Forum Tradycji Katolickiej Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Medjugorie- moje odczucia i trochę obiektywizmu Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
batena
Użytkownik


Dołączył: 20 Wrz 2010
Posty: 5 Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pon 21:49, 20 Wrz 2010 Powrót do góry

Witam wszystkich zainteresowanych - zarówno przeciwników objawień w Medjugorie jak i pozostałych ( również niezdecydowanych ) /i muszę TUTAJ wyrazić swoje zdanie, że niestety, ale to dziwne , nie znalazłam tutaj prawie żadnych pozytywnych komentarzy. I tutaj niespodzianka... obiektywnie rzecz biorąc, mam wrażenie, ze ktoś celowo wprowadza takie opinie, bo przecież w demokracji zawsze są opinie za i przeciw... a tu same przeciw...czy to nie zastanawia forumowiczów??? Jak skasują ten post - to wszystko jasne(!!!)
Moje przeżycia są zupełnie odmienne o tutaj prezentowanych. I nie zgadzam się z opiniami o oszustwie, . Kościół nie może uznać objawień, bo one trwają!!!! Ludzie czytajcie . Poza tym widzący są skromni. Ludzie modlący się na różańcu w różnych językach... wspaniale - każdy tam uczestniczacy=rozumie i nikomu się nie miesza modlitwa. Jest bardzo dużo nawróceń. I cudownych wydarzeń. O których tutaj a takim nastawieniu piszących opinie ( myślę, że większość tam nigdy nie była) nie będę przedstawiać. Sądzę , że ktoś kto chce dotrzeć PRAWDY znajdzie ją w swoim sercu przy modlitwie. A reszta ( nie wiem skąd pochodzi, ale mam podejrzenia....) nie ma sensu. Obrędzia są ZGODNE Z NAUKĄ KOŚCIOŁA! I księża ( jest ich tam bardzo ) twierdzą , ze nie ma sprzeczności. Więc o co chodzi.? "Komuś "zależy na dezinformacji- inteligentni ludzie wiedzą "KOMU". Komentarze które na tej stronie sa pisane pod płaszczykiem tzw "Katolickiej strony" napawają przerażeniem ... są naszpikowane agresją iście szatańską.... resztę pozostawiam do przemyślenia odwiedzających te stronę. I radzę aby poczytać więcej na ten temat również gdzie indziej ( nawet w internecie) a najlepiej samemu się przekonać, kto ma możliwość pojechać... i modlić się o światło Ducha Świętego i pomoc Niepokolanej -przede wszystkim.
Zobacz profil autora
stefan
Moderator


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1370 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 23:02, 20 Wrz 2010 Powrót do góry

@ Batena
Już w pierwszych twoich zdaniach błąd !
Cytat:
Kościół nie może uznać objawień, bo one trwają!!!!

Otórz Kościół na każdym etapie objawień może stwierdzić, że objawienia są nieprawdziwe. Wystarczą błędy teologiczne, czy nieposłuszeństwo Kościołowi. Czy znasz historię objawień w Guadelupe w Meksyku? Jeśli znasz to na pewno wiesz, że biskup miejsca nie wierzył w te objawienia. Tak jak kolejni biskupi w Mostarze. Matka Boża sprawiła w Guadelupe, że biskup miejsca uwierzył. Czyżby w Medjugorie Gospa nie miała takiego przebicia, że dwóch kolejnych biskupów Mostaru twierdzi, że jest to mamienie szatana?
Zobacz profil autora
batena
Użytkownik


Dołączył: 20 Wrz 2010
Posty: 5 Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Wto 15:36, 21 Wrz 2010 Powrót do góry

