Forum Kościół Rzymskokatolicki Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Irak: w Mosulu nie ma już chrześcijan, niszczą ... Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32722 Przeczytał: 35 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 8:25, 17 Lip 2014 Powrót do góry

Mosul: dżihadyści zakazali udzielania pomocy chrześcijanom

Image

Islamski Kalifat wprowadza w Mosulu, będącym drugim co do wielkości miastem Iraku, poważne obostrzenia dotyczące udzielania pomocy. Dżihadyści nakazali, by żadne wsparcie państwowe nie trafiło w ręce szyickich muzułmanów, Kurdów ani niewielkiej garstki chrześcijan, którzy pozostali jeszcze w mieście. Chodzi m.in. o żywność, wodę, a także potrzebne do gotowania butle z gazem czy lekarstwa.

Jeden z miejscowych urzędników państwowych Fadel Younis poinformował, że za złamanie tych ograniczeń władze kalifatu zapowiedziały surowe kary przewidziane przez islamskie prawo szariatu. Opuszczone przez wyznawców Chrystusa domy islamiści przekazują popierającym działania kalifatu muzułmańskim sunnitom. Domy, w których pozostali jeszcze chrześcijanie zostały specjalnie naznaczone. Pojawiła się na nich litera „N” od której w języku arabskim zaczyna się słowo chrześcijanin.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 23:49, 02 Mar 2020, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32722 Przeczytał: 35 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 12:35, 20 Lip 2014 Powrót do góry

Irak: w Mosulu nie ma już chrześcijan; Papież z niepokojem śledzi rozwój sytuacji

Image

Po prawie dwóch tysiącach lat obecności w irackim Mosulu nie ma już chrześcijan. Sytuacja wyznawców Chrystusa w Iraku staje się coraz bardziej dramatyczna. Mówił o tym w Watykanie syryjskokatolicki patriarcha Antiochii podczas dzisiejszego spotkania z abp. Dominique’iem Mambertim. Watykański „minister spraw zagranicznych” zapewnił go, że Papież Franciszek z dużym niepokojem śledzi rozwój sytuacji w Iraku, gdzie przyszłość wspólnoty chrześcijańskiej jest zagrożona. „Dżihadyści nie tylko grożą, ale niszczą, palą i zabijają” – mówi w rozmowie z Radiem Watykańskim patriarcha Ignacy Józef III Younan.

Jak wygląda sytuacja chrześcijan w Iraku?

- Ostatnie informacje są dramatyczne. Kolejny raz ze smutkiem przypominamy, że nie wolno mieszać religii z polityką. Jeśli istnieją jakieś spory między szyitami i sunnitami, nie powinny stawać się pretekstem do ataków na chrześcijan czy też inne mniejszości. Nie jest to także racja do tego, by niszczyć miejsca kultu, kościoły, siedziby biskupie czy budynki parafialne w imię organizacji terrorystycznej, która nie słucha żadnych racji ani głosu sumienia. Ze smutkiem muszę stwierdzić, że nasza siedziba biskupia w Mosulu została kompletnie spalona. Bezpowrotnie straciliśmy bibliotekę i bezcenne manuskrypty. Grożono nam również, że wszyscy chrześcijanie zostaną zabici, jeżeli nie przejdą na islam. To przerażające! Okrywa to hańbą całą wspólnotę międzynarodową”.

Czy są jeszcze w Mosulu chrześcijanie?

- Nikt już nie został. Było jeszcze kilka rodzin, jednak wczoraj uciekły. Na granicy miasta islamiści ograbili ich z wszystkiego, naubliżali im jako wyznawcom Chrystusa i zostawili ich na pustyni. Chrześcijanie chronią się głównie w Kurdystanie, ale kurdyjski premier przestrzega, że zaczyna już brakować miejsca, są przecież także przedstawiciele innych mniejszości, którzy uciekają przed islamistami, w tym np. szyici. Sytuacja jest straszna.

Jak można powstrzymać ofensywę islamskich dżihadystów?

