Forum Kościół Rzymskokatolicki Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Intronizacja Pana Jezusa na Króla Polski ??? Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Jacenty2
Użytkownik


Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 1 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 17:40, 21 Wrz 2015 Powrót do góry

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Forum czytam od dawna, dziś postanowiłem się zarejestrować i co nie co dopowiedzieć w temacie Intronizacji NSPJ, gdyż temat jest mi bardzo dobrze znany, a to co obserwuję, a mianowicie Intronizacja Chrystusa Króla na Króla Polski, ostatnio stała się jeszcze bardziej krzykliwa i wszechobecna, wzmacniana Kongresami organizowanymi przez Pana Stanisława Papieża. Według mnie świadczy to o wprost bezmyślnym powtarzaniu i powielaniu po innych, bez znajomości tematu, sprawy u samych źródeł.

Po krótkim wstępie do rzeczy.


Prawdziwaość objawień Rozalii Celakówny jest w zasadzie zaakceptowana przez wszelkie czynniki "urzędowe" biorące udział w procesie beatyfikacyjnym. Ponieważ jestem baaardzo blisko samego procesu Rozalii, z chęcią podzielę się nowościami. I tak - relator procesu Rozalii o. prof Kijas - franciszkanin będzie starał się zakończyć etap rzymski w 11 miesięcy. Wiadomość od wicepostulatora o. prof Władysława Kubika. Samo positio potrzebne relatorowi w zasadzie jest już ukończone i w najbliższym czasie o. prof Kijas, który jest w Rzymie będzie w Krakowie na spotkaniu w sprawie positia z o. prof Kubiukiem . Dlatego jest kłamstwem rozpowszechnianie pogłosek jakoby proces był "zamrożony".

A jako ciekawostkę podam, że taki awatar, którego w sieci bardzo wielu używa:


Image

jest mojego projektu z ok 2004 roku. Projektu który osobiście wręczyłem na dyskietce śp. ks Kierszynowi. Tak, tak "Samorządna Polska" już wtedy odwiedzała Szczyglice, a ja naniosłem na ich logo figurkę, do wykonywania której znacząco się przyczyniłem. Stara gwardia ze Szczyglic od razu mnie rozpozna, a wielu nie, bo zapewne wielu jest na początku "drogi do intronizacji Jezusa Króla Polski". Swego czasu Szczyglice wydawało miesiecznik Veniat Regnum w którym stara gwardia ks. Kiersztyna jest na wielu fotografiach. Ja także. Ja zacząłem myśleć logicznie i jeszcze kilka osób z grupy ks. Kierszyna, zaczęło sobie zadawać pytania i również ks. Kiersztynowi na spotkaniach w Szczyglicach. Ale za niewygodne pytania, ze Szczyglic się wylatywało.

I tak pewnego razu w 2006 roku grupa 13 osób logicznie myślących sama opuściła grupę modlitewną ks. Kiersztyna. W niej i moja rodzina. Chciałbym zaznaczyć że w owym czasie nie było jeszcze żadnych wiarygodnych publikacji o Rozalii, a sam ks. Kiersztyn udzielał nam wiadomości bardzo wybiórczo w temacie Rozalii, mimo że miał do dyspozycji całe archiwum postulacji. Zaniepokoiły m.in. nas liczne dziwaczne "wizje" na spotkaniach modlitewnych w Szczyglicach, oraz dziwne postępowanie samego ks. Kiersztyna odnośnie podporządkowania sie biskupowi. Oczywiście po zasięgnięciu porady wielu kapłanów i to znaczących w temacie duchowości, stwierdziliśmy że byliśmy w grupie o sekciarskim charakterze.

O zmarłych nie chciałbym źle pisać dlatego resztę przemilczę. Jak blisko byłem ks. Kiersztyna niech świadczą jego ostatnie słowa do mnie: "Byłeś moim najbliższym przyjacielem". Czy to wystarczy? To nie jest droga Kościoła. Dlaczego znalazłem się w Szczyglicach? Bo tam było biuro postulacji Rozalii, tam przychodzili księża i zakonnicy, tam przyjeżdzała młodzież na rekolekcje. Wydawało sie bezpiecznie, zresztą nie było wtedy ŻADNYCH oficjalnych informacji o zagrożeniu duchowym ze strony ks. Kiersztyna. Teraz jest WSZYSTKO podane jak na patelni i mimo to ludzie portafią ulec ułudzie, zwiedzeniu tak jak widzę, bardzo wielu ludzi .

