Forum Kościół Rzymskokatolicki Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Objawienia Maryi jako ''Pani Wszystkich Narodów'' Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 56 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 22:29, 04 Wrz 2013 Powrót do góry

estimita napisał:
W książce "ostrzeżenie z zaswiatów" demoni w egzorcyzmach wypowiadają się o"pani wszystkich narodów" ze to ich sprawka przywolując powiedzenie 'ktora niegdys byla Maryją" - smiejąc sie przy tym i dodając - "tak jakby już nie była?"

Już się wypowiadałam powyżej o książce "Ostrzeżenie z zaświatów" mamy też osobny watek:
(...)
http://www.traditia.fora.pl/pytania,59/ostrzezenie-z-zaswiatow,5787.html

... to jeszcze zacytuję ten fragment z tej książki jak te amsterdamskie objawienia są tam komentowane przez demony:

"(...) PANI WSZYSTKICH NARODÓW

18 stycznia 1977 r.

E.: Mów co masz nam do powiedzenia w Imię Jezusa, Trójcy Przenajśw. i Najśw. Sakramentu!

B.: (jęczy): Jest książka... Jest ona już kilka lat w księgarniach... Nosi ona tytuł: (wzdycha) “Pani Wszystkich Narodów". (Die Frau Volker). My demony podaliśmy, że jest to mistyczka, która do tego dosyć wiele cierpiała. Domieszaliśmy tam wiele dobrego, także o wojnie, głodach i katastrofach. Wolnomularze nie wstydzili się nawet użyć imienia krzyża aby mogła tylko innym zaszkodzić. Tamta u góry nie powiedziała nigdy (wskazuje w górę), że trzeba przyjmować to nowe i iść z duchem czasu. Książka jest z Amsterdamu.

Przeczytajcie ją raz. Obrazek z niej jest umieszczony w wielu kościołach. Mówi się tam. (Taka modlitwa: Poślij teraz Twego Ducha itd. ..i na końcu:... niech Pani Wszystkich Narodów, która była dawniej Maryją, będzie teraz naszą Pośredniczką. To ostatnie wymienione zdanie, powinno niejednemu dać do myślenia: ...która kiedyś była... Maryją) czy Jej już teraz nie ma?

To wykręciliśmy (wymyśliliśmy) my demoni wspólnie z wolnomularzami. Dobrze nam się to udało. Wyciągnęli oni to z niektórych świętych książek i pomyśleli, że musi zostać coś podobnego wykręcone. Ale równocześnie wskazywali stale i wciąż na Kościół, który musi się zbliżyć do modernizmu.

Później doprowadziliśmy także do tego, że książka ta otrzymała imprimatur. (Belzebub się śmieje: ha! ha! ha! To myśmy wykręcili...'. Do tego mówi się w książce zawsze Pani, a nigdy Matka Boża lub coś w tym rodzaju. A następnie na obrazku ta modlitwa... “była kiedyś Maryja" — ha! ha! ha!... kiedyś była dla kościoła — który w to więcej nie wierzy... dla wielu była tym kiedyś... dla takich, którzy stawiają Jej Dziewictwo pod znakiem zapytania i nie chcą... aby istniało piekło. Małpujemy wiele, to co Ona dla waszego Kościoła czyni. Często małpujemy także mistyków. Naszymi roztropnymi głowami osiągamy wiele!"


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Śro 14:32, 18 Lip 2018, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Mary
Użytkownik


Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 119 Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Czw 11:39, 18 Wrz 2014 Powrót do góry

Muszę się podzielić pewną uwagą. Po przeczytaniu objawień Amsterdamskich miałam wewnętrzne podejrzenie, może nawet przeświadczenie, że nie są to objawienia od NMP. Wizjonerka czuła się źle. Była jakby na siłę ciągnięta tam, gdzie nie chciała iść itp. Sama modlitwa też wzbudziła moją dezaprobatę. Przecież Maryja była i jest Maryją.
Imprimatur biskupa miejsca zaskoczyło mnie.
Potem, dużo później gdy przeczytała o relacjach demonów zniechęciłam się jeszcze bardziej. Nigdy nie odmawiałam tej modlitwy, do Pani Wszystkich Narodów.
Sądzę, że to nie własna moja roztropność nasunęła mi te podejrzenia, lecz prowadzenie Anioła Stróża.
Zobacz profil autora
Angelight
Użytkownik


Dołączył: 02 Wrz 2009
Posty: 317 Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Polska
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 23:00, 04 Lis 2014 Powrót do góry

"Pani Wszystkich Narodów"? A może "Pani Wszystkich Zjednoczonych Narodów pod wodzą antychrysta?" NEW WORLD ORDER
Zobacz profil autora
Dorike
Użytkownik


Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 14 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 18:48, 09 Gru 2014 Powrót do góry

Co ciekawe "widząca" Vicka z Medjugorie była pytana o autentyczność objawień amsterdamskich i udzieliła wymijającej odpowiedzi zapewne nie chcąc w przypadku negatywnej zrazić do siebie zwolenników Amsterdamu. Jak wspominał autor artykułu:

[link widoczny dla zalogowanych]


Cytat:
12. I have asked Vicka in a registered letter from Medjugorje to ask the Gospa whether the apparition of Amsterdam was from God or not. But the only response was in the next monthly message "you ask too much, you should pray more."

