Forum Kościół Rzymskokatolicki Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Rosyjskie piekło aborcji Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32309 Przeczytał: 149 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 10:32, 02 Mar 2010 Powrót do góry

Rosyjska gehenna

W Rosji dokonuje się 170 tys. aborcji rocznie. Według oficjalnych danych, co roku usunięciem kończy się 64 proc. wszystkich ciąż w kraju.

Obecnie we wszystkich państwowych szpitalach aborcje są bezpłatne i szeroko dostępne. Jak poinformowała Tatiana Jakowlewa, posłanka do rosyjskiej Dumy, rocznie w Federacji dokonuje się 170 tys. zabiegów usunięcia ciąży. „Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, w Rosji wykonuje się 8 razy więcej aborcji niż w USA i 10 razy więcej niż w Anglii i Francji. Statystyczna Rosjanka w przeciągu życia usuwa ciążę dwukrotnie” – powiedziała deputowana. Ponadto, według danych Jakowlewej, wśród Rosjanek usuwających ciążę 20 proc. stanowią dziewczyny w wieku poniżej 18 lat.

W Rosji gwałtownie rośnie też liczba kobiet cierpiących na bezpłodność w wyniku komplikacji następujących po dokonaniu aborcji. Marina Tarasowa, zastępca dyrektora Instytutu Badań ds. Ginekologii i Położnictwa Rosyjskiej Akademii Nauk w Sankt Petersburgu, poinformowała, że co roku przybywa w kraju około 200-250 tys. bezpłodnych kobiet. Na koniec 2007 r. w całym kraju zarejestrowano ponad 5,5 mln par, które nie mogą mieć dziecka. W ciągu ostatnich 5 lat zjawisko występowania kobiecej niepłodności wzrosło o 14 proc., zaś chorób ginekologicznych o 30 proc.

Jednocześnie z raportu UNICEF wynika, że w Rosji żyje ponad 420 tys. dzieci pozbawionych opieki rodzicielskiej. Co 70 niepełnoletni mieszkaniec Rosji żyje w sierocińcu, domu dziecka lub specjalnym internacie.

Mimo wysiłków rządu, który stara się walczyć z niskim poziomem urodzeń, dane statystyczne są nadal alarmujące. Zgodnie z corocznym raportem ONZ dotyczącym sytuacji demograficznej na świecie, liczba ludności w Federacji Rosyjskiej nie wzrosła od 1991 r. i obecnie liczba zgonów jest ok. 1,5 raza większa od liczby urodzeń. Jeśli ten trend się utrzyma, to do roku 2050 liczba Rosjan zmaleje ze 142 do 100 mln.

Oprócz niskiej liczby urodzeń, kraj cierpi na wysoką umieralność dorosłych. Przeciętny Rosjanin umierał w latach 90. w wieku 55 lat, czyli o 20 lat wcześniej niż statystyczny zachodni Europejczyk.

Pod koniec grudnia ub.r. prezydent Dmitrij Miedwiediew podpisał poprawki do federalnej ustawy o reklamie. Ograniczają one reklamowanie „usług medycznych sztucznego zakończenia ciąży”. Nowe prawo zakazuje reklamowania aborcji w przeznaczonych dla niepełnoletnich pismach, programach radiowych i telewizyjnych, nośnikach audio i wideo, w kinach, środkach transportu publicznego i obiektach infrastruktury transportowej, a także w odległości poniżej stu metrów od przeznaczonych dla dzieci i młodzieży ośrodków oświatowych, wypoczynkowych, służby zdrowia, sportowych itp.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 22:39, 23 Sty 2022, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32309 Przeczytał: 149 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 11:07, 02 Mar 2010 Powrót do góry

Shocked Shocked Shocked Ciężko to komentować. Błogosławieństwa sobie Rosja tym nie sprowadza tylko przekleństwo i wszechobecną biedę, bankructwo systemu emerytalnego, etc ....

"Jeżeli najbardziej niewinne i bezbronne dziecko nie może czuć się bezpiecznie w jakimś społeczeństwie, wówczas już nikt bezpiecznie czuć się w nim nie może!"

"Ludzie ratują wartość pieniądza, ale nie umieją ratować wartości życia."

