Forum Kościół Rzymskokatolicki Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Pytanie/nowa groźna sekta Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Mary
Użytkownik


Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 119 Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pią 14:49, 22 Kwi 2016 Powrót do góry

Niech będzie pochwalany Jezus Chrystus!

Mam pytanie dotyczące Kościoła Nowego Przymierza. Istnieje w Lublinie. Wydaje prasę. Propaguje treści sprzeczne z nauczaniem KK. Guru jest jakiś pan Chojecki. Kto wie coś więcej-bardzo proszę o podzielenie się wiedzą, bo sekta jest ponoć bardzo aktywna; przyciąga młodzież pod niby patriotycznymi hasłami i naiwnych starszych ludzi.
Zobacz profil autora
Rafael
Użytkownik


Dołączył: 02 Lip 2015
Posty: 19 Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pią 15:03, 22 Kwi 2016 Powrót do góry

To protestant. Ma gadane i otacza się młodzieżą.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31743 Przeczytał: 258 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 9:11, 25 Kwi 2016 Powrót do góry

Paweł Chojecki: Żonaty, trójka dzieci. Z wychowania ateista, z wyboru chrześcijanin - obecnie kieruje Kościołem Nowego Przymierza w Lublinie i redakcją miesięcznika idź POD PRĄD. Na nowo narodził się w wieku 23 lat, działał w katolickim ruchu oazowym (DA AM w Lublinie na ul. Staszica) oraz w Ruchu Nowego Życia w Krakowie. W tym czasie (88’) zakłada wraz z przyjaciółmi Lubelskie Stowarzyszenie Chrześcijańskie „Pojednanie”, rozpoczyna wydawanie metodą powielaczową miesięcznika "Pojednanie" oraz druk książek chrześcijańskich. W 89’ postanawia opuścić katolicyzm. Staje na czele kościoła Wspólnota Chrześcijańska Pojednanie i kieruje Wydawnictwem Pojednanie. W 1996 roku powołuje do życia Kościół Nowego Przymierza w Lublinie. W 2003 rozpoczyna wydawanie chrześcijańskiego miesięcznika społeczno-politycznego idź POD PRĄD. W 2005 wstępuje do Unii Polityki Realnej, wchodząc na pionierską w Polsce ścieżkę łączenia działalności duszpasterskiej i politycznej. W 2008 staje na czele lubelskich struktur tej partii, a w 2009 wchodzi do władz centralnych i zostaje rzecznikiem prasowym UPR. Motto służby: Żarliwość o dom twój pożera mnie. Jan. 2:17 Ukończył I LO im. St. Staszica w Lublinie i Politechnikę Krakowską - tak skrótowo z jego vlogu. Jest to zamieszczone przy artykule pt. Wielka Prostytutka. Linku nie podaję, bo herezji tu nie propagujemy, a raczej ostrzegamy.


Antoine Ratnik: Kim jest pastor Paweł Chojecki?

Protestantyzm jest ZAWSZE liberalizmem i jest zawsze antynarodowy. Ale potrafi bardzo długo się maskować. Marian Kowalski ma moralny obowiązek publicznie wytłumaczyć się ze swych kontaktów z heretykiem.

Image

Zapoznałem się z treścią wywiadu jaki pastor protestancki Paweł Chojecki przeprowadził z rzecznikiem ONR, Marianem Kowalskim. Marian Kowalski mówi w tym wywiadzie wiele ciekawych rzeczy. Mówi m.in., że jesteśmy świadkami walki o cywilizację. To prawda.J est wojna i dom się pali. Ale pożaru nie ugasi się benzyną. A tymczasem protestantyzm jest benzyną, gdyż to właśnie protestantyzm znajduje się u podstaw SYSTEMU.

Protestantyzm może używać różnego rodzaju marketingów:

1.Otwarcie liberalnego: tolerancja, "wolność", "poszanowanie praw inaczej kochających" etc.

2."Boksersko-militarnego" – nazywa się wtedy "ewangelistycznym" czy "fundamentalistycznym".

