Forum Kościół Rzymskokatolicki Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Francja zakazać ''matka'' i ''ojciec'', homomałżeństwa ... Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32604 Przeczytał: 118 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 17:52, 28 Wrz 2012 Powrót do góry

Francja chce prawnie zakazać terminy "matka" i "ojciec"

Jak w większości państw, które zalegalizowały tzw. "małżeństwa" homoseksualne, Francja dąży do zmiany terminologii w przepisach prawnych odnoszących się do małżeństwa i rodzicielstwa. Zmiana będzie polegała na wyeliminowaniu określeń „matka” i „ojciec”, które zostaną zastąpione ogólnym terminem „rodzice”.

Nowy socjalistyczny rząd obiecał wprowadzenie nowych zapisów prawnych do końca października. W myśl przygotowywanej ustawy „małżeństwa homoseksualne” będą miały prawo do zawierania takich samych ceremonii, jak pary heteroseksualne. Francuskie media donoszą, że małżeństwo zostanie zdefiniowane jako „związek dwóch osób płci tej samej lub odmiennej”. Parom homoseksualnym zostanie także przyznane prawo do adopcji dzieci.

„Kto może zapewnić, że para heteroseksualna wychowa dziecko lepiej niż para homoseksualna? Czy ta pierwsza zagwarantuje najlepsze warunki dla rozwoju dziecka?” - powiedziała w rozmowie z katolicką „La Croix” francuska minister sprawiedliwości Christiane Taubira. I zapewniła, że dobro dziecka jest dla rządu najważniejsze.

Zmiana terminologii w przepisach prawnych odnoszących się w jakikolwiek sposób do małżeństwa stała się standardem we wszystkich jurysdykcjach, które zalegalizowały tzw. małżeństwa homoseksualne. Dla przykładu, w kanadyjskiej Nowej Szkocji w 2007 roku, w następstwie skargi homoseksualisty powołującego się na prawa człowieka, rząd zatwierdził możliwość zarejestrowania w świadectwie urodzenia dziecka na przykład „matki lesbijki”. W tym samym roku kalifornijski senat zastąpił termin „mąż i żona” sformułowaniem „dwie osoby” we wszystkich aktach prawnych dotyczących małżeństwa.

Z kolei, w Hiszpanii od razu po zalegalizowaniu „małżeństw homoseksualnych” rząd nakazał zastąpienie terminów „matka” i „ojciec” sformułowaniem „rodzic A” i „rodzic B”. Podobne reguły obowiązują w Szkocji, gdzie lobbująca na rzecz homoseksualistów grupa Stonewall uznała, że terminy „matka” i „ojciec” są homofobiczne. Zastąpiono je określeniami „opiekun” i „opiekunka”. Z kolei „męża” i „żonę” nazywa się tam „partnerem” lub „bliskim przyjacielem”.

Źródło: [link widoczny dla zalogowanych]

Za: [link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 17:53, 18 Wrz 2022, w całości zmieniany 5 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32604 Przeczytał: 118 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 15:12, 13 Sty 2013 Powrót do góry

Nienormalności ciąg dalszy! Shocked Jest to współpraca z tym Twisted Evil

Spór o adopcje dzieci przez pary homoseksualne

Przewodniczący Papieskiej Rady do spraw Rodziny arcybiskup Vincenzo Paglia powiedział, że zezwalanie parom homoseksualnym na adoptowanie dzieci "czyni z nich towar". W piątek Sąd Najwyższy Włoch zgodził się, by dziecko wychowywały dwie kobiety.

W wywiadzie dla Radia Watykańskiego hierarcha powiedział, że dziecko musi urodzić się i wzrastać w rodzinie, w której jest ojciec i matka. Podkreślił, że wszelkie "patologie" są "niebezpieczne dla samego dziecka i całego społeczeństwa".