Poprosiłem Vickę w liście poleconym z Medziugorja, by zapytała Gospę, czy zjawienie w Amsterdamie pochodzi od Boga, czy nie. Ale jedyną odpowiedzią była następna miesięczna wiadomość: "prosicie za dużo, powinniście więcej się modlić".
Dla porównania ten sam artykuł nieco wcześniej informuje nas, że Ida uważała, że Maryja z Amsterdamu była inna "od tej" z Medjugorie:

Cytat:
1. Ida, who knew Medjugorje during her lifetime, always said that the Mary she saw was a different Mary than that of Medjugorje.

Ida, która znała Medziugorje za jej życia, zawsze mówiła, że Maryja, którą zobaczyła, jest inną Maryją niż Maryja z Medjugorje.

Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 56 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 17:52, 18 Lip 2018 Powrót do góry

Tak informacyjnie:

Śmierć Założycielki Armii Maryi - Marie-Paule Giguère

Image

Założycielka kontrowersyjnej grupy religijnej Armii Maryi, Marie-Paule Giguère, zmarła pod koniec tygodnia (kwiecień 2015 rok) w wieku 93 lat. Przyczyna jej śmierci nie jest znana.

Armia Maryi została założona w 1971 roku w Lac-Etchemin, gdzie nadal znajduje się dom macierzysty. Po pierwsze, uważana za pobożną organizację, sekta została wykluczona z Kościoła katolickiego w 2007 roku. Wszyscy jej członkowie zostali ekskomunikowani.

Kardynał Marc Ouellet podjął taką decyzję, ponieważ Armia Maryi wyświęciła pięciu diakonów, podczas gdy prawo kanoniczne przyznaje tę moc tylko biskupom.

Grupa miałaby do 25 000 członków na całym świecie.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 56 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 18:08, 18 Lip 2018 Powrót do góry

Armia Maryi ekskomunikowana

Image

Charakterystyczna figura Bogarodzicy – znak rozpoznawczy Armii Maryi.

Tak zwana Armia Maryi działająca w Quebecu w Kanadzie nie należy do Kościoła katolickiego – potwierdziła Kongregacja Nauki Wiary. Oznacza to, że Armia Maryi nie może być uznawana za stowarzyszenie katolickie.

Ruch ten ściągnął na siebie ekskomunikę po wyświęceniu bez zgody władz Kościoła kapłanów i diakonów.

Jest to ekskomunika wiążąca mocą samego prawa. To znaczy, że następuje automatycznie po czynie, przez który katolik (lub grupa katolików) oddalił się od Kościoła.

Armia Maryi powstała w 1971 r. Założycielka tego ruchu, Marie-Paule Guigre, uważa się za „inkarnację Matki Bożej”. Biskupi kanadyjscy już przed laty uznali go za niebezpieczny dla Kościoła katolickiego i od ponad 20 lat przestrzegali wiernych przed przyłączaniem się do tej grupy. Według ostatnich danych należy do niej ok. 25 tys. osób w różnych częściach świata.

[link widoczny dla zalogowanych]Armia Maryi, Wspólnota Pani Wszystkich Narodów

(...)

Doktryna

Armia Maryi propaguje kult maryjny Pani Wszystkich Narodów związany z prywatnymi objawieniami Idy Peerdeman oraz głosi postulat o potrzebie ustanowienie przez Kościół katolicki dogmatu maryjnego o Najświętszej Maryi Pannie jako Współodkupicielce (Co-Redemptrix).
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 56 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 18:09, 18 Lip 2018 Powrót do góry

Na pierwszej stronie podane są odnośniki do kilku stron, jak np. ta strona:

[link widoczny dla zalogowanych]

Poniżej jeszcze ciekawa strona:

Petycja przed kościelnym uznawaniem "objawień" i "orędzi" Idy Peerdeman przez biskupa Punta.

1. Sprzeciw wobec metodologii Bishopa Punta
(...)
Wniosek. Biskup Punt nie był lojalny wobec wypowiedzi poprzednich biskupów i wobec Rzymu. ODMÓWIŁ, aby rozpocząć komisję śledczą dotyczącą autentyczności. On nie dotrzymał słowa, aby dać mi świadectwo.