Witam. Czy przypadkiem Pan (I) nie przesadza??? Należałoby by się zastanowić..znam historię objawień w Guadeluppe , a dla poparcia prosze przeczytać -.W encyklopedii znalazłam taką informację:
"Matka Boża z Guadalupe – określenie Marii z Nazaretu, która miała objawić się Aztekowi św. Juanowi Diego Cuauhtlatoatzinowi na wzgórzu Tepeyac, obecnie w granicach miasta Meksyk. Jak głoszą przekazy, w ostatnim dniu objawień, 12 grudnia 1531 roku dojść miało do powstania obrazu Matki Bożej z Guadalupe. Jest to najstarsze objawienie maryjne oficjalnie uznane przez Kościół katolicki."-
Wiem o jakie objawienia Panu (i) chodzi, i znam historię ( zapewne chodzi o Garabandal...?)
Sami Państwo widzicie, że piszecie , a nie wiecie o czym.
Medjugorie słynie z dobrych owoców ( ..."po owocach ich poznacie") i nie można tego porównywać. A biskupi , są jak inni ludzie. Stanowiska Kościoła oficjalnego ostatecznego NIE MA NARAZIE. Więc po co tyle jadu w Waszych opiniach?... Więc więcej obiektywizmu drodzy forumowicze.
Szczęść Boże.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 30511 Przeczytał: 301 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 16:21, 21 Wrz 2010 Powrót do góry

batena napisał:
Witam. Czy przypadkiem Pan (I) nie przesadza???

Witam! "batena" czy masz problem z rozpoznaniem kto ci odpowiedział na twój pierwszy wpis? że piszesz "Pan(I)" ? Przecież widzisz że odpowiedział ci tylko "stefan" czyli Pan!

batena napisał:
Należałoby by się zastanowić.. znam historię objawień w Guadeluppe , a dla poparcia prosze przeczytać -.W encyklopedii znalazłam taką informację:
Cytat:
"Matka Boża z Guadalupe – określenie Marii z Nazaretu, która miała objawić się Aztekowi św. Juanowi Diego Cuauhtlatoatzinowi na wzgórzu Tepeyac, obecnie w granicach miasta Meksyk. Jak głoszą przekazy, w ostatnim dniu objawień, 12 grudnia 1531 roku dojść miało do powstania obrazu Matki Bożej z Guadalupe. Jest to najstarsze objawienie maryjne oficjalnie uznane przez Kościół katolicki."
[link widoczny dla zalogowanych]

Nad czym się zastanowić? Z tego co można przeczytać w wypowiedzi "stefana" to pisze on TYLKO! o Guadalupe. Nie wiem czy znasz historię objawień z Guadalupe, bo cóż można poznać z tej skąpej informacji na Wilkipedii?. O objawieniach Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe, proszę poczytać tu:

[link widoczny dla zalogowanych]

batena napisał:
Wiem o jakie objawienia Panu (i) chodzi, i znam historię ( zapewne chodzi o Garabandal...?)

Żartujesz? czy o drogę pytasz? Gdzie i w którym tu miejscu stefan cokolwiek wspomniał o Garabandal? O Garabandal to jest tu:

http://www.traditia.fora.pl/ciekawe-ksiazki-i-multimedia,9/garabandal-objawienie-boze-czy-mamienie-szatanskie,480.html

http://www.traditia.fora.pl/medjugorie-vassula-ryden-i-inne-falszywe-objawienia-i-wizje,46/objawienia-w-garabandal,3421.html

batena napisał:
Sami Państwo widzicie, że piszecie , a nie wiecie o czym.

Ja np. wiem co piszę! Najwyraźniej ty nie wiesz co czytasz i co później piszesz. Czy nie chcesz? czy nie potrafisz? czytać to co stefan napisał? I powtarzam, na twój pierwszy post jak narazie odpowiedział ci tylko! "stefan" i do kogo znów ta mowa; "sami Państwo widzicie ..."

batena napisał:
Medjugorie słynie z dobrych owoców ( ..."po owocach ich poznacie") i nie można tego porównywać. A biskupi , są jak inni ludzie. Stanowiska Kościoła oficjalnego ostatecznego NIE MA NARAZIE. Więc po co tyle jadu w Waszych opiniach?... Więc więcej obiektywizmu drodzy forumowicze.