W tym drugim wypadku przychodzi on z hasłami rodem z siłowni czy z boiska: koleżeństwo, siła, współpraca, poranne wczesne wstawanie i poranna "ewangelizacja" ubogich dzielnic w towarzystwie kolegów tej samej płci.

Ta druga wersja może w Polsce niestety chwycić wśród niektórych zwolenników Ruch Narodowego.Chwyciła w Ameryce Łacińskiej, to może i w Polsce.

Niech Pan Bog broni młodzież od wpływów pastora Chojeckiego i jemu podobnych osobników.

Protestantyzm jest ZAWSZE liberalizmem i jest zawsze antynarodowy. Ale potrafi bardzo długo się maskować.

Marian Kowalski ma moralny obowiązek publicznie wytłumaczyć się ze swych kontaktów z heretykiem.

Antoine Ratnik

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pią 17:38, 11 Sie 2017, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31743 Przeczytał: 258 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 10:36, 25 Kwi 2016 Powrót do góry

Co o Kościele Rzymskim mówi i pisze Paweł Chojecki, pastor Kościoła Nowego Przymierza? W artykule pt. Wielka Prostytutka autorstwa pastora z Lublina czytamy:

"(...) Tak więc nierządnica duchowa to system religijny, który utrzymuje, że jest jedynie prawdziwy i ustanowiony przez samego Boga, zachowuje zewnętrzne pozory wierności, podczas gdy w rzeczywistości zarówno swymi wierzeniami, jak i uczynkami zapiera się prawdziwego Boga. (...) Bóg jednak ma wzgląd także na „prostaczków”, którzy nie mają zbyt dużej wiedzy o polityce czy historii. Dla nich to umieścił jeszcze jedną, tym razem bezdyskusyjną cechę fałszywego kościoła. Podał po prostu jego geograficzne umiejscowienie. „A kobieta, którą widziałeś, to wielkie miasto, które panuje nad królami ziemi” [Ap. 17,18]. Jakie to miasto? „Tu trzeba umysłu obdarzonego mądrością. Siedem głów, to siedem pagórków, na których rozsiadła się kobieta, i siedmiu jest królów” (Ap 17,9). Miasto na siedmiu wzgórzach. Czy ktoś ma wątpliwości jak brzmi jego nazwa? Czy jest jakaś organizacja religijna utożsamiona z tym miastem?

Są to oczywiście trywialne pytania. Ale ludzie często są na tyle ślepi, że nie widzą, że „król jest nagi” i w ogromnym tłumie zachwycają się „purpurą i złotem” monarchy…

Oby dla nikogo nie było strasznym i co najgorsze spóźnionym odkryciem, że „ta karczma Rzym się nazywa”


Artykuł "Wielka Prostytutka" po raz pierwszy został opublikowany w roku 2004.
"idź Pod Prąd" nr 6, kwiecień-maj 2004 r.


To wojujący protestant, nie tylko z Kościołem katolickim, którym zarzuca zwiedzenie, ale też walczy z innymi zborami protestanckimi. Dzięki zaangażowaniu się politycznemu Chojecki ma większe możliwości promocji siebie i dotarcia do ludzi. Będzie mówił o patriotyzmie, narodzie, a jednocześnie będzie indoktrynował nieświadomych zagrożeń ludzi, których zaufanie pozyska swoją „bezinteresowną” działalnością społeczną. Dlatego strzeżcie się fałszywych proroków! Strzeżcie się Chojeckiego.


Trochę lektury z sieci:

Czego szuka antykatolicki pastor Chojecki wśród "narodowców"?

Po Marszu Niepodległości Paweł Chojecki – lubelski pastor założonego przez siebie kościoła, niegdyś aktywny działacz UPR – dużo uwagi w ostatnich tygodniach poświęca narodowcom.

Wyjątkowo ciepły stosunek antykatolickiego pastora do Obozu Narodowo-Radykalnego, z rzecznikiem prasowym, którego Chojecki przeprowadził kilka rozmów, musi mocno zastanawiać, musi rodzić pytanie czego szuka wśród narodowców człowiek, który Kościół rzymsko-katolicki nazywa Wielką Prostytutką?