W pierwszym wydaniu "Wielkiego wezwania Serca Bożego do narodu Polskiego" autorstwa o Zygmunta Dobrzyckiego - ostatniego spowiednika Rozalii - wstęp napisał ks. Kiersztyn doskonale, poprawnie interpretując przesłanie Rozalii jako intronizację NSJ. Dopiero jak opuścił zakon od Jezuitów delikatnie mówiąc "zmienił" interpretację na niezgodną z przesłaniem Rozalii. Jak w Szczyglicach wydrukowali w ulotkach: Intronizacja NSJ nie - intronizacja Jezusa Króla Polski tak. Iście diabelska metoda.

Radzę się dobrze zastanowić wszystkim, bo wchodząc w tą ideę oddalacie się od nauki Kościoła.

Ostatnio obserwowałem ostatni marsz dla Intronizacji Chrystusa Króla Polski - wprost żałosne to!

https://www.youtube.com/watch?v=qwpaqfkynNI

Widziałem tu wpis o tym i wystąpienie osoby ze starej gwardii:

http://www.traditia.fora.pl/wypaczanie-przeslania-pana-jezusa-do-rozalii-celakowny,47/odnosnie-art-wlodzimierza-bojarskiego-ratunek-w-intronizac,13574.html#65546

nie będę komentował, bo to zdanie na końcu wpisu: "... i wraz z Intronizacją Chrystusa Króla Wszechświata, nastąpi Intronizacja Osoby Jezusa Chrystusa króla Polski." - mówi samo za siebie, że nic dla bardzo wielu nic się nie zmieniło i tkwią w tej wywrotowej nauce śp. ks. Kiersztyna, którą z ogromnym zapałem propagują inni. Na filmiku wielu widać, jak niezawodny Pan Stanisław Papież - organizator też Kongresów dla Chrystusa Króla Polski, a ostatnio zmienił nazwę na społeczne panowanie Chrystusa Króla, ale oprócz zmiany nazwy, z obserwacji widzę, że nic się nie zmieniło.

Zapraszam wszystkich na comiesięczne Msze św o beatyfikację Rozalii w Krakowie w Bazylice NSJ każdego 19 miesiąca o godz. 16:30 - jest to dzień urodzin Rozalii. (Wcześniej Msze św. były 13 miesiąca o godz. 16:30. to był dzień śmierci Rozalii, ale ze względu na to, że 13 każdego miesiąca są organizowane w parafiach spotkania fatimskie, datę zmieniono na 19). Po Mszy św wicepostulator procesu Rozalii o. prof Kubik organizuje dla wszystkich chętnych spotkanie przy ciastku i kawie w uczelni Ignatianum. Możemy wtedy bez pośpiechu porozmawiać o Rozalii i intronizacji. Oczywiście na Mszy św. Komunia św. tradycyjnie na kolanach przy balaskach.


Pozdrawiam i dziękuję za tyle cennych informacji, jakie tu można przeczytać.
Zobacz profil autora
stefan
Moderator


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1358 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 11:27, 08 Lis 2015 Powrót do góry

Ks. Tadeusz Kiersztyn 2010 - przed wyjazdem na Marsz dla Jezusa Króla Polski
(...)
https://www.youtube.com/watch?v=maVXwOGjTD8

... główny inicjator wypaczenia nauki w temacie Intronizacji NSPJ i przesłania sł. B. Rozalii, a za nim wielu innych. Jest inicjatorem powszechnego zamętu i dezorientacji. Też jeździł na marsze, ale zawsze chcący stać na uboczu i obserwować, co będzie i jakie reakcje! Confused

I druga wypowiedź ks. Kiersztyna, tytuł Chrystus Król Polski:
(...)
https://youtu.be/Q5quBNM2wYM?t=214

Przecież Rozalia apostołka Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa nigdzie nie pisze o intronizacji Chrystusa Króla. Słowo intronizacja jest ściśle związane z pojęciem Serce; Serce która oznacza Osobę Jezusa spostrzeganą przez Miłość, przez Serce”.Ciekawe wypowiedzi zamieszczone tu:

http://www.traditia.fora.pl/wypaczanie-przeslania-pana-jezusa-do-rozalii-celakowny,47/kongresy-intronizacyjne-wpis-blogera,13754.html#66612
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32656 Przeczytał: 55 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 19:13, 25 Kwi 2016 Powrót do góry