Odnosząc się do zapowiedzianych na niedzielę we Francji protestów przeciwko projektowi ustawy umożliwiającej parom homoseksualnym małżeństwo i adoptowanie dzieci, arcybiskup Paglia za słuszną uznał wypowiedź francuskiego episkopatu, że małżeństwo i rodzina są "dziedzictwem całej ludzkości". Jest to "kwestia kluczowa dla przyszłości ludzkości" - podkreślił.

Arcybiskup Paglia powiedział też, że proponowanie, by zamiast o matce i ojcu mówić o rodzicu A i rodzicu B, to "narażanie się na śmieszność". - Równość to jedno, a szacunek dla różnorodności to drugie. (...) By mieć równość, konieczne jest poszanowanie różnorodności - uznał.

Choć w swojej wypowiedzi hierarcha nie odniósł się bezpośrednio do piątkowego orzeczenia Sądu Najwyższego Włoch, to Radio Watykańskie nadało wywiad dzień po tym szeroko dyskutowanym wyroku - zauważają włoskie media. Decyzja sądu jest interpretowana jako faktyczna zgoda na wychowywanie dzieci przez pary homoseksualne, jeśli nie jest zagrożony ich poprawny rozwój.

Sąd Najwyższy odrzucił jako "niedopuszczalne uprzedzenie" stanowisko, że wychowywanie dzieci przez pary homoseksualne wyrządza im szkodę. Utrzymał tym samym wyrok sądu apelacyjnego, który przyznał opiekę nad dzieckiem jego naturalnej matce, pozostającej w związku z drugą kobietą.

Według Sądu Najwyższego nie należy w takiej sprawie opierać się na przekonaniu, że wzrastanie dziecka w rodzinie homoseksualnej szkodzi jego rozwojowi. Osoba, która na takiej podstawie kwestionuje decyzję sądu, "uważa za pewnik coś, co należałoby udowodnić" - podkreślono w orzeczeniu.

Włoski dziennik katolicki "Avvenire" napisał w sobotę, że wyrok Sądu Najwyższego jest "niebezpieczny".

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 17:58, 18 Wrz 2022, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32604 Przeczytał: 118 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 22:51, 14 Sty 2013 Powrót do góry

Francja: głosu obrońców prawdziwej rodziny nie można zignorować

Image

Tak wielkiej manifestacji w obronie tradycyjnej rodziny Francja nie pamięta. Na ulice Paryża wyszło wczoraj ok. 800 tys. osób różnych religii i przekonań politycznych, których zjednoczyła wspólna troska o przyszłość rodziny i wzrastających w niej dzieci. Socjaliści wydają się jednak nie dostrzegać sprzeciwu wobec tzw. „małżeństwa dla wszystkich”. Prezydent François Hollande twierdzi, że mimo wszystko nowa ustawa wejdzie w życie. Zapowiada, że 21 stycznia na ulice Paryża wyjdą zwolennicy zmian.

Obserwatorzy podkreślają, że paryska „Manifa dla wszystkich” udowodniła, iż przyszłość rodziny nie jest batalią tylko Kościoła, do czego powszechnie próbuje się ją sprowadzić. Pokazała zarazem, że przypadek Francji nie jest obojętny dla innych, stąd liczny udział w proteście delegacji przybyłych z wielu krajów świata.

Opinię tę zdaje się potwierdzać emerytowany przewodniczący Papieskiej Rady ds. Kultury podkreślając, że sprzeciw wobec tzw. małżeństw homoseksualnych nie wypływa tylko z wiary, a tym bardziej nie jest to batalia stricte katolicka. „Ramię w ramię maszerowali wyznawcy różnych religii, niewierzący oraz zadeklarowani homoseksualiści podzielający tę samą antropologię” – zauważa kard. Paul Poupard. Podkreśla, że nie można milczeć wobec prób wprowadzania nowej seksualności, bazującej na ideologii gender.

„Wielkim sukcesem manifestacji była nie tylko ogromna liczba uczestników, ale także fakt, że miała ona charakter ponadkonfesyjny” – podkreśla ks. Michał Klakus, który wraz z parafianami z Tulonu uczestniczył w proteście.