- Należy wstrzymać ich finansowanie. Skąd otrzymują broń? Z fundamentalistycznych krajów Zatoki Perskiej i dzieje się to za cichym przyzwoleniem zachodnich polityków, ponieważ zależy im na tamtejszej ropie. Niestety tak to wygląda. To prawdziwy wstyd. Wzywamy wspólnotę międzynarodową, by pozostała wierna takim fundamentalnym prawom człowieka, jak wolność religijna i wolność sumienia. Jesteśmy obecni w Iraku, Syrii, Libanie: nas chrześcijan tu nie importowano, żyjemy tu od dwóch tysiącleci i mamy prawo być traktowani jak obywatele tych krajów. Prześladują nas w imię religii i nie tylko grożą, ale wprowadzają swe groźby w czyn: niszczą i zabijają.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 23:51, 02 Mar 2020, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32722 Przeczytał: 35 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 13:37, 20 Lip 2014 Powrót do góry

Co sądzą muzułmanie o braterstwie z chrześcijanami.

Image

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]


A tymczasem zgodnie z wieloletnim zwyczajem również w tym roku Stolica Apostolska wystosowała orędzie do muzułmanów na całym świecie na zakończenie islamskiego miesiąca postu i modlitwy – ramadanu.

[link widoczny dla zalogowanych]

Oni (muzułmanie) nasze braterstwo mają w wielkim "poważaniu".


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Wto 11:39, 24 Sty 2023, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32722 Przeczytał: 35 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 14:03, 22 Lip 2014 Powrót do góry

W Iraku ludobójstwo

Image

„W Iraku dokonuje się ludobójstwo. Świat musi nam pomóc!”. Z tym dramatycznym apelem do wspólnoty międzynarodowej zwrócił się chaldejski arcybiskup Mosulu – miasta, gdzie po raz pierwszy od prawie dwóch tysięcy lat nie ma ani jednego wyznawcy Chrystusa. Abp Amel Shamon Nona wyznaje, że islamscy fundamentaliści świadomie dążą do wyczyszczenia Iraku z chrześcijan.

„To nie są przypadkowe działania. Domy chrześcijan zostały najpierw oznaczone, tak by można je było bez problemu zidentyfikować. Kolejnym krokiem było jednoznaczne ultimatum: przejście na islam albo śmierć” – mówi abp Nona. Ostateczny cios wspólnocie chrześcijańskiej dżihadyści zadali w miniony piątek. Dali im jeden dzień na podjęcie decyzji. Po czym, jak napisali w liście, który otrzymały chrześcijańskie rodziny, „między wami a nami będzie tylko miecz”. Tego samego dnia z Mosulu uciekli ostatni wyznawcy Chrystusa. Wcześniej zostali doszczętnie ograbieni, zelżeni z powodu swej wiary i pobici.

Ofensywę w Mosulu dżihadyści zaczęli od zniszczenia krzyży na świątyniach i umieszczenia w ich miejscu flag swojego ugrupowania. Potem dopełnili swego dzieła, rozbijając figury świętych, niszcząc kościoły oraz m.in. paląc biblioteki zawierające bezcenne dzieła. Obecnie ich ofensywa skierowana jest na okoliczne miasteczka. Bojownicy Islamskiego Kalifatu zajęli klasztor poświęcony irackim męczennikom Mor Benhamowi i jego siostrze Sarze, wypędzili stamtąd syryjsko-katolickich mnichów. W czasie ataku zabili także muzułmanów, którzy bronili tego miejsca. Spalili również klasztor św. Jerzego. Coraz otwarciej atakowani są także muzułmańscy szyici, uważani przez sunnickich dżihadystów za wrogów kalifatu. Także ich domy są znaczone. Pojawia się na nich słowo: „odstępca”.

