstrzymuje, ustąpi miejsca, 8 wówczas ukaże się Niegodziwiec, którego Pan Jezus zgładzi tchnieniem swoich ust5 i wniwecz obróci [samym] objawieniem swego przyjścia. 9 Pojawieniu się jego towarzyszyć będzie działanie szatana, z całą mocą, wśród znaków i fałszywych cudów6, 10 [działanie] z wszelkim zwodzeniem ku nieprawości tych, którzy giną, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, aby dostąpić zbawienia. 11 Dlatego Bóg dopuszcza działanie na nich oszustwa, tak iż uwierzą kłamstwu7, 12 aby byli osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, ale upodobali sobie nieprawość.

Również w innym miejscu w Piśmie św. na straszne, kryzysowe czasy mamy znamienną przestrogę:

Cytat:
"Nadejdą ciężkie chwile. Ludzie bowiem będą samolubni, chciwi, pyszałkowaci, wyniośli, bluźniący, nieposłuszni rodzicom, niewdzięczni, bezbożni, nieczuli, nieustępliwi, rzucający oszczerstwa, nieopanowani, okrutni, nienawidzący dobra, zdradliwi, porywczy, zarozumiali i kochający przyjemności bardziej niż Boga. Będą zachowywać pozory pobożności, a wyprą się tego, co jest jej siłą. Unikaj takich ludzi" (2 Tm 3, 1-5).
Zobacz profil autora
Mary
Użytkownik


Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 119 Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pon 19:12, 07 Mar 2016 Powrót do góry

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Dobrze, Pani Tereso, że Pani czuwa nad tymi źródłami i wyłapuje fałszywki. Zaraz usunę z blogu tę pseudo- sensację. Nawiasem mówiąc zamieściłam bez przekonania, na sugestię innego blogera, ale wierzyć mi się w to nie chciało. Jednak muszę być ostrożniejsza. Moja intuicja mówiła mi -nie, ale chciałam podać informację, skoro istnieje. Serdecznie dziękuję za wyprowadzenie z błędu. Z Panem Bogiem- Błogosławieństwa Bożego życzę!
Maria
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)