Forum Tradycji Katolickiej Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Ks. prof. A. Kobyliński: Godzina Łaski. Prawda czy fałsz? Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiekTen temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Autor Wiadomość
christophoros
Użytkownik


Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 2 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 17:12, 15 Gru 2015 Powrót do góry

Temat wydzielony z wątku:
Godzina Łaski
(...)
http://www.traditia.fora.pl/objawienia-maryjne,36/godzina-laski-8-grudnia-w-swieto-niepokalanego-poczecia-nmp,254.html#622*********************Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Serdecznie Państwa witam,

mój pierwszy post postanowiłem napisać po przeczytaniu artykułu ks. A.Kobylińskiego pt. "Godzina Łaski. Prawda czy fałsz?", który ukazał się wczoraj na fronda.pl


Ks. prof. Andrzej Kobyliński: Godzina Łaski. Prawda czy fałsz?

Image

Różnego rodzaju prywatne objawienia, proroctwa i przepowiednie są stare jak świat. Także obecnie żyje na naszej planecie bardzo wielu proroków, prorokiń czy tzw. widzących, którzy twierdzą, że są wysłannikami Boga czy Matki Najświętszej. Reprezentują oni przeróżne religie, kultury, wierzenia i światopoglądy. Niestety, znakomita większość tych przekazów religijnych to czysta iluzja bądź zwykły fałsz. Co pewien czas wielu ludzi – rzekomo w imię Boga, bóstw czy innych sił nadprzyrodzonych – zapowiada koniec świata, straszy ludzkość nadejściem przerażających kataklizmów, zapowiada łatwe ścieżki osiągnięcia zbawienia i szczęścia wiecznego.

Internet i religia

Prawdziwej rewolucji w rozprzestrzenianiu tego rodzaju orędzi dokonał ostatnio internet. Dlatego w globalnej przestrzeni internetowej krąży dzisiaj mnóstwo irracjonalnych treści religijnych, które nie są poddawane rzetelnej analizie filozoficznej. Problem wątpliwych bądź zdecydowanie fałszywych orędzi religijnych dotyczy także ogólnoświatowej wspólnoty katolickiej.

Jednym z nowych zjawisk na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci, które wymaga pogłębionej oceny ze strony filozofii religii, antropologii czy etyki, jest tzw. Godzina Łaski. Na czym polega ta forma modlitewna? W jaki sposób pojawiła się ona w Polsce? Kto w Kościele katolickim powinien oceniać różnego rodzaju objawienia prywatne? Co mówi o naszej polskiej religijności i kondycji intelektualnej katolicyzmu nad Wisłą duża popularność nabożeństwa Godziny Łaski?


Pierina Gilli

Godzina Łaski nawiązuje do jednego z orędzi z 1947 roku, przekazanego rzekomo przez Matkę Bożą pielęgniarce Pierinie Gilli w miejscowości Fontanelle di Montichiari na północy Włoch. Pierina Gilli żyła w latach 1911-1991. Była głęboko przekonana, że na przestrzeni ok. 20 lat ukazywała się jej Matka Najświętsza. Pierina Gilli twierdziła, że 8 grudnia 1947 roku, w Święto Niepokalanego Poczęcia, Matka Boża przekazała jej swoją wolę dotyczącą Godziny Łaski dla całego świata czyli wyjątkowej formy modlitwy o bardzo określonej porze – tylko 8 grudnia każdego roku między godz.12.00 a13.00.

Otwarte niebo

W Polsce w wielu kościołach, publikacjach i mediach katolickich promuje się od kilkudziesięciu lat Godzinę Łaski jako jedną szczególną godzinę w roku, gdy „niebo pochyla się tak nisko nad ziemią, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki”. Zdaniem zwolenników tej formy modlitewnej, 8 grudnia każdego roku między godz.12.00 a13.00 „niebo staje nad nami otworem” i każda prośba będzie wysłuchana. Z tej racji w wielu świątyniach w naszym kraju są organizowane specjalne nabożeństwa, na których gromadzą się rzesze ludzi.