„Jesteśmy na krawędzi wojny domowej, która doprowadzi do rozpadu Iraku. Oznaczałoby to nie tylko śmierć niewinnych ludzi, ale i miliony uchodźców. Dołączyliby oni do 6 mln Syryjczyków, którzy uciekli ze swej ojczyzny” – mówi zwierzchnik katolików obrządku chaldejskiego w Iraku. Patriarcha Louis Sako podkreśla, że wspólnota międzynarodowa musi się wreszcie obudzić i podjąć konkretne działania, które pozwolą zapobiec najgorszemu.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Wto 0:01, 03 Mar 2020, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32722 Przeczytał: 35 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 20:56, 25 Lip 2014 Powrót do góry

Mosul: wszystkie kościoły zamienione na meczety lub splądrowane

Bojownicy związani z Islamskim Państwem Iraku i Lewantu (ISIL) usunęli krzyże ze wszystkich 30 kościołów i klasztorów w Mosulu. Przekształcili także syrokatolicką katedrę w meczet – donosi Assyrian International News Agency.

Agencja podaje, że te świątynie, które nie zamieniono na meczety, zostały spalone, zniszczone i splądrowane. Niektóre służą jako centra dowodzenia ISIS. Np. ten:


Image

Ormiański Kościół Racca przekształcony w centrum islamskie propagandy i rekrutacji.

I tak np. syrokatolicka katedra pw. Św. Efrema znajdująca się w dzielnicy Al Shurta (po wschodniej stronie Mosulu) służy obecnie za meczet. Zainstalowano na niej głośniki wzywające sunnitów do modlitwy.

Syryjski kościół znajdujący się w starej części Mosulu został splądrowany i podpalony. Klasztor Mar Gewargis został zrabowany, podobnie jak syryjski kościół Mar Thomas. Dżihadyści kontrolują także klasztor Mar Behnam w starożytnym mieście Nimrod.

Jak donosi watykańska gazeta „L'Osservatore Romano”, lider ISIL, Abu Bakr al-Baghdadi nakazał obrzezać wszystkie dziewczęta i kobiety znajdujące się w obrębie utworzonego przez niego kalifatu. Polecił także rodzicom posiadającym córki, by wydali je za mąż za bojowników. W tej chwili dżihadyści kontrolują 40 proc. powierzchni Iraku i 30 proc. terytorium Syrii.

[link widoczny dla zalogowanych]Starożytny kościół Mosulu
(...)
https://www.youtube.com/watch?v=MS9SJYfELG8&t=215s&ab_channel=AliAl-Baroodi


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Wto 11:58, 24 Sty 2023, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32722 Przeczytał: 35 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 8:54, 29 Lip 2014 Powrót do góry

Zaczęli od powrotu do niesławnego podatku dla chrześcijan
(...)
http://www.traditia.fora.pl/bracia-w-wierze-swiat-postepu,19/irak-egipt-islamisci-powracaja-do-podatku-dla-chrzescijan,10276.html


Islamistom, którzy w czerwcu zajęli Mosul, „nie wystarczyło zajęcie i zniszczenie kościołów i meczetów szyickich, nie wystarczyło zmuszenie tysięcy ludzi do ucieczki, nie wystarczyło zabicie innych, bo należeli do mniejszości etnicznych lub religijnych, lub dlatego, że sprzeciwiali się islamskiemu kalifatowi. Dziś Państwo Islamskie splamiło się kolejnym przestępstwem, równając z ziemią jeden z symboli Mosulu” - pisze portal Baghdad Hope.

Zniszczyli meczet z grobem biblijnego proroka Jonasza

Image

Dżihadyści z organizacji Państwo Islamskie wysadzili w powietrze meczet Nabi Junis - symbol Mosulu. W przeszłości było to chrześcijańskie miejsce kultu, zamienione w szyicki meczet, noszący imię proroka Jonasza.

Wielki meczet z minaretem dominującym nad miastem stał na szczycie wzgórza Al Tauba we wschodniej części Mosulu. Znajdował się w nim domniemany grób proroka Jonasza, dlatego był on celem pielgrzymek zarówno dla chrześcijan i muzułmanów. Jednak dla sunnickich członków Państwa Islamskiego „stał się miejscem apostazji a nie modlitwy”.

