Forum Kościół Rzymskokatolicki Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Pakistan -- dramat chrześcijańskich dzieci Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32596 Przeczytał: 108 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 18:34, 26 Sty 2010 Powrót do góry

Zakatowano dwunastoletnią katoliczkę

2010-01-26

Wspólnota katolicka w Pakistanie pożegnała 25 stycznia zakatowaną na śmierć 12-letnią dziewczynkę, która była na służbie u wpływowego muzułmańskiego adwokata. Pogrzeb odbył się w katedrze Najświętszego Serca Jezusa w Lahaurze, a uczestniczyło w nim ponad tysiąc wiernych.

Śmierć młodej chrześcijanki wywołała protesty i zdecydowane potępienie przemocy wobec powszechnie pracujących w tym kraju dzieci. Pakistańska Komisja Sprawiedliwości i Pokoju wystąpiła do rządu w Islamabadzie, by zapewnił należytą opiekę prawną wszystkim pracującym dzieciom. Kościelna komisja szacuje, że ze względu na biedę i bezrobocie ponad 10 mln pakistańskich dzieci zmuszonych jest do pracy. Często traktowane są jak niewolnicy, których można pozbawić wszelkich praw.

Do pracy jako pomoc domowa u bogatego adwokata 12-letnią Shazię Bashir rodzice wysłali osiem miesięcy temu. Pracodawca nie wywiązywał się jednak z wypłacania pensji w wysokości 12 dolarów miesięcznie. Prośby dziewczynki o zapłatę kończyły się aktami przemocy. Na co dzień doświadczała ona upokorzeń, złego traktowania, w końcu i przemocy psychicznej i fizycznej. W chwili przekazania ciała rodzicom nosiło ono znamiona tortur; dziewczynka miała złamaną szczękę i rękę, na plecach miała wypalone znamiona. Chrześcijanka była też wykorzystywana seksualnie. Początkowo starano się obrażenia ukrywać, jednak były one na tyle poważne, że potrzebna była hospitalizacja. Shazia Bashir zmarła w szpitalu 22 stycznia. Jej pracodawca został aresztowany wraz z rodziną.

Pakistańskie dzieci chrześcijan często wysyłane są na służbę do zamożnych muzułmanów. Doświadczają tam wielu upokorzeń i prześladowań ze względu na wiarę. Kościelna Komisja Sprawiedliwości i Pokoju domaga się od rządu objęcia obowiązkiem szkolnym wszystkich dzieci w Pakistanie oraz zapewnienia im darmowej nauki. Wiele organizacji walczy też o zakaz pracy dzieci. Najczęściej Kościół jest jedynym adwokatem najmłodszych, którzy głosu są pozbawieni, a ich prawa są rażąco łamane.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pią 14:06, 07 Lut 2020, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32596 Przeczytał: 108 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 9:14, 08 Lut 2010 Powrót do góry

Pakistan: muzułmańscy adwokaci grożą śmiercią obrońcom chrześcijan

Pogrom chrześcijan w Pakistanie to nie tylko dzieło motłochu i ekstremistów. Antychrześcijańskie nastroje ogarniają najwyższe pakistańskiego społeczeństwa. „Spalimy żywcem każdego, kto zechce reprezentować w sądzie interesy ofiary” – czytamy w oświadczeniu stowarzyszenia adwokatów w Lahaurze. W ten sposób odniosło się ono do niedawnego gwałtu i zabójstwa 12-letniej katoliczki Shazii Bashir przez zamożnego muzułmanina, u którego pracowała jako pomoc domowa. Pod wpływem tych pogróżek rodzina ofiary oraz pozarządowa organizacja praw człowieka nie są w stanie znaleźć żadnego prawnika, który podjąłby się tej sprawy. Adwokaci bronią im też dostępu do sądu. Policja natomiast oświadcza, że jest bezradna i ostrzega, iż nie jest w stanie zapewnić chrześcijanom bezpieczeństwa, jeśli ci zdecydują się przyjść do sądu.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pią 14:05, 07 Lut 2020, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32596 Przeczytał: 108 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 21:22, 17 Lut 2010 Powrót do góry

Pakistan: protesty wokół sprawy zamordowanej katoliczki

Protesty pakistańskich chrześcijan w Lahaurze wywołało zwolnienie za kaucją adwokata oskarżanego o torturowanie, gwałcenie i śmiertelne pobicie 12-letniej chrześcijanki. Z aresztu wyszli też żona i syn oskarżonego.