Z czego słynie Medjugorie to ja wiem i twierdzę, że inni użytkownicy tu, też wiedzą. Śmiem natomiast twierdzić, że ty nie wiesz co piszesz i nie masz w tym temacie właściwej wiedzy, ale ja nie będę ci tu wykładów robić, bo wystarczy tylko odrobina dobrej woli, żeby swoim rozumem z łaską Bożą poznać i zrozumieć. A materiału jest tu bardzo dużo, nawet te ostatnie chcieć poznać.

batena napisał:
Szczęść Boże.

Daj Boże! i nawzajem!
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 30511 Przeczytał: 301 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 17:55, 21 Wrz 2010 Powrót do góry

batena napisał:
Witam wszystkich zainteresowanych - zarówno przeciwników objawień w Medjugorie jak i pozostałych ( również niezdecydowanych ) /i muszę TUTAJ wyrazić swoje zdanie, że niestety, ale to dziwne , nie znalazłam tutaj prawie żadnych pozytywnych komentarzy.

Bo to jest forum na którym piszemy o czym? - proszę przeczytać tu:
http://www.traditia.fora.pl/regulamin-forum-traditia,73/regulamin-forum-traditia,4101.html
Zapewniam cię, że nie ma tu zwolenników i jakiś osób niezdecydowanych odnośnie tych "objawień", bo tu nikt w to nie wierzy, stąd nie ma pozytywnych i propagujących te "objawienia" komentarzy.

batena napisał:
I tutaj niespodzianka... obiektywnie rzecz biorąc, mam wrażenie, ze ktoś celowo wprowadza takie opinie, bo przecież w demokracji zawsze są opinie za i przeciw... a tu same przeciw...czy to nie zastanawia forumowiczów???

Celowo nikt niczego tu nie robi, żadnych błędnych opinii nie wprowadza, tylko wręcz przeciwnie - sama PRAWDA odnośnie tego "objawienia" i niezmienna nauka Kościoła jaka obowiązuje w uznawaniu jakichkolwiek objawień. Kościół to nie demokracja, rządy ludu i przez lud, tylko hierarchia!

batena napisał:
Jak skasują ten post - to wszystko jasne(!!!)

Jak widzisz twój post jest!

batena napisał:
Moje przeżycia są zupełnie odmienne o tutaj prezentowanych.

My tu nie o przeżyciach.

batena napisał:
I nie zgadzam się z opiniami o oszustwie.

Możesz się nie zgadzać. Jak nie znasz nauki Koscioła i podstępów szatana, to ci Medjugorie pasuje. Jest takie przysłowie: "Diabeł ornat ubierze i na Mszę będzie dzwonił"

batena napisał:
Kościół nie może uznać objawień, bo one trwają!!!! Ludzie czytajcie.

Stefan ci napisał że może i ja potwierdzam że może, tu proszę sobie zobaczyć:
http://www.traditia.fora.pl/medjugorie-vassula-ryden-i-inne-falszywe-objawienia-i-wizje,46/problem-medziugorie-ks-jan-wojtowicz,508.html

.... bo uznał i powiedział dawno, że tam nie ma żadnych objawień:

Cytat:
Kościół katolicki nie uznaje objawień z Medjugorje w Bośni i Hercegowinie, gdzie znajduje się sanktuarium odwiedzane każdego roku przez ponad milion wiernych.

Kwestia domniemanych objawień, jakie miały mieć tam miejsce 24 czerwca 1981 roku, od lat wywołuje głębokie podziały wśród kościelnych hierarchów.

Zwraca się jednocześnie uwagę na to, że objawienia budziły zawsze wątpliwości kardynała Josepha Ratzingera, gdy był on prefektem Kongregacji Nauki Wiary. W 1996 roku poleciła ona, aby nie organizować oficjalnych parafialnych czy diecezjalnych pielgrzymek do tego miejsca.

I drugi bardzo istotny fragment:

Cytat:
Kard. Saraiva Martins ubolewa z powodu konfliktu osób propagujących Medjugorje z lokalnym biskupem. Zaznacza, iż Matka Boża nigdy nie zachęcałaby do nieposłuszeństwa względem hierarchy, nawet jeśli postępowałby on niesłusznie.