Grób Jonasza przed zniszczeniem:

Image

... i po wybuchu:

Image

Na początku lipca jeden z nich uderzeniami młota zniszczył grób Jonasza, co dokumentuje film wideo:

https://www.youtube.com/watch?v=2qiZpndjg6Y&t=2s&ab_channel=euronews

Wysadzili go w powietrze - filmik:

https://www.youtube.com/watch?v=2qiZpndjg6Y

Siły irackie odbiły grób Jonasza
(...)
https://www.youtube.com/watch?v=BdQfHN087Sk&ab_channel=CBNNews


https://www.youtube.com/watch?v=clgWcN2vOgQ

Niewiele zostało z grobu Jonasza w Mosulu

https://www.youtube.com/watch?v=7TQOIBJ4GdE&ab_channel=APArchive


Więcej tu:

[link widoczny dla zalogowanych]


To nie pierwszy meczet w ciągu jednego tygodnia.

Image

Image

Zniszczony meczet proroka Jirjis w Mosulu w niedzielę 27 lipca 2014 r.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Wto 12:29, 24 Sty 2023, w całości zmieniany 3 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32722 Przeczytał: 35 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 17:49, 12 Sie 2014 Powrót do góry

Arcybiskup Mosulu: dżihadyści to prawdziwy islam, zabiorą się również za was

Image

Wygnany arcybiskup Mosulu Emil Nona wzywa Zachód, aby wyzbył się złudzeń co do islamu. Dżihadyści są prawdziwą wersją islamu. Podstawą ich ideologii jest sam islam – powiedział iracki biskup w wywiadzie dla dziennika włoskiego episkopatu Avvenire. Przypomina on, że w Koranie są wersety, które mówią o zabijaniu chrześcijan i wszystkich innych niewiernych. „Słowo «niewierny» jest w islamie bardzo mocne. Dla islamu niewierny nie ma godności, nie ma praw. Z niewiernym można zrobić wszystko” – mówi abp Nona. Podkreśla, że ideologia islamistów nie jest nowa, lecz jest oparta na Koranie.

Zdaniem chaldejskiego arcybiskupa Mosulu politycy zachodni nie rozumieją, czym jest islam. Myślą, że islamiści są zagrożeniem tylko dla naszych krajów. To nieprawda – mówi abp Nona. – Oni są zagrożeniem dla wszystkich, dla was na Zachodzie jeszcze bardziej niż dla nas. Przyjdzie czas, kiedy pożałujecie waszej polityki. To ugrupowanie myśli o całym świecie. Ich cel to nawrócić mieczem bądź zabić wszystkich pozostałych – powiedział katolicki hierarcha.

Według arcybiskupa Mosulu islamistów może dziś powstrzymać jedynie wojna, albo zablokowanie źródeł, z których są finansowani. Niektóre kraje całkiem otwarcie finansują te ugrupowania, a wspólnota międzynarodowa nic na to nie mówi, bo kraje te posiadają złoża ropy naftowej – powiedział abp Nona, wzywając do gruntownej przemiany polityki międzynarodowej.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Wto 12:43, 24 Sty 2023, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32722 Przeczytał: 35 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 11:36, 17 Sie 2014 Powrót do góry

Teresa napisał:
(...)
Wygnany arcybiskup Mosulu Emil Nona wzywa Zachód, aby wyzbył się złudzeń co do islamu. Dżihadyści są prawdziwą wersją islamu. Podstawą ich ideologii jest sam islam – powiedział iracki biskup w wywiadzie dla dziennika włoskiego episkopatu Avvenire. Przypomina on, że w Koranie są wersety, które mówią o zabijaniu chrześcijan i wszystkich innych niewiernych. (...)

Trudno odebrac takie słowa jak się czyta i patrzy tu:
(...)
http://www.traditia.fora.pl/bracia-w-wierze-swiat-postepu,19/prawdziwa-historia-nawrocenia-egipcjanki,6170.html#55840
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32722 Przeczytał: 35 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 10:54, 19 Sie 2014 Powrót do góry

Holokaust chrześcijan

ARTYKUŁ PRZEZNACZONY TYLKO DLA LUDZI DOROSŁYCH (+18 LAT) I O MOCNYCH NERWACH. PROSIMY O PRZEMYŚLENIE CZY CHCĄ PAŃSTWO OGLĄDAĆ TAK DRASTYCZNE SCENY!!!

Image

Artykuł tylko dla osób pełnoletnich!