Sprawa zamordowania Shazi Bashir zjednoczyła różne denominacje chrześcijańskie w Pakistanie, które razem postanowiły dopilnować wymierzenia oskarżonemu sprawiedliwości. Powiązania muzułmańskiego mecenasa z lokalnymi władzami okazały się jednak na tyle duże, że udało mu się wyjść z aresztu. Policja także lekceważąco potraktowała poszukiwanie dowodów w sprawie śmierci Shazi. Zdaniem miejscowych chrześcijan sprawę wyciszono, fałszując dokumentację medyczną z sekcji zwłok dziewczynki. Straciliśmy nadzieję na sprawiedliwość, a co gorsza chrześcijanie jeszcze bardziej będą narażeni, skoro ich oprawcy unikają kary – powiedział jeden z pakistańskich wyznawców Chrystusa.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pią 14:01, 07 Lut 2020, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32596 Przeczytał: 108 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 11:18, 15 Mar 2010 Powrót do góry

Inne zdarzenie z Pakistanu:

Muzułmanin spalił chrześcijankę

W pakistańskim stanie Pendżab spalono żywcem 12-letnią chrześcijankę. Kiran George zmarła w wyniku poparzeń 80 proc. powierzchni ciała.Dziewczynka była służącą w domu muzułmanina.

Syn właściciela zgwałcił ją, a żeby prawda nie wyszła na jaw uwięził. Ona sama obawiała się utraty pracy, jeśli doniesienie trafi na policję. Rodzina, żyjąca w skrajnym ubóstwie, poradziła jej zachowanie milczenia, ta jednak opowiedziała o zajściu swoim przyjaciółkom. Z zemsty syn pana domu oblał ją benzyną i podpalił.

Do konającej córki wezwano rodziców. Powiedziano im, że był to wypadek w kuchni. Kiran była już w stanie agonalnym i zmarła po dwóch dniach w szpitalu w Lahaurze. Sprawę dziewczynki monitoruje Komisja Sprawiedliwości i Pokoju pakistańskiego episkopatu. Zajęła się nią też policja, ponieważ konająca zdążyła złożyć zeznania obciążające sprawcę.

[link widoczny dla zalogowanych]

To dopiero szatańskie zniewolenie tych wyznawców!


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pią 14:00, 07 Lut 2020, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32596 Przeczytał: 108 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 9:15, 15 Paź 2010 Powrót do góry

Pakistan: dramat 12-letniej pakistańskiej chrześcijanki

12-letnia pakistańska chrześcijanka Lubna Masiha została najpierw brutalnie zgwałcona przez grupę muzułmanów, a następnie zabita. Z życiem uszła rok starsza od niej dziewczyna Kiran Nayyaza zgwałcona przez islamskiego nastolatka. Zaszła z nim jednak w ciążę. To tylko ostatnie przypadki wykorzystywania seksualnego chrześcijańskich dziewcząt, do których w Pakistanie dochodzi praktycznie codziennie. Opinia publiczna dowiaduje się jednak tylko o tych najbardziej brutalnych.

Według organizacji niosącej bezpłatną pomoc prawną wykorzystanym kobietom (Center for Legal Aid Assistance and Settlement), głównie chrześcijankom i hinduistkom, w Pakistanie coraz częściej dochodzi do gwałtów i porwań mających doprowadzić je do przejścia na islam lub przymusić do małżeństwa z muzułmaninem. Wikariusz generalny Faisalabadu, ks. Khalid Rashid Asi zauważa, że ofiary często nie chcą pójść na policję w obawie przed zemstą ze strony oprawców.