"Największym szczęściem jest dziecko! Może stu inżynierów postawić tysiące kombinatów fabrycznych, ale żadna z tych budowli nie ma w sobie życia wiecznego."

Prymas Kard. Stefan Wyszyński


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 22:41, 23 Sty 2022, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32309 Przeczytał: 149 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 19:14, 24 Sie 2010 Powrót do góry

Coraz więcej Rosjan za ograniczeniem aborcji

Z najnowszych badań wynika, że liczba Rosjan opowiadających się za całkowitym, albo przynajmniej częściowym ograniczeniem aborcji, podwoiła się w ciągu ostatnich 12 lat. Wyniki badań przeprowadzonych w Federacji Rosyjskiej przez niezależny ośrodek badawczy Levada Analytical Center pokazują, że aż 41 proc. ankietowanych poparło wprowadzenie regulacji prawnych, ograniczających dostęp do aborcji.

Liczba Rosjan opowiadających się za całkowitym zakazem aborcji wzrosła z 8 proc. w 1998 r. do 16 proc. obecnie. Kolejne 25 proc. dopuszcza tzw. aborcję terapeutyczną, gdy zagrożone jest życie lub zdrowie matki.

Wciąż jednak 49 proc. ankietowanych Rosjan jest przeciwnych wprowadzeniu zakazu zabijania dzieci poczętych. Mimo tak dużego poparcia dla aborcji, w porównaniu z wcześniejszymi latami, liczba ta zmniejszyła się o 11 proc.

Prawo rosyjskie zezwala na aborcję na żądanie do 12 tygodnia ciąży. Kobieta jednak może zdecydować się na zabicie dziecka poczętego także później, aż do 22 tygodnia ciąży, gdy powoła się na złą sytuację materialną. W przypadku, gdy zagrożone jest życie lub zdrowie kobiety, ze względu na tzw. medyczną konieczność, dzieci można uśmiercać praktycznie w każdym momencie ciąży. „Zabiegi” wykonywane są na koszt podatników w placówkach państwowej służby zdrowia.

Ubiegłoroczne statystki rosyjskiego ministerstwa zdrowia pokazują, że w 2009 roku uśmiercono aż 1 mln 200 tys. dzieci poczętych. Dla porównania, w tym samym roku szczęśliwie przyszło na świat 1 mln 700 tys. dzieci. Ze statystyk ministerstwa wynika również, że co roku aż 250 tys. kobiet w Rosji staje się bezpłodnych, wskutek zabiegów przeprowadzonych w następstwie powikłań poaborcyjnych.

Rosyjska populacja zmniejszyła się w ciągu ostatnich 16 lat o ponad 12 mln osób.

Źródło: LifeSiteNews.com
[link widoczny dla zalogowanych]
Za: [link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 22:46, 23 Sty 2022, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32309 Przeczytał: 149 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 21:05, 21 Sty 2011 Powrót do góry

Prawosławny patriarcha Moskwy i Wszechrusi Cyryl rozpoczął wielką krucjatę przeciwko aborcji. Chce, by za przerywanie ciąży trzeba było płacić.

Rosja: więcej aborcji niż urodzin

Jeśli porównywać liczbę przeprowadzonych aborcji z liczbą kobiet w wieku 15 – 44 lat, Rosja jest światowym rekordzistą – 53,7 zabiegu na tysiąc kobiet. W kraju tym dokonuje się 1,4 – 1,7 mln (wg innych danych 2,7 mln) aborcji rocznie. Liczba usuniętych ciąż jest bardzo zbliżona do liczby nowo narodzonych Rosjan albo nawet ją przewyższa.

W latach 1992 – 2008 liczba ludności Rosji zmniejszyła się aż o 12 milionów. Obok aborcji drugim powodem jest niższa niż na Zachodzie długość życia. Prawo do aborcji zostało wprowadzone w 1920 r. przez bolszewików. Jednak w latach 1936 – 1954 zabiegi takie były zakazane. Obecne przepisy są w znacznej mierze powieleniem sowieckich.

Na żądanie i bez podania powodów aborcja jest możliwa do 12. tygodnia ciąży, z powodów socjalnych do 22. tygodnia, a ze względów medycznych – w dowolnym momencie. W rosyjskiej mentalności – jak podkreślają eksperciprzerywanie ciąży jest zwykłym medycznym zabiegiem.