Jest to tu:
http://www.traditia.fora.pl/medjugorie-vassula-ryden-i-inne-falszywe-objawienia-i-wizje,46/benedykt-xvi-chce-sprawdzic-medjugorje,3691.html

batena napisał:
Poza tym widzący są skromni.

Coś nowego Smile W czym się przejawia ta ich skromność?

batena napisał:
Ludzie modlący się na różańcu w różnych językach... wspaniale - każdy tam uczestniczacy=rozumie i nikomu się nie miesza modlitwa. Jest bardzo dużo nawróceń.

Nawrócenie nie zależy od miejsca. Ludzie tam nie jeżdżą i się też nawracają. O tym odmawianym tam Różańcu we wszystkich językach to jest tu filmik YouTube, to jeden klangor! O tu jest:
http://www.traditia.fora.pl/medjugorie-vassula-ryden-i-inne-falszywe-objawienia-i-wizje,46/rozaniec-w-medjugorie,863.html

batena napisał:
I cudownych wydarzeń.

Smile i to chyba tam najważniejsze, te "cudowne wydarzenia"

batena napisał:
O których tutaj a takim nastawieniu piszących opinie ( myślę, że większość tam nigdy nie była) nie będę przedstawiać.

To się mylisz, bo są tacy co tam byli nie raz, sa tacy co byli tylko raz i im to wystarczyło i napewno są tacy co nie byli i się tam nie wybierają, bo i po co? Częstochowa bliżej czy inne jakieś Sanktuarium maryjne.
Tu w tym wątku masz relację osoby która tam była dwa razy:
Relacja osoby, która odwiedziła Medjugorie:
http://www.traditia.fora.pl/medjugorie-vassula-ryden-i-inne-falszywe-objawienia-i-wizje,46/ikona-w-medjugorie-co-to-jest,575.html

Do Medjugorje zapewne już nie pojadę .... - wypowiedzi dwóch osób
http://www.traditia.fora.pl/medjugorie-vassula-ryden-i-inne-falszywe-objawienia-i-wizje,46/do-medjugorje-zapewne-juz-nie-pojade,3123.html

batena napisał:
Sądzę , że ktoś kto chce dotrzeć PRAWDY znajdzie ją w swoim sercu przy modlitwie. A reszta ( nie wiem skąd pochodzi, ale mam podejrzenia....) nie ma sensu.

Też tak uważam, że kto chce dotrzeć do PRAWDY, to dojdzie z łaską Bożą, ale ta PRAWDA to nie jakieś uczucie w sercu, to posłuszeństwo nauce Koscioła. A w sprawie objawień, tym bardziej! Bo nikt nie jest zobowiązany wierzyć w żadne objawienia, ale te uznane może i pomagają nam jakoś wzrastać w wierze. A odnośnie Medjugorie to, trzeba być strasznie naiwnym, by wierzyć, że Matka Boga ukazywała by się tak bez powodu tyle lat?

batena napisał:
Obrędzia są ZGODNE Z NAUKĄ KOŚCIOŁA! I księża ( jest ich tam bardzo ) twierdzą , ze nie ma sprzeczności. Więc o co chodzi.?

Z jaką nauką zgodne? jakiego Kościoła? Proszę czytaj tylko kilka:

W orędziu z 1 października 1981 r. czytamy m.in.: "Wszystkie religie są równe i można osiągnąć zbawienie w każdej religii. To ludzie stworzyli podziały religijne, gdy Bóg panuje nad nimi wszystkimi. Należy szanować wyznanie każdego i respektować jego sumienie. Duch Boży działa we wszystkich wspólnotach, nawet jeśli nie wszędzie z taką samą mocą" Wydawałoby się, że ten cytat nie wymaga komentarza - jednak jakoś umyka uwagi rzeszy zwolenników Medjugoria. Jednak biskupi dobrze znają naukę Kościoła i dogmat: chrzest konieczny jest do zbawienia, by ograniczyć się tylko do tego. I nic więc dziwnego, że nie dają zgody na Medjugorie.