Doniesienia o tym co się dzieje w północnym Iraku opanowanym przez fundamentalistów islamskich dochodzą do Polski w bardzo okrojonym stopniu. Społeczeństwo polskie nie jest świadome co tam się dzieje. Światło na to rzucają teksty na naszym portalu p. Wojciecha Szewko, który świetnie zna realia tamtych rejonów. Pisał [link widoczny dla zalogowanych] na terenach zajętych przez IS oraz o samym [link widoczny dla zalogowanych]

Nikt w Polsce nie zdaje sobie sprawy ze skali ludobójstwa i okrucieństwa jakie tam się dokonuje. Materiały jakie otrzymaliśmy są tak drastyczne, że od ponad tygodnia zastanawialiśmy się nad ich publikacją. Z uwagi jednak na nasze polskie doświadczenia związane z hekatombą II wojny światowej, Katyniem i innymi miejscami kaźni naszego narodu, nie możemy milczeć w obliczu tak potwornej tragedii. Tam chrześcijanie, jeńcy wojenni, chłopi, islamscy innowiercy oraz przeciwnicy Kalifatu Islamskiego mają swój własny Katyń. Fundamentaliści islamscy dokonują niewyobrażalnie okrutnych zbrodni. Jedyną realną pomoc potrzebującym niosą … Kurdowie, których zdecydowały się dozbrajać USA. Na temat samej rzezi jaka się tam dokonuje UE i USA w zasadzie milczą. Samo dozbrajanie Kurdów i dokonywanie pojedynczych nalotów na pozycje islamistów nic nie dają, gdyż są doskonale wyposażeni i uzbrojeni z magazynów armii irackiej, od której przejęli amerykański sprzęt między innymi czołgi M1 Abrams i samochody Hamvee. W tej chwili to doskonale wyposażona i licząca ok. 45 tys. armia, której nie ma kto powstrzymać.

Nasze dziedzictwo wywodzi się z tradycji chrześcijańskiej, i to jej zawdzięczamy to, że teraz na tzw. zachodzie niektórzy mogą pozwolić sobie na ateizm, a nawet na kontestowanie chrześcijaństwa, na coś co wielu nazywa „wolnością”. W imię tak pojętej „wolności” trwa odseparowywanie człowieka zachodu od religii. Jednak nasza tradycja, nasze korzenie są w chrześcijaństwie i tej tradycji jesteśmy coś winni. W imię tej tradycji i wartości, praw człowieka i w podzięce za „wolność” jaką obdarzyło nas chrześcijaństwo, naszym obowiązkiem jest ująć się za tymi ludźmi, oddać chrześcijanom to co im świat zachodu zawdzięcza.

Nie można chować głowy w piasek i udawać, że nic się nie dzieje. Gdzie UE, gdzie USA, gdzie nasze MSZ na czele z Radkiem Sikorskim? Po części to NASZA WINA. To UE razem z USA zburzyły pewną kruchą równowagę w tamtym regionie świata, którą zapewniali paskudni dyktatorzy, ale jak mawiają piekło jest wybrukowane dobrymi chęciami. Te nasze dobre chęci doprowadziły do tragedii tych ludzi. Ich krew przynajmniej w pewnym stopniu plami nasze ręce. Czas gra rolę, czas coś z tym zrobić, inaczej ten koszmar rozleje się na kolejne kraje islamskie. Stworzony został krwawy potwór, którego trzeba powstrzymać. Kalifat, który pławi się we krwi niewinnych ludzi. Nie można dłużej milczeć.

Poniżej publikujemy zdjęcia z pogranicza Iraku i Syrii. Ostrzegamy, że nie ocenzurowaliśmy ich, nie zacieniowaliśmy nie ingerowaliśmy w ich zawartość.

Redakcja

JEST TO MATERIAŁ TYLKO DLA LUDZI DOROSŁYCH.

OGLĄDAJĄ PAŃSTWO ZDJĘCIA NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

PROSIMY O ROZWAGĘ!


(...)