Teraz patriarcha Cyryl proponuje, by wykreślić aborcję ze spisu usług okazywanych w ramach państwowej opieki zdrowotnej. Przerywanie ciąży byłoby dopuszczalne jedynie w razie bezpośredniego zagrożenia życia kobiety. Sugeruje stworzenie przy szpitalach położniczych „centrów kryzysów ciąży” z udziałem psychologów i przedstawicieli „tradycyjnych religii”, a także sieci przytułków dla samotnych matek. Do tego wielką akcję propagandową krytykującą aborcję i wspierającą macierzyństwo, „odpowiedzialne ojcostwo” oraz wielodzietność.

Propozycje patriarchy skrytykowała pierwsza wiceszefowa frakcji rządzącej partii Jedna Rosja w Dumie Tatiana Jakowlewa. Choć podkreśliła, że jest przeciwna aborcjom „jako kobieta i jako prawosławna”, to jednak wprowadzenie wyłącznie odpłatnego przerywania ciąży uważa za „niehumanitarne”. Co więcej, jej zdaniem taka zmiana doprowadziłaby do powstania podziemia aborcyjnego. – Do sprawy można będzie wrócić po przeprowadzeniu ogromnej pracy wyjaśniającej w sprawie profilaktyki niechcianych ciąż i planowania życia rodzinnego – wskazała.

Cerkiew błyskawicznie odpowiedziała Jakowlewej. – Patriarsze nie tyle chodzi o zakaz bezpłatnych aborcji, ile o stworzenie takiej sytuacji w społeczeństwie, że aborcji będzie bardzo mało, a najlepiej nie będzie wcale – mówił przewodniczący synodalnego oddziału informacyjnego Władimir Legojda.

– Wystąpienie patriarchy to nowość. Do tej pory bowiem Cerkiew krytykowała aborcje, ale nie występowała o ich natychmiastowy zakaz, wiedząc, że w rosyjskich warunkach będzie to trudne i faktycznie mało skuteczne – powiedział „Rz” rosyjski publicysta Dmitrij Babicz. – Trzeba też pamiętać, że w sprawie aborcji Kościół prawosławny jest nieco bardziej liberalny niż katolicki, a duchowni do tej pory wypowiadali się w tej sprawie raczej niechętnie – dodał.

Rzeczpospolita
[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 22:51, 23 Sty 2022, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32309 Przeczytał: 149 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 11:04, 07 Cze 2011 Powrót do góry

Rosja: jest projekt ustawy, która ma ograniczyć aborcję

Konserwatywni parlamentarzyści opracowali, z poparciem hierarchów rosyjskiego prawosławia, projekt ustawy mającej na celu zmniejszenie o ponad 1 mln liczby aborcji dokonywanych każdego roku w Rosji.

Jelena Mizulina, przewodnicząca komisji parlamentarnej ds. rodziny, kobiet i dzieci powiedziała, że udział w przygotowywaniu ustawy brali deputowani do Dumy, lekarze, socjologowie i ekonomiści, a także przedstawiciele ministerstwa zdrowia i rozwoju społecznego oraz cerkwi prawosławnej,.

Ustawa przewiduje zniesienie darmowej aborcji w ośrodkach państwowych i wprowadza wymóg posiadania recepty na pigułki wywołujące aborcję. Przewiduje również, że mężatki, które chciałyby uśmiercić dziecko poczęte, będą musiały mieć na to zgodę męża, zaś nastolatki – zgodę rodziców.

Ponadto proponowane przepisy wymagać będą tygodniowego okresu oczekiwania na „zabieg”. W tym okresie kobiety mogą zrezygnować z aborcji.

Projekt ustawy sugeruje również, że zasiłki miesięczne dla kobiet w ciąży powinny zostać zwiększone. Obecnie ciężarnym kobietom wypłaca się 2000 rubli, to jest około 200 zł miesięcznie do czasu porodu.

– Projekt ma na celu stworzenie odpowiednich warunków dla kobiet w ciąży, by zdecydowały się na urodzenie dziecka – mówiła Mizulina, członkini partii „Tylko Rosja”. Dodała, że dla wprowadzenia ustawy jest poparcie społeczne, ale nie ma wystarczającego wsparcia partii rządzących.

