Forum Kościół Rzymskokatolicki Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Zielonoświątkowy Powszechny Kościół Królestwa Bożego Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32748 Przeczytał: 51 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 14:03, 01 Sie 2014 Powrót do góry

Powstała replika świątyni jerozolimskiej

W São Paulo odbyła się 31 lipca wieczorem inauguracja repliki Świątyni jerozolimskiej, zbudowanej w X w. przed Chrystusem przez króla Salomona.

Image

W świątyni, która będzie siedzibą zielonoświątkowego Powszechnego Kościoła Królestwa Bożego, może zmieścić się jednocześnie 10 tys. wiernych.

Ta kierowana przez kontrowersyjnego biskupa Edira Macedo wspólnota ma już w Brazylii ponad 7 tys. świątyń. Największą z nich będzie od tej pory Świątynia Salomona.

Gdy w 2010 r. rozpoczynano budowę, jej koszty szacowano na około 113 mln dolarów, jednak według brazylijskiej prasy ostatecznie kosztowała ona 310 mln dolarów. Monumentalna budowla znajduje się w dzielnicy Brás. Ma 126 m długości i 104 m szerokości. Fronton wznosi się na wysokość 55 m. Pod budynkiem znajduje się parking na 1200 samochodów. W kompleksie są też sale do studiowania Biblii dla 1300 dzieci, audytorium, mieszkania dla pastorów, a także studia radiowe i telewizyjne. Nocą świątynia jest podświetlona.

Co ciekawe, aby uczestniczyć w nabożeństwie w Świątyni Salomona, trzeba będzie najpierw uzyskać akredytację w jednej z pozostałych świątyń Kościoła. Będzie ona ważna jedynie we wskazanym dniu i godzinie.

Budowa oryginalnej Świątyni jerozolimskiej rozpoczęła się w 960 r. przed Chrystusem. Była kilkakrotnie burzona i odbudowywana. Obecnie pozostał z niej tylko fragment zachodniego muru, tzw. Ściana Płaczu.

Powszechny Kościół Królestwa Bożego powstał w 1977 r. Założył go były pracownik loterii w Rio de Janeiro Edir Macedo. Obecnie ma około 13 mln wiernych w Brazylii i innych krajach świata. Kościół jest bardzo obecny na portalach społecznościowych, takich jak Facebook i Twitter, które traktuje jak kanały ewangelizacji, jak również w nadającej 24 godziny na dobę własnej telewizji Record, drugiej co do wielkości w Brazylii. Ma również radio Aleluya, które obejmuje zasięgiem 75 proc. terytorium kraju, dysponuje też siecią 64 stowarzyszonych rozgłośni lokalnych. W 2011 r. Macedo został oskarżony przez brazylijskiego fiskusa o pranie milionów dolarów pozyskanych od wiernych w zamian za fałszywe obietnice pomocy duchowej.

Brazylia jest krajem z największą na świecie liczbą katolików. W 2010 r. do Kościoła katolickiego należało tam ponad 123 mln ludzi (64,6 proc. mieszkańców). Ich procentowy udział zmniejsza się jednak, podczas gdy stale wzrasta ewangelików, którzy stanowią już 22,2 proc. ludności (42,3 mln ludzi). Największy przyrost liczby wiernych odnotowują wspólnoty zielonoświątkowe.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pią 12:20, 20 Sty 2023, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32748 Przeczytał: 51 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 14:43, 01 Sie 2014 Powrót do góry

Cytat:
Budowa oryginalnej Świątyni jerozolimskiej rozpoczęła się w 960 r. przed Chrystusem. Była kilkakrotnie burzona i odbudowywana. Obecnie pozostał z niej tylko fragment zachodniego muru, tzw. Ściana Płaczu.

W Izraelu też przystąpili do budowy repliki Świątyni Jerozolimskiej. Jest o tym pisane tu:

Świątynia niezgody w Mieście Pokoju
(...)
http://www.traditia.fora.pl/historia,41/swiatynia-niezgody-w-miescie-pokoju,3358.html


Cytat:
Powszechny Kościół Królestwa Bożego powstał w 1977 r. Założył go były pracownik loterii w Rio de Janeiro Edir Macedo. Obecnie ma około 13 mln wiernych w Brazylii i innych krajach świata.