2. Sprzeciw wobec wymaganego dogmatu maryjnego
(...)
WNIOSEK. Pokorna Najświętsza Maryja Panna z ... nigdy nie zażąda nowych, wątpliwych tytułów honorowych dla siebie. Tak więc "Pani wszystkich narodów" musi być INNĄ istotą.

3. Sprzeciw wobec OBRAZU / MALOWANIA Pani z Amsterdamu
(...)
"Pani wszystkich narodów" jest przedstawiona na świecie przed krzyżem, tym samym zajmując miejsce Boga-człowieka Jezusa.
WNIOSEK: Maryja nigdy nie może być postawiona na tym samym poziomie co jej BOSKI Syn. Poza tym Chrystus na krzyżu zniknął, a Pani z Amsterdamu zajęła jego miejsce. Teologicznie takie rzeczy są niemożliwe.

4. Sprzeciw wobec modlitwy "Pani wszystkich narodów".
W tej modlitwie Maryja nazywana jest "Panią wszystkich narodów, która ... była Maryją."
WNIOSEK. Po dwudziestu wiekach nie możemy zaakceptować, że biblijna Maria powinna zostać zastąpiona przez zastępcę.

5. Zastrzeżenia wobec Orędzi w Amsterdamie
(...)
WNIOSEK. To tylko kilka przykładów tak zwanych "wiadomości" z Amsterdamu, które są sensacyjne, pełne absurdów i fałszywych przewidywań.

6. Sprzeciw wobec osobowości Idy Peerdeman
(...)
B. Ida Peerdeman miała swoją własną osobę kontaktową w Watykanie, a mianowicie holenderskiego księdza Mgr. Van Lierde, który przez długi czas pełnił funkcję wikariusza papieża. Ten Mgr. Van Lierde był dobrze znany ze swoich kontaktów z wieloma rzekomymi "widzącymi". Zawarł nawet mistyczne małżeństwo [link widoczny dla zalogowanych], która założyła "Armie Maryi" po tym, jak opuściła "Legion Maryi". Jej ruch był zabroniony przez konferencję biskupów kanadyjskich w 1987 roku. W tym samym czasie ODDANIE i MODLITWA "PANI WSZYSTKICH NARODÓW" BYŁY ZABRONIONE (patrz: Canon 839, par. 2).

W entuzjastycznym liście do Mgr. Van Lierde, Ida Peerdeman napisała o tej fałszywej wizycie Marie-Paule: "Kim jest ta kobieta? Druga Katarzyna ze Sieny? Druga Joanna d'Arc? Czy historia Kościoła już zna kogoś takiego jak ona? Uważamy, że jest wyjątkowa. jeśli chodzi o stwierdzenie, że jest NARODZENIEM Najświętszej Maryi Panny, w niezwykły sposób jest Współodkupicielką, Pośrednikiem, Orędowniczką, Panią wszystkich narodów ".

Więc kim jest Marie-Paule Giguère w rzeczywistości? Odpowiedź: rozwiedziona kobieta z pięciorgiem dzieci, która przygotowała 6.000 stron "wiadomości". Kilka przykładów jej "Orędzi Jezusa":

"Jesteś Doktorem Kościoła" (ks. 7 p.155); "Będziesz pierwszą osobą, która zostanie kanonizowana w swoim życiu" (I p.199); "Jesteś kolejną Maryją" [ks. 14 s.78]; "Jesteś Współodkupicielką" (książka 13 p.76); "Uczynię cię kapłanem" (księga II, s. 277); "Twój syn Piotr będzie wielkim papieżem pokoju" (I księga I, s. 277). W książce 13 str. 46, Mgr. Van Lierde oferuje nawet papiestwo, które "pokornie" akceptuje. W księdze 8, s. 39, Jezus mówi o Marie-Paule: "Ktokolwiek pocałuje twoje zdjęcie, będzie natychmiast wyleczony". W księdze 7, s.348, Marie-Paule mówi o sobie: "Zmiażdżę głowę węża" !!! Absolutnie szalony!

Więc niech nikt nie będzie zaskoczony, gdy usłyszy to PRZEZ wstawiennictwo Mgr. Van Lierde'a, że ​​"Armia Maryi" została po raz pierwszy oficjalnie uznana w 1975 roku przez dekret kanoniczny arcybiskupa Roya z Quebecu. Na szczęście jego następca, biskup Vachon, rozproszył i rozwiązał tę społeczność, ale dopiero po dwunastu latach.

WNIOSEK. Co możemy powiedzieć o dziwnym uznaniu Amsterdamu przez biskupa Punta? Czy zajmie to również dwanaście lat, zanim zdrowy rozsądek odzyska przewagę w naszym chaotycznym Kościele Katolickim?