„Od jesieni już, gdy tylko sprawa nowego ustawodawstwa zaczęła być dyskutowana, organizacje homoseksualne starały się wmówić opinii publicznej, że to wyłącznie Kościół katolicki jest przeciwny «małżeństwom dla wszystkich». Stąd też organizatorzy podkreślali, że ta manifestacja nie jest katolicka, ale ponadwyznaniowa. Zaświadczyli też o tym sami uczestnicy. Ja sam spotkałem np. ludzi niewierzących z Wielkiej Brytanii, którzy przyjechali do Paryża manifestować poparcie dla tradycyjnej rodziny” – podkreśla pracujący we Francji kapłan. Zauważa, że bardzo dobrą rzeczą było to, iż w proteście wzięły udział również organizacje homoseksualne. „Ci bowiem homoseksualiści, którzy popierają zmiany w prawie, starali się wmówić, że jesteśmy homofobami. A nagle okazało się, że dano głos również tym homoseksualistom, którzy sprzeciwiają się zmianie w prawie małżeńskim. To jakby wytrąciło z ręki kolejny argument zwolennikom zmian”.

Ks. Klakus zauważa, że oczy wszystkich zwrócone są teraz na Pałac Elizejski. „Prezydent wypowiedział się dziś rano, że mimo wszystko zamierza wprowadzić zmiany. Ale już po wczorajszej manifestacji stu deputowanych poprosiło o rozwagę i możliwość otwarcia dyskusji. François Hollande musi się zastanowić, czy chce walczyć ze znaczącą częścią społeczeństwa. I nie chodzi tu o te 500-800 tys., które przyszło, ale coraz więcej merów, coraz więcej osób opowiada się jednak za dyskusją albo za referendum w sprawie proponowanych zmian”.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 18:00, 18 Wrz 2022, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32604 Przeczytał: 118 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 9:46, 13 Kwi 2013 Powrót do góry

Pomimo tylu protestów i manifestacji, dziś czytam:

Senat przyjął ustawę o „małżeństwie dla wszystkich”

Senat przyjął ustawę o tzw. małżeństwie dla wszystkich. Dopuszcza ona małżeństwa między osobami tej samej płci i przyznaje im prawo do adopcji dzieci. Stało się tak mimo sprzeciwu opozycji i manifestacji ulicznych przeciwko nowemu prawu.

Obecnie ustawa wróci do Zgromadzenia Narodowego - izby niższej parlamentu - gdzie odbędzie się jej drugie czytanie. Alain Vidalies, minister ds. kontaktów z parlamentem zapowiedział, że stanie się to już 17 kwietnia.

Początkowo spodziewano się, że nie nastąpi to przed 20 maja. Dlatego na 26 maja przeciwnicy nowego prawa zapowiedzieli wielką manifestację. Jeszcze w piątek wieczorem miała się odbyć demonstracja w pobliżu gmachu Senatu w Paryżu.

To przyspieszenie prac nad legalizacją małżeństw jednopłciowych wywołało ostrą reakcję deputowanego opozycyjnej Unii na rzecz Ruchu Ludowego (UMP), Christiana Jacoba, który stwierdził, że prezydent François Hollande „bierze na siebie ryzyko gwałtownej konfrontacji z Francuzami”.

- To niesprawiedliwość w stosunku do dzieci, które nie będą znały ani ojca, ani matki, tego podwójnego oblicza człowieczeństwa - dodał deputowany UMP, Bruno Retailleau. Z kolei przewodniczący grupy centrystów UDI-UC, François Zocchetto wyraził żal, że „poświęcono prawa dziecka, aby spełnić obietnicę wyborczą” Hollande’a.