W dniu 24 lipca 1982 r. Gospa mówi: "po śmierci ciało wzięte z ziemi ulega rozkładowi i nigdy nie odżyje. Człowiek otrzymuje ciało przemienione". Jest to bardzo podchwytliwe - doświadczenie ludzkie świadczy o rozkładzie ciała po śmierci, kościół mówi o przemianie ciała. Niby wszystko w porządku. Niestety nie - całkiem nie jest w porządku, bo jest to zaprzeczenie wiary w zmartwychwstanie ciał. Kościół niezmiennie naucza, że właśnie to ciało - oddane teraz ziemi - zmartwychwstanie. Przekaz Gospy przypomina teorię ciał astralnych, głoszonej prze spitritualistów.

Inna niezgodność z nauką Kościoła: 22 sierpnia 1981 r. Gospa mówi: "Jezus był prześladowany za swą wiarę" - jest to jawne zaprzeczenie ofiary zbawczej Chrystusa i sugeruje, że Chrystus był zwykłą ofiarą prześladowań religijnych. Przykładów można mnożyć.

Zacytujmy jeszcze zdarzenie z 24 czerwca 1986 r. W tym dniu zjawa przekazała każdemu z obecnych w Medjugorie "specjalne błogosławieństwo". Każdy pielgrzym może go udzielać innym, a ci następnym itd. "Błogosławieństwo" to polega na nakładaniu rąk na głowę lub nakreśleniu krzyżyka na czole z wypowiedzeniem formuły (jedynie w myślach): "Przekazuję tobie specjalne błogosławieństwo Matki Bożej Królowej Pokoju z Medjugorie, a ty przekaż je innym. Otrzymujesz w tym momencie łaskę macierzyńską Maryi, siłę nawrócenia, uzdrowienia wewnętrznego i fizycznego. Od dziś żyj głównym przesłaniem i orędziami".

A więc żyj przesłaniem i orędziami (chodzi o orędzia z Medjugoria). Nie ewangelią, nie nauką Kościoła a przesłaniem o niepewnej wartości. Czy Matka Boża mogłaby tak powiedzieć? I jeszcze jedno - czy ci, którzy byli obecni wtedy i którzy z zapałem później przekazywali to "błogosławieństwo" nie mieli wystarczającej wiedzy katechizmowej, by zauważyć, że "coś tu nie gra"? Myślę, że mieli. Tylko następuje jakby pewne zaćmienie rozumowania i ludzie są przekonani, że do nich właśnie należy przekazywanie "błogosławieństwa". No cóż - w świecie jest już wystarczająco dużo osób, które otrzymało lub i przekazało dalej to "błogosławieństwo". Niedługo księża i biskupi nie będą potrzebni i zamiast przed księdzem, uklękniemy przed powracającym z Medjugoria, by prosić o błogosławieństwo. Czy nie widać złych zamiarów? Czy potrzeba więcej przykładów?


batena napisał:
"Komuś "zależy na dezinformacji- inteligentni ludzie wiedzą "KOMU".

I my wiemy komu zależy, a naiwniacy za tym idą.

batena napisał:
Komentarze które na tej stronie sa pisane pod płaszczykiem tzw "Katolickiej strony" napawają przerażeniem ... są naszpikowane agresją iście szatańską.... resztę pozostawiam do przemyślenia odwiedzających te stronę.

Proszę tu nie wchodzić, ekspertka w ocenie się znalazła. Najpierw należałoby wykazać, co tu jest nie katolickie. Już tu jedna osoba w podobnym tonie napisała i jak dostała odpowiedź i postawione miała konkretne pytania, to już się nie pojawiła i na żadne pytanie nie odpowiedziała. Ale ubliżać innym potrafiła, tak jak ty to czynisz teraz. To Gospa tak uczy? najwyraźniej tak! o ta: Twisted Evil

batena napisał:
I radzę aby poczytać więcej na ten temat również gdzie indziej ( nawet w internecie) a najlepiej samemu się przekonać, kto ma możliwość pojechać... i modlić się o światło Ducha Świętego i pomoc Niepokolanej -przede wszystkim.