To jest ten Pan:

Image

[link widoczny dla zalogowanych]

Kościół Powszechny Królestwa Bożego
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]

Macedo, głosi, że przyczyną ludzkich niepowodzeń, biedy i bezrobocia jest diabeł, którego można wypędzić, uczestnicząc w spotkaniach organizowanych przez jego wspólnotę. Natomiast dobrobyt jest darem Bożym i można go osiągnąć potęgą wiary. To dlatego niedawno katolicki metropolita Paraíby, abp Aldo de Cillo Pagotto skrytykował Powszechny Kościół Królestwa Bożego za to, że „w kosztownych gmachach obiecuje biednym, prostym ludziom, że z pomocą Bożą będą mogli szybko osiągnąć dostatek materialny”.

W 2005 r. Macedo założył Republikańską Partię Brazylii, do której wstąpił wiceprezydent kraju, biznesmen i multimilioner José Alencar.

Autor projektu świątyni, Rogério Silva de Araújo zapewnia, że wchodzący do niej ludzie będą mieli wrażenie, że znajdują się w prawdziwej świątyni Salomona. - Począwszy od fasady, przez atrium, aż po nawę chcemy przenieść wchodzących do przeszłości - deklaruje architekt. Wyjaśnia, że w tym celu budowniczy skorzystają z najnowszych zdobyczy technologicznych.

Na ołtarzu świątyni znajdzie się replika Arki Przymierza. Gdy będzie otwarta, można będzie zajrzeć do jej wnętrza. Ponadto będzie się ona odbijała w baptysterium, tworząc wrażenie, że osoba chrzczona znajduje się w Arce. Z przodu ołtarza zostanie wbudowanych 12 kamieni, symbolizujących 12 pokoleń Izraela. Natomiast na ścianie za ołtarzem zostanie wyryty wielki napis w języku portugalskim: „Jezus Chrystus jest Panem”.Wiele o tym "kościele" pisze tu:

Świątynia Salomona w Brazylii

Niedziela Ogólnopolska 33/2010

W czasie gdy żydzi obchodzili Tisha B’av, czyli wspomnienie zniszczenia pierwszej i drugiej świątyni, z Brazylii napłynęły informacje, że jedna z grup ewangelikalnych otrzymała pozwolenie na wzniesienie świątyni będącej repliką świątyni Salomona. Brazylijski dziennik „Estadăo de Săo Paulo” poinformował, że świątynia powstanie w Săo Paulo i będzie kosztowała 200 mln dolarów. Obiekt, według zapewnień Edira Macedo, założyciela i duchowego lidera Uniwersalnego Kościoła Królestwa Bożego, pomieści 10 tys. wiernych. Będzie dwa razy wyższy niż figura Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro. Zostanie zbudowany z kamienia takiego jak świątynia Salomona, który już został zamówiony w Izraelu. Oprócz miejsca modlitwy w obiekcie znajdą się studia radiowe i telewizyjne, a obok - parking na 1000 samochodów. Zdaniem Macedo, projekt zyskał przychylne przyjęcie wśród żydowskich duchownych.

Uniwersalny Kościół Królestwa Bożego jest znany brazylijskiej policji. 12 lat temu śledczy prowadzili śledztwo w sprawie dziwnych praktyk liderów wspólnoty, którzy powielali średniowieczne praktyki przy odprawianiu egzorcyzmów.

[link widoczny dla zalogowanych]Wyborcza też o tym pisała:

Universal Church, brazylijska religijna maszynka do zarabiania pieniędzy, podbija Europę
Aleksandra Szyłło 2013-05-04
Wypędzanie diabła i recepta na szczęście w zamian za dziesięcinę - sekta neoprotestancka Universal Church przyjechała z Brazylii i podbija Europę
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]Cytat:
Brazylia jest krajem z największą na świecie liczbą katolików. W 2010 r. do Kościoła katolickiego należało tam ponad 123 mln ludzi (64,6 proc. mieszkańców). Ich procentowy udział zmniejsza się jednak, podczas gdy stale wzrasta ewangelików, którzy stanowią już 22,2 proc. ludności (42,3 mln ludzi). Największy przyrost liczby wiernych odnotowują wspólnoty zielonoświątkowe.