- Rozpiera nas duma z powodu tego głosowania, dzięki któremu dokonuje się postęp społeczny - skomentował ze swej strony przywódca rządzących socjalistów w Senacie, Fançois Rebsamen.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 18:02, 18 Wrz 2022, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32604 Przeczytał: 118 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 9:47, 13 Kwi 2013 Powrót do góry

Shocked Shocked Shocked to dopiero postęp społeczny, ale tego Twisted Evil


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 18:02, 18 Wrz 2022, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32604 Przeczytał: 118 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 16:55, 23 Kwi 2013 Powrót do góry

Francja zalegalizowała homomałżeństwa

Zgromadzenie Narodowe uchwaliło "małżeństwa dla wszystkich". Obrońcy rodziny zapowiadają protesty.

Francuskie Zgromadzenie Narodowe przyjęło ustawę o tzw. małżeństwie dla wszystkich, legalizującą „małżeństwa” homoseksualne i adopcję przez nie dzieci. Tym samym Francja stała się 14 państwem świata, a 9 Europy, w którym osoby tej samej płci mogą zawierać „małżeństwa”. Oprócz tego są one dozwolone w 7 stanach USA.

Ustawa została przyjęta 331 głowami przeciw 225, mimo masowych protestów Francuzów, których co najmniej 3 mln uczestniczyły w ulicznych demonstracjach. - Lewica nie ulega ulicy - powiedział deputowany Zielonych, Noël Mamère.

Z kolei minister spraw wewnętrznych Manuel Valls przyznał, że przeciwników małżeństwa dla wszystkich jest wielu, ale i tak - jego zdaniem - stanowią mniejszość wobec milionów Francuzów, którzy w ubiegłorocznych wyborach prezydenckich głosowali za zobowiązaniem nr 31 Françoisa Hollande’a, w którym takie posunięcie zapowiadał.

Parlamentarzyści opozycyjnej Unii na rzecz Ruchu Ludowego (UMP) zapowiedzieli, że natychmiast skierują nowe prawo do Rady Konstytucyjnej, by ta sprawdziła jego zgodność z ustawą zasadniczą. 28 stycznia 2011 r. Rada orzekła, że zakaz zawierania w tym kraju tzw. małżeństw homoseksualnych jest zgodny z konstytucją. Obecnie może też ona podważyć zapis o tzw. pełnej adopcji (adoption plénière), zrywającej więzy pokrewieństwa dziecka z jego rodzicami biologicznymi. - To niesprawiedliwość w stosunku do dzieci, które nie będą znały ani ojca, ani matki, tego podwójnego oblicza człowieczeństwa - przekonywał kilkanaście dni temu deputowany UMP, Bruno Retailleau. A przewodniczący grupy centrystów UDI-UC, François Zocchetto wyraził żal, że „poświęcono prawa dziecka, aby spełnić obietnicę wyborczą” Hollande’a.

Gdyby zapadła pozytywna decyzja Rady, za miesiąc prezydent François Hollande mógłby podpisać ustawę która weszłaby w życie. Jeśli tak się stanie, to pierwsze „śluby” par jednopłciowych odbyłyby się już w czerwcu br.

Opozycja obiecała, że gdy prawica wróci do władzy, cała ustawa zostanie zniesiona. Tymczasem kolektyw „La Manif pour Tous” zwołał na 26 maja kolejną manifestację protestacyjną.

Jeszcze dziś odbędą się w Paryżu dwie demonstracje. Zwolennicy ustawy zgromadzą się przy ratuszu, by dać wyraz niezadowoleniu, że nowe prawo, choć zezwala na adopcję, nie przewiduje możliwości sztucznego zapłodnienia dla lesbijek. Chcą też protestować przeciwko wzrostowi homofobii. Jako jej przykład podają niedawne pobicie dwóch homoseksualistów w Nicei. Ponadto socjalistyczny przewodniczący Zgromadzenia Narodowego, Claude Bartolone otrzymał list z prochem amunicyjnym i listem z pogróżkami, które miałyby się ziścić po ostatecznym głosowaniu nad ustawą.