7. Sprzeciw wobec propagandzistów z Amsterdamu
(...)
Wielu zwolenników "Pani wszystkich narodów" prowadzi także po wszystkich innych nieuznanych "objawieniach". Najwyraźniej NIE są zainteresowani zawartością, ale raczej są ofiarami niestety typowej postawy umysłu: poczuciem frustracji spowodowanej przez powszechny modernizm znaleziony w Kościele; niechęć do zmian, które nastąpiły od czasu Soboru Watykańskiego II, w połączeniu z nostalgią za okresem przed-soborowym. Można też powiedzieć, że wykazują pragnienie tego, co sensacyjne, w którym akceptują bez rozeznania wszelkiego rodzaju sprzeczne przesłania, w nieświadomości ostrzeżeń wielkich świętych, takich jak Doktor Kościoła, św. Jan od Krzyża, który ostrzegał przed fałszywymi "objawieniami" i nadmierną naiwnością w tych sprawach.

Tło niektórych promotorów Amsterdamu jest wątpliwe:

A. Father Klos, (S.S.S. -Zgromadzenie Najświętszego Sakramentu.) W 1994 roku założył nowy magazyn "Królowa proroków", który był sprzymierzony z fundacją "Vox Populi". Tam propagował m.in. Amsterdam i piąty dogmat maryjny, a nawet sprzeciwiał się woli samej Idy Peerdeman. Wspierał także Medziugorje, Vassulę Ryden itd. Później starł się z kardynałem Simonisem i został ostatecznie zawieszony i odwołany ze swojego Zgromadzenia (S.S.S.)

B. Biskup Hnilica. W 1993 r. Został skazany przez rzymski sąd na 3,5 lat pozbawienia wolności w związku z sprawą Banco Ambrosiano i zabójstwo jednego z jego dyrektorów, Calvi. Później został uniewinniony z tych zarzutów. Podróżuje po całym świecie, aby rozgłaszać wiele rzekomych "objawień". W 1997 roku założył nowy magazyn, luksusowo wydany "Triumph of the Heart", który szczególnie propagował Amsterdam. Wraz ze swoją społecznością "Rodziną Maryi" i jego wspólnikiem, ojcem P. Siglem, udało mu się nawet przeniknąć do domu i kaplicy Idy Peerdeman.

8. Sprzeciw wobec manipulacji z udziałem Amsterdamu.

A. W 1997 r. Biskup Hnilica, za zgodą biskupa Bomera i biskupa Punta, zorganizował pierwszą konferencję międzynarodową w Amsterdamie. Stwierdził tam, że "przesłania" Amsterdamu zawierały trzecią tajemnicę fatimską. Jego asystent ks. Sigl ogłosił, że "przesłania" Amsterdamu są autentyczne, ale jednocześnie powiedział, że nie chciał uprzedzać sądu Kościoła ...
B. Podczas drugiego spotkania w Amsterdamie w 1998 r. przeczytano list podpisany przez przełożoną Karmelu w Coimbry, w którym przyłączyła się do modlitwy w Amsterdamie. Zostało to oklaskane. Zostało to zinterpretowane jako zatwierdzenie "objawień" w Amsterdamie przez siostrę Łucji z Fatimy. Jeszcze później (21.12.1998 r.) Ta sama Przeorysza napisała "że ktoś z Amsterdamu błagał ją, aby wysłała taki list, a siostra Łucja NIE zrobiła żadnego o Amsterdamie, o którym prawie nic nie wiedziała.
(...)
D. Po czwartej konferencji w Amsterdamie w 2000 roku powiedziano, że jednak piąta NIE zostanie zorganizowana. Jednak w 2001 r. Konferencje międzynarodowe zostały zastąpione przez wiele krajowych spotkań w Amsterdamie w wielu różnych krajach, co pozwoliło na dalsze manipulowanie ludźmi.

WNIOSEK. Jeszcze przed 31.05.2002 r. Wydawało się, że "nieuznane" Amsterdamskie "objawienia" mają ten sam standard, co uznane, prawdziwe objawienia w Fatimie. Wydaje się, że różne "owoce" Amsterdamu, które były promowane przez biskupa Hnilica, zostały NIEWŁAŚCIWIE zrozumiane przez biskupa Punta.

WNIOSEK. Istnieją poważne pytania dotyczące niektórych osób popierających ruch "Pani wszystkich narodów".

OSTATECZNA KONKLUZJA. Biskup Punt popełnił poważny błąd, uznając "objawienia" w Amsterdamie. Zignorował dobrze uzasadnione negatywne osądy wszystkich swoich poprzedników i Rzymu. Czyniąc to, można argumentować, że stworzył on wiele przyszłych problemów dla Kościoła, a także, że działał w sposób subiektywny, nieroztropny, a nawet nieodpowiedzialny.