Rzecznik kościoła prawosławnego, Wsiewołod Czaplin powiedział na spotkaniu osób zaangażowanych w przygotowanie projektu ustawy: – Mam nadzieję, że wkrótce będziemy żyć w Rosji bez aborcji.

Hieromnicha Dymitr Perszyn, zajmujący się sprawami informacji i problemami młodzieży w cerkwi prawosławnej stwierdził, że „naczelną ideą dzisiejszej Rosji” powinno być dążenie do zapewnienia kobietom w ciąży odpowiedniej opieki.

Według spisu ludności z 2010 r., ludność Rosji zmniejszyła się ze 145 milionów w 2002 r. do 143 mln, a śmiertelność nadal przekracza wskaźnik urodzeń, mimo wysiłków rządu, aby odwrócić niekorzystny trend.

Ministerstwo zdrowia Rosji podało, że prawie 1,3 mln aborcji dokonano w 2009 roku. Jelena Mizulina uważa, że są to szacunki bardzo ostrożne. Jeśli weźmie się pod uwagę liczbę aborcji, dokonanych w wyniku zażycia przez kobiety środków poronnych, a także liczbę „zabiegów” przeprowadzonych w prywatnych ośrodkach, to w sumie otrzymuje się blisko 6 milionów dzieci poczętych mordowanych co roku w łonach kobiet.

Mizulina wyraziła nadzieję, że projekt ustawy będzie rozpatrywany w parlamencie jeszcze w tym miesiącu i że społeczeństwo, od dawna przyzwyczajone do powszechnej praktyki aborcji, jako rządowej metody planowania rodziny, odpowiednio wesprze przepisy.

Źródło: [link widoczny dla zalogowanych]
Za: [link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 22:54, 23 Sty 2022, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32309 Przeczytał: 149 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 13:10, 25 Paź 2011 Powrót do góry

Rosyjska Duma ogranicza dostęp do aborcji

Rosyjski parlament, po raz pierwszy od ponad dziesięciu lat, zdecydował się ograniczyć dostęp do aborcji. Zgromadzenie Federalne przyjęło ustawę, zgodnie z którą nie będzie można uśmiercać dzieci poczętych po 12 tygodniu życia. Nowe prawo ma przyczynić się do spadku liczby aborcji i wzrostu populacji, która od 1992 r. zmniejszyła się aż o prawie 3 proc.

Nowe przepisy przewidują m.in. wydłużony okres oczekiwania na „zabieg przerwania ciąży” od kilku dni do tygodnia. Tylko w przypadku bardzo trudnej sytuacji ekonomicznej danej kobiety, będzie ona mogła uśmiercić swoje dziecko aż do 22 tygodnia ciąży.

Ustawodawcy nie zgodzili się wprowadzić – zgodnie z zaleceniami prawosławnych duchownych – wymogu, by aborcja mogła być przeprowadzona jedynie po uzyskaniu na nią zgody męża, albo po uzyskaniu zgody rodziców w przypadku niepełnoletnich dzieci. Nie zgodzono się także na wprowadzenie tzw. klauzuli sumienia, chroniącej lekarzy, którzy nie chcą uczestniczyć w procedurze aborcyjnej.

Ograniczenia, które wprowadza nowa ustawa, stanowią pierwszą próbę zatrzymania kryzysu demograficznego w Rosji. Spadek liczby urodzin trwa w tym kraju odkąd prawo aborcyjne zostało zliberalizowane w połowie lat 60. Rosja zalegalizowała aborcję już w 1920 roku, pod przywództwem Włodzimierza Lenina.

Spadek ludności kraju jest coraz bardziej dotkliwy. W wyniku aborcji ginie co roku ponad sześć milinów dzieci poczętych. Rosja obecnie liczy 143 miliony ludności.

Wskaźnik urodzeń wynosi około 12,5 na 1000 osób (w 1950 roku – 26,9). Średnia liczba dzieci w rodzinie wynosi 1,4, czyli znacznie poniżej poziomu zastępowalności pokoleń, a śmiertelność od 1960 r. prawie się podwoiła - obecnie co roku umiera 14,2 osób na 1000 mieszkańców.