Brazylia: katolicyzm w kryzysie
(...)
http://www.traditia.fora.pl/kryzys-naduzycia-w-kk,20/brazylia-katolicyzm-w-kryzysie,10110.html


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pią 13:58, 20 Sty 2023, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32748 Przeczytał: 51 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 9:22, 02 Sie 2014 Powrót do góry

Brazylia: otwarcie repliki świątyni Salomona

Replikę biblijnej świątyni Salomona otwarto w São Paulo w Brazylii. Inauguracji budowli należącej do jednego z Kościołów pentekostalnych dokonała prezydent kraju Dilma Rousseff z udziałem wielu wpływowych polityków. Wznoszenie świątyni trwało cztery lata i kosztowało 300 mln dolarów.

Ponieważ w Brazylii zbliżają się październikowe wybory prezydenta, a także senatu i gubernatorów stanów, udział polityków w inauguracji świątyni był ewidentnym zabiegiem uzyskania głosów w tej wspólnocie ewangelikalnej. Założona przed 30 laty przez byłego funkcjonariusza zakładu pogrzebowego Edira Macedo szczyci się świątynią, która sprowokowała w całym kraju wiele kontrowersji.

Zainaugurowana imitacja biblijnej świątyni Salomona należy do Kościoła Powszechnego Królestwa Bożego (IURD). Monumentalna budowla zajmuje cały kwartał w rejonie miasta São Paulo, gdzie wyraźnie kontrastuje z szarymi halami zakładów przemysłowych i budynkami mieszkalnymi oszpeconymi różnorodnymi graffiti. Świątynia jest w stanie pomieścić 10 tys. osób. Cały kompleks sięga wysokości 11 pięter i jest w nim wiele sal przeznaczonych dla szkółki biblijnej dla dzieci, jak też luksusowe apartamenty dla liderów tej wspólnoty pentekostalnej. Przy świątyni została usytuowana oaza drzew oliwkowych na wzór ogrodu w Getsemani, a także postawiono 30 wysokich kolumn. Odpowiedzialny za opracowanie projektu świątyni architekt Rogério Araújo podkreśla, że wspólnota ewangelikalna nie żałowała środków materialnych na tę budowę. Głównym zamierzeniem było zbudowanie takiego kolosa, aby przechodzący ludzie przystawali i podziwiali to monumentalne dzieło.

Wielkie Kościoły pentekostalne w Brazylii mają na celu sukcesywne zdobywanie wysokich stanowisk politycznych, by przez to wywierać coraz większy wpływ na społeczność tego kraju. W parlamencie została utworzona przed kilku laty grupa deputowanych wywodzących się z grup ewangelikalnych. Edir Macedo, założyciel wspomnianego Kościoła pentekostalnego, magnat telewizyjny i zarazem jeden z milionerów brazylijskich, nie kryje swoich ambitnych planów, aby w niedalekiej przyszłości zająć fotel prezydenta tego kraju.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pią 12:54, 20 Sty 2023, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Mary
Użytkownik


Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 119 Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Śro 9:48, 10 Wrz 2014 Powrót do góry

Radio watykańskie, czytelnik na moim blogu pisze, że również tv Trwam podają wiadomości o rzekomym porozumieniu się Papieża Franciszka z Kościołem Zielonoświątkowym, a nawet nie nazywanie Zielonoświątkowców sektą, lecz częścią KK.
Te wiadomości dziwią mnie i wydają się być mało wiarygodne.
Czy Pani Teresa ma jakąś pełniejszą wiedzę w tym temacie?
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32748 Przeczytał: 51 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 12:57, 10 Wrz 2014 Powrót do góry

O spotkaniu papieża Franciszka z pastorami zielonoświątkowymi i ich wspólnotami wiele jest napisane tu:
(...)
http://www.traditia.fora.pl/papiez-franciszek-wybrany-13-marca-a-d-2013-r,84/papiez-franciszek-i-spotkania-z-pastorami-ewangelikalnymi,11750.html#56324

... podane są informacje za portalami katolickimi, jak RW, GN ale też za stroną protestancką - co oni napisali, dla porównania.


Papież wiele powiedział, jak np. za stroną RW:

"(...)
Przemawiając do zebranych Ojciec Święty nawiązał m.in. do „wielościennego” modelu Kościoła, łączącego jedność i różnorodność.