Z kolei przeciwnicy ustawy, zgromadzeni w kolektywie „La Manif pour Tous” zbiorą się, jak co wieczór od tygodnia, w pobliżu gmachu Zgromadzenia Narodowego. Ich rzeczniczka Frigide Barjot zapowiedziała, że nie zamierzają oni rezygnować. Jeśli prezydent François Hollande nie porozumie się z nimi co do rozpisania referendum w tej sprawie, to 5 i 26 maja zorganizują kolejne wielkie demonstracje. Swój sprzeciw będą kontynuować aż do chwili, gdy „małżeństwa” homoseksualne zostaną zastąpione w prawie przez związek cywilny, który w przeciwieństwie do małżeństwa nie ma skutków w dziedzinie pokrewieństwa adoptowanych dzieci.

Według najnowszego badania opinii publicznej 58 proc. Francuzów popiera „małżeństwa” homoseksualne, ale jednocześnie 53 proc. sprzeciwia się adoptowaniu przez nie dzieci.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 18:04, 18 Wrz 2022, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32604 Przeczytał: 118 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 19:32, 23 Kwi 2013 Powrót do góry

Tu sporo więcej pisze, trochę historii jak to się zaczęło od związków partnerskich ... kolejno jak to szataństwo było forsowane ...

Homomałżeństwa w sercu Europy
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 18:06, 18 Wrz 2022, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32604 Przeczytał: 118 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 18:20, 21 Maj 2013 Powrót do góry

Znany francuski historyk zastrzelił się w katedrze Notre-Dame w Paryżu. Powód? Sprzeciw wobec ustawy o „homo-małżeństwach”
(...)
http://www.traditia.fora.pl/wydarzenia-wywiady-wiadomosci,12/francja-mezczyzna-zastrzelil-sie-w-katedrze-notre-dame,9793.html#44701


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 18:07, 18 Wrz 2022, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32604 Przeczytał: 118 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 8:40, 09 Cze 2013 Powrót do góry

Cytat:
Francja chce prawnie zakazać terminy "matka" i "ojciec"

Francja ustanowi zakaz używania określeń „matka” i „ojciec”

Image

Christiane Taubira

W związku z prawną instytucjonalizacją – wbrew zdecydowanej większości obywateli – tzw. małżeństw homoseksualnych, francuski rząd przygotuje projekt ustawy zakazującej używania w dokumentach określeń „matka” i „ojciec”. Projekt, jak tłumaczy minister sprawiedliwości Christiane Taubira, ma być gotowy już na 31 października.

Zgodnie z zamiarem rządu w miejsce sformułowań „matka” i „ojciec” w dokumentach pojawi się określenie „rodzice”. Będzie to dot. zarówno par homo- jak i heteroseksualnych. W kodeksie cywilnym pojawi się także zapis stwierdzający, że „małżeństwo to związek dwóch osób, różnej lub tej samej płci” i ustanowione zostaną „równe prawa adopcyjne”.

Minister sprawiedliwości Christiane Taubira w rozmowie z katolicką gazetą „La Croix” na pytanie dot. skandalicznego zezwolenia na adopcję dzieci przez pederastów i lesbijki stwierdziła: - Kto jest w stanie zapewnić, że adopcja dzieci przez pary heteroseksualne będzie lepsza dla nich, niż przez pary homoseksualne? Czy pary heteroseksualne na pewno są w stanie stworzyć dzieciom najlepsze warunki dla ich rozwoju?

W zeszłym tygodniu kardynał Philippe Barbarin przestrzegł przed katastrofalnymi konsekwencjami legalizacji „homo-małżeństw”. Mówił, że „małżeństwa homoseksualne mogą w konsekwencji prowadzić do zalegalizowania kazirodztwa oraz poligamii w społeczeństwie”. Przestrzegł także przed rozpadem społeczeństwa. - To może mieć niezliczone konsekwencje. Potem będą chcieli tworzyć pary z trzech lub czterech osób. A jeszcze później mogą chcieć znieść powszechnie krytykowane kazirodztwo – tłumaczył hierarcha.