Po ostatnim brutalnym mordzie i gwałcie pakistańscy chrześcijanie są w szoku. Niestety z powodu powszechnej zmowy milczenia kryjącej sprawców mało kto wierzy, że mordercy i gwałciciele zostaną ukarani. Kościół chroni jednak ofiary i ich rodziny oraz pomaga im dochodzić swych praw w sądzie. Wspiera je m.in. Komisja Sprawiedliwości i Pokoju pakistańskiego episkopatu.

[link widoczny dla zalogowanych]ZWYRODNIALCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! chyba za łagodne określenie!


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pią 13:58, 07 Lut 2020, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Karol
Użytkownik


Dołączył: 18 Gru 2010
Posty: 18 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 18:43, 21 Gru 2010
PRZENIESIONY
Wto 18:52, 21 Gru 2010
Powrót do góry

9-letnia dziewczynka pochodząca z katolickiej rodziny mieszkającej w diecezji Faisalabad w Pakistanie została zgwałcona przez muzułmanina.

Do wydarzenia doszło 10 grudnia, kiedy dziewczynka wracała ze szkoły. Mężczyzna został ujęty, jednak muzułmanie grożą rodzinie dziewczynki, domagając się, by wycofała skargę. Nie jest to pierwszy taki przypadek, zwłaszcza że dzieci chrześcijan traktowane są tam jak towar, a gwałt na katolickich dziewczynkach uznawany jest przez muzułmanów za coś, do czego mają prawo.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32596 Przeczytał: 108 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 22:24, 20 Sty 2011 Powrót do góry

Pakistan: Muzułmanin podejrzany o zgwałcenie sześciu chrześcijańskich dziewcząt

Policja ujawniła, ze syn lokalnego posiadacza ziemskiego przyznał się do popełnienia wielokrotnych przestępstw na tle seksualnym.

Muzułmanin, który przyznał się do gwałtu na pięciu chrześcijańskich dziewczynkach, dopuścił się w ostatnim miesiącu gwałtu na 10-letniej katoliczce z prowincji Pendżab, twierdzi rodzina ofiary.

Policja w Tarkhani wysunęła oskarżenia przeciwko 25-letniemu Muhammadowi Aftabowi, znanemu także jako Chandu, o gwałt na nieletniej (art. 376 Pakistańskiego Kodeksu Karnego). Do przestępstwa miało dojść w polu trzciny cukrowej - wynika z raportu policji w Tarkhani. Aftab został aresztowany i przewieziony do Centralnego Aresztu w Faisalabad.

Według zeznań 31-letniego krewnego ofiary, Abida Masiha, do gwałtu miało dojść 10 grudnia 2010 r., w wiosce Tarkhnani, położonej nieopodal Gojra.

„Po zawiadomieniu policji w Tarkhani, przez jeden dzień milczeliśmy na temat tożsamości gwałciciela, czekając aż wyjdzie z ukrycia"- powiedział Masih.- „Kiedy gwałciciel zobaczył, że nikt go nie ściga, wrócił do domu. Wtedy nasza dziewczynka błyskawicznie go zidentyfikowała".

Masih powiedział, że dziewczynka, której tożsamość została zatajona, poszła na pobliskie pole z 7-letnim Sahilem Abidem aby załadować trzcinę cukrową do transportu do zakładu przemysłowego. Ojciec dziewczynki, 55-letni elektryk, Yousaf Masih, powiedział, że Aftab obezwładnił ją i zaciągnął na pole trzcinowe.

„Sahil Abid zaczął wzywać pomocy, ale w pobliżu nie było nikogo" - relacjonuje Abid Masih. „Wtedy chłopiec pobiegł do nas i powiedział, że mężczyzna ją porwał i zabrał na pole". Następnie Sahil zaprowadził Abida i Yousafa Masiha na miejsce.

„Kiedy przybyliśmy do celu mężczyzna zamaskował swoją twarz i skrył się w gąszczu trzciny cukrowej".

Abid Masih opowiada, że następnie zawiózł dziewczynkę do pobliskiego szpitala w Samundri.