W trakcie Godziny Łaski wielu katolików z otwartym sercem przedstawia Panu Bogu i Matce Najświętszej swoje troski i kłopoty. Niektóre osoby czekają często z najtrudniejszymi problemami, z najbardziej bolesnymi formami cierpienia – chorobą nowotworową, rozpadającym się małżeństwem, alkoholizmem czy narkomanią własnych dzieci – właśnie na Godzinę Łaski, aby mieć większą pewność, że Bóg wysłucha ich modlitw zanoszonych 8 grudnia każdego roku między godz.12.00 a13.00. Ludziom praktykującym tę formę modlitewną towarzyszy niewątpliwie szczerość intencji, zaufanie płynące z wiary oraz prawdziwa miłość do Boga i Matki Najświętszej.


Objawienia prywatne

W maju 2012 roku Stolica Apostolska opublikowała ważny tekst dotyczący kryteriów oceny różnego rodzaju zjawisk podobnych do historii Pieriny Gilli z miejscowości Fontanelle di Montichiari. Chodzi o niezwykle istotny dokument Kongregacji Nauki Wiary. Przed trzema laty ta ważna dykasteria Kurii Rzymskiej podała do publicznej wiadomości, wypracowane w imieniu Ojca Świętego, „Normy postępowania przy rozeznawaniu domniemanych objawień”. Ich łaciński tekst, zatwierdzony jeszcze przez Papieża Pawła VI, wydał 25 lutego 1978 roku, jej ówczesny prefekt, kard. Franjo Szeper. W 1978 roku zostały one rozesłane jedynie do wiadomości biskupów katolickich na całym świecie. W maju 2012 roku normy dotyczące oceny objawień prywatnych opublikowano ostatecznie na oficjalnym portalu internetowym Stolicy Apostolskiej w sześciu językach (łacina, angielski, francuski, hiszpański, niemiecki i włoski).

Normy Kongregacji Nauki Wiary o rozeznawaniu domniemanych objawień prywatnych podają najważniejsze kryteria oceny takich zjawisk. Dotyczą one m.in. równowagi psychicznej i postawy moralnej doznających ich osób, zgodności głoszonych twierdzeń z Magisterium Kościoła, zdrowych owoców duchowych domniemanych objawień, ewentualności nastawienia na zysk itp. W normach podkreśla się też obowiązek kompetentnych władz kościelnych, by badać takie zjawiska, gdy tylko się pojawią. Należy to przede wszystkim do miejscowego ordynariusza, ale on sam czy kwalifikowana grupa wiernych mogą też prosić o pomoc i interwencję Kongregację Nauki Wiary.


Diecezja Brescia

Miejscowość Fontanelle di Montichiari należy do diecezji Brescia. Jedyną kompetentną osobą do oceny prywatnych objawień Pieriny Gilli jest biskup tej diecezji. Na przestrzeni kilkudziesięciu lat czterech kolejnych biskupów Brescii wypowiedziało się oficjalnie w tej sprawie. Najnowszy dokument pochodzi z 15 lipca 2013 roku. Wydał go bp Luciano Monari – biskup diecezji Brescia. Dokument nosi następującą nazwę: „Dyrektorium dotyczące kultu maryjnego w miejscowości Fontanelle di Montichiari” (Direttorio circa il Culto Mariano in località Fontanelle di Montichiari). Odpowiednie dekrety, potwierdzające nominacje personalne z lipca 2013 roku osób odpowiedzialnych za kult maryjny w tej miejscowości, zostały wydane przez Biskupa Brescii 1 stycznia 2014 roku oraz 1 stycznia 2015 roku.