Rosjan dziesiątkuje śmiertelna plaga alkoholizmu i niezdrowy tryb życia. Mężczyźni żyją średnio 58 lat, tj. o 8 lat krócej niż kobiety. Szczególnie duża jest śmiertelność występuje wśród mężczyzn w wieku 22-45 lat. Pięciokrotnie przewyższa ona średnią dla Europy Zachodniej.

Źródło: [link widoczny dla zalogowanych]
Za: [link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 22:56, 23 Sty 2022, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32309 Przeczytał: 149 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 13:36, 17 Maj 2015 Powrót do góry

Nie wiem, jak i na ile zmieniła się tam sytuacja, ale na pewno jakieś zmiany nastąpiły, skoro powstały "okna życia" - czyli pozostawianie tam niechcianych dzieci. Ale ... co w tym zastanawiające? - ano to, że zakazano prowadzenia takiego okna katolickiej parafii. Nie uprzedzam, proszę czytać.

Rosyjskie władze zakazały katolickiej parafii prowadzenia okna życia

Image

W Uralu władze zakazały katolickiej parafii prowadzenia „okna życia”. Jak czytamy w raporcie przekazanym m.in. proboszczowi parafii, w Federacji Rosyjskiej obowiązuje kodeks rodzinny, który jasno określa, że porzuconymi i pozostawionymi bez opieki niemowlętami mogą zajmować się wyłącznie odpowiednio przeszkolone służby medyczno-sanitarne.

„Pozostawienie porzuconych dzieci bez opieki rodziców, w rękach przedstawicieli parafii, w tym przypadku katolickiej, jest niedopuszczalne. To samo dotyczy kwestii związanych z identyfikacją tych niemowląt. Tego nie mogą dokonywać osoby przypadkowe” – głosi komunikat centrum prasowego lokalnej prokuratury.

Co ciekawe, w Rosji działa obecnie 16 okien życia (w Rosji zwanych „baby-boxami”). Statystyki podają, że od roku 2011 zostawiono w nich 17 niemowląt. Kilkoro trafiło z powrotem do swoich rodziców.

Niektóre działają przy prawosławnych cerkwiach. Spełniają swoją rolę i nikt nie myśli o ich likwidacji. Pierwsze tego typu „okno życia” w Uralu powstało w Jekaterynburgu przy cerkwi pw. Innocentego Moskiewskiego.

Okna życia są tworzone dzięki środkom gromadzonym przez organizacje charytatywne.

Źródło [link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 23:15, 23 Sty 2022, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32309 Przeczytał: 149 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 21:26, 27 Maj 2015 Powrót do góry

Rosja: dyskusja o publicznym finansowaniu aborcji

Image

W Rosji nie milkną głosy w sprawie nowego projektu ustawy wyłączającej z systemu ubezpieczeń społecznych opłaty za przeprowadzenie aborcji. Autorka projektu, przewodnicząca parlamentarnej komisji do spraw rodziny, kobiet i dzieci Jelena Mizulina, stała się celem anonimowych pogróżek. Projekt zakłada ograniczenie dopuszczalności aborcji do wskazań medycznych i socjalnych, a nie, jak jest teraz, na życzenie kobiety. Aborcja miałaby być przeprowadzana wyłącznie w klinikach państwowych. Zaoszczędzone środki, a jest to równowartość 36 mln zł, miałyby być przeznaczone na pomoc kobietom w ciąży, które są w trudnej sytuacji materialnej.

Ze słowami poparcia dla autorów projektu ustawy wyłączającej opłatę za aborcję z systemu ubezpieczeń społecznych wystąpili oficjalni przedstawiciele patriarchatu moskiewskiego. Reprezentujący patriarchat ks. Dmitrij Pierszin, członek Komitetu Dumy Państwowej ds. Rodziny, Kobiet i Dzieci, negatywnie ocenił system przeprowadzania aborcji w Rosji jako przeciwny wszelkim światowym normom. Stwierdził, że rosyjski system prawny sankcjonuje masowe zabójstwa nienarodzonych przy jednoczesnym ogłoszeniu moratorium na egzekucje wyroków kary śmierci.