Ja tam nikomu nic nie radzę i z twoich rad nie skorzystam. Wystarcza mi to co do tej pory robię i praktykuję, na strony zwolenników medjugorskich nie wchodzę, nie ubliżam im, tak jak ty to tu zrobiłaś, niech sobie żyją swoimi "orędziami". To była moja pierwsza i ostatnia tak obszerna wypowiedź do ciebie i proszę nie pisać w podobnym tonie, bo zostanie usunięte i dostaniesz bana. Chcesz? to czytaj, nie? to nie musisz się tu "produkować".
Zobacz profil autora
Mirka 33
Użytkownik


Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 33 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 18:14, 21 Wrz 2010 Powrót do góry

A Teresę i Stefana nic nie obchodzi że Benedykt XVI powołał Komisję do zbadania objawień w Medjugorju. Teresa i Stefan są mądrzejsi od Kościoła i oni już wydali orzeczenie... Tylko to orzeczenie w jakim obowiazuje Kosciele bo chyba nie Rzymsko - Katolickim...?
Powiedzcie wprost żę nigdy nie zgodzicie się z orzeczeniem Kościoła jeśli będzie ono pozytywne i już, po co mydlić oczy...
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 30511 Przeczytał: 301 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 18:26, 21 Wrz 2010 Powrót do góry

Mirka 33 napisał:
A Teresę i Stefana nic nie obchodzi że Benedykt XVI powołał Komisję do zbadania objawień w Medjugorju. Teresa i Stefan są mądrzejsi od Kościoła i oni już wydali orzeczenie... Tylko to orzeczenie w jakim obowiazuje Kosciele bo chyba nie Rzymsko - Katolickim...?
Powiedzcie wprost żę nigdy nie zgodzicie się z orzeczeniem Kościoła jeśli będzie ono pozytywne i już, po co mydlić oczy...

Witam Smile Masz coś konkretnego do powiedzenia czy przyszłaś trollować? Najwyraźniej to drugie! Gdybyś czytała, to byś doczytała, że to co napisane powyżej wielkimi literami to jest z wątku, który nawet jest tu przyklejony jako ogłoszenie, a brzmi:
"Benedykt XVI chce sprawdzić Medjugorje"
http://www.traditia.fora.pl/medjugorie-vassula-ryden-i-inne-falszywe-objawienia-i-wizje,46/benedykt-xvi-chce-sprawdzic-medjugorje,3691.html

To są informacje za portalami Radia Watykańskiego, wiara.pl, także strony dla ciebie wiarygodne, to nie są zamieszczone moje prywatne informacje z palca wyssane. Przyszłaś po bana? Atakuję cię gdzieś? swoimi wypowiedziami czy atakuję tak jak ty to czynisz? Masz coś mądrego do powiedzenia to napisz, a jeżeli tylko odzywki ad-personam to nie wchodź tu! To Gospa tak uczy?
Zobacz profil autora
Mirka 33
Użytkownik


Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 33 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 19:17, 21 Wrz 2010 Powrót do góry

Tereso wejdz sobie tutaj i uwaznie przeczytaj
[link widoczny dla zalogowanych]
Kongregacja Nauki Wiary: komisja ds. Medjugorja
(...)
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 30511 Przeczytał: 301 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 19:40, 21 Wrz 2010 Powrót do góry

Mirka 33 napisał:
Tereso wejdz sobie tutaj i uwaznie przeczytaj
[link widoczny dla zalogowanych]
Kongregacja Nauki Wiary: komisja ds. Medjugorja
(...)

Ja nie muszę tu wchodzić, bo to i to wszystko inne jest podane w wątku jak wyżej, mianowicie tu:
http://www.traditia.fora.pl/medjugorie-vassula-ryden-i-inne-falszywe-objawienia-i-wizje,46/benedykt-xvi-chce-sprawdzic-medjugorje,3691.html

i nie widzę potrzeby, żeby to na nowo tu flancować i treść została usunięta. Tu w wątkach nie ma też miejsca na wypowiedzi ad-personam. Wymagasz grzeczności od innych? zachowaj ja sama! Wypowiedzi Kongregacji też tu są, powinnaś wiedzieć bo nie weszłaś tu pierwszy raz. I to też nie są moje prywatne wypowiedzi i to wszystko niestety , czy ci się podoba czy nie - OBOWIĄZUJE!
Zobacz profil autora
batena
Użytkownik


