Forum Kościół Rzymskokatolicki Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Brat Elia z Włoch Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31656 Przeczytał: 241 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 21:48, 02 Paź 2017 Powrót do góry

Autor powyższej książki, Giovanni Battista Proja, (to wieloletni kierownik duchowy w Niższym Seminarium Rzymskim. Obecnie kanonik w Bazylice św. Jana na Lateranie i egzorcysta. Autor wielu publikacji) Tyle prostował, tyle wyjaśniał ... Przeczytałam na włoskiej stronie, że kanonik Giovanni Battista Proja, zmarł rano, piątek, 29 września, akurat na św. Michała Archanioła. W czerwcu by skończył 100 lat!

Image

[link widoczny dla zalogowanych]

+++ Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a Światłość wiekuista niechaj mu świeci! Niech odpoczywa w Pokoju wiecznym! Amen!
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31656 Przeczytał: 241 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 21:50, 02 Paź 2017 Powrót do góry

Jeszcze o samozwańczym bracie Elii:


"Przez kilka miesięcy obserwowali go chirurdzy i psychiatrzy. – Chcieli m.in. zweryfikować jego wizje. Elia rozmawia ciągle z Chrystusem, widzi Go jak ja panią. Jezus wtedy powiedział mu: „Nie odpowiadaj na ich pytania, bo zrobią z ciebie szaleńca. Weź aparat fotograficzny i idź do pobliskiego kościoła. Zrób zdjęcie na białej ścianie. To będzie dowód”

za: [link widoczny dla zalogowanych]

... Pan Jezus by tak powiedział? dobre Confused Pan Jezus mówi zrobią z ciebie szaleńca, a w Ewangelii mówi tak: ".. Kiedy was ciągać będą do synagog, urzędów i władz, nie martwcie się, w jaki sposób albo czym macie się bronić lub co mówić, 12 bo Duch Święty nauczy was w tej właśnie godzinie, co należy powiedzieć." Łk 12,11-12.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31656 Przeczytał: 241 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 21:55, 02 Paź 2017 Powrót do góry

[link widoczny dla zalogowanych] (powyżej już podawałam możemy przeczytać:)

"(...) Istnieją liczne Kurie, które wyrazili negatywny wpływ na jego osobę i jego pracę. Kuria Diecezjalna w Weronie 5 października 2004 ogłosiła, że pan Elia Cataldo nie jest mnichem, był nowicjuszem w klasztorze kapucynów w prowincji Bergamo, ale został zwolniony Jest wiele innych osobliwości, badając osobowość pana Cataldo, samozwańczego "Brata" Eliasza. Jak to, ze jego Anioł Stróż to Lechitiel. W chrześcijaństwie nie mówi się o nim; wręcz przeciwnie, to w środowisku okultystyczno - demonicznym - New Age jest dobrze znane to imię. na końcu pisze też, że jego "nauki" brata Elia Cataldo są obarczone błędami teologicznymi, podane sa przykłady z jego ksiażek. (...)"

Ten dokument biskupa z Kurii Diecezjalnej w Weronie z 2004 r.


Image


Na stronie Diecezji Terni Narni Amelia jest nota z 2008 r. :

PRECISAZIONE SU CATALDO ELIA

[link widoczny dla zalogowanych]

(moje kulawe tłumaczenie)

... zalecają ostrożność, nie ma zgody kościelnej. Cataldo Elia został poproszony o nie animowanie spotkań modlitewnych w kościołach parafialnych i nieparafialnych kościołach Diecezji Terni Narni Amelia. On nie jest bratem zakonnym, jego “zgromadzenie” nie jest uznane przez Kościół a on sam ma zakaz organizowania spotkań modlitewnych w kościołach w swojej diecezji. Biskup diecezji Terni napisał że przygląda się tej sprawie.Moim zdaniem pan Elia Cataldo nosząc “habit” jako człowiek świecki wprowadza nieświadomych ludzi w błąd.

Na stronie Wikipedii wyczytałam, ze ta nota jest nadal aktualna i była powtórzona 3 września 2012 roku.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31656 Przeczytał: 241 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 15:34, 04 Paź 2017 Powrót do góry

Czytając te rożne newsy, informacje, etc ... krajowe i zagraniczne w temacie samozwańczego brata Elii, to przychodzi mi na myśl pewien artykuł, o pewnej zakonnicy Magdalenie, która wzbudzała podziw, świeckich i duchownych, powstała katedra dzięki datkom wysyłanych dla siostry Magdaleny etc ... Ważne lekcje z niezwykłego przypadku Magdaleny od Krzyża. Jak to szatan potrafi robić niesamowite cuda!

"(...)

PIERWSZA WIZJA MAŁEJ MAGDALENY

Ale jak na razie, Magdalena ma tylko 5 lat, a już jest znana z niezwykłej pobożności, dosyć wyróżniającej się jak na dziewczynkę w jej wieku. Niedługo po swoich piątych urodzinach, podczas modlitwy w kościele, słyszy muzykę o niezwykłej słodyczy. A następnie, ukazuje jej się przepiękny młodzieniec o gęstych czarnych włosach, mający na sobie szatę tak jaśniejącą, że musi zakryć swe oczy. Słysząc o tej historii, niektórzy wierzą, że to Jezus. Wieści o tym wydarzeniu szybko rozpowszechniają się po całej Cordobie, i wielu chce ujrzeć małą Magdalenę.
(...)"


Siostra Magdalena - Szatan potrafi podrobić największe "cuda".

Image

(...)

