Forum Kościół Rzymskokatolicki Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Książka - niepublikowane dokumenty dotyczące Medjugorie Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32724 Przeczytał: 36 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 22:49, 01 Sty 2022 Powrót do góry

Książka - niepublikowane dokumenty dotyczące Medjugorie

"Kolosalna mistyfikacja"? 40 lat po pierwszych rzekomych objawieniach w Medziugorje nie ma żadnych potwierdzonych cudownych uzdrowień wg tajnych i niepublikowanych dotąd akt papieskiej komisji kard. Ruiniego -pisze David Murgia w "Processo a Medjugorje"
Medjugorje: dossier, 'nessuna guarigione miracolosa'


Image

[link widoczny dla zalogowanych]

Autor ujawnia zwierzenia członków Komisji: "Wyobraźmy sobie bezprecedensowy skandal w Kościele, gdyby okazało się, że zjawisko Medziugorje jest fałszywe, sztuczne i bezpodstawne". Inna ciekawostka: po tylu latach służby specjalne nadal kontrolują to, co się tam dzieje.
Dobrze by było gdyby i po polsku ta książka się ukazała.

.... i tu o tym:
[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Sob 21:40, 06 Sie 2022, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32724 Przeczytał: 36 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 23:02, 01 Sty 2022 Powrót do góry

Od samego początku było wiadome, że te "objawienia" to przekręt.


"Biskup Perić akcentuje, że pozycja biskupów Mostaru nie ulega zmianie: nie ma dowodów na to, że mamy do czynienia z autentycznymi objawieniami, wizjami czy też przesłaniami o charakterze nadprzyrodzonym. Jak pisze hierarcha, dowody przeciwko autentyczności "objawień" są znacznie przekonujące. Jednak fenomen z Medjugorie – niezbudowany na prawdzie - to ogromna machina gospodarcza, finansowa, wydawnicza, majątkowa, turystyczna, parapsychologiczna, która stoi u podstaw, promuje i broni rzekomych „objawień”. Autor przypomina też o książce „Zwierciadło sprawiedliwości” pióra bpa Pavao Zanićia, wydanej w wielu językach, gdzie na podstawie faktów wykazano nieautentyczność fenomenu z Medjugorie." --> cytat stąd:

http://www.traditia.fora.pl/oficjalna-strona-biskupa-mostar-duvno,97/prawdziwa-madonna-i-kierownik-poczty,15289.html#75249


"Biskup Mostaru-Duvno, Jego Ekscelencja Ratko Peric, po raz kolejny stanowczo stwierdził - objawienia w Medziugorie są mistyfikacją. "- Biorąc pod uwagę wszystko, co diecezjalne sądownictwo do tej pory odkryło i zbadało, w tym pierwsze siedem dni rzekomych objawień możemy powiedzieć, że nie było żadnych objawień Matki Bożej w Medziugorie" --> cytat stąd:

http://www.traditia.fora.pl/medjugorie-vassula-ryden-i-inne-falszywe-objawienia-i-wizje,46/watykan-decyzje-w-sprawie-medjugorje-nie-zapadna-szybko,15329.html#75881
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32724 Przeczytał: 36 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 20:00, 13 Sty 2022 Powrót do góry

Na wielu stronach o tej książce pisali m.in. :

Wiara i Covid - bezszczepienne orędzia Madonny: w Medziugorju jest więcej infekcji niż cudów

10 STYCZNIA 2022

Czy Matka Boża może się pojawić i wysłać wiadomości przeciwko szczepionkom przeciw Covid, podczas gdy w tym samym czasie papież Franciszek twierdzi dokładnie odwrotnie? Rzekome zjawisko maryjne miało miejsce rok temu, przed Bożym Narodzeniem 2020, w Kalabrii, w Gioiosa Ionica. Dziewica powiedziała Elio Walterowi Barillaro : „Ta szczepionka jest nie tylko bezużyteczna, ale z czasem może powodować poważniejsze problemy niż te spowodowane przez sam wirus, który jest wynikiem przestępstwa o złych celach politycznych, ideologicznych i społecznych ”.
(...)
Sieć inspirowana Radiem Maria i jego ideologicznym dyrektorem Livio Fanzagą , człowiekiem, który dyktuje linię, czyli orędzia pseudo Madonny z Medziugorja”.
(...)
[link widoczny dla zalogowanych](o tym Elio Walterze Barillaro pisze na stronie Davida Murgii):

