Forum Kościół Rzymskokatolicki Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 List do Abp Celestino Migliore odnośnie ks. Natanka Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32722 Przeczytał: 39 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 10:12, 06 Cze 2011 Powrót do góry

Komunikaty i oświadczenia Kurii krakowskiej odnośnie ks. Natanka, można przeczytać tu:
(...)
http://www.traditia.fora.pl/wypaczanie-przeslania-pana-jezusa-do-rozalii-celakowny,57/komunikat-kurii-metropolitalnej-w-krakowie-w-sprawie,3704.html
... poniżej możemy przeczytać odwołanie odnośnie ks. Natanka, list do Nuncjusza Apostolskiego w Polsce, abp Celestino Migliore z wiadomością do Jego Świątobliwości Papieża Benedykta XVI.

Nuncjusz Apostolski w Polsce
Abp Celestino Migliore

Al. J. Ch. Szucha 12
Skr.poczt.163
00-582 Warszawa

Najdostojniejszy Księże Arcybiskupie

Z ogromną przykrością informujemy Ekscelencję o ciągłych atakach przez Hierarchów Kościoła, w tym Arcybiskupa Krakowskiego na Ks. Piotra Natanka.

Po zniszczeniu świętego kapłana, jakim jest Arcybiskup Stanisław Wielgus, przyszła kolej na następnego, Ks. Piotra Natanka Natomiast, My wierni Kościoła Katolickiego nie lękamy się Ks. Piotra Natanka, jak nam sugerują, ale Hierarchów Kościoła Katolickiego wprowadzających „nowości” w Kościele i odciągających nas od Świętej Tradycji Kościoła.

Serca nasze pragną powrotu do Tradycji. Przyjmowania Komunii Świętej na kolanach, klęczenia w czasie liturgii na „Święty, Święty… na Baranku Boży… na błogosławieństwie końcowym. Pragniemy powrotu Pana Jezusa do centrum Ołtarza. Pragniemy intronizować Pana Jezusa na Króla Polski zgodnie z przekazami danymi przez Pana Jezusa Służebnicy Bożej , która oczekuje wyniesienia na ołtarze Rozalii Celakównej. Hierarchowie wyciszają tę ważną sprawę. A jest to jak powiedział Pan Jezus do Rozalii- ratunek nie tylko dla Polski, ale dla całego świata.

W intencji Intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski oraz w intencji naszej ukochanej Ojczyzny – Polski, Kościoła Świętego i kapłanów Naród Polski, modli się od wielu lat na Jerychach, w kościołach w grupach modlitewnych, w domach.

Niektórzy kapłani, w tym ks. Piotr Natanek rozumieją nasze pragnienia oparte na Ewangelii i wierze w Jeden, Święty, Katolicki, Apostolski Rzymski Kościół.

Dlatego nie popieramy stawiania przez Hierarchów religii Katolickiej na równi z innymi „religiami”, ponieważ wiemy, że są fałszywe i przeciwne naszej Świętej Wierze w Jezusa Chrystusa.

Ekscelencjo, czy wiesz, że w Seminariach zasłania się Krzyże wiszące na ścianach, kiedy przychodzi delegacja żydowska? Czyż nie jest to rugowanie Katolicyzmu Polskiego? Czy Hierarchowie uważają nas za głupców?

Pytamy się, kim oni są i jakim prawem niszczą Święty Kościół i Świętych Polskich Księży?
Dlatego stajemy w obronie Ks. Piotra Natanka, który pokazuje nam wiarę znaną z dzieciństwa i którą chcemy przekazać naszym dzieciom. Jest to wiara związana z najczystszym nauczaniem Jezusa i Jego Kościoła. Żadne unowocześnienia nie są potrzebne.

A co Hierarchowie zrobili w Polsce z Kapłańskim Ruchem Maryjnym? To nie my znajdujemy się na niebezpiecznej drodze. To oni na nią weszli.

Dlatego zagrożeniem dla Polskiego Kościoła nie jest ks. Piotr Natanek czy jemu podobni Kapłani ale Hierarchia Kościelna.

Media kpią sobie z nas katolików, Kościoła Katolickiego, kapłanów ponieważ nie są to polskie media. My Polacy nie mamy już nic. Ograbiono nas z przemysłu, ziemi a teraz chcą nam odebrać wiarę Katolicką wprowadzając sekty jako związki wyznaniowe, oficjalnie zarejestrowane od 1989 r. a religię Katolicką zastępując inną.