Czołowi francuscy katolicy opublikowali manifest „Modlitwa za Francję”, w którym można przeczytać, że „Dzieci powinny móc w pełni korzystać z miłości ojca i matki, i nie powinny być zakładnikami zachcianek dorosłych”. Niedawno Benedykt XVI zaprosił 30 biskupów francuskich do Włoch, aby nakłonić ich do wszczęcia zdecydowanej walki z nowym skandalicznym prawem. Mówił, że „Mamy tam prawdziwe wyzwanie do podjęcia”. Jak dodawał: „Rodzina, będąca podstawą życia społecznego, jest zagrożona w wielu miejscach, wskutek wadliwej koncepcji natury ludzkiej”.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 18:08, 18 Wrz 2022, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32604 Przeczytał: 118 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 18:32, 19 Cze 2013 Powrót do góry

"Homomałżeństwa"? Francuscy biskupi są za a nawet przeciw
(...)
http://www.traditia.fora.pl/kryzys-naduzycia-w-kk,20/homomalzenstwa-francuscy-biskupi-sa-za-a-nawet-przeciw,9977.html#45463


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 18:17, 18 Wrz 2022, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32604 Przeczytał: 118 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 16:05, 03 Lip 2013 Powrót do góry

To nie tylko te działania prezydenta Hollande i jego ekipy. Do tego należy dodać jeszcze darmową aborcję nad Sekwaną, zdałaby się też liberalizacja prawa o eutanazji, którą Hollande zapowiada, a wszystko pisze tu:

http://www.traditia.fora.pl/tematy-ktore-nurtuja-bulwersuja-i-wprost-szokuja,66/darmowa-aborcja-nad-sekwana-i-inne-dzialania,9067.html


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 18:19, 18 Wrz 2022, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32604 Przeczytał: 118 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 10:08, 19 Paź 2013 Powrót do góry

Francja: za odmowę udzielenia homoślubu 5 lat więzienia i 75 tys. euro

Image

Rada Konstytucyjna odebrała merom prawo do sprzeciwu sumienia

Francuscy merowie nie mogą się powoływać na sprzeciw sumienia, by odmówić udziału w zawarciu małżeństwa osób tej samej płci – orzekła dziś Rada Konstytucyjna. Najwyższa instancja sądowa we Francji ustosunkowała się w ten sposób do wniosku podpisanego przez 20 tys. merów, którzy domagali się przyznania im klauzuli sumienia.

Merowie, sygnatariusze wniosku, przypomnieli, że we Francji z klauzuli sumienia korzysta wiele kategorii zawodowych, między innymi lekarze, adwokaci, a nawet sami sędziowie.

Radio Watykańskie przypomina, że w listopadzie ubiegłego roku prezydent François Hollande, który przeforsował legalizację „homomałżeństw” w parlamencie, obiecał merom, że nikt nie będzie ich zmuszał do udziału w „homoślubach”. Ostatecznie klauzula sumienia nie pojawiła się w ustawie, a minister spraw wewnętrznych ostrzegł merów, że za odmowę udzielenia "ślubu" homoseksualistom grozi im 5 lat więzienia i 75 tys. euro kary.

Po dzisiejszym werdykcie Rady Konstytucyjnej merowie nie dają za wygraną. Zapowiadają złożenie w tej sprawie skargi do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Jak wykazały ostatnie badania, popiera ich w tym większość francuskiego społeczeństwa.

Źródło: [link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 18:21, 18 Wrz 2022, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32604 Przeczytał: 118 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 23:15, 04 Sty 2014 Powrót do góry

Francuska minister od "małżeństw" homoseksualistów znów celuje w rodzinę

Image

Christiane Taubira

Socjalistyczna minister sprawiedliwości, Christiane Taubira – autorka ustawy legalizującej homomałżeństwa we Francji – chce uprościć procedurę rozwodową dla małżeństw. Jej zdaniem sąd nie jest potrzebny, by dokonać separacji w świetle prawa.