Członkowie rodziny relacjonują, że lekarze w szpitalu potwierdzili, że dziewczynka została zgwałcona, a raport medyczny dotarł do policji.

„Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o ukaranie gwałciciela pedofila, który podczas śledztwa przyznał się do zgwałcenia co najmniej pięciu małych chrześcijańskich dziewcząt, zaistniałych przed omawianym incydentem" - czytamy w oświadczeniu policji. „Sąd zdecydował o zatrzymaniu oskarżonego, który został przetransportowany do centralnego aresztu w Faisalabadzie. Według opinii sądu gwałciciel zasłużył na szczególnie surowy wyrok".

Abid Masih i Yousaf Masih, przyznali, że Sahil nie był w stanie zobaczyć twarzy gwałciciela. Jednak dziewczynka mogła zidentyfikować napastnika, ponieważ obrzucał ją wyzwiskami na polu. Według nich, wskazała na Aftaba, syna lokalnego posiadacza ziemskiego.

Abid Masih wyznał, iż: „nie pierwszy raz Aftab zgwałcił nieletnią. Wcześniej popełnił ten czyn wobec przynajmniej pięciu innych dziewczynek chrześcijańskich, jednak ich rodziny uległy presji i zachowały milczenie. Co więcej, te same rodziny próbowały na nas wywierać naciski, abyśmy zachowali milczenie i nie zgłaszali sprawy policji. Bali się pogorszenia stosunków pomiędzy chrześcijanami a muzułmanami".

Źródła potwierdzają, że lokalni chrześcijanie byli niezadowoleni, że rodzina Yousafa Masiha podjęła legalne kroki zmierzające do wyciągnięcia sankcji prawnych przeciw gwałcicielowi, ponieważ uznali, że zaszkodzi to relacjom muzułmańsko-chrześcijańskim.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pią 13:56, 07 Lut 2020, w całości zmieniany 3 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32596 Przeczytał: 108 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 19:57, 26 Sie 2012 Powrót do góry

Pakistan: Kościół alarmuje w sprawie tragicznego losu dzieci

Image

Chrześcijańskie dzieci w Pakistanie traktowane są przez muzułmańskie społeczeństwo jako „towar” i pozbawione są wszelkich praw. Gwałt staje się metodą przymuszania nieletnich dziewcząt do poślubienia muzułmanina i przejścia na islam. Ubogie dzieci zabija się, by zdobyć narządy do przeszczepów. Oprawcy pozostają bezkarni.

W tym dramatycznym tonie sytuację w Pakistanie opisuje dyrektor katolickiego Centrum Pokoju w Islamabadzie. Ks. James Channam wraz z komisją tamtejszego episkopatu ds. dialogu apeluje do wspólnoty międzynarodowej o większe zainteresowanie losem prześladowanych chrześcijan, a także o ustanowienie specjalnego obserwatora ONZ, który zająłby się zbadaniem sytuacji mniejszości i stanem wolności religijnej w Pakistanie.

Codzienność tymczasem wydaje się coraz trudniejsza. Agencje informują o 12-letniej dziewczynce Muqadasie Kainat brutalnie zgwałconej przez pięciu muzułmanów, a następnie uduszonej. Kilka dni wcześniej odnaleziono ciało 14-letniego katolika, które najpierw pozbawiono narządów wewnętrznych, a następnie porzucono. Sytuacje te wychodzą na jaw dopiero po jakimś czasie, ponieważ większość pakistańskich chrześcijan to ludzie ubodzy. Policja często nawet nie chce przyjąć zgłoszenia o popełnieniu przestępstwa czy zaginięciu dzieci.

Wczoraj pakistańscy chrześcijanie manifestowali w obronie 11-letniej Rimshy Masih. Upośledzona umysłowo dziewczynka przetrzymywana jest w więzieniu z oskarżenia o zbezczeszczenie Koranu. We wtorek ma odbyć się rozprawa. Obrońcy domagają się powołania komisji lekarskiej, która potwierdzi jej wiek i chorobę. Islamscy oskarżyciele twierdzą bowiem, że jest zdrowa i starsza, a co za tym idzie może odpowiadać za swe czyny.