[link widoczny dla zalogowanych]

Shocked Shocked Shocked


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Czw 15:10, 10 Sie 2017, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32722 Przeczytał: 35 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 21:34, 09 Wrz 2014 Powrót do góry

Kościół w Iraku umiera

Image

Po raz pierwszy od prawie dwóch tysiącleci w Mosulu nie sprawuje się Eucharystii. Islamscy fundamentaliści zakryli ołtarze czarnymi flagami, symbolizującymi dżihad. W mieście nie pozostał ani jeden wyznawca Chrystusa. Przyszłość chrześcijaństwa w Iraku jeszcze nigdy nie była tak zagrożona.

Drzwi domu, w którym spędziła wiele lat, zamykała ze złamanym sercem. 68-letnia Nawal do końca wierzyła, że nie będzie musiała uciekać. Miała nadzieję nawet wówczas, gdy islamiści uprowadzili jej męża, bo mówił wprost: jestem Irakijczykiem i jestem chrześcijaninem. To było kilka dni po tym, jak w czerwcu ugrupowanie dżihadystyczne Islamskie Państwo Iraku i Lewantu (ISIL) ogłosiło wprowadzenie kalifatu, czyli reżimu polityczno-religijnego. Zamaskowani mężczyźni stanęli przed ich domem w Mosulu i kazali wybierać: przejście na islam lub śmierć. Mąż wybrał Chrystusa, więc go zabrali. Po kilku tygodniach Nawal uciekała z miasta tą samą drogą, którą islamiści pognali jej męża. Nie wie, co z nim się stało.

– Przeszłam pieszo ponad 90 km. Islamiści zatrzymali mnie na punkcie kontrolnym. Zabrali wszystko – opowiada kobieta. – Obrażali mnie z powodu mej wiary. Mogliby być moimi wnukami, a rzucali mną jak workiem z jednych rąk do drugich. Ostatecznie jednak puścili. Nawal przygarnęli krewni. Wie, że do Mosulu już nie wróci. Irbil stał się jej domem.

(...)

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Wto 12:49, 24 Sty 2023, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32722 Przeczytał: 35 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 10:25, 14 Wrz 2014 Powrót do góry

Teresa napisał:
Arcybiskup Mosulu: dżihadyści to prawdziwy islam, zabiorą się również za was

Wygnany arcybiskup Mosulu Emil Nona wzywa Zachód, aby wyzbył się złudzeń co do islamu. Dżihadyści są prawdziwą wersją islamu. Podstawą ich ideologii jest sam islam – powiedział iracki biskup w wywiadzie dla dziennika włoskiego episkopatu Avvenire. Przypomina on, że w Koranie są wersety, które mówią o zabijaniu chrześcijan i wszystkich innych niewiernych. „Słowo «niewierny» jest w islamie bardzo mocne. Dla islamu niewierny nie ma godności, nie ma praw. Z niewiernym można zrobić wszystko” – mówi abp Nona. Podkreśla, że ideologia islamistów nie jest nowa, lecz jest oparta na Koranie.
(...)


Abp Nona: pomóżcie nam pozostać w Iraku!

Image

Pomóżcie nam pozostać w Iraku i pomóżcie nam wrócić do naszych domów. Z takim apelem do wspólnoty międzynarodowej zwrócił się chaldejski arcybiskup Mosulu Emil Shimoun Nona. Zauważa on, że działania islamskich dżihadystów stają się coraz bardziej bezwzględne, a Kurdystan, który gościnnie przyjął uchodźców, nie jest sam w stanie sprostać udzielaniu im pomocy.

„To jest potężna katastrofa humanitarna dotykająca chrześcijan, którzy schronili się przed przemocą w Kurdystanie. Pierwsza potrzeba to dach nad głową, czyli mieszkanie – podkreśla abp Nona. - Mamy bardzo wiele osób, które śpią w kościołach, w leżących przy nich ogrodach, aulach, salkach katechetycznych, czyli wszędzie tam, gdzie jest trochę miejsca. Sytuacja się pogorszy, kiedy zostaną otwarte szkoły. Obecnie mieszkają w nich ludzie. Nadchodzi także zima i to będzie kolejny problem, któremu trzeba stawić czoło. Myślę tu nie tylko o chrześcijanach, ale o wszystkich przedstawicielach mniejszości, którzy musieli uciekać przed prześladowaniem. Dżihadyści za wszelką cenę dążą do zaprowadzenia Państwa Islamskiego. Oznaczałoby to, że wszyscy, którzy znajdą się w jego granicach, muszą być sunnickimi muzułmanami. Co więcej, nie mogą to być zwykli sunnici, ale muszą działać według nakazów islamistów i je respektować. Ludzie boją się przyszłości. Trwamy z nimi, starając się im pomóc w tym trudnym czasie i przywrócić choćby minimum ludzkiej godności”.