[link widoczny dla zalogowanych]

Petycja bardzo ciekawa, tylko moje tłumaczenie nie za bardzo mi wychodzi, a warto by to było całe przetłumaczyć. Widzimy całe matactwa i krętactwa duchownych, a co za tym idzie zdezorientowanych ludzi, którzy dziś dalej to propagują.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 56 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 19:27, 14 Gru 2019 Powrót do góry

Oczywiście że bp Punt popełnił poważny błąd, uznając "objawienia" w Amsterdamie. Zignorował dobrze uzasadnione negatywne osądy wszystkich swoich poprzedników i Rzymu. Czyniąc to, można argumentować, że stworzył on wiele przyszłych problemów dla Kościoła, a także, że działał w sposób subiektywny, nieroztropny, a nawet nieodpowiedzialny.

Zjawa zażądała ogłoszenia nowego dogmatu, o czym można przeczytać na wielu stronach:

"5. Prognozy sprzeczne z przyszłymi wydarzeniami

Przesłanie z 31 maja 1954 r. Sugeruje, że papież ogłosi „dogmat” Maryi jako Współodkupicielkę, Pośredniczkę, Orędowniczkę gdzieś w XX wieku. Nie wydano takiego oświadczenia. Przesłanie zdaje się sugerować, że to Papież tamtych czasów (Pius XII) będzie tym, który go ogłosi. Tak nie było. Oznacza to również, że Pani pojawi się tylko kilka razy, a wtedy zostanie ogłoszony dogmat. Znowu nie tak. A język używany w tych nieudanych prognozach jest niejasny i wymijający, podobnie jak w innych fałszywych przepowiedniach."

[link widoczny dla zalogowanych]

Można również to przeczytać w spisanych "objawieniach":

Image

(...)

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 56 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 20:05, 15 Gru 2019 Powrót do góry

To jeszcze do "objawień" Idy Peerdeman można dołożyć wizje czy lokucje "Adama-Człowieka" który też o tym nowym dogmacie przepowiadał, proszę czytać pod datą:

[162] 2 lutego 2012 - Maryja Współodkupicielka, Pośredniczka Wszelkich łask
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]

Na końcu w nawiasie jest podpis: (ks. J. Nemo)--> to nie kto inny jak ks. Adam Skwarczyński , który prowadzi adjustację takich różnych objawieniowych tekstów, a i sam miewa wizje i głosi proroctwa.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 56 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 18:15, 20 Gru 2019 Powrót do góry

Tak trochę podsumuję:

Poniższe dokumenty (w języku angielskim i łacińskim) są kompilacjami z archiwów diecezji Haarlem i Kongregacji Nauki Wiary oraz dotyczą dokumentów wydanych w latach 50. i 60. XX wieku, co wyjaśnia, że ​​zarówno pierwszy biskup, biskup Huibers i papież Jan XXIII zdecydowanie odrzucili domniemane wydarzenia w Amsterdamie.

Część tekstu w języku angielskim (w formacie pdf) pogrubioną czcionką - podając stanowisko papieża Jana XXIII - jest dokładnym tłumaczeniem oryginału. (tekst angielski)

[link widoczny dla zalogowanych]


Powyższe części zwykłego tekstu są parafrazami oryginalnego tekstu łacińskiego:

[link widoczny dla zalogowanych]


Dokument przedstawiający problemy z wizjami i wiadomościami z Amsterdamu
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]


Poniższy link (w formacie PDF) wyszczególnia powiadomienie Świętej Kongregacji Nauki Wiary, które pojawiło się w L'Osservatore Romano, 27 czerwca 1974 r. Zawiera także oświadczenie wydane przez zmarłego biskupa Bomersa w 1996 r.
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]


Oto kserokopia oryginalnego ogłoszenia w L'Osservatore Romano
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]
(odwrócić sobie obraz, powiększyć)


Mgr Punt, obecny biskup Haarlem, wydał (31 maja 2002 r.) Nowe oświadczenie w sprawie tych rzekomych objawień, w których najwyraźniej uważa je za mające „nadprzyrodzone pochodzenie” - można to było wcześniej zobaczyć tu:

[link widoczny dla zalogowanych]

Ale tego dokumentu już nie ma. Nie ma wyraźnej wzmianki o wizjach w Amsterdamie ani wizjonerach na stronie biskupa.

Ten dokument można zobaczyć tutaj

[link widoczny dla zalogowanych]


Image

Podsumowując, że te rzekome wizje mają nadprzyrodzone pochodzenie, wydaje się bardzo zaskakujący, biorąc pod uwagę silny negatywny osąd pierwotnego biskupa oraz stwierdzenie w L'Osservatore Romano (patrz link u góry).

Jest to powód do niepokoju, że bp Punt nie wspomina o poprzednich potępieniach, a raczej sprawia wrażenie, że jego decyzja zastępuje wszystkie poprzednie decyzje, z czym wielu zdecydowanie się nie zgadza. Podobnie stwierdzenie, że w tym przypadku nie znajduje on żadnych przeszkód teologicznych ani psychologicznych, jest raczej dziwne, biorąc pod uwagę takie zwroty, jak „Kimś była Maryja”, aby wziąć tylko najbardziej oczywisty przykład.