Fałszywość rzekomych objawień

W dokumencie z 2013 roku bp Luciano Monari zakazał promowania w sanktuarium maryjnym w Fontanelle di Montichiari rzekomych objawień Pieriny Gilli. Obecnie nie wolno w tej świątyni nawiązywać w żaden sposób do jakichkolwiek objawień, orędzi i innych zjawisk o charakterze rzekomo nadprzyrodzonym. W konsekwencji z sanktuarium usunięto zdjęcia Pieriny Gilli, foldery i książki promujące jej rzekome objawienia. Biskup Brescii wydał swój dokument na polecenie Kongregacji Nauki Wiary z 13 listopada 2012 roku. Wcześniej w tej sprawie interweniowała także Kongregacja Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

Należy podkreślić, że decyzja bp. Luciano Monariego jest całkowicie zgodna z ocenami prezentowanymi przez trzech jego poprzedników, którzy w latach 1968, 1975, 1984, 1997 i 2001 wydali odpowiednie dokumenty negujące charakter nadprzyrodzony rzekomych objawień maryjnych Pieriny Gilli. Oznacza to, że nigdy wcześniej żadna kompetentna władza kościelna nie potwierdziła prawdziwości rzekomych objawień Matki Najświętszej w miejscowości Fontanelle di Montichiari.

Dlaczego więc od wielu lat promuje się te objawienia jako autentyczne? Dlaczego w tak wielu świątyniach katolickich przekazuje się treści niezgodne z dokumentami czterech kolejnych biskupów Brescii? Jaką wiedzę religijną na temat objawień prywatnych mają Polacy pielgrzymujący do sanktuarium w miejscowości Fontanelle di Montichiari? Co dalej z Godziną Łaski?


Modlitwa a nie cuda

Obecnie sanktuarium w miejscowości Fontanelle di Montichiari jest tylko i wyłącznie miejscem kultu maryjnego zgodnego z Magisterium Kościoła, Pismem Świętym i Tradycją. Biskup Brescii podkreśla wyraźnie w swoim dokumencie z 2013 roku, że kult maryjny sprawowany w tym sanktuarium nie powinien w żaden sposób sugerować wiernym, że ocena Kościoła odnośnie do rzekomych objawień Pieriny Gilli uległa zmianie w sensie jakiegokolwiek uznania ich autentyczności i prawdziwości.

Pomagać przez prawdę

Wielki niemiecki filozof Romano Guardini (1885-1968) kierował się w swoim życiu niezwykle mądrą zasadą, że trzeba zawsze „pomagać przez prawdę” (Helfen durch die Wahrheit). Wydaje się, że dzisiaj maksyma niemieckiego myśliciela staje się niezwykle aktualna w odniesieniu do wielu nowych form życia religijnego, które mają często charakter irracjonalny, zabobonny i magiczny. Dzięki filozofii religii, antropologii i etyce możemy oczyszczać religię z tego, co fałszywe i pozbawione fundamentu w rzeczy. Już pod koniec XVIII wieku hiszpański malarz Francisco Goya ostrzegał niezwykle wymownym tytułem jednej ze swoich rycin: „Gdy rozum śpi, budzą się demony”.

***

Ks. dr hab. Andrzej Kobyliński – filozof i teolog, absolwent Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie. Obecnie pracuje w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Autor i redaktor wielu książek i artykułów. Ostatnie publikacje: O możliwości zbudowania etyki nihilistycznej. Propozycja Gianniego Vattima (2014); O normatywności w etyce – współautorzy: P. Duchliński, R. Moń, E. Podrez (2015).

[link widoczny dla zalogowanych]*******


Czy wg Państwa wiedzy treść artykułu jest całkowicie zgodna z prawdą? Szczególnie chodzi mi o zdanie:

"Oznacza to, że nigdy wcześniej żadna kompetentna władza kościelna nie potwierdziła prawdziwości rzekomych objawień Matki Najświętszej w miejscowości Fontanelle di Montichiari."

Znalazłem także dokument (po włosku) o którym jest mowa w artykule:

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]


W adresach odnośników proszę usunąć spacje, ponieważ to moja pierwsza aktywność na forum, nie mogłem wstawić pełnego linku.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29474 Przeczytał: 159 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 20:19, 16 Gru 2015 Powrót do góry

christophoros napisał:
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Serdecznie Państwa witam,
(...)
W adresach odnośników proszę usunąć spacje, ponieważ to moja pierwsza aktywność na forum, nie mogłem wstawić pełnego linku.