[link widoczny dla zalogowanych]"(...) Murgia, który przez lata redagował w Tv2000 program śledztwa o zjawiskach mistycznych dochodzenie na granicach sacrum , następnie przedstawił dane zawarte w jego ostatniej pracy literackiej jako przydatne jedynie dla wzmocnienia zmysłu krytycznego czytelników, bez zamiaru kpienia z nich . którzy wierzą w Matkę Bożą z Medziugorja:

"Moim zdaniem dokumenty te mogą być bardzo pomocne w kształtowaniu własnego rozeznania. Są pewne fragmenty zupełnie niepublikowane, powtarzam, nigdy nie opublikowane i w jakiś szokujący sposób, które mogłyby lepiej pomóc wiernym, jak to się stało ze mną, poszukującym prawdy, zarówno tym, którzy wierzą, jak i tym, którzy nie wierzą w Medziugorje. Aby uniknąć niepotrzebnych kontrowersji i niektórych polowań na czarownice, postanowiłem usunąć wszystkie obecne odniesienia osobiste. Nie interesuje nas wskazywanie na nikogo palcem” .

Wśród ciekawostek zawartych w nowym eseju jest też fakt, że według autora różne agencje wywiadowcze będą nadal, dziesiątki lat po pierwszych, pozornie niewytłumaczalnych zjawiskach, kontrolować to, co dzieje się w małym kraju objawień.

[link widoczny dla zalogowanych]


Czyli David Murgia wcześniej gorliwy orędownik tych "objawień" w końcu przejrzał na oczy. Powyżej czytamy w jego wypowiedzi: "... i w jakiś szokujący sposób, które mogłyby lepiej pomóc wiernym, jak to się stało ze mną, poszukującym prawdy,..."


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Czw 22:15, 13 Sty 2022, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32724 Przeczytał: 36 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 22:09, 14 Sty 2022 Powrót do góry

I nasze polskie strony piszą w temacie tej książki.


Co dzieje się w Medziugoriu? Włoski dziennikarz: z 487 uzdrowień nie uznano żadnego

Image

Włoski dziennikarz David Murgia powiedział, że 1200 stron watykańskiej komisji, która badała objawienia Maryjne w Medziugoriu, "było niczym film kryminalny", którego akcja toczyła się przez 30 lat.

Dziennikarz włoskiej telewizji katolickiej TV2000, w wydanej właśnie książce "Processo a Medjugorje", ujawnił mi.in., że do parafii św. Jakuba w Medziugoriu zgłoszono 487 uzdrowień za przyczyną Matki Bożej Królowej Pokoju, jednak żadne z nich nie zostało oficjalnie uznane przez Kościół. Murgia miał dostęp do końcowego raportu z prac watykańskiej komisji, która w latach 2010-2014 badała trwające od 1981 roku domniemane objawienia Maryjne w Medziugoriu.

Do raportu komisji nie włączono informacji o cudach

W wywiadzie dla szwajcarskiego portalu katolickiego cath.ch Murgia potwierdził, że komisja, której przewodniczył kard. Camillo Ruini, uznała, iż pierwszych siedem objawień było prawdziwych, że pięcioro z sześciorga wizjonerów jest wiarygodnych, że powinno powstać nowe sanktuarium na górze objawień i że wydarzenia w Medziugoriu należy monitorować.

- Później wszedłem w posiadanie wszystkich przesłuchań, wszystkich streszczeń spotkań komisji. Czytając je, zdałem sobie sprawę, że wiele rzeczy, o których tam napisano, nie zostało włączonych do końcowego raportu. Nie wspomniano tam o cudach, ani o wnioskach nt. stanu psychicznego wizjonerów, ani o napięciach w łonie samej komisji - przyznał włoski dziennikarz. Dodał, że 1200 stron, które przeczytał, "było niczym film kryminalny", którego akcja toczyła się przez 30 lat. Postanowił napisać na ich podstawie książkę, by ludzie mieli więcej elementów pomagających "zrozumieć to, co się dzieje w Medziugoriu".