Przewodniczący patriarchalnego Wydziału ds. Kontaktu Kościoła ze Społeczeństwem ks. Wsiewołod Czaplin zaalarmował, że przy obecnym poziomie liczby aborcji, zniszczenia rodziny, korupcji, propagandy pornografii, wulgarnego języka w internecie, inwestowania w zagraniczne konta i kupna domów za granicą Rosja w krótkim czasie zniknie z mapy świata. W sprawie nowego projektu prawnego powołał się on na decyzję Kongresu amerykańskiego, który poparł działania zmierzające do wyłączenia finansowania aborcji z budżetu państwa.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 23:16, 23 Sty 2022, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32309 Przeczytał: 149 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 11:16, 03 Cze 2015 Powrót do góry

Powyżej pisałam:

Cytat:
Nie wiem, jak i na ile zmieniła się tam sytuacja, ale na pewno jakieś zmiany nastąpiły, skoro powstały "okna życia" - czyli pozostawianie tam niechcianych dzieci.

... a dziś czytam:

Rosja: miliardowe dochody przemysłu aborcyjnego

Image

„Ponad milion aborcji rocznie dokonuje się w prywatnych klinikach Rosji” – poinformowała przewodnicząca Komitetu Dumy Państwowej ds. Rodziny, Kobiet i Dzieci. Jelena Mizulina zwróciła uwagę, że przynosi to miliardowe dochody klinikom, w których dokonuje się aborcji praktycznie bez żadnego nadzoru.

Autorka projektu prawa zakazującego praktyk aborcyjnych finansowanych ze środków budżetu państwa powiedziała: „Przeciwstawiamy się poważnym interesom biznesu aborcyjnego, który przynosi rocznie miliardowe dochody, nie tylko z powodu wykonywania aborcji, ale również przy sprzedaży tzw. «materiału aborcyjnego», czyli resztek zabitego nienarodzonego dziecka, celem produkcji kosmetyków i leków. Ze środków w wysokości 5 mld rubli – równowartości około 88 mln euro – zaoszczędzonych, kiedy nie będzie się finansować przeprowadzania aborcji, Jelena Mizulina zaproponowała utworzenie funduszu wspierającego kobiety w ciąży.

Popierający inicjatywę Mizuliny ks. Wsiewołod Czaplin, przewodniczący patriarchalnego Wydziału ds. Kontaktów Kościoła ze Społeczeństwem, dodał, że w ostatnim roku liczba aborcji przy użyciu tabletek wczesnoporonnych wzrosła o 25%. Ks. Czaplin przestrzegł, że ich używanie może zagrozić zdrowiu i życiu kobiet, gdyż tabletki wydawane są bez recepty, bez jakiejkolwiek kontroli lekarzy i stosowane w warunkach domowych.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 23:18, 23 Sty 2022, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32309 Przeczytał: 149 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 19:43, 10 Cze 2015 Powrót do góry

Rosja: plaga aborcji gorsza, niż mówią oficjalne statystyki

W Rosji trwa spór na temat projektu ustawy zabraniającej finansowania aborcji z budżetu państwa. Tym razem przewodniczący rosyjskiego Związku Pediatrów Aleksander Baranow przedstawił argumenty przemawiające za nowym projektem prawnym. Jego zdaniem oficjalne statystyki na temat liczby aborcji mijają się z prawdą.

Według Aleksandra Baranowa w Rosji dokonuje się nie pięćset tysięcy, jak podają oficjalne statystyki, ale od trzech do czterech milionów aborcji rocznie, co prawie czterokrotnie przewyższa liczbę aborcji podaną niedawno przez autorkę projektu nowej ustawy, deputowaną Jelenę Mizulinę. Główny pediatra Rosji wyraził pogląd, że aborcja niszczy zdrowie kobiety i życie dziecka, a u kobiety poddającej się aborcji wzrasta ryzyko urodzenia dziecka niepełnosprawnego. W samej Moskwie działa od 700 do 800 prywatnych klinik, bogacących się na przeprowadzaniu aborcji ze środków budżetowych. Jak poinformował przewodniczący patriarchalnego Wydziału ds. Dobroczynności bp Pantelejmon, w 2014 r. ze środków podatników na finansowanie aborcji wydano ponad 2 mld rubli.