Prosimy Waszą Ekscelencję by zechciał spotkać się z ks. Piotrem Natankiem i zainteresował się tą ważną sprawą.

Najczcigodniejszy Księże Arcybiskupie, cieszymy się, że Dobry Bóg za pośrednictwem Ojca Świętego Benedykta XVI przysłał Ciebie na polską ziemię, obiecujemy modlitwę i prosimy zechciej nas zrozumieć.

Do wiadomości:
Jego Świątobliwość Papież Benedykt XVI, Sectione Polacca Palazzo Apostolico Vaticano, 00120 Citta del Vaticano, Italia


[link widoczny dla zalogowanych]

(powyższa strona nieaktualna, a gdzie to jest na nowej stronie? - to nie wiem)

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]


Na wielu stronach ten list był zamieszczony, np. tu:

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

... czy tu:

[link widoczny dla zalogowanych]
[/size]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Śro 19:22, 16 Sty 2019, w całości zmieniany 4 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32722 Przeczytał: 39 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 10:15, 06 Cze 2011 Powrót do góry

Kilka słów w kwestii wyjaśnienia, pewnej informacji z tego listu do abp Celestino Migliore.

Z powyższego listu:


Cytat:
(...)A co Hierarchowie zrobili w Polsce z Kapłańskim Ruchem Maryjnym? (...)


Image

Ks Stefano Gobbi - założyciel Kapłańskiego Ruchu Maryjnego - z papieżem Janem Pawłem II.

Objawienia ks. Gobbi nie są uznane i zapewne nie będą uznane. Trwały one od roku 1973 przez 25 lat, czyli do 1998 roku. Vassula Ryden poświadcza, że Ks Stefano Gobbi jest prawdziwym prorokiem, który otrzymał Orędzia od Matki Bożej. (tak jak ona prawdziwa prorokini - przyp. mój) Występują w nich błędy doktrynalne.

Znalazłam w moich zapiskach, bardzo ciekawe! Ks. Gobi pisał o roku 2000 tj. o triumfie Niepokalanego Serca Maryi, dacie przyjścia Pana Jezusa i nastaniu nowych czasów "widocznych dla oka każdego".

Ks. Stefan Gobi „ Matka Boża do swoich umiłowanych synów kapłanów”

"Widziałeś, Mój mały synu, z jakim entuzjazmem kochają Mnie, proszą i wychwalają Moje meksykańskie dzieci. To dlatego stąd rozpocznie się Moje wielkie zwycięstwo nad wszystkimi siłami masońskimi i szatańskimi dla największego tryumfu Mego Syna Jezusa.
Potwierdzam ci, że na wielki jubileusz roku 2000 nadejdzie tryumf Mego Niepokalanego Serca, który przepowiedziałam wam w Fatimie. Nastąpi on równocześnie z powrotem Jezusa w chwale dla ustanowienia Jego Królestwa na świecie. I tak ujrzycie wreszcie na własne oczy nowe niebiosa i nową ziemię. Z całą Moją matczyną miłością, pocieszona i otoczona czcią przez was, błogosławię was w Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

Santiago (Republika Dominikany), 8.12.1994 Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi PannyKapłański Ruch Maryjny powstał z inicjatywy ks. Gobbi. W Polsce został rozwiązany, ale nie znam bliższych informacji, dokładnie kiedy i jakie były podawane powody jego rozwiązania. Ale ... zapewne ma to związek z tymi różnymi wizjami ks. Gobbi.

Doczytałam, że:

Śp. +07.09.1998 ks. Henryk Kamiński TChr zainicjował w Polsce i kilka lat kierował Kapłańskim Ruchem Maryjnym. Zapisało się do niego 800 księży diecezjalnych i zakonnych. Organizował rekolekcje i dni skupienia dla księży. Do dzisiaj bardzo wielu księży w Polsce z wdzięcznością wspomina działalność ks. Henryka w Kapłańskim Ruchu Maryjnym, dzięki której umocnili swoją wiarę, pogłębili życie modlitwy, a wielu przezwyciężyło kryzys kapłańskiej tożsamości.

Ks. Henryk do końca wierzył, ufał i był posłuszny zrządzeniom Bożej Opatrzności. Całkowicie podporządkował się decyzji rozwiązania Kapłańskiego Ruchu Maryjnego, chociaż nie rozumiał powodów. To było najboleśniejsze doświadczenie w jego kapłańskim życiu. Przyjął je w duchu posłuszeństwa wiary. Po wypadku samochodowym, z którego wyszedł z życiem od 01.01.1984 r. przebywał na półrocznym urlopie zdrowotnym w Zakopanem.