„Duch Święty sprawia różnorodność w Kościele i ta różnorodność jest niezwykle bogata i piękna. A następnie ten sam Duch Święty czyni jedność. I tak Kościół jest jeden w różnorodności.
Z kolei na stronie protestanckiej napisali:

"(...) Podczas lunchu zapytał papieża o jego podejście do ewangelizacji.

"Uśmiechnął się, wiedząc, co mam na myśli i skomentował to słowami: "nie interesuje mnie nawracanie ewangelicznych chrześcijan na katolicyzm. Chcę, żeby ludzie znaleźli Jezusa we własnej społeczności. Jest wiele doktryn, co do których nigdy się nie zgodzimy. Myślmy raczej o okazywaniu miłości Jezusa" - miał powiedzieć papież.(...)"


Tak wynika z relacji Briana Stillera. Miał powiedzieć papież, ale czy to naprawdę tak papież powiedział? - nie wiem.


GN - (Gość Niedzielny) podaje to:

"(...)- Jestem pasterzem katolików i proszę was o przebaczenie za tych braci i siostry, którzy [tego] nie rozumieli albo byli skuszeni przez diabła - powiedział papież.


Dla katolika wiele wypowiedzi jest wprost nie do przyjęcia. Jest to jakby głęboki ukłon w stronę zielonoświątkowców, ale czy było jakieś porozumienie z zielonoświątkowcami to chyba raczej nie. A jak ktoś coś więcej wie, to proszę napisać.Polecam książeczkę - dostepna on-line - ks prałata Roberta Mädera pt. "Jestem Katolikiem"
(...)
http://www.traditia.fora.pl/ciekawe-ksiazki-i-multimedia,9/jestem-katolikiem-ks-pralat-robert-m-der,639.html

„Wiara ka­tolicka jest tego rodzaju, że nie można do niej nic do­dać ani ująć. Albo przyjmuje ją się całą, albo odrzuca całą". Wszystko albo nic! Obojętność religijna jest chorobą. Rozum błądzą­cy jest chory. Rozum, broniący namiętnie błędu, go­rączkuje. Wiadomo, że diabeł podró­żuje incognito pod obcymi nazwiskami i w cudzych sza­tach. Te suknie kradzione, które nosi, pochodzą za­zwyczaj z zakrystii. Chcę przez to powiedzieć: każda błędna nauka, nawet najbiedniejsza religia, ma jesz­cze w sobie coś z pozoru prawdy. Na co się przyda to wieczne dysputowanie, jeśli ludzie mówią o rzeczach, na których się nie zna­ją? - polecam książkę!


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pią 14:09, 20 Sty 2023, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32748 Przeczytał: 51 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 13:15, 10 Wrz 2014 Powrót do góry

Takie ukłony w stronę zielonoświątkowców na dobre nie wychodzą, ciekawy tekst:

Niszczenie figur świętych

Autor: Artur Karbowy SAC

W całej Brazylii doszło do aktów przemocy względem Kościoła Katolickiego przejawiających się w uniemożliwianiu praktykowania swojej wiary poprzez niszczenie figur świętych. Nie chcę wchodzić tutaj w dyskusję o biblijnych i historycznych podstawach kultu obrazów i figur, gdyż według mnie to już zostało rozstrzygnięte przez II Sobór Nicejski w 787 roku. Obecny problem powstały w Brazylii rani prawo do wolności religijnej. Poszczególne ataki na figury świętych mogą w konsekwencji doprowadzić nienawiści religijnej.

W wspomnienie Matki Bożej Szkaplerznej, 16 lipca, doszło do kolejnego aktu wandalizmu religijnego w Brazylii. Był to trzeci podobny przypadek, do którego doszło w ostatnich tygodniach. Tym razem w mieście Sacramento w stanie Minas Gerais. Dwudziestolatek, który przedstawił się, jako ewangelik zniszczył figury w jednym z kościołów. Wśród zniszczonych figur znalazły się również te mające wartość artystyczną i wpisane na listę zabytków. Przestraszony konsekwencjami czynów młodzieniec powiedział, że jest chory psychicznie i że w ostatnim czasie był leczony w szpitalu psychiatrycznym. Obserwując podobne przypadki niszczenia figur w kościele, schemat jest podobny, po akcje wandalizmu pojawia się adwokat przedstawiający chorobę psychiczną wandala i sprawa zostaje zamknięta.