Na wieki wieków. Amen!
Witam serdecznie w tym debiutanckim wpisie Wink Linki poprawiłam i strony się od razu otwierają.christophoros napisał:
mój pierwszy post postanowiłem napisać po przeczytaniu artykułu ks. A.Kobylińskiego pt. "Godzina Łaski. Prawda czy fałsz?", który ukazał się wczoraj na fronda.pl

[link widoczny dla zalogowanych]

Czy wg Państwa wiedzy treść artykułu jest całkowicie zgodna z prawdą? Szczególnie chodzi mi o zdanie:

"Oznacza to, że nigdy wcześniej żadna kompetentna władza kościelna nie potwierdziła prawdziwości rzekomych objawień Matki Najświętszej w miejscowości Fontanelle di Montichiari."

Znalazłem także dokument (po włosku) o którym jest mowa w artykule:

[link widoczny dla zalogowanych]


Dziękuję bardzo za ten wpis i informacje. Bardzo ciekawy artykuł ks. dr hab. Andrzeja Kobylińskiego – to co napisał ks. Kobyliński, to w świetle tego dokumentu, jest to jak najbardziej dobry artykuł i zgodny z prawdą. Artykuł rozjaśnia ciemności i potwierdza to, że do objawień prywatnych trzeba ostrożnie podchodzić.

W dyrektorium biskupim istotny jest rozdział IV, w którym podaje się warunki utrzymania kultu Maryjnego w Fontanelle di Montichiari, a więc – streszczam - pozostanie przy tradycyjnym tytule BMV - “Róża Duchowna” i rozbudowanie duchowości Maryjnej z wykluczeniem odniesień do rzekomych objawień, a także w takim właśnie duchu uporządkowanie godzin odprawiania nabożeństw, rekolekcji i Mszy św., dostosowanie do zaleceń dyrektorium przy szafowaniu sakramentami, w tym sakramentem pojednania i pokuty; korekta przy zbieraniu intencji od wiernych oraz 'ofert' ich aktywności, rozpowszechnianie kultu Maryjnego w harmonii z zaleceniami dyrektorium, oraz wyeliminowanie błędów doktrynalnych, również z treści rozpowszechnianych modlitw, zwłaszcza tych, które nawiązują do 'objawień' Pieriny Gilli. Pełne posłuszeństwo wobec tych zaleceń jest warunkiem kontynuacji kultu Matki Bożej w miejscowości Fontanelle.

Fragment z dyrektorium biskupiego streścił "Azarias"

Czyli ... tylko kult maryjny, bez "objawień". O godzinie nie ma wzmianki, ale chyba logiczne jest, że skoro stanowi ona część "objawienia", to zaleca się wykluczenie. W tym dokumencie są też podane wcześniejsze zakazy odnośnie tych "objawień" - wcześniejsze dyrektoria z 2001 i 2008, ale chodzi o to samo co jest z 2013 roku, o nim cały czas mowa, innego nie ma.

Modlić się trzeba za wstawiennictwem MB Niepokalanej w uroczystość Niepokalanego Poczęcia, nie koniecznie od 12-13 - a kolejne niepewne objawienie można sobie darować.


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Czw 20:17, 23 Lis 2017, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
christophoros
Użytkownik


Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 2 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 0:07, 17 Gru 2015 Powrót do góry

Pani Tereso, bardzo dziękuję za odpowiedź, a szczególnie za analizę włoskiego dokumentu.
Dziękuję również Panu Azariasowi za jego pomoc w tłumaczeniu.

Pozdrawiam serdecznie. Very Happy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29474 Przeczytał: 159 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 20:40, 03 Sty 2016 Powrót do góry

Wracam do tego tematu, poczytałam jeszcze raz, czy i co nasze polskie strony pisały odnośnie tych objawień, czy było coś o uznaniu tych rzekomych objawień. I tak, w Naszym Dzienniku Pan Wincenty Łaszewski napisał:

Cytat:
Co na to Kościół?
Mijały lata, a pielgrzymki do miejsca objawień nie ustawały. W 2000 r. wobec przykładów autentycznej pobożności, licznych dobrze udokumentowanych cudów i rozszerzania się kultu Maryi Róży Duchownej po całym świecie, tamtejszy biskup zdecydował się na zaakceptowanie kultu w miejscu objawień. Czciciele Róży Duchownej czekają teraz na kolejny krok Kościoła: potwierdzenie, że w Montichiari Matka Boża rzeczywiście przyszła do swych dzieci. Bo na razie stanowisko kościelne jest nacechowane daleko posuniętą ostrożnością.
Dziś można mieć uzasadnioną nadzieję, że objawienia te zostaną uznane przez Kościół. Figura Róży Duchowej jest najpopularniejszym obok figury Matki Bożej z Lourdes przedstawieniem Matki Najświętszej. W bardzo wielu kościołach odprawia się Godzinę Łaski. Katolickie media oficjalnie zachęcają wiernych do jej odprawienia. Z wszystkich stron świata docierają do nas informacje o niezwykłych cudach, nawróceniach i dotknięciach łaską. Potwierdzi to również nasze własne życie...

Widzimy, że nie wiele pisze i pisze o kulcie w miejscu objawień.

Na stronie wiara.pl nie ma podanego autora i nie wiem skąd to dali u siebie na stronie, ale czytamy:


Cytat:
Negatywna opinia

Zarówno te szokujące chwilami sceny towarzyszące objawieniom, jak i sama treść orędzi – często się powtarzająca, nie zwiększały zaufania ks. Giacinto Tredici, biskupa Brescii do prawdziwości objawień.
Nie zmniejszyło tej nieufności kolejne "objawienie" – tym razem w katedrze w Brescii, w obecności tłumu ludzi. Tam Matka Boża miała kazać się nazywać Różą Duchowną.

Po tym "objawieniu" sprawa stała się głośna. O Pierinie pisała prasa, pielgrzymi przyjeżdżali z całych Włoch. Biskup nakazał wówczas wizjonerce przenieść się do klasztoru w Fontanelle, dzielnicy miasteczka. Wizje ustały. Do czasu jednak. 17 kwietnia 1966 roku, po 19 latach, nastąpiła ich nowa seria.
Od 17 kwietnia do 6 sierpnia 1966 roku Pierina miała cztery "objawienia" w Fontanelle, koło źródełka. 19 maja 1970 r. Matka Boża miała zażądać wybicia specjalnego medalika.

2 października 1971 r. biskup Brescii wydał negatywną opinię o rzekomych objawieniach. Tymczasem od 15 maja 1974 r. do 31 października 1976 r. doszło do kolejnej "serii objawień". Towarzyszyło im ogromne zainteresowanie wiernych, uzdrowienia i nawrócenia.

... jest wzmianka o negatywnej opinii o rzekomych objawieniach. Więcej informacji czy te objawienia uznane czy nie, na naszych polskich stronach nie znalazłam, a raczej są zachęty do odprawiania tej Godziny Łaski od 12:00 - 13:00.


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Czw 20:39, 23 Lis 2017, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29474 Przeczytał: 159 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 21:05, 03 Sty 2016 Powrót do góry

Poszperałam trochę na stronach zagranicznych i tam jest dużo więcej napisane. na jednej ze stron czytamy:

Fontanelle Montichiari, bp Monari zakazuje jakiegokolwiek odniesienia do zjawisk nadprzyrodzonych

Image

Zaraz na początku czytamy, że kult maryjny tak, ale bez jakiegokolwiek odniesienia do objawień, czy nawet ich pozorów, oraz do cudów. Biskup Luciano Monari Brescia odzwierciedla ostatnie wskazania Stolicy rzymskiej i jest tu podany link do Dyrektorium biskupa Monari, który powyżej już nam tu podał Pan christophoros:

[link widoczny dla zalogowanych]

Słowa biskupa są bardzo wyraźne: "Tu nie powinno być żadnego odniesienia do objawień, wiadomości, lub innych domniemanych, nadprzyrodzonych zjawisk nadprzyrodzonych, które mogą one również pośrednio wywoływać u wiernych wiarę, że wyrok Kościoła o objawieniach i innych niezwykłych zjawiskach na Fontanelle został zmieniony w sposób pozytywny przez Stolicę Apostolską ".
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]Na innej stronie czytamy:

Fontanelle: tak dla kultu maryjnego, bez objawień.