Z 487 zgłoszonych uzdrowień zbadano dwa przypadki

Wskazał, że w medziugorskiej parafii zgłoszono 487 uzdrowień, do jakich doszło w Medziugoriu. - Członkowie komisji podjechali na miejsce, by zbadać dokumentację. Wybrali dziesięć spośród nich. Przypadek sprawił, że dokumenty dotyczyły wyłącznie kobiet. Wśród tych dziesięciu przypadków ostatecznie tylko dwa miały dokumentację wystarczającą do podjęcia pogłębionego badania. Konsulta medyczna Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych zajęła się więc tymi dwoma przypadkami - zaznaczył Murgia.

Pierwszy przypadek dotyczył kobiety chorej na stwardnienie rozsiane, która w 1984 roku przyjechała do Medziugoria. Po tym, jak była świadkiem jednego z domniemanych objawień, zaczęła chodzić i przeszła boso dziesięć kilometrów. Po przeanalizowaniu dokumentacji komisja doszła do wniosku, że kobieta została uzdrowiona, ale nie cudownie, tylko dzięki lekarstwu, które wówczas brała i które jej pomogło.

Z kolei drugi przypadek dotyczył kobiety, która twierdziła, że została w Medziugoriu uleczona z ciężkiej zakrzepicy. Jednak komisja stwierdziła, że kobieta cierpiała na zupełnie inną, uleczalną dolegliwość. Ostatecznie więc "żaden cud nie został oficjalnie uznany", co jednak nie oznacza, że żadnych cudów tam nie było.

Cuda nie są najważniejsze

Pytany, dlaczego komisja w swym raporcie pominęła wątek cudów, autor książki wyraził pogląd, że nie one są najważniejsze. Wiara nie zależy bowiem od cudów i "dla człowieka wierzącego obecność lub nieobecność cudów nie może być głównym powodem wyjazdu do Medziugoria". - Paradoksalnie można być w pełni chrześcijaninem nie wierząc w Lourdes, Fatimę, La Salette, Medziugorie, gdyż chrześcijanin musi wierzyć jedynie w Jezusa Chrystusa i jego Ewangelię - wyjaśnił Murgia.

Jego zdaniem dokumenty z prac komisji nie będą na razie ogłoszone publicznie, a jeśli stanie się tak w przyszłości, to po to, żeby pokazać, jaką zastosowano metodologię. - Studiując pracę wykonaną przez tę komisję, zdałem sobie sprawę, ile inteligentnych osób pracuje w Kościele, i to po cichu. Po raz pierwszy ta komisja stosuje metodę naukową do zbadania tych zjawisk - podkreślił dziennikarz. Dotychczas bowiem "stosowano normy kanoniczne, które być może wymagają aktualizacji". Ponadto "po raz pierwszy papieska komisja badała zjawisko objawień, które się jeszcze nie skończyło". Uznała siedem pierwszych z nich, ale "nie dokonała osądu" kolejnych.

To, co dzieje się w Medziugoriu "bardzo dzieli"

Pytany, czy powstanie nowa komisja w sprawie Medziugoria, autor książki przyznał, że to, co się tam dzieje "bardzo dzieli", gdyż są ludzie "zaciekle przekonani", którzy całkowicie wierzą w objawienia i tacy, również "zaciekle przekonani", którzy nie wierzą w nie wcale. - Moim zdaniem Stolica Apostolska działa roztropnie. Mogłoby ewentualnie dojść do relektury śledztwa po śmierci wizjonerów, ale nie do [utworzenia] nowej komisji. Intuicja papieża Franciszka wobec Medziugoria jest przede wszystkim duszpasterska. Po otrzymaniu wyników [śledztwa] komisji uznał, że dobrze będzie tam wysłać wizytatora apostolskiego, aby na miejscu czuwał nad dobrym rozwojem duszpasterstwa - powiedział Murgia.

Kościół, a Medziugorie

Medziugorie, położone 20 km od Mostaru w Bośni i Hercegowinie, to - według grupy wizjonerów - miejsce trwających od 1981 roku objawień Matki Bożej. Ich autentyczność nie została, jak na razie, uznana przez Kościół. Negatywnie o nich wypowiadali się kolejni biskupi diecezji Mostar-Duvno: Pavao Žanić (1980-1993) i Ratko Perić (1993-2020), a także konferencja episkopatu ówczesnej Jugosławii.