Rzecznikiem prasowym ONR był Marian Kowalski, który przez blisko 20 lat działał w strukturach lubelskiego UPR. Z Pawłem Chojeckim znają się od lat, a nawet przyjaźnią, stąd specjalnie nie zaskakuje, że Chojecki przeprowadza z Kowalskim rozmowy.”

[link widoczny dla zalogowanych]


Nie wchodzę tu w sprawy polityczne, z jakiego ruchu jest Marian Kowalski, etc ... natomiast wiem, że nadal firmuje "idź pod prąd", prowadzi rozmowy z pastorem Chojeckim, etc ... Choćby ostatnie nagranie:


M. KOWALSKI: LEGALNYM PAPIEŻEM JEST BENEDYKT XVI! Kowalski & Chojecki 19.04.2016
(...)
https://www.youtube.com/watch?v=UfwhBw1dk04


Bardzo wiele jest archiwalnych rozmów, wywiadów - wszystko albo w większości na stronie "idź pod prąd".Jako katoliczka nie mam żadnych podstaw, aby słuchać i promować pastora "Kościoła" Nowego Przymierza w Lublinie i ludzi z nim związanych.

"(...) Miej się więc na baczności. Bez żadnego kompromisu z wysłannikami szatana, a zatem z dala od niedowiarków, precz z wrogimi wierze św. pismami, precz z ateistycznymi kinami, precz z partiami i organizacjami, podkopującymi wiarę św.(...)"

http://www.traditia.fora.pl/katechizm-nauka-katolicka,15/szlaki-prowadzace-nie-do-zbawienia,2062.html#70304
Zobacz profil autora
JAREKK
Użytkownik


Dołączył: 11 Maj 2016
Posty: 19 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 18:54, 11 Maj 2016 Powrót do góry

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

W temacie pastora Chojeckiego mogę się w miarę kompetentnie wypowiedziec bo znam go od około 9 lat. Wtedy też poprosił mnie o przedruk mojego artykułu do swojej gazety, artykuł napisałem na podstawie mojej pracy magisterskiej o propagandzie niemieckiej. Od tamtego czasu obserwowałem działalnosc tego Koscioła Nowego Przymierza, nie byłem zainteresowany akcesem do niego bo kwestie religijne nie były dla mnie specjalnie ważne.

Naprawde wierzącym katolikiem stałem się całkiem niedawno bo rok temu i po pewnym czasie po nitce do kłębka doszedłem do przekonania że najwierniejszymi uczniami Chrystusa są katolicy wierni Tradycji.

Odnosnie pastora Chojeckiego to moge powiedziec, że lubi wzbudzac kontrowersje np takimi stwierdzeniami że Tabernakulum to "Bozia w puszce", apostoł Piotr to " dyżurny głupek", katolicyzm to "trucizna".

Słuchając jego wykładów mozna dojsc do wniosku, ze pierwsi chrzescijanie to była jakas zbrojna bojówka. Najbardziej błogosławionym krajem na swiecie są według niego USA, natomiast protestantyzm ma nad katolicyzmem tą przewage (większe Boże błogosławienstwo), ze w zadnym protestanckim kraju nie było komunizmu.

Pastor Chojecki uważa też, że Jezus nie mówił na serio o spozywaniu jego Ciała i Krwi, to taka figura literacka jak stwierdzenie Jezusa ze jest winnym krzewem.

Pastor Chojecki uwaza, ze kazdy bedzie zbawiony kto wypowie formułke o uznaniu Jezusa za Pana i Zbawiciela, no i w przypadku gdy technologia dojdzie do obrotu bezgotówkowego to nie można przyjąc mikroczipa.