Image

(...)

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Czw 20:49, 23 Lis 2017, w całości zmieniany 3 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29474 Przeczytał: 159 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 21:49, 03 Sty 2016 Powrót do góry

Jeszcze jedna strona, strona tego sanktuarium.

Image

[link widoczny dla zalogowanych]

Może z tego co tam pisze, ten fragment odnośnie tego co Kościół na to?

(...) od tego miejsca:


Qual è la posizione della Chiesa?

... czyli:

Jakie jest stanowisko Kościoła?

Dziś, oficjalnie Kościół katolicki nie uznaje (nie uważa za zgodne z prawdą) objawień z Le Fontanelle, jednak uznaje kult Maryjny w tej miejscowości.

Jednak nie zawsze tak było. W przeszłości wiele było negatywnych – w tym także mocno negatywnych - odniesień ze strony Diecezji w Brescia z kultem praktykowanym w Le Fontanelle.

W pierwszym komunikacie Diecezji z 1968 roku wspólnota została wezwana do roztropności, ponieważ objawienia wówczas jeszcze analizowano przed ewentualnym zatwierdzeniem.

W podobnym tonie utrzymano komunikat z 1975 roku, w którym bp Luigi Morstabilini, miejscowy ordynariusz, zachęcił wiernych do praktykowania kultu Maryjnego w innych miejscach, byle nie w Le Fontanelle.

Przeciwne stanowisko Diecezji zabrzmiało jeszcze wyraźniej po – uzgodnionej z opinią Świętej Kongregacji Nauki Wiary - zapowiedzi bpa Bruno Foresti w 1984 roku, w której można przeczytać.

1. tak zwane objawienia Matki Bożej Róży Duchownej w Montichiari nie mają znamion wiarygodności
2. kult MB Róży Duchownej, w związku z powyższym, nie jest zatwierdzony i nie może być praktykowany ani nie można do niego zachęcać
3. kto promuje, rozpowszechnia publikacje i organizuje pielgrzymki, nie wspomaga, ale mąci wiarę ludu powodując działania sprzeczne z przepisami Kościoła.

To samo bp Foresti powtórzył 13 lat później, w 1997 roku.

W 2008 roku bp Luciano Monari jeszcze dobitniej wyraził sprzeciw Kościoła wobec w/w kultu, wyraźnie prosząc wiernych, zarówno pojedyńcze osoby jak i grupy, którzy zaangażowani są w rozpowszechnianiu kultu Maryjnego w Le Fontanelle, aby dostowali się do wskazań Dyrektorium, aby nie rozprowadzali przesłań ani publikacji, ani także nie zachęcali do praktykowania aktów kultu czy też budowania struktur, które – nawet w sposób pośredni – prowadziłyby lud Boży ku przekonaniu, że Kościół zmienił na pozytywne swoje swoje stanowisko wobec rzeczonych objawień.

W dekrecie 1 lipca 2013 roku bp Luciano Monari raz jeszcze potwierdził negatywne orzeczenie Kościoła co do wizji Pieriny Gilli, choć tym razem można przeczytać o możliwości ustanowienia pewnych norm, aby można było praktykować kult Maryjny, zaznaczając, że kult (ale nie objawienia) jest uznany, choć wciąż znajduje się pod obserwacją i nadzorem.

[link widoczny dla zalogowanych]


Dziękuję Panu Azariasowi za przesłanie tłumaczenia.


Czyli ... tak jak już pisałam, skoro tylko kult maryjny, bez "objawień", to i godzina jest tu bez znaczenia, bo chyba logiczne jest, że skoro stanowi ona część "objawienia", to zaleca się wykluczenie. Modlić się trzeba za wstawiennictwem MB Niepokalanej w uroczystość Niepokalanego Poczęcia, ale nie koniecznie od 12-13 - a kolejne niepewne objawienie można sobie darować.

Polecam na ten dzień z własnej praktyki:

http://www.traditia.fora.pl/swieta-maryjne,40/8-grudnia-niepokalane-poczecie-najswietszej-maryi-panny,255.html#67392


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Czw 20:37, 23 Lis 2017, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiekTen temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)