Ale, jak stwierdza przedostatni akapit, „prywatne objawienia nigdy nie wiążą sumienia wiernych” i wydaje się bardziej niż prawdopodobne, że ta pozorna „aprobata” zostanie w końcu unieważniona - sam fakt, że przewiduje się stałą komisję, wskazuje, że nie można tego uznać za ostatnie słowo na temat Amsterdamu.

Petycja przeciwko rzekomym objawieniom w Amsterdamie
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]
... nie otwiera się, poniżej z googla:

[link widoczny dla zalogowanych]


Decyzja jednego biskupa z 2002 r., Który przeciwstawił się pierwotnemu biskupowi, i potępienie CDF, który nie jest w ogóle upoważniony do unieważnienia CDF. Wszystko, co dotyczyło tego objawienia, powinno było się skończyć po tym, jak CDF potępiło je i poprosiło o jego zakończenie. Oznacza to, że wszystko, co zrobiono po tym czasie, jest sprzeczne z pierwotnymi ustaleniami Kościoła.


List do Kongregacji Nauki Wiary na Konferencji Biskupów Katolickich na Filipinach
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Śro 16:40, 19 Maj 2021, w całości zmieniany 3 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 56 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 0:36, 21 Gru 2019 Powrót do góry

HOMILIA
JEGO EKSCELENCJI JÓZEF MARIANUS PUNT
BISKUP POMOCNICZY HAARLEM-AMSTERDAM


Poświęcony już jako dziecko Matce Wszystkich Narodów

(...) kiedy byłem jeszcze dzieckiem, moja matka poświęciła mnie Maryi, Pani Wszystkich Narodów. (...)

[link widoczny dla zalogowanych]


I dlatego odrzucił wszystkich i wszystko, pierwszy bp zmarł i on został ordynariuszem i uznał że to nadprzyrodzone.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 56 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 11:01, 26 Wrz 2020 Powrót do góry

Od 1 czerwca 2020 roku nowym biskupem diecezji został Jan Hendriks, związany z diecezją od 1997 roku.

[link widoczny dla zalogowanych]

Dymisja biskupa Haarlem-Amsterdam w Holandii i powołanie następcy

Ojciec Święty przyjął rezygnację biskupa Józefa Marii Punta z duszpasterstwa diecezji Haarlem-Amsterdam w Holandii.

Jego następcą został biskup Johannes Willibrordus Maria Hendriks, obecnie koadiutor tej samej diecezji.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 56 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 12:09, 26 Wrz 2020 Powrót do góry

„Pani Wszystkich Narodów”. Watykan ponownie odrzuca objawienia Matki Bożej Wszystkich Narodów.

Image

Stanowisko Kościoła.

Watykańska Kongregacja Nauki Wiary kilkukrotnie – w 1957, 1972 i 1974 r. – uznała negatywną opinię biskupa Huibersa za wiążącą. Stanowisko, że orędzia „Pani Wszystkich Narodów” miały nadprzyrodzone źródła, nigdy nie spotkały się z aprobatą Kongregacji Nauki Wiary. Watykańska dykasteria w 2005 r. w liście do Episkopatu Filipin, napisała że nie zezwala żadnej katolickiej wspólnocie wiernych Chrystusa na modlitwę do Matki Bożej pod tytułem „Pani Wszystkich Narodów" z przypisem która była kiedyś Maryją”.

8 skiierpnia 2005 - Kongregacja Nauki Wiary - List do Konferencji Biskupów Katolicch Filipin:
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]

Negatywna ocena Kościoła nie uległa zmianie. Stolica Rzymska wydała jasne oświadczenie, wykraczające poza sprzeczne decyzje holenderskich prałatów.

Na początku obecnego roku kard. Béchara Boutros Raï, maronicki patriarcha Antiochii wysłał do Kongregacji Nauki Wiary kolejne zapytanie w tej sprawie. Tym razem dykasteria opublikowała odpowiedź niepozostawiającą już żadnych wątpliwości. W stanowisku z 20 lipca b.r. Prot. Nr 2353/20 czytamy bowiem:


"Objawienia amsterdamskie są fałszywe. „Pani Wszystkich Narodów” nie może być czczona, a wierni powinni zaprzestać szerzenia tego kultu."