O św. Faustynie mówi, że jest chora na głowę, a o Lefebrystach ze to tez protestanci tylko zle zdiagnozowali problem.
Zobacz profil autora
JAREKK
Użytkownik


Dołączył: 11 Maj 2016
Posty: 19 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 21:32, 11 Maj 2016 Powrót do góry

Tak wiec pastor neci i zwolenników Bractwa Piusa X (tak jak napisałem powyżej] i katolików powierzchownych ( obrzydza im KK mówiąc non stop o pedofilli i pazernosci księży) i innych protestantow ( zarzucając ich zborom brak patriotyzmu) Pastor tez kasuje posty pod swoimi materiałami wideo, jeżeli ktoś podważa jego nauczanie, wiem to z autopsji
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31743 Przeczytał: 258 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 22:36, 11 Maj 2016 Powrót do góry

Na wieki wieków. Amen.

Dziękuję za te informacje, jest to jakaś przestroga dla młodych, naiwnych i nie zorientowanych. Marian Kowalski też zasłynął atakiem na św. Faustynę zamieszczonym w heretyckiej gazecie: "Wzruszamy się bredniami siostry Faustyny". zapewne udzieliło mu się z nauk "guru" Chojeckiego.
Zobacz profil autora
JAREKK
Użytkownik


Dołączył: 11 Maj 2016
Posty: 19 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 20:24, 12 Maj 2016 Powrót do góry

Bez wątpienia oddziałuje pastor Chojecki na Mariana Kowalskiego. Dlatego też Kowalski wysyła sprzeczne komunikaty, raz mówi ze największym darem dla narodu są obok bohaterów narodowych też świeci męczennicy polscy, innym razem nasmiewa się z odmawiających różaniec (mówi że " klepią zdrowaśki") i wychwala protestantyzm (mówi, że atutem protestantyzmu jest swobodna interpretacja Biblii).

Kowalski jest w dużym stopniu uzależniony od Chojeckiego, bo pastor ma ten kanał internetowy, sprzęt i ludzi do nagrywania, dobrze też promuje swoje nagrania w internecie. Pastor też zorganizował zbiórkę pieniedzy na honorarium dla Kowalskiego, w ciagu 2 tygodni zebrał dla niego od widzów swojego kanału internetowego ok 37 tys zł.

Może warto też w tym miejscu przytoczyć fragment wizji piekła jaką miałą św. Teresa z Avila, jak ktoś z fanów pastora Chojeckiego planuje zmienic wyznanie z rzymskokatolickiego na protestantyzm to niech wie, z czym się to wiąże

Z tego źródła także poczęła się we mnie ta boleść niewypowiedziana, jakiej doznaję na widok tylu dusz, idących na potępienie (szczególnie między tymi luteranami, tym nieszczęśliwszymi, że przez chrzest byli członkami Kościoła), i te zapały, i żarliwe żądze poświęcenia siebie dla zbawienia dusz, bo czuję to w sobie z pewnością niewątpliwą, że dla wybawienia choćby jednej od takich strasznych mąk, tysiąc razy ochotnie ofiarowałabym się na śmierć.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31743 Przeczytał: 258 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 21:30, 12 Maj 2016 Powrót do góry

JAREKK napisał:
(...)
Może warto też w tym miejscu przytoczyć fragment wizji piekła jaką miałą św. Teresa z Avila, jak ktoś z fanów pastora Chojeckiego planuje zmienic wyznanie z rzymskokatolickiego na protestantyzm to niech wie, z czym się to wiąże

Z tego źródła także poczęła się we mnie ta boleść niewypowiedziana, jakiej doznaję na widok tylu dusz, idących na potępienie (szczególnie między tymi luteranami, tym nieszczęśliwszymi, że przez chrzest byli członkami Kościoła), i te zapały, i żarliwe żądze poświęcenia siebie dla zbawienia dusz, bo czuję to w sobie z pewnością niewątpliwą, że dla wybawienia choćby jednej od takich strasznych mąk, tysiąc razy ochotnie ofiarowałabym się na śmierć.