Zdaniem francuskiej minister sprawiedliwości małżeństwa nie będą musiały zgłaszać się do sądu z wnioskiem o separację. Będą więc mogły zrobić to legalnie bez wdrażania procedury sądowej.

Propozycje socjalistycznego rządu ujawnił francuski dziennik „Le Figaro”. Proponowana zmiana ma dotyczyć tych par, w których panuje zgoda co do decyzji o rozwiązaniu urzędowego kontraktu małżeńskiego. Minister do spraw rodziny, Dominique Bertinotti nie ukrywa, że takie rozwiązanie ułatwi procedurę rozwodową. – Po co czynić ją bardziej skomplikowaną? – zapytała.

Pomysł minister sprawiedliwości krytykują obrońcy trwałości małżeństwa i dobra rodziny.

Źrodło: [link widoczny dla zalogowanych]

Za: [link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 18:24, 18 Wrz 2022, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32604 Przeczytał: 118 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 14:27, 23 Sty 2014 Powrót do góry

O innej Pani minister - minister Praw Kobiety - Najat Vallaud-Belkacem - co jej też się w głowie na dobre poprzewracało. Pokreśliła, że „aborcja jest pełnym prawem”.

http://www.traditia.fora.pl/wydarzenia-wywiady-wiadomosci,12/francja-aborcja-jest-pelnym-prawem-przyjeto-ustawe,10928.html#50998


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 18:25, 18 Wrz 2022, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32604 Przeczytał: 118 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 0:14, 18 Sty 2015 Powrót do góry

Teresa napisał:

Image

Christiane Taubira

(...)

Za: [link widoczny dla zalogowanych]Ta sama pani minister mówi: - mamy prawo szydzić ze wszystkich religii.

Francuska minister sprawiedliwości: mamy prawo szydzić ze wszystkich religii. „Charlie Hebdo” się słucha

- Mamy prawo szydzić ze wszystkich religii - stwierdziła reprezentująca Gujanę Francuską, minister sprawiedliwości Christiane Taubira, podczas uroczystości pogrzebowych zabitego rysownika z „Charlie Hebdo”.

Francuska polityk, autor ustawy umożliwiających zawieranie „małżeństw” przez pary jednopłciowe oraz prawo do adopcji dla takich par, wzięła udział uroczystości pogrzebowych rysownika Tignousa (właśc. Bernard Verlhac).

- Można rysować wszystko, w tym proroka, ponieważ we Francji - kraju Woltera i nieposzanowania - mamy prawo szydzić ze wszystkich religii - powiedziała minister.

We Francji trwa akcja solidaryzowania się z publikującym m. in. antykatolickie karykatury tygodnikiem „Charlie Ebdo”. - Charlie Hebdo żyje i będzie żyć - zadeklarował prezydent Francois Hollande. – Charlie Hebdo od długiego czasu był zagrożony z powodu braku czytelników, dzisiaj odżywa. Można zabić ludzi, ale nigdy nie zabije się ich idei – ogłosił socjalistyczny prezydent.

„Dowcipnisie” z „CHE” nie zmarnowali zatem okazji do zakpienia sobie z uczczenia pamięci zamordowanych dziennikarzy biciem w dzwony katedry Notre Dame. „To, co nas najbardziej śmieszy, to fakt, że dzwony Notre Dame biły ku naszej czci”– czytamy w nowym wydaniu Charlie Hebdo.

„Chcielibyśmy przesłać wiadomość papieżowi Franciszkowi, który, na marginesie, był w tym tygodniu ‘Charliem’: zaakceptujemy bicie dzwonów Notre Dame ku naszej czci tylko wtedy, jeżeli w ruch wprawi je Femen” – napisała redakcja.


[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 18:28, 18 Wrz 2022, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)