[link widoczny dla zalogowanych]


Sister Magdalena of the Cross -The nun who made a pact with the devil - Siostra Magdalena od Krzyża – Zakonnica, która zawarła pakt z diabłem
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Śro 11:02, 09 Cze 2021, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
mano
Użytkownik


Dołączył: 30 Cze 2011
Posty: 32 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 11:20, 19 Paź 2017 Powrót do góry

Pozwolę sobie jedynie zacytować ostrzeżenie św. Pawła:

Cytat:
Niechaj was nikt nie odsądza od nagrody, zamiłowany w uniżaniu siebie i przesadnej czci aniołów, zgłębiając to, co ujrzał. Taki, nadęty bez powodu zmysłowym swym sposobem myślenia, nie trzyma się mocno Głowy - [Tego], z którego całe Ciało, zaopatrywane i utrzymywane w całości dzięki wiążącym połączeniom członków, rośnie Bożym wzrostem. (Kol 2,18-19)


Nie nam osądzać sumienie i sprawę owego brata, natomiast powyżej jest przestroga, co do zachłanności na różne objawienia i ciekawostki. Kościół imiennie pozwala nam czcić jedynie archanioła Gabriela, Rafała i Michała, wymienionych w Biblii. Aniołowie to pokorne duchy służebne, które wolą pomagać anonimowo, całą uwagę koncentrując na Stwórcy, który się nimi posługuje.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31656 Przeczytał: 241 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 20:46, 19 Paź 2017 Powrót do góry

Dziękuję, nie znałam tego cytatu. Biblista dr Roman Zając pisał o tym i tez wspominał ten cytat:

Już św. Paweł widział niebezpieczeństwo przesadnego kultu aniołów: Niechaj was nikt nie odsądza od nagrody, zamiłowany w uniżaniu siebie i przesadnej czci aniołów, zgłębiając to, co ujrzał. Taki, nadęty bez powodu zmysłowym swym sposobem myślenia, nie trzyma się mocno Głowy – [Tego], z którego całe Ciało, zaopatrywane i utrzymywane w całości dzięki wiążącym połączeniom członków, rośnie Bożym wzrostem (Kol 2, 18-19). Odrzucał nie tyle cześć wobec aniołów jako posłańców Boga, ile taki ich kult, który prowadził na manowce pseudomistycyzmu. Ten z kolei wiódł do pychy i braku łączności z Chrystusem – Głową Mistycznego Ciała, czyli Kościoła. Nie znamy dokładnego kontekstu Kol 2, 18, wynikającego z sytuacji we wspólnocie Kolosan. Prawdopodobnie osoby oddające nadmierną cześć aniołom twierdziły, że mają od nich objawienia i doświadczały pewnych wizji, co mogło prowadzić do pychy. Skupiały się one na aniołach jako pośrednikach, zapominając niejako o Chrystusie. A przecież wszyscy aniołowie są sługami Tego, który jest jedynym prawdziwym Pośrednikiem między Bogiem a ludźmi. Aniołowie są tylko duchami przeznaczonymi do usług, posłanymi na pomoc tym, którzy mają posiąść zbawienie (Hbr 1, 14).

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31656 Przeczytał: 241 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 13:12, 13 Lut 2021 Powrót do góry

Z oficjalnej strony biskupa diecezji Terni-Narni-Amelia odnośnie "brata" Elia Cataldo.

Wyjaśnienia dotyczące Elia Cataldo październik 2020 r

W odpowiedzi na liczne prośby o wyjaśnienia dotyczące osoby Cataldo Elia (błędnie nazywanego („fra Elia”) ponownie publikujemy oficjalną informację diecezji Terni-Narni-Amelia opublikowana w 2008 roku, a następnie w 2012 roku.

W tej informacji Kuria diecezjalna precyzuje, co następuje:

Dawny klasztor „San Francesco” w Calvi to struktura, obecnie używana jako rezydencja cywilna, w której Elia Cataldo mieszka jako prawowity właściciel z niewielką grupą osób. Poprosił o ojcowskie rozeznanie biskupa diecezjalnego Vincenzo Paglia dla siebie i dla towarzyszącej mu grupy, która starannie podąża jego drogą.

Aby móc osiągnąć pełne i obiektywne zrozumienie, konieczna jest najwyższa rozwaga i ocena każdego elementu przydatnego do rozeznania. Z tego powodu ani on, ani jego grupa nie otrzymali jeszcze żadnej aprobaty kościelnej, nawet jeśli poświęca się im uważną uwagę Kościoła, która jest ważna dla wszystkich. W tym czasie Elia Cataldo został poproszony, aby nie animował spotkań modlitewnych w kościołach parafialnych i nieparafialnych na terenie diecezji Terni Narni Amelia.

Elia Cataldo nie jest zakonnikiem, ale świeckim chrześcijaninem, który wraz ze swoją grupą nie miał żadnego uznania kościelnego. Jego dom nie ma charakteru klasztoru i domu zakonnego w sensie kanonicznym.
Jego podróże lub „misje” są proszone przez wiernych, przez grupy lub parafie bezpośrednio do niego za pisemną zgodą odpowiednich biskupów, którzy w ten sposób przejmują pełną odpowiedzialność za treść, metody wizyty oraz gesty i słowa Elia Cataldo.

Biskup Terni-Narni-Amelia nie promuje ani nie zachęca do takich wyjazdów, a jedynie jest informowany przez Elię Cataldo o zaproszeniach i upoważnieniach biskupów diecezjalnych, dokąd się udaje.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)