Faktem jest, że w przypadki agresji względem miejsc kultu, nietolerancji względem wiary praktykowane są przez osoby, które określają się, jako ewangelicy. Nie zanotowano przypadków katolików, którzy by wtargnęli do kościołów innych wyznań i w jakiejś formie przejawiali agresje religijną, nawet, jeśli byłaby to osoba chora psychicznie, która ukończyła leczenie w klinice. Oczywiście nie chodzi tu o stwierdzenie, że katolicy są lepsi niż ewangelicy. Z pewnością prawdziwi ewangelicy nie dopuszczają się takich aktów wandalizmu, gdyż jest to sprzeczne w Ewangelia. Poszczególne akty wandalizmu polegające na niszczeniu figur zostały potępione przez wielu pastorów i przedstawicieli różnych religii.

Poza przebaczeniem, jakie katolicy dają dla prześladowców wszyscy powinniśmy wspierać tolerancje religijna, aby podobne akty zostały całkowicie wyparte. W końcu sam Jezus uczył nas modlitwy: Ojcze, aby wszyscy byli jedno tak jak My jesteśmy jedno, aby świat uwierzył (J 17, 21); oraz: Miłujcie się wzajemnie tak jak Ja was umiłowałem (J 15, 12).

[link widoczny dla zalogowanych]

... pod którym ktoś postawił pytanie:

"Czy to ma jakiś związek z rozwojem wspólnot zielonoświątkowców?"

... a ks.Artur Karbowy SAC odpowiedział:

"ma to zwiazek z rozwojem wspolnot seksiarskich czerpiacych z doktryny zielonoswiatkowcow, ktore za podstawowy cel maja walke z KK"NISZCZENIE FIGUR ŚWIĘTYCH

W całej Brazylii doszło do aktów przemocy względem Kościoła Katolickiego przejawiających się poprzez niszczenie figur świętych. Ma to utrudniać praktykowanie swojej wiary katolikom brazylijskim.
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]


Zdjęcia niedostępne i link nie aktualny, szukałam, chciałam aktualizować ale nie znalazłam, ale znalazłam nowszy materiał w tym temacie niszczenia figur świętych:

Zniszczyli 28 figur świętych. Przerażająca, masowa profanacja w Brazylii

Image

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]Nowa ewangelizacja: zdążyć przed zielonoświątkowcami
(...)
http://www.traditia.fora.pl/nowa-wiosna-kosciola-posoborowego,31/nowa-ewangelizacja-zdazyc-przed-zielonoswiatkowcami,5797.html


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pią 13:48, 20 Sty 2023, w całości zmieniany 3 razy
Zobacz profil autora
Mary
Użytkownik


Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 119 Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Śro 16:54, 10 Wrz 2014 Powrót do góry

Dziękuję Pani Teresie za wyczerpującą odpowiedź. Całkowicie zgadzam się z poglądami Pani. Dzielę również obawy. Papież z całą pewnością chce dobrze: zmierza do jedności Chrześcijan. Ale Prawdą jest, że wiarę katolicką albo przyjmuje się w całości, albo wcale. Przecież to głosi Chrystus w Biblii. Nic nie można dodać ani ująć w odniesieniu do Słowa Bożego. KK nie może pójść na ustępstwa w imię jedności. Ale chyba Papież chce powrotu braci odłączonych, a nie jakiegoś paktowania z Protestantami, czy Zielonoświatkowcami, które mogłoby zaszkodzić KK. Tymczasem, jak podają linki wewnętrzne te szkody(wyrządzane przez odstępców od Katolicyzmu) już są widoczne. W Brazylii wandalizm i niszczenie figur świętych. (Jeśli dobrze zapamiętałam, to nawet Matki Boskiej).
Jakiś protestancki prorok Kim Klement ośmiela się twierdzić, że Papież powtórzy słowa Lutra. (Może i powtórzy, ale chyba w aspekcie potępienia, a nie przyznania racji poglądom Lutra).
Ogólnie można powiedzieć, że Papież ma przed sobą arcytrudne zadanie. Lecz jeśli cud pojednania pochodzi od Boga, to się dopełni.
Zobacz profil autora
Azarias
Użytkownik


Dołączył: 30 Sie 2014
Posty: 74 Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 21:47, 10 Wrz 2014 Powrót do góry

Księża katoliccy w "świątyni Salomona"

tekst z "Noticias Gospelprime"

"W minioną sobotę (30 VIII) Świątynia Salomona otwarła swoje podwoje, aby przyjąć liderów pozostałych denominacji oraz księży katolickich.
Spotkanie nazwane 'wielodenominacyjnym' sprawiło, że zabrakło miejsc w ogromnym kościele, czyli 10.000 osób przybyło, aby wziąć udział w nabożeństwie.