[link widoczny dla zalogowanych]!/pol-825176

(link trzeba kopiować do otwierania)


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Wto 13:05, 24 Sty 2023, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32722 Przeczytał: 35 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 10:28, 14 Wrz 2014 Powrót do góry

Irak: islamiści wymazują wszelkie oznaki pluralizmu religijnego

Image

Islamizacja Iraku na terenach zajętych przez dżihadystów weszła w kolejną fazę. Po wygnaniu wyznawców Chrystusa nakazali oni zmianę nazw szkół wywodzących się z chrześcijaństwa na nazwy powiązane z „bataliami Państwa Islamskiego”. Nakazali także usunięcie z wszystkich szkół w Mosulu i na kontrolowanej przez nich Równinie Niniwy lekcji języka syryjskiego. Wszystko to ma na celu wymazanie z sytemu edukacji jakiegokolwiek odniesienia do pluralizmu religijnego i kulturowego, jaki przez wieki charakteryzował ten kraj. Szkoły – w myśl przywódców Państwa Islamskiego – mają stać się teraz centrami propagandy dżihadystycznej.

W lutym b.r. irackie ministerstwo edukacji wprowadziło nowy program nauczania języka syryjskiego i religii chrześcijańskiej w 152 szkołach publicznych prowincji Bagdadu, Niniwy i Kirkuku. Celem tego pilotażowego projektu miało być zachowanie i przekazanie nowym pokoleniom ojczystego języka lokalnych wspólnot chrześcijańskich, których liczebność znacznie zmalała w ostatnich latach na skutek drastycznej emigracji. 152 szkoły wybrano na terenach, gdzie zamieszkiwało najwięcej ochrzczonych. Według danych ministerstwa chodziło do nich 20 tys. uczniów.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Wto 13:06, 24 Sty 2023, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32722 Przeczytał: 35 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 21:38, 02 Gru 2014 Powrót do góry

Mosul: islamiści przemieniają kościoły w więzienia

Image

Niektóre chrześcijańskie kościoły w Mosulu znów się zapełniły, niestety więźniami. Do czerwca Mosul był ważnym ośrodkiem chrześcijańskim w Iraku. Teraz jest pod panowaniem Państwa Islamskiego, które kieruje się rygorystyczną interpretacją Koranu. Chrześcijan wygnano, wymordowano bądź uznano za niewolników. Z kościołów usunięto krzyże i cały wystrój sakralny. Niektóre, często zabytkowe, wysadzono w powietrze, by wymazać ślady po obecności chrześcijan. Teraz kilka z nich zamieniono na więzienia. W klasztorze św. Jerzego utworzono więzienie kobiece. Istnieją obawy, że dochodzi tam do regularnych gwałtów.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Wto 13:07, 24 Sty 2023, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32722 Przeczytał: 35 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 20:39, 12 Gru 2014 Powrót do góry

Abp Mosulu: nasze cierpienia są preludium do cierpień Zachodu
(...)
http://www.traditia.fora.pl/kosciol-w-mediach-swiat,61/abp-mosulu-nasze-cierpienia-sa-preludium-do-cierpien-zachodu,12508.html


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Wto 13:08, 24 Sty 2023, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32722 Przeczytał: 35 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 12:33, 19 Lut 2015 Powrót do góry

To co widzimy, to już skutek. Należy ukazywać przyczyny. O tych przyczynach możemy przeczytać m.in. tu:

http://www.traditia.fora.pl/kosciol-w-mediach-swiat,61/luksemburg-90-procent-parafii-do-likwidacji,12498.html#60496


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Wto 13:10, 24 Sty 2023, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)