Św. Teresa z Avila w Księdze życia w rozdziale 32 pisze jak Pan raczył ją przenieść w duchu na miejsce w piekle punkt 6:

6. "(...) Z tego źródła także poczęła się we mnie ta boleść niewypowiedziana, jakiej doznaję na widok tylu dusz, idących na potępienie (szczególnie między tymi luteranami (2), tym nieszczęśliwszymi, że przez chrzest byli członkami Kościoła), i te zapały, i żarliwe żądze poświęcenia siebie dla zbawienia dusz, bo czuję to w sobie z pewnością niewątpliwą, że dla wybawienia choćby jednej od takich strasznych mąk, tysiąc razy ochotnie ofiarowałabym się na śmierć. Gdy widzimy, tak myślę sobie, kogo nam drogiego, dręczonego wielkim jakim strapieniem albo bólem, snadź samo uczucie przyrodzone skłania nas do szczerego z nim współczucia, i ból jego, zwłaszcza jeśli jest wielki, boli nas jakby nasz własny. Jakież więc dopiero współczucie i żałość budzić w nas powinien widok duszy cierpiącej wiecznie mękę nad mękami? Kto zdoła taki widok wytrzymać? Czyje serce mogłoby patrzeć nań obojętnie? I jeśli tak żywo czujemy cierpienia doczesne, choć wiemy, że kres ich niedaleki, że najdalej z życiem się kończą, cóż powiemy na cierpienie takie, które nie ma kresu ani końca? Jak możemy żyć spokojnie, widząc takie mnóstwo dusz, które na każdy dzień wpadają w ręce czartów i idą na zatracenie?(...)"

... jest tu o tym:
http://www.traditia.fora.pl/katechizm-nauka-katolicka,15/wizja-piekla-sw-teresa-od-jezusa,2094.html#70640


Mamy tu też inny fragment klasycznego dzieła Świętej Teresy od Jezusa, Doktora Kościoła, z "Drogi doskonałości" który pokazuje nam, jak przez tę świętą i skłonną do wyrzeczeń, a także pełną miłości osobę, odbierany był protestantyzm: (zamieszczony punkt 2)
(...)
http://www.traditia.fora.pl/swieci-i-blogoslawieni,4/sw-teresa-z-avila-sw-teresa-od-jezusa,6847.html#38719


Jak jesteśmy przy herezji protestanckiej, to polecam ciekawy artykulik "Święto Reformacji" - gdzie oprócz powyższego cytatu świętej są inne wypowiedzi i cytaty samego "Wielkiego Reformatora".

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31743 Przeczytał: 258 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 22:01, 01 Cze 2016 Powrót do góry

Protestancki „koń trojański” w obozie Mariana Kowalskiego?

Image

Pastor Paweł Chojecki ze swoją antykatolicką obsesją coraz bardziej szkodzi wizerunkowi Mariana Kowalskiego i zaprzepaszcza szanse Narodowców RP na pozyskanie katolickiego elektoratu.

Marian Kowalski wzbudza ogromną sympatię w środowiskach narodowców i wolnościowców. Niestety wizerunkowi Mariana Kowalskiego, a przez to wizerunkowi Narodowców RP, szkodzi znajomość popularnego działacza z pastorem Pawłem Chojeckim, nieprzyzwoicie epatującym swoją antykatolicką obsesją. Przed najpopularniejszym politykiem środowisk narodowych stoi więc wybór, czy chce reprezentować polskich katolików, wybrać interes Polski i Polaków, czy wybrać prywatne zobowiązania towarzyskie względem Chojeckiego i płacić rachunek polityczny za jego antykatolickie hucpy.

Zapewne pastor Chojecki szczerze wierzy w słuszność swoich antykatolickich obsesji. Niemniej jego ekscesy robią wrażenie, zapewne błędne, jakby jego celem było zniechęcenie polskich katolików (większości wyborców) do Mariana Kowalskiego. Jeżeli robi to nie świadomie, wbrew swoim intencjom, to oznacza, że należy zdecydowanie się od niego odseparować. A jeżeli robi to celowo, to rodzi się pytanie, kto i jaki interes ma w marginalizacji Mariana Kowalskiego.

Dodatkowym problemem jest to, że Marian Kowalski, jako człowiek pełen sympatii dla innych, nie chce dostrzec, jak wielkim obciążeniem dla niego są antykatolickie ekscesy bliskiego współpracownika.