Image

List z dnia 20 lipca jest odpowiedzią na prośbę o udzielenie informacji w tej sprawie, a przedstawiciel Papieża w Libanie, prałat Joseph Spiteri, przekazuje jedynie stanowisko Kongregacji Nauki Wiary, dykasterii watykańskiej odpowiedzialnej za doktrynę, „wskazał, że Notyfikacja opublikowana 25 maja 1974 r., dostępna na jej stronie internetowej, jest nadal aktualna”.
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

Można o tym ostatnim liście i tej decyzji przeczytać na wielu stronach. Na polskiej stronie jest tu:
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]

Więcej jest informacji na zagranicznych stronach.

Watykan ponownie odrzuca objawienia Matki Bożej Wszystkich Narodów.
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]

I tu piszą:
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]


... i tu:

La diocesi di Amsterdam riconosce: false le apparizioni di Maria - Diecezja Amsterdamu uznaje: objawienia Maryi są fałszywe
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]Watykan ponownie odrzuca objawienia Matki Bożej Wszystkich Narodów

Na całym świecie z pewnością będą setki ludzi, którzy twierdzą, że otrzymali prywatne objawienia od Boga, Jezusa, Maryi Dziewicy, jakiegoś anioła lub świętego. Prywatne wiadomości rozprzestrzeniają się z dużą prędkością dzięki nowym technologiom, informując o rzekomych nadprzyrodzonych objawieniach w różnym stopniu - czasem lokalnym, czasem globalnym. Na ogół mają treści katastroficzne i podżegające, a w niektórych przypadkach stanowią istotny deficyt treści ewangelicznych.

Hierarchia kościelna na ogół milczy w obliczu tych „nowych objawień”, a przyczyna tego milczenia przechodzi między roztropnością a oczekiwaniem - aby zobaczyć, do czego doprowadzą, dyskurs, który się rozprzestrzeni, życie wizjonerów, duchowe owoce i duszpasterskie… - i nie dając dalszego rozprzestrzeniania się lub reperkusji wielu zjawisk, które w końcu same wygasają.

Nie zaszkodzi przypomnieć sobie, że istnieją jasne kryteria rozeznania i decyzji: dokument Stolicy Apostolskiej z 1978 r.

[link widoczny dla zalogowanych]

I pismo ówczesnego kardynała Josepha Ratzingera z 2000 r. Są tego doskonałym przykładem.

(...)

Przesłanie z dnia 20 lipca jest odpowiedzią na prośbę o udzielenie informacji w tej sprawie, a przedstawiciel Papieża w Libanie, prałat Joseph Spiteri, przekazuje jedynie stanowisko Kongregacji Nauki Wiary, dykasterii watykańskiej odpowiedzialnej za doktrynalny, który „wskazał, że Notyfikacja opublikowana 25 maja 1974 r., dostępna na jej stronie internetowej, jest nadal aktualna”.

[link widoczny dla zalogowanych]

W ten sposób wyraźnie wyłaniają się dwie rzeczy. Po pierwsze, chociaż rzekome objawienia z Amsterdamu nadal rozprzestrzeniają się w niektórych kręgach katolickich, postawa Stolicy Apostolskiej jest decydująca od dziesięcioleci. Po drugie: chociaż obrońcy niektórych objawień krążą o rzekomych aprobatach kościelnych po dokumentach, które je odrzucają, późniejsze milczenie hierarchii nie może być interpretowane jako milcząca zmiana postawy. Gdyby nastąpiła ta zmiana, zostałby opublikowany nowy dokument. Jeśli nie, wszystko pozostaje takie samo. Tak stało się, na przykład, w przypadku fałszywej wizjonerki Vassuli Ryden.

Objawienia Amsterdamu: nie ma nadnaturalności

(...)

Na wypadek, gdyby wątpliwości pozostały w 1974 r., po zgłębieniu tematu w kolejnych badaniach, dykasteria odpowiedzialna za integralność wiary katolickiej opublikowała ostateczny komunikat, odnoszący się do decyzji podjętych przez biskupa holenderskiego. W związku z tym wezwał „księży i ​​świeckich do zaprzestania wszelkiej propagandy na temat rzekomych objawień i objawień„ Pani wszystkich narodów ”, wzywając wszystkich do wyrażania swego oddania Najświętszej Dziewicy, Królowej Wszechświata, za pomocą form uznanych i zalecanych przez Kościół ”, odnosząc się konkretnie do tego, co Papież Pius XII wskazał w encyklice Ad Caeli Reginam (1954).

[link widoczny dla zalogowanych]

... po polsku tu:

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Czw 15:13, 11 Lip 2024, w całości zmieniany 4 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 56 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 14:37, 19 Maj 2021 Powrót do góry

Informacja zamieszczona w Aktualnościach na stronie tu:

[link widoczny dla zalogowanych]


Image

I co to za wyjaśnienia? Poniżej podam linki do tłumaczenia.