Za dziewczynką ujął się przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego. Kard Jean Louis Tauran przypomina, że Rimsha Masih nie umie ani czytać ani pisać, jest też upośledzona umysłowo, nie można jej więc oskarżać o świadome i celowe zniszczenie Koranu. Powinna tym samym wyjść na wolność.

W tym kontekście warto przypomnieć, że mimo nacisków ze strony wspólnoty międzynarodowej trzeci rok w więzieniu przebywa Asia Bibi. Ta matka pięciorga dzieci jest pierwszą kobietą skazaną w Pakistanie na śmierć z tzw. ustawy o bluźnierstwie. Składane wielokrotnie przez jej obrońców prośby o apelację pozostały niewysłuchane. W odizolowaniu oczekuje na wykonanie wyroku przez powieszenie.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pią 13:54, 07 Lut 2020, w całości zmieniany 3 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32596 Przeczytał: 108 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 20:42, 06 Lut 2013 Powrót do góry

Pakistan: nastoletnia chrześcijanka porwana i zgwałcona przez dwóch muzułmanów

Image

Do kolejnego uprowadzenia i gwałtu na nieletniej chrześcijance doszło w Pakistanie. 15-letnią Fouzię Bibi porwało w drodze do pracy i uwięziło w swym domu dwóch uzbrojonych mężczyzn, Sher Muhammad i Shabir Ali.

Torturowali ją i wielokrotnie gwałcili, potem zaś porzucili na ulicy. Wróciwszy do domu, nastolatka udała się wraz z rodzicami na posterunek policji, by złożyć zeznania. Gdy tam odmówiono ich przyjęcia, jej ojciec, Malooka Masih, zwrócił się o pomoc do miejscowego Kościoła anglikańskiego, gdzie uzyskał wsparcie prawne.

W sprawę włączyła się organizacja LEAD (Legal Evangelical Association Development), działająca na rzecz zaangażowania społecznego chrześcijan w Pakistanie. Dzięki jej pomocy w ciągu czterech dni przygotowano zgłoszenie przestępstwa popełnionego przez dwóch muzułmanów. Ojciec dziewczyny poinformował, że oprawcy żądali wycofania zarzutów, grożąc rodzinie.

Według danych agencji Fides co roku odnotowuje się w Pakistanie około 700 przypadków porwań i gwałtów kobiet należących do mniejszości religijnych. Ofiarami są głównie chrześcijanki i hinduistki.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pią 13:48, 07 Lut 2020, w całości zmieniany 3 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32596 Przeczytał: 108 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 21:00, 16 Gru 2014 Powrót do góry

Pakistan: chrześcijanie wstrząśnięci zamachem na szkołę, apelują o zamknięcie szkół koranicznych, które wychowują talibów

Image

Pakistańscy chrześcijanie są wstrząśnięci atakiem talibów na szkołę w Peszewarze, w wyniku którego zginęło co najmniej 130 osób, w tym 100 dzieci. Abp Joseph Coutts z Karachi podkreślił, że to tragiczne wydarzenie powinno być apelem do sumień wszystkich Pakistańczyków, muzułmanów i chrześcijan, aby wreszcie rozwiązać ten problem.

Pokazuje to, że dla talibów nie istnieją żadne granicę, posuną się do wszystkiego, by zaprowadzić państwo islamskie – powiedział katolicki hierarcha, porównując dzisiejszą tragedię do podobnych wydarzeń na terytoriach podbitych przez dżihadystów w Iraku i Syrii. Jego zdaniem takie ataki mogą się powtórzyć w innych szkołach, szpitalach, kościołach czy meczetach. „Mogę jedynie powiedzieć, że dla nas chrześcijan Boże Narodzenie to czas modlitwy. W tym czasie będziemy się modlili, by Pan Bóg poruszył serca talibów” – dodał abp Coutts.

Z kolei zdaniem chrześcijańskiego polityka Paula Bhattiego za dzisiejszą rzeź ponosi odpowiedzialność również pakistański rząd, który pozwala, by w szkołach koranicznych uczono nienawiści i przemocy.