Dołączył: 20 Wrz 2010
Posty: 5 Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Wto 19:43, 21 Wrz 2010 Powrót do góry

O co chodzi- skąd tyle wściekłosci? Przecież to co piszą m.in. "Stefan"i Teresa" - to sama złość i nienawiść. Wasze argumenty tak bogato rozpisywane- można obalić bez problemu ( np, biskupi o których pisał Stefan- nie zawsze się zgadzali nawet tam, gdzie objawienia w końcu zostały uznane... _ weź Stefcio i poczytaj ) Nie będę odpierała waszych ataków- bo to tutaj nic nie da. Każdy ma prawo do swoich refeleksji- ja was nie atakuję -tylko piszę o swoich emocjach i przeżyciach... Przykre to jak traktujecie innych.
Mirka- dzięki za dobre słowo. Rzeczywiście to forum NIE JEST NORMALNE... niestety. Nie ma tu normalnej , rzeczowej argumentacji. I tak w ogóle to życzę więcej wiary.... BO JA WIERZĘ W OBJAWIENIA W MEDJUGORIE- Przekonałam się naocznie.... i powrócę tam. Spotkałam osoby, które są tam nawet 18 raz .... i wierzą, i zmieniły swoje życie na lepsze... Widziałam wiele dobrego. To tylko ludzie są słabi ( jak tutaj niektórzy...)
Życzę wam wszystkim Szczęść Boże

Powyżej napisałam:
"Ja tam nikomu nic nie radzę i z twoich rad nie skorzystam. Wystarcza mi to co do tej pory robię i praktykuję, na strony zwolenników medjugorskich nie wchodzę, nie ubliżam im, tak jak ty to tu zrobiłaś, niech sobie żyją swoimi "orędziami".
Teresa

I jeszcze dopiszę, wierzysz? to sobie wierz! a tu nikogo nie przekonuj bo nie przekonasz! ani niczyje wizje medjugorskie nikogo tu nie interesują.
Zobacz profil autora
tosia
Użytkownik


Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 256 Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Wto 19:56, 21 Wrz 2010 Powrót do góry

batena napisał:
O co chodzi- skąd tyle wściekłosci?

Ojejku!

Zapytaj się Gospy Twisted Evil , może Ci objawi. Laughing
Zobacz profil autora
batena
Użytkownik


Dołączył: 20 Wrz 2010
Posty: 5 Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Wto 19:59, 21 Wrz 2010 Powrót do góry

Ponieważ czuję , że powinnam- przedstawiam wiadomość z mojej poczty, która do mnie dotarła właśnie od niejakiej TERESY z tego forum :
"Kobieto! Zacznij czytać, a nie wylewaj jadu i pretensji do garbatego że ma dzieci proste! Napisałam powyżej do Ciebie wypowiedzi i co teraz znów w wątku popisałaś?
Teresa"
Pozostawiam bez komentarza....Sami Państwo widzicie kto tutaj i w jaki sposób działa/ Współczuję wam..i będę się za Was modlić.
Zobacz profil autora
batena
Użytkownik


Dołączył: 20 Wrz 2010
Posty: 5 Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Wto 20:05, 21 Wrz 2010 Powrót do góry

tosia napisał:
batena napisał:
O co chodzi- skąd tyle wściekłosci?

Ojejku!

Zapytaj się Gospy Twisted Evil , może Ci objawi. Laughing

Witam: Dla Twojej Wiadomości) GOSPA=MATKA BOŻA
Zobacz profil autora
stefan
Moderator


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1370 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 20:11, 21 Wrz 2010 Powrót do góry

@ batena
W Mediugorie byłem 2 razy. I doskonale znam to miejsce bo bedąc tam nie wyłączalem rozumu .
To jest forum Tradycji, nie forum wzajemnej adoracji czy kadzenia sobie nawzajem.