Na obradującym w kwietniu Kongresie Pediatrów Rosyjskich Aleksander Baranow i jego koledzy zdecydowanie poparli projekt nowej ustawy zakazującej finansowanie aborcji z pieniędzy podatników i zaalarmowali, że przy obecnej sytuacji demograficznej Rosji taka praktyka sprzeczna jest z interesami państwa i narodu. Ich zdaniem próby ratowania sytuacji demograficznej poprzez stosowanie techniki in vitro, również ze środków budżetu, mijają się z celem, gdyż powodują zagrożenie narodzin dzieci z wadami, które występują u ponad 50% poczętych tą metodą.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 23:19, 23 Sty 2022, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32309 Przeczytał: 149 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 15:24, 16 Lip 2015 Powrót do góry

Moskwa: Aborcja największą tragedią Rosji

Wprowadzenie przez bolszewików aborcji było główną przyczyną wszelkich nieszczęść, jakie spotkały Rosję w XX wieku. Tak uważa ks. Wsiewołod Czaplin przewodniczący Wydziału Patriarchatu Moskiewskiego ds. Kontaktów Kościoła ze Społeczeństwem.

Ks. Czaplin przypomniał, że w 1920 r. Rosja Sowiecka jako pierwsze państwo na świecie zalegalizowała aborcję, co jego zdaniem doprowadziło do wielu nieszczęść, które dotknęły naród rosyjski. Oficjalny przedstawiciel patriarchatu moskiewskiego zaapelował o rzucenie wyzwania rosyjskiemu systemowi edukacyjnemu, mediom i twórcom reklamy, aby przekazywali prawdę o życiu nienarodzonych i o tym, jak aborcja je niszczy. Protojerej Wsiewołod Czaplin podkreślił konieczność przedstawienia społeczeństwu całej prawdy o tym, że „nienarodzone dziecko jest żywe, doznaje uczuć, rozumie, że zbliża się niebezpieczeństwo, i próbuje się przed nim chronić”.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 23:19, 23 Sty 2022, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32309 Przeczytał: 149 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 18:36, 16 Lip 2015 Powrót do góry

Rosja: zmniejsza się społeczne poparcie dla aborcji

Image

Figurka nienarodzonego dziecka

Opinia Rosjan na temat aborcji ulega stopniowej zmianie – stwierdził szef Wydziału Informacyjnego Patriarchatu Moskiewskiego. Władimir Legojda powołał się na wyniki ankiet przeprowadzonych przez Wszechrosyjski Ośrodek Badania Opinii Publicznej „Lewada”. Wskazują one na zmniejszające się poparcie społeczeństwa dla aborcji przeprowadzanej bez ograniczeń, jedynie na życzenie kobiety w ciąży.

35 proc. ankietowanych zgodziło się z opinią, że aborcja może być dopuszczalna pod ściśle określonymi warunkami, 3 proc. uważa, że powinna być całkowicie zakazana, a 11 proc. nie ma na ten temat zdania. Interpretując powyższe dane Władymir Legojda podkreślił, że ponad połowa badanych nie traktuje jako normalnego zjawiska aborcji bezwarunkową, jedynie na życzenie kobiety w ciąży. Wskazał na postęp w stosunku do badań z 1998 r., kiedy aborcję bezwarumkową popierało 65 proc. Rosjan, a 18 proc. zgadzało się na aborcję pod ściśle określonymi warunkami. Legojda z optymizmem obserwuje zmiany w mentalności swoich rodaków.

Niestety informacje o rocznej ilości aborcji w Rosji nie budzą takiego optymizmu. Według oficjalnych danych wykonuje się ich okolo 500 tysięcy. Deputowana Dumy Państwowej Jelena Mizulina twierdzi, że jest ich 1,5 miliona a główny pediatra Rosji Aleksander Baranow mówi nawet o 4 milionach.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 11:44, 23 Sty 2022, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32309 Przeczytał: 149 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 9:42, 09 Sie 2015 Powrót do góry

Propozycja ekskomuniki prawosławnych popierających aborcję

Image

W Rosji nie ustaje walka z aborcją jako atakiem na świętość życia. Z listem otwartym do patriarchy zwrócił się szef miejscowej organizacji pro-life „Razem zachowamy życie” – Leonid Sewastianow. Zaproponował stosowanie ekskomuniki wobec prawosławnych popierających aborcję.