Według informacji podanych na portalu internetowym „Dziennik Narodowy” pastor „Chojecki dostał dostęp do konta facebookowego i konta na Twitterze Mariana Kowalskiego, co zaowocowało m.in. wpisem wykonanym przez Chojeckiego w imieniu Kowalskiego atakującego papieża Franciszka: KOŃCZ WAŚĆ, WSTYDU OSZCZĘDŹ! Franciszek: Europejki muszą rozmnażać się z muzułmańskimi imigrantami, by przeciwdziałać „spadkowi przyrostu naturalnego””.

„Dziennik Narodowy” opublikował też wpis na Facebooku Jarosława Konowałka, bliskiego współpracownika Mariana Kowalskiego. Zdaniem Jarosława Konowałka pastor Chojecki w cykliczne programie „pt. „Kowalski & Chojecki”, kreując się przy tym na niemalże jedynego powiernika Prawdy Objawionej. Jednak nie zawsze te programy prowadzone są w duecie, o czym Państwo pewnie wiecie. Jednym z takich programów był ten „sławetny”, w którym gość we własnym studiu raczył zmieszać osobę będącą Przywódcą Kościoła Katolickiego z błotem, posługując się zmyślonym cytatem”.

Według Jarosława Konowałka ekscesy pastora Chojeckiego zablokowały możliwość działania działaczom Narodowców RP, którzy są obecnie postrzegani przez pryzmat antykatolickich obsesji pastora Chojeckiego.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
JAREKK
Użytkownik


Dołączył: 11 Maj 2016
Posty: 19 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 20:40, 02 Cze 2016 Powrót do góry

Pastor Chojecki werbuje do swojego kościoła też z kręgów wolnorynkowych i wymyslił ciekawe uzasadnienie dlaczego protestantyzm doprowadził do namnożenia się tak wielu sprzecznych doktrynalnie heretyckich kościołów.

Otoż wg pastora taki stan bardzo się Bogu podoba, bo tak jak na wolnym rynku działa tu mechanizm konkurencji i koscioły te zmuszone są podnosić jakość swiadczonych usług ewangelizacyjnych.
Zobacz profil autora
JAREKK
Użytkownik


Dołączył: 11 Maj 2016
Posty: 19 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 20:01, 14 Lip 2016 Powrót do góry

Pastor Chojecki w ostatnich kazaniach stwierdził, że Kosciół Katolicki to organizacja przeklęta, natomiast jego kosciół będzie "porwany" przez Jezusa tzn członkowie Koscioła Nowego Przymierza znikną z powierzchni ziemi, pozostawiając pozostałych chrzescijan (ktorzy nierozpoznali znaków czasu) wraz z innymi ludzmi na pastwę Antychrysta.

Pastor przeanalizował dokładnie Apokalipsę i wyszło mu, że Bestia o dwóch rogach (AP 13,11) to katolicyzm i prawosławie.

Pastor Chojecki doszedł do wniosku, że za krytyczną reakcja katolików na jego kazania muszą stać jacys mocodawcy (i tu cytuje dosłownie jego wypowiedz) "widać, że rosyjska propaganda w Polsce obrzydza Polakom Biblie i protestantyzm, oczywiście to wszystko jest w szatkach walki o cywilizacje i katolicyzm"

Z innego wykładu można się dowiedzieć, że posługa egzorcystów to katolicki wymysł polegajacy na " wyrzucaniu duchów z tapczanu"
Zobacz profil autora
JAREKK
Użytkownik


Dołączył: 11 Maj 2016
Posty: 19 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 17:34, 07 Sie 2016 Powrót do góry

Pastor głosi, że do zbawienia wystarczy wypowiedzenie zdania o przyjeciu Jezusa za swojego Pana i Zbawiciela, nic poza tym nie jest potrzebne, bo Jezus zmazał wszystkie nasze grzechy, również przyszłe. Nic dziwnego, że taka wizja chrzescijaństwa jest dla wielu pociągająca. Poniżej fragment mojej dyskusji z facebooka, gdzie jedna z osób zadała pytanie pastorowi o to czy już jest zbawiona, czy jeszcze raz musi powtórzyc formułkę
Zobacz profil autora
JAREKK
Użytkownik