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]Więcej w temacie ks. Gobbi jest tu:

http://www.traditia.fora.pl/pytania,59/ks-stefano-gobbi,3023.html


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 11:36, 16 Sty 2022, w całości zmieniany 3 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32722 Przeczytał: 39 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 11:17, 30 Lip 2011 Powrót do góry

List w obronie ks. dra hab. Piotra Natanka skierowali wierni z Polski i zagranicy do nuncjusza apostolskiego, abp. Celestino Migliore.

1400 osób broni ks. Natanka

List został umieszczony na stronie internetowej kapłana. Pod listem do tej pory podpisało się 1400 wiernych z Polski i z zagranicy.

– Zagrożeniem dla Polskiego Kościoła nie jest ks. Piotr Natanek, czy jemu podobni kapłani, ale Hierarchia Kościelna – napisano w liście.

Przeczytaj list do nuncjusza abp. Celestino Migliore (treść listu zacytowana powyżej)

Ks. Natanek wypowiedział posłuszeństwo podczas Mszy św., którą odprawił w ub. sobotę w pustelni Niepokalanów w Grzechyni, po tym jak 22 lipca kard. Stanisław Dziwisz wystosował do wiernych archidiecezji krakowskiej komunikat, w którym poinformował, że nakłada na kapłana karę suspensy za ostentacyjnie okazywane nieposłuszeństwo, „polegające na uporczywym głoszeniu przezeń niezgodnych z nauką Kościoła poglądów dotyczących królowania Jezusa Chrystusa, opartych na prywatnych objawieniach oraz inspirowanych obcymi nauce Kościoła doktrynami sekt eschatologicznych”.

Metropolita krakowski wyjaśnił także, że jeśli ksiądz podporządkuje się wydanym poleceniom, podejmie drogę pokuty i naprawy wyrządzonego zła, może prosić o zwolnienie z kary.

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

– Z ogromną przykrością informujemy Ekscelencję o ciągłych atakach przez Hierarchów Kościoła, w tym Arcybiskupa Krakowskiego na Ks. Piotra Natanka – napisano w liście do nuncjusza apostolskiego w Polsce abp. Celestino Migliore, opublikowanym na stronie internetowej ks. Piotra Natanka.

– My wierni Kościoła Katolickiego nie lękamy się Ks. Piotra Natanka, jak nam sugerują, ale Hierarchów Kościoła Katolickiego wprowadzających „nowości” w Kościele i odciągających nas od Świętej Tradycji Kościoła – czytamy w liście, w którym poproszono nuncjusza apostolskiego o zainteresowanie się sprawą ks. Natanka i o spotkanie.

Pod listem znajduje się dopisek: „Do wiadomości: Jego Świątobliwości Papieża Benedykta XVI”.

Kara suspensy to kolejne działania krakowskiej kurii w sprawie ks. Natanka. W marcu 2010 r. kuria informowała, że z powodu kontrowersyjnych wypowiedzi kapłana i na podstawie negatywnej opinii komisji teologicznej, metropolita krakowski zawiesił ks. Natankowi zgodę na prowadzenie pracy naukowej na uczelniach i ograniczył działalność duszpasterską do parafii zamieszkania, zakazał publicznych wystąpień i rozprowadzania nagrań audio i wideo. Hierarcha zakazał działalności duszpasterskiej w ośrodku Pustelnia Niepokalanów w Grzechyni.

Pod koniec maja br. krakowska kuria zwracała uwagę, że ks. Natanek mimo upomnień „nadal rozpowszechnia dziwne i nieprawdziwe teologicznie poglądy” i ostrzegała osoby, które aktywnie włączają się w działalność kapłana.

Ksiądz Natanek jest m.in. jednym z głównych zwolenników ruchu dążącego do intronizacji Chrystusa na Króla Polski. W lutym 2010 r. opublikował „List Otwarty do Biskupów Polskich, Prezydenta Rzeczypospolitej i Premiera Rządu Rzeczypospolitej”, w którym wzywał do uroczystego uznania Jezusa za Króla Polski i uznania nadrzędności „Prawa Bożego” nad prawem publicznym.

W Grzechyni znajduje się założony przez niego ośrodek rekolekcyjny Pustelnia Niepokalanów. Działa także telewizja internetowa, która transmituje Msze św. oraz nagrania z rekolekcji.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Wto 16:53, 02 Sty 2018, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)