Pierwszy dokument:


Wyjaśnienie biskupa Haarlem-Amsterdam dotyczące Pani Wszystkich Narodów

Po konsultacji i w porozumieniu z Kongregacją Nauki Wiary oświadczam, co następuje:

Poprzez nabożeństwo do Maryi, Matki wszystkich narodów, wielu wierzących wyraża swoje pragnienie i dążenie do powszechnego braterstwa ludu, z pomocą i wsparciem wstawiennictwa Maryi. „Maryja jest naszą Matką, jest Matką naszych narodów, jest Matką nas wszystkich” (Franciszek, homilia z 12.12.2019 r.) I zaprasza nas do udziału w planie Bożym i Jego życzeniu, abyśmy wszyscy byli braćmi i że stajemy się coraz bardziej braćmi (por. Benedykt XVI, Enc. Caritas in veritate , 42).
(...)
Niemniej jednak uznanie tego tytułu nie powinno być rozumiane jako uznanie - nawet w sposób dorozumiany - nadprzyrodzonego charakteru pewnych zjawisk, w kontekście których tytuł ten wydaje się zaistnieć. W tym sensie Kongregacja Nauki Wiary podkreśla ważność negatywnego orzeczenia o nadprzyrodzonym charakterze rzekomych „objawień” skierowanych do pani Idy Peerdeman, wyroku zatwierdzonego przez św. Pawła VI w dniu 05.04.1974 r. i opublikowany 25 maja 1974 r. To orzeczenie oznacza, że ​​wszyscy są proszeni o zaprzestanie rozpowszechniania rzekomych objawień Pani Wszystkich Narodów.

Jeśli chodzi o używanie samego tytułu „Pani”, „Matka Boża” lub „Matka Wszystkich Narodów”, Kongregacja generalnie nie sprzeciwia się jego używaniu, o ile jest on wyraźnie oddzielony od uznania rzekomych objawień. Kiedy wzywana jest Maryja pod tym tytułem, pasterze i wierzący muszą upewnić się, że wszystkie formy tego nabożeństwa powstrzymują się od jakiegokolwiek odniesienia - nawet domyślnych - do rzekomych objawień lub objawień.

Haarlem, 30 grudnia 2020 r

+ Johannes Hendriks

Biskup Haarlem-Amsterdam


[link widoczny dla zalogowanych]

... i na stronie diecezji to:

[link widoczny dla zalogowanych]


------------------------------------------------------------------------------

I drugi dokument:

Wyjaśnienie i słowo duszpasterskie do "Wyjaśnienia" w sprawie Pani Wszystkich Narodów

Nabożeństwo do Maryi jako Pani i Matki Wszystkich Narodów jest dobre i cenne, musi jednak pozostać oddzielone od orędzi i objawień. Nie są one uznawane i zatwierdzone przez Kongregację Nauki Wiary. Jest to sednem wyjaśnienia, które powstało zgodnie z Kongregacją po pojawieniu się ostatnio różnych doniesień krajowych i międzynarodowych dotyczących tego nabożeństwa.
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]

... i na stronie diecezji to:

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 56 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 14:58, 19 Maj 2021 Powrót do góry

Modlitwa nikomu nie zaszkodziła i nie zaszkodzi, ale te objawienia nie są nadprzyrodzone i nie uznane, co potwierdza biskup w swoich oświadczeniach, że nawet w sposób domyślny nie ma być odniesień do tych "orędzi i objawień". Ja tu widzę analogię do Medjugorie, też nie uznane i z doktryny przeszli na duszpasterstwo. Dzieje się tak, ponieważ Medziugorje i Amsterdam przybrały rozmiary światowe i opierają się na powadze powiedzenia: kłamstwo zdąży obiec pół świata, podczas gdy prawda wkłada buty. Brak pokory, cierpliwości i posłuszeństwa.

W pierwszym dokumencie biskup powołuje się się na słowa papieża Franciszka z homilii z 12.12.2019 r.


Cytat:
„Maryja jest naszą Matką, jest Matką naszych narodów, jest Matką nas wszystkich” (Franciszek, homilia z 12.12.2019 r.)

Do tej homilii można sięgnąć i przeczytać więcej, jak tylko to co w cytacie ze słów biskupa. Było to kazanie w uroczystość Matki Bożej z Guadalupe.

"(...) Zwrócił następnie uwagę, że Maryja jest Matką naszych narodów, nas wszystkich, Kościoła, ale jest również wizerunkiem Kościoła. I jest matką naszych serc, naszej duszy. Pewien papież powiedział, że to, co mówi się o Maryi, można też powiedzieć na swój sposób o Kościele i o naszej duszy, Kościół bowiem jest kobiecy a nasza dusza ma tę zdolność przyjmowania od Boga łaski i w pewnym sensie Ojcowie Kościoła postrzegali ją na sposób kobiecy. Nie możemy myśleć o Kościele bez tej maryjnej zasady, która się na niego rozciąga – zauważył papież.(...)"

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)