Dołączył: 11 Maj 2016
Posty: 19 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 21:13, 19 Sie 2016 Powrót do góry

Takie rewelacje to naprawde ciężko gdzieś indziej znalezć. Co tam Bitwa pod Lepanto 1571, Bitwa pod Wiedniem 1683 i Bitwa Warszawska 1920. Obojętne czy ktoś sobie tego życzy czy nie to pastor Chojecki już się postarał o znalezienie nam sojuszników.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
JAREKK
Użytkownik


Dołączył: 11 Maj 2016
Posty: 19 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 12:25, 23 Wrz 2016 Powrót do góry

Miesiąc temu zamiesciłem ostatni wpis i od tamtego czasu nagrań z pastorem już nie oglądam, zakończyłem na tych w których nazwał mistyków popaprańcami, a katolickich księży przyrównał do czarowników.

W zwiazku z tym, że wątek na tym forum obwiedza coraz więcej osób chciałbym bardzo polecić artykuł o innym protestancie, który podobnie jak pastor Chojecki z nienawisci do Koscioła Katolickiego odchodził od zmysłów. Bruno Cornacchiola należał do Adwentystów Dnia Siódmego i pewnego dnia będąc w Tre Fontane, czyli w pobliżu miejsca męczeństwa św. Pawła Apostoła przeżył coś co całkowicie zmieniło jego światopogląd religijny, warto się z tym artykułem zapoznać:

http://www.traditia.fora.pl/objawienia-maryjne,36/matka-boza-objawila-sie-fanatycznemu-protestantowi,123.html

Na Forum Tradycji Katolickiej jest bardzo dużo ciekawych wątków, mi osobiscie bardzo pomogły pogłębic swoją wiedzę o Kosciele Katolickim i zagrożeniach z zewnątrz i wewnątrz Kościoła.

Polecam też artykuł o Różańcu Św, jest to piękna modlitwa, która też przyczyniła się w sytuacjach kryzysowych to zachowania tożsamości chrzescijańskiej naszego kontynentu


Nie jest to jak twierdzi Chojecki "bezmyslne deklamowanie wiersza Brzechwy o lokomotywie"


Co do Mariana Kowalskiego to spotkałem sie wielokrotnie z informacjami na facebooku, że pastor Chojecki wypłaca mu regularne honoraria po kilkanasie tys zł za udział w tych antykatolickich programach. Bez Kowalskiego program miałby wielokrotnie mniejszą oglądalnośc. Kowalski też opuscił organizację Narodowcy RP, w której był liderem. Ludzie należacy do Narodowców RP zwracali mu uwage na antykatolicką obsesję pastora i sytuacja dojrzała do tego, ze Kowalski musiał się opowiedziec za jedną ze stron. I opowiedział się przeciwko ludziom, których przyciągnął do swojej organizacji. Jak na ironię Kowalski zarzuca Wałęsie, że tamten zdradził robotników

Odnoscie nauk pastora Chojeckiego to moge powiedziec, że każdy kto miał okazję przeczytać Nowy Testament zauważy, że pastor dużo wątków pomija a inne przekręca. Jezus oprócz tego że jest Zbawicielem jest też Nauczycielem i wielokrotnie mówił w przypowieściach czy też 8 Błogosławieństwach, jak należy przeżyć życie, aby po smierci dostać się do Nieba. Jezus też mówił o JEDNYM Kościele, na którego czele postawił apostoła Piotra. Protestantyzm natomiast w duzej mierze doprowadził do tego, że na całym swiecie jest ponad 40 tys odłamów chrzescijanstwa i kazde głosi cos innego. Ponadto w Biblii jest wiele przestróg przed głoszeniem fałszywych nauk czy interpretowaniu Biblii na własną rękę i że osoby, które tak robią prowadzą siebie i innych do zguby
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)