Odnośnie tytułu wątku i tematu tu poruszonego: "Intronizacja Pana Jezusa na Króla Polski ???" przeczytałam w internecie bardzo fajną wypowiedź wyjaśniającą w kontekście Pisma Świętego. Poniżej cała wypowiedź:


Zmuszony w sumieniu przez pojawiające się liczne i sprzeczne opinie dotyczące tzw. Intronizacji zbadałem całą sprawę w kontekście Pisma Świętego i zamykając swój udział w tej dyskusji podaję moje końcowe wnioski.

Najpierw fragmenty PŚ:

Mt 27:11 "Jezusa zaś postawiono przed namiestnikiem. Namiestnik zadał Mu pytanie: Czy ty jesteś Królem żydowskim? Jezus odpowiedział: Tak, Ja nim jestem."

A teraz grecki oryginał dotyczący ostatnich słów przetłumaczonych przez Biblię Tysiąclecia wydanie 5: Tak, Ja nim jestem.
Σὺ λέγεις co prawidłowo tłumaczy się "Tyś powiedział" a nie "Tak, Ja nim jestem".
Nie ma tu mowy o potwierdzeniu przez Jezusa całego dwuczłonowego tytułu, że jest królem narodowości. Jest tylko potwierdzenie Piłatowi: oto twoja opinia o mnie.

następny fragment:

Łk 23:3 "Piłat zapytał Go: «Czy Ty jesteś Królem żydowskim?» Jezus odpowiedział mu: «Tak, Ja Nim jestem»."

i znowu grecki oryginał dotyczący ostatnich słów przetłumaczonych przez Biblię Tysiąclecia wydanie 5: Tak, Ja nim jestem.
Σὺ λέγεις prawidłowo tłumaczy się "Tyś powiedział" - dokładnie ta sama historia. To samo u Marka 15:2.

następny fragment:

J 18:33-34 "Wtedy powtórnie wszedł Piłat do pretorium, a przywoławszy Jezusa rzekł do Niego: «Czy Ty jesteś Królem Żydowskim?» Jezus odpowiedział: «Czy to mówisz od siebie, czy też inni powiedzieli ci o Mnie?»

Tu jeszcze wyraźniej widać, że Jezus, gdy słyszy, że jego Królestwo przypisane jest do narodowości, wydaje świadectwo, że ta opinia wychodzi od Piłata lub od innych, którzy mu ją wydali, pochodzi więc od człowieka. Jest to tylko opinia ludzka. Gdyby było inaczej, Jezus wprost przyznałby rację temu zdaniu. Nie ma też całkowitego zaprzeczenia ze strony Jezusa, gdyż w pytaniu Piłata zawiera się część prawdy: że jest On Królem.

i ostatni werset ze św. Jana

J 18:37 "Piłat zatem powiedział do Niego: «A więc jesteś królem?» Odpowiedział Jezus: «Tak, jestem królem."

I nawet tutaj w oryginale greckim Jezus mówi: Σὺ λέγεις ὅτι βασιλεύς εἰμι ἐγὼ, co dosłownie się tłumaczy: Tyś powiedział, że Ja jestem Królem. Znowu potwierdzenie, że wypowiedziany tytuł pochodzi z ust ludzkich. Nawet gdyby jednak przyjąć tłumaczenie BT to Jezus potwierdza wprost TYLKO stwierdzenie, że jest KRÓLEM. Koniec kropka.

W innym zaś wersecie Pisma określenie "król narodu" jest szyderstwem wobec Jezusa:

Mt 27:42 "Innych wybawiał, siebie nie może wybawić. Jest królem Izraela: niechże teraz zejdzie z krzyża, a uwierzymy w niego"

Szydzący powołują się na jego tytuł władcy ziemskiego nad narodem.