„Ci terroryści byli bardzo dobrze przygotowani – powiedział Bhatti Radiu Watykańskiemu. – Oni nie pochodzą wyłącznie z północnego Pakistanu, z pogranicza z Afganistanem. Z podobnymi postawami spotykamy się w całym Pakistanie. Jest to owoc tych szkół koranicznych, w których robi się dzieciom pranie mózgu, właśnie po to, by żyli dla tej ideologii, dla niej zabijali i sami ginęli. Do tej pory władze nie zrobiły żadnych konkretnych kroków, by przejąć kontrolę nad tymi szkołami. Rząd potępia zamachy. To dobrze, ale to nie wystarczy. Trzeba zobaczyć, skąd wyrasta ta nienawiść i przemoc. Trzeba walczyć z instytucjami, które wychowują takich ludzi”.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pią 13:47, 07 Lut 2020, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32596 Przeczytał: 108 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 10:59, 18 Kwi 2015 Powrót do góry

Pakistan: islamiści podpalili 14-letniego chrześcijanina

Image

W Pakistanie młodzi muzułmanie pobili, a następnie podpalili 14-letniego chrześcijanina. Nauman Masih ma liczne obrażenia, lekarze walczą o jego życie. Do incydentu doszło w ubiegły piątek w Lahaurze. Grupa młodych muzułmanów szła do meczetu na modlitwę. Po drodze spotkali Naumana Masiha. Kiedy dowiedzieli się, że jest chrześcijaninem, posypały się ciosy. Następnie oblano go benzyną i podpalono. Z pomocą przechodniów udało się ugasić ogień.

Incydent wywołał spore poruszenie u pakistańskich wyznawców Chrystusa. Nienawiść do chrześcijan musi być naprawdę wielka, skoro islamiści ośmielają się bez żadnego powodu spalić żywcem młodego człowieka, tylko dlatego, że jest chrześcijaninem – zauważa Nasir Saeed, dyrektor chrześcijańskiej fundacji, która zapewniła Masihowi pomoc prawną. Żyjemy w stałym lęku o własne życie – dodaje Saeed.

Warto przypomnieć, że już w listopadzie doszło w Pakistanie do podobnej zbrodni. Wówczas rozwścieczony tłum muzułmanów za rzekomą obrazę Koranu spalił żywcem młode chrześcijańskie małżeństwo, które osierociło czwórkę dzieci.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pią 13:22, 07 Lut 2020, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32596 Przeczytał: 108 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 10:32, 03 Wrz 2017 Powrót do góry

A.D. 2017 rok


Pakistan: 15-letni męczennik zabity, bo nie przyjął islamu

Image

W Pakistanie zamordowano w szkole 15-letniego chrześcijanina, bo nie chciał wyrzec się Chrystusa i przyjąć wiary Mahometa. Zbrodni dokonali jego muzułmańscy rówieśnicy, którzy od dawna znęcali się nad chłopcem, by w ten sposób przekonać go do islamu.

Incydent miał miejsce 30 sierpnia w publicznej szkole średniej w Burewala w prowincji Pendżab. Sharon Masih wielokrotnie skarżył się, że doświadcza szykan ze strony swych muzułmańskich kolegów i przymierzał się już nawet do zmiany szkoły. Nie zdążył. Ostatnie pobicie okazało się śmiertelne.

Zdaniem Anjuma Jamesa Paula, chrześcijanina stojącego na czele Stowarzyszenia Pakistańskich Nauczycieli Mniejszościowych, zbrodnia ta jest konsekwencją indoktrynacji, jakiej doświadczają uczniowie w pakistańskich szkołach publicznych. Podkreśla on, że oficjalne podręczniki już w szkole podstawowej promują islam i jego cywilizację, a zarazem wpajają uczniom nienawiść do niemuzułmanów, ich religii i kultury. Nauczyciel ten przyznaje, że po licznych protestach ze strony mniejszości rząd wprowadził już pewne zmiany w podręcznikach, ale są one niewystarczające.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pią 11:50, 07 Lut 2020, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)