Odpowiedzialnym za całość konferencji był sam biskup Edir Mecedo, który prowadził posługę słowa i zapewnił, że każdy z gości spotkania wyszedł odmieniony.

Ks. Cassio Fernando z Kaplicy Ducha Świętego, która znajduje się w Vinhedo, w stanie S. Paulo, był jednym z uczestników wydarzenia. Na portalu Universal.org opowiedział, jakie to było uczucie znaleźć się w takiej megaświątyni. „Byłem bardzo ciekawy, aby przybyć i samo zaproszenie było dla mnie przywilejem. Jako że w Izraelu Świątynia już nie istnieje fizycznie i jedynie znamy ją z kart Biblii, teraz mogliśmy na własne oczy ją zobaczyć” - powiedział.

Ks. Paulo Correia z tej samej parafii co ks. Fernando także opowiedział o swoim doświadczeniu znalezienia się w Świątyni Salomona i uczestniczeniu w nabożeństwie 'wielodenominacyjnym'. „To zaszczyt chwalić Boga w domu braci, którzy głoszą i żyją Słowem Bożym”.

Pomiędzy liderami ewangelickimi był pastor Josenildo Adelino z Federalnej Rady Zgromadzeń, który pochwalił pracę „Kościoła Uniwersalnego” a także spotkanie, które zjednoczyło ewangelików z różnych prądów teologicznych z braćmi katolikami.

„ 'Kościół Uniwersalny' dodał wartości swojemu imieniu jednocząc tu dziś wszystkie kościoły skupione w służbie Bogu, który spogląda na nas wszystkich” - powiedział.

W swoim kazaniu bp Macedo mówił o znaczeniu zbawienia dusz i wezwał do jedności kościoła. „Modlę się nie tylko za 'Kościół Uniwersalny', ale za cały nasz Kościół. Jeśli ktokolwiek z innej denominacji zyska duszę dla Pana, będzie to jeszcze jedna osoba walcząca przeciw piekłu. Jesteśmy jednomyślni co do rychłego Twego powtórnego przybycia Panie Jezu. Ale wiemy, że są jeszcze ludzie, którzy o Tobie nie słyszeli, więc używaj nas, tych którzy tu są i tych, którzy nie mogli przybyć”.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32748 Przeczytał: 51 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 22:54, 10 Wrz 2014 Powrót do góry

Z tej strony z której Pan to napisał, też wiele można się dowiedzieć:

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pią 13:30, 20 Sty 2023, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Azarias
Użytkownik


Dołączył: 30 Sie 2014
Posty: 74 Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 21:00, 11 Wrz 2014 Powrót do góry

ciekawe są komentarze - pierwszy z brzegu: "Auto lá! Esses sujeitos não são padres Católicos Apostólicos Romanos, a quem querem enganar???? Vejam: Padre Cássio Fernando do Prado, nascido em Vinhedo-SP, casado, presidente da Igreja Capela do Espírito Santo, ordenado pela Igreja Anglicana Católica do Brasil, em 27 de janeiro de 2007, na cidade de Araraquara-SP. Fonte: [link widoczny dla zalogowanych] A notícia acima é tendenciosa."

- czyli "Te typy nie są księżmi Kościoła Rzymsko-Katolickiego, kogo chcecie oszukać? Spójrzcie: ks. Cassio F. do Prado, urodzony w Vinhedo SP, przewodniczący Kościoła Ducha Świętego, wyświęcony przez Kościół Anglikański w Brazylii, 27 stycznia 2007 w mieście Araraguara - SP Powyższa informacja jest tendencyjna."

To tylko jeden głos, wiele innych jest mocno krytycznych, choć są też pełzające pochlebstwem i zwiedzione 'omnipotencyją" tego pseudobiskupa..... Tak czy owak - czujnych czytelników też tam nie brakuje;)


Ostatnio zmieniony przez Azarias dnia Czw 21:03, 11 Wrz 2014, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)