Tak więc każda intronizacja Jezusa Chrystusa konkretnie na Króla Polski będzie wbrew woli Chrystusa, który nigdy nie uznał i nie potwierdził takiego tytułu. Jedynym godnym tytułem dla Niego jest tytuł Króla całego stworzenia. Wszelkie inne wtrącenia i uściślenia są ujmą dla Jego godności i zawężają ją do partykularyzmów narodowych. Inną zaś rzeczą jest uznanie panowania królewskiego Jezusa. Jest to powiedzenie Chrystusowi: "Tak, uznajemy przez wiarę, że ty choć niewidzialnie, jesteś naszym Panem i Królem, bo wg Twoich słów Królestwo Twoje nie jest z tego świata. Ale to, choć zbiorowo, musi być dokonane, poprzez osobisty akt wiary każdego z osobna, a nie przez jakikolwiek akt polityczny.


Opracował Vandersky
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32656 Przeczytał: 55 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 17:01, 19 Lis 2016 Powrót do góry

Z wypowiedzi bp. Czai:

Cytat:
(...) Bywa, że w poszukiwaniu racji uznania Chrystusa Królem Polski wskazuje się na uznanie Maryi Królową Polski. Niestety w takiej próbie argumentacji nie bierze się pod uwagę faktu, że królewska godność Maryi ma zupełnie inny charakter i nie można jej stawiać na równym poziomie z królowaniem Jezusa, które oznacza panowanie i władzę nad całym światem. Z kolei mówienie o Jezusie jako Królu Izraela czy Królu żydowskim ma swe podstawy w Jego pochodzeniu z królewskiego rodu Dawida, w fakcie wpisania Go w genealogię tego rodu. Takiego związku z narodem polskim Pan Jezus nie ma. (...)

http://www.traditia.fora.pl/kosciol-w-polsce,1/jubileuszowy-akt-przyjecia-jezusa-chrystusa-za-krola-i-pana,14482.html#74221


Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32656 Przeczytał: 55 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 19:51, 21 Lis 2016 Powrót do góry

stefan napisał:
Ks. Tadeusz Kiersztyn 2010 - przed wyjazdem na Marsz dla Jezusa Króla Polski
(...)
https://www.youtube.com/watch?v=maVXwOGjTD8

... główny inicjator wypaczenia nauki w temacie Intronizacji NSPJ i przesłania sł. B. Rozalii, a za nim wielu innych. Jest inicjatorem powszechnego zamętu i dezorientacji. Też jeździł na marsze, ale zawsze chcący stać na uboczu i obserwować, co będzie i jakie reakcje! Confused

I druga wypowiedź ks. Kiersztyna, tytuł Chrystus Król Polski:
(...)
https://youtu.be/Q5quBNM2wYM?t=214

Przecież Rozalia apostołka Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa nigdzie nie pisze o intronizacji Chrystusa Króla. Słowo intronizacja jest ściśle związane z pojęciem Serce; Serce która oznacza Osobę Jezusa spostrzeganą przez Miłość, przez Serce”.Ciekawe wypowiedzi zamieszczone tu:

http://www.traditia.fora.pl/wypaczanie-przeslania-pana-jezusa-do-rozalii-celakowny,47/kongresy-intronizacyjne-wpis-blogera,13754.html#66612Słyszymy na drugim filmiku, jak ks. Kiersztyn mówi, że nazwa Chrystus Król Polski zaczęła funkcjonować i być nagłaśniana tak od 2003 roku. I jak najbardziej. Proszę poczytać z wcześniejszych nr. "Samorządna Polska" faktycznie wszystko było dokumentowane, co i kiedy powstawało, kiedy i jakie były "wizje".

Trzy środki

cz.1 [link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]


Narodziny figurki Jezusa Chrystusa

cz. 1 [link widoczny dla zalogowanych]

cz. 2 [link widoczny dla zalogowanych]

cz. 3 [link widoczny dla zalogowanych]


Wizja figurki Jezusa Króla Polski

[link widoczny dla zalogowanych]


Confused


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 23:36, 29 Sty 2018, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32656 Przeczytał: 55 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 11:53, 21 Mar 2019 Powrót do góry

Ze strony Stowarzyszenia Róża związanej z działalnością ks. Kiersztyna odnośnie Króla Polski:

Image

To jest takie ich uzasadnienie jak powyżej napisał bp Czaja:

"Bywa, że w poszukiwaniu racji uznania Chrystusa Królem Polski wskazuje się na uznanie Maryi Królową Polski."
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)