Papież Benedykt XVI utworzył w 2010 roku specjalną komisję ds. zbadania objawień, złożoną z kardynałów, biskupów i teologów, której przewodniczył kard. Camillo Ruini. Prace komisji obejmowały m.in. spotkania z poszczególnymi wizjonerami, którzy, jak twierdzą, od 1981 roku odbierają przesłania Matki Bożej. Poddano ich także badaniom lekarskim. W 2014 roku komisja zakończyła swoje prace. Według przecieków medialnych, jej raport sugeruje uznanie tylko siedmiu pierwszych dni objawień, wspólnych wszystkim wizjonerom.

W 2017 roku abp Henryk Hoser został mianowany specjalnym wysłannikiem papieża Franciszka w Medziugoriu. Jego misja miała na celu dokładniejsze poznanie tamtejszej sytuacji duszpasterskiej. Po zakończeniu misji abp Hoser został w 2018 roku wizytatorem apostolskim o charakterze specjalnym parafii w Medziugoriu. Po jego śmierci w 2021 roku funkcję tę objął włoski arcybiskup Aldo Cavalli. Zadaniem wizytatora jest wdrożenie rozwiązań duszpasterskich służących temu, by Kościół mógł lepiej wyjść naprzeciw potrzebom przybywających do tego miejsca pielgrzymów z całego świata. Nie ma on natomiast rozstrzygać o autentyczności domniemanych objawień.

Papież Franciszek zezwolił na pielgrzymowanie do Medziugoria, potwierdzając duszpasterską wartość tego miejsca, a w 2020 roku po raz pierwszy napisał list do uczestników tamtejszego Międzynarodowego Festiwalu Młodych. Jednak kościół parafialny w Medziugoriu nadal nie ma statusu sanktuarium. Mimo to przed pandemią przybywały tam nawet 3 mln pielgrzymów rocznie.

[link widoczny dla zalogowanych]


I "Niedziela" też napisała:

Włoski dziennikarz: 487 uzdrowień w Medziugoriu, żadne nie uznane oficjalnie
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]

... wszystkie przedruki są za e-kai:


487 zgłoszonych uzdrowień w Medziugoriu, żadne nieuznane oficjalnie
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]

... ten wywiad jest na stronie szwajcarskiego portalu katolickiego cath.ch:

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Sob 10:35, 15 Sty 2022, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32724 Przeczytał: 36 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 22:20, 14 Sty 2022 Powrót do góry

Proponuję czytać na oficjalnej stronie biskupa:

http://www.traditia.fora.pl/oficjalna-strona-biskupa-mostar-duvno,97/


Gotowali żabę to teraz muszą zjeść tę "żabę" którą sami wyhodowali i tak troskliwie pielęgnują, naginając przepisy do uspokojenia swoich sumień, że wszystko ok!

Kłamstwo żeby było n-kroć powtarzane NIGDY! nie stanie się prawdą!

Miejscowy biskup mostarski Ratko Perić podkreślał swe stanowisko wyraźnie przeciwne co do prawdziwości objawień, zwracając przy tym uwagę, że – według niego – na tym, co jest fałszywe, nie można niczego zbudować.

Diabeł ornat ubierze i na Mszę będzie dzwonił. Kto by jechał z Polski do Medjugoria - jednej z wielu wiosek dziesiatki godzin autobusem aby tam tylko pomodlić się w parafialmym kościółku? Nie oszukujmy się - wszyscy jadą tam z pielgrzymką oglądać cuda! I wierzą w prawdziwość objawień. I niektórzy kapłani jeszcze w tym utwierdzają. A co księdzu pielgrzymi nie uwierzą? I to jest zwycięstwo Złego. Szatanowi bardzo na nich zależy, bo oni są szyldami.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32724 Przeczytał: 36 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 22:02, 06 Sie 2022 Powrót do góry

Skandal w Kościele: fenomen Medziugorja może być fałszywy i bezpodstawny

O książce włoskiego dziennikarza Davida Murgii.

Wśród ciekawostek zawartych w nowej książce Murgii jest fakt, że tajne służby po kilkudziesięciu latach nadal będą kontrolować to, co dzieje się w Medziugorju .

Murgii ujawnia również w swojej książce kilka poufnych rozmów z niektórymi członkami Papieskiej Komisji.

„Wyobraźcie sobie bezprecedensowy skandal , który powstałby w Kościele , gdyby fenomen Medziugorja okazał się fałszywy, sztuczny i bezpodstawny . Oszukałby wielu ludzipowiedział Murgiemu jeden z członków Komisji Papieskiej, chcąc pozostać anonimowym .

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)