Zapomniałbym o jednej sprawie - do grup wizjonerskich pokroju eksfranciszkanina Vlasica jak ulał pasuje ten tekst.
Polonia Christiana nr 16

Autor Rewolucji i Kontrrewolucji w drugiej części swej książki przedstawia zakusy Rewolucji w tym względzie, jako próbę złamania hierarchicznej i sztywnej struktury Kościoła katolickiego, aby przekształcić ją w tkankę chrzestną małych „prorockich" wspólnot, złączonych przez pseudomistyczne doświadczenia ruchu zielonoświątkowego, przypominające transpsychologiczny i parapsychologiczny totemizm pierwotnych plemion.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 30511 Przeczytał: 301 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 21:35, 21 Wrz 2010 Powrót do góry

batena napisał:
Ponieważ czuję , że powinnam

Wrażenia, przeżycia i czucia to nieodłączna cecha zwolenników medjugorskich, no .... a jak się czuje to jak najbardziej trzeba mówić i pisać.

batena napisał:
- przedstawiam wiadomość z mojej poczty, która do mnie dotarła właśnie od niejakiej TERESY z tego forum :
"Kobieto! Zacznij czytać, a nie wylewaj jadu i pretensji do garbatego że ma dzieci proste! Napisałam powyżej do Ciebie wypowiedzi i co teraz znów w wątku popisałaś?
Teresa"

I nie od " niejakiej TERESY" bo tylko jedna jest tu Teresa! I cóż takiego ci napisałam? to co i na forum tylko bez tego przysłowia, a to dlatego napisałam ci pm, bo WYRAŹNIE!!! w niejednej wypowiedzi zaznaczyłam, że nie piszemy w wątkach ad-personam i za przeproszeniem pierdół nie związanych z tematem wątku, bo w ten sposób "zarzyna" się wątki.

batena napisał:
Pozostawiam bez komentarza....

A co tu komentować?

batena napisał:
Sami Państwo widzicie kto tutaj i w jaki sposób działa/ Współczuję wam..i będę się za Was modlić.

Kto tu działa i jak działa to użytkownicy wiedzą, oraz wiedzą jakimi prawami się tu wszyscy kierujemy. Ja osobiście to tobie współczuję, ale .... daruję sobie komentarz. Powiem może tyle, że w życiu nie weszła bym na forum, którego tematyki nie znam i nie zaczęła bym od ataku, bo wiem że administracja reaguje na takie sprawy, tym bardziej jak profil forum jest jasno określony. A za modlitwę dziękujemy, byle nie do Gospy!

No to teraz .... uważam że i ja powinnam się pochwalić pm jaki otrzymałam od "bateny" Laughing :

Cytat:
"W imię Boga w Trójcy Świętej Jedynego: Ojca, Syna i Ducha Świętego- uchodźcie duchy złe z tego miejsca, abyście nie widziały, nie słyszały, nie niszczyły, nie wprowadzały zamieszania do naszej pracy i planów.
Nasz Bóg jest waszym Panem i rozkazuję wam!:
Idźcie precz i nie wracajcie tu więcej. Amen.
Mocą Bożą, Mocą Twoją Najwyźszy Panie,
uczyń nas niewidzialnymi dla naszych wrogów. Amen,"

"Potężna Niebios Królowo i Pani Aniołów, Ty która otrzymałaś od Boga posłannictwo i władzę, by zetrzeć głowę szatana, prosimy Cię pokornie, rozkaż hufcom Anielskim, aby ścigały szatana, stłumiły jego zuchwałość, a zwalczając go wszędzie straciły do piekła. Amen."
Święci Aniołowie i Archaniołowie, strzeżcie nas i brońcie nas. Amen."


Polecam Pani te modlitwy...na każdy dzień.


Niczym mnie nie zaskoczyłaś, bo znam, z tym że pierwszego egzorcyzmu nie używam. I tu na forum mamy różne modlitwy zamieszczone, m.in. taką i tu:
http://www.traditia.fora.pl/maryja,8/modlitwa-codzienna-do-mb-krolowej-aniolow-i-pogromczyni,2842.html
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)