Leonid Sewastianow podkreślił, że wielu ochrzczonych i praktykujących prawosławnych współpracuje z propagującymi aborcje organizacjami planowania rodziny czy jako pracownicy służby zdrowia uczestniczy w przeprowadzaniu aborcji albo jako działacze społeczni walczy o tzw. „prawo” do niej. Zdaniem Sewastianowa odłączenie ich od Kościoła stworzy szansę nawrócenia i pokuty dla nich samych, a także dla wielu zdezorientowanych przez ich, jak się wyraził, „maskowanie prawosławiem postawy sprzecznej z wyznawaną religią”. Sewastianow stwierdził, że mentalność oraz ideologia aborcyjna tkwią swoimi korzeniami w nazizmie, a po zlikwidowaniu państwa nazistowskiego owa ideologia przeformatowała swoje oblicze i z sukcesem zaadaptowała się w wielu organizacjach planowania rodziny.

Przypomnieć należy, czego nie powiedział Leonid Sewastianow, że pierwszym państwem, które – w imię „wyzwolenia kobiety i ludu pracującego” – wprowadziło praktykowanie aborcji bez ograniczeń, była oparta na ideologii marksistowsko-leninowskiej Rosja Sowiecka.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 11:43, 23 Sty 2022, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32309 Przeczytał: 149 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 23:19, 07 Kwi 2016 Powrót do góry

Rosja: zmniejszyła się liczba aborcji

Image

W ostatnich pięciu latach liczba aborcji w Rosji obniżyła się o jedną czwartą. Było to możliwe dzięki prowadzeniu poradnictwa dla kobiet w ciąży – poinformowała tamtejsza minister zdrowia.

Weronika Skworcowa podkreśliła, że wsparcie psychologicznego dla kobiet w ciąży przez prowadzenie poradnictwa, zorganizowanie poradni, jak tu się określa, „przedaborcyjnych” w gabinetach ginekologicznych i oddziałach położniczych wpłynęło na zmniejszenie liczby aborcji o 8 proc. w ciągu poprzedniego roku. W ten sposób urodziło się 67 tys. dzieci przeznaczonych wcześniej na zabicie przez aborcję. W ostatnich latach liczba aborcji zmniejszyła się o 24,5 proc.

Wcześniej niejednokrotnie przeciw aborcjom, i to opłacanym z budżetu państwa, występował w Dumie Państwowej i Radzie Federacji zaniepokojony sytuacją demograficzną Rosji patriarcha Cyryl. Wspierali go również inni hierarchowie prawosławni, przeciwni sprowadzaniu aborcji do indywidualnej decyzji matki jako jej sprawy prywatnej. Podkreślali oni, że nie jest sprawą prywatną matki, kiedy zabija się niewinne, nie mogące się bronić dziecko, naruszając tym samym jego prawo do życia.

Wielu działaczy obrony życia nienarodzonych zwracało uwagę na nierzetelność oficjalnych danych dotyczących liczby aborcji w Rosji.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 11:42, 23 Sty 2022, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32309 Przeczytał: 149 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 20:29, 18 Maj 2016 Powrót do góry

Rosja: mniejsza ilość aborcji po konsultacjach w specjalnych punktach

Image

Według oficjalnych danych Ministerstwa Zdrowia Federacji Rosyjskiej jedna czwarta kobiet chcących dokonać aborcji zmieniła decyzję po konsultacji w specjalnych punktach. Poinformował o tym Paweł Astachow, pełnomocnik ds. obrony praw dziecka przy prezydencie Rosji.

67 tys. kobiet w ciąży z blisko 270 tys. zamierzających dokonać aborcji i zgłaszających się do punktów konsultacyjnych zmieniło swoją decyzję. W oficjalnych placówkach Ministerstwa Zdrowia Federacji Rosyjskiej działają obecnie 894 punkty konsultacyjne, których zadaniem jest wsparcie kobiet w ciąży oraz uświadomienie ich o zagrożeniach wynikających z poddania się aborcji. Pełnomocnik prezydenta ds. obrony praw dziecka Paweł Astachow oznajmił, że spadkowi ilości aborcji sprzyjało przyjęcie prawa „O podstawach ochrony zdrowia”, zobowiązującego placówki medyczne do pracy z kobietami zgłaszającymi chęć dokonania aborcji. Astachow dodał, że wskaźnik urodzin drugich dzieci w rodzinach rosyjskich przewyższa obecnie wskaźniki większości krajów europejskich.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 11:41, 23 Sty 2022, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)