Forum Kościół Rzymskokatolicki Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Dramat Asi Bibi trwa Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32656 Przeczytał: 55 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 18:17, 19 Cze 2014 Powrót do góry

Mija pięć lat od aresztowania Asii Bibi

Image

Mija dzisiaj pięć lat od aresztowania pakistańskiej chrześcijanki Asii Bibi. Została ona skazana na śmierć za rzekome bluźnierstwo przeciwko Mahometowi, a w rzeczywistości opowiadała tylko swoim koleżankom-muzułmankom o swej wierze w Chrystusa. Mimo presji opinii międzynarodowej proces apelacyjny odraczany jest w nieskończoność, a kobieta cały czas przebywa w celi śmierci w Multanie. Zapowiadana od dawna rozprawa apelacyjna jest stale odraczana. Ostatnio miała się odbyć w Sądzie Najwyższym w Lahaurze 27 maja, jednak bez podania przyczyny została zdjęta z wokandy.

Islamscy fundamentaliści kontynuują zastraszanie sędziów, grożąc śmiercią każdemu, kto ośmieli się wystąpić w obronie chrześcijanki. O tym, że te pogróżki nie są bezpodstawne, świadczy śmierć muzułmańskiego gubernatora Pendżabu i katolickiego ministra ds. mniejszości. Obaj zostali zabici, ponieważ występowali w obronie Asii Bibi.

Obrońcy kobiety podkreślają, że pośrednio za „bluźnierstwo” chrześcijanki płaci cała jej rodzina. Mąż i pięcioro dzieci muszą się ukrywać, by nie dosięgła ich zemsta islamskich fundamentalistów. Prześladowani byli także chrześcijanie z miasteczka, gdzie mieszkała Asia Bibi.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32656 Przeczytał: 55 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 19:50, 25 Cze 2014 Powrót do góry

Pakistan: pogarsza się stan zdrowia Asii Bibi

Image

O natychmiastowe ustalenie daty procesu apelacyjnego Asii Bibi apelują do władz Pakistanu adwokaci chrześcijanki. Została ona skazana na śmierć za rzekome bluźnierstwo przeciwko Mahometowi, a w rzeczywistości opowiadała tylko swoim koleżankom - muzułmankom o swej wierze w Chrystusa. Już ponad pięć lat przetrzymywana jest w celi śmierci, gdzie bezskutecznie oczekuje na rozprawę apelacyjną.

„Pilne wyznaczenie daty procesu jest konieczne ze względu na stale pogarszający się stan zdrowia Asii Bibii, zarówno fizyczny, jak i psychiczny” – piszą adwokaci w uzasadnieniu, przypominając zarazem, że ta matka pięciorga dzieci została skazana niesłusznie. Jej apelacja spadała z wokandy kilkakrotnie m.in. dlatego, że nie można było skompletować składu sędziowskiego. „Mimo przeciągania się całej prawy mamy zaufanie do naszej magistratury i ufamy w szybkie uwolnienie Asii Bibi, która przecież jest niewinna” – podkreślają jej adwokaci. Tymczasem islamscy fundamentaliści kontynuują zastraszanie sędziów, grożąc śmiercią każdemu, kto ośmieli się wystąpić w obronie chrześcijanki.

[link widoczny dla zalogowanych]


Swołocz!!! Słudzy tego Twisted Evil
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32656 Przeczytał: 55 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 7:54, 11 Wrz 2014 Powrót do góry

Pakistan: rozprawa Asii Bibi kolejny raz odroczona

Image

Rozprawa apelacyjna w sprawie Asii Bibi kolejny raz została odroczona. Tym razem sędzia Anwar Ul Haq stwierdził, że „daje ostatnią szansę oskarżycielom, których adwokat kolejny raz nie stawił się na rozprawie”. Nowy proces apelacyjny ma się odbyć 16 października.

W czerwcu mięło pięć lat od aresztowania pakistańskiej chrześcijanki. Została ona skazana na śmierć za rzekome bluźnierstwo przeciwko Mahometowi, a w rzeczywistości opowiadała tylko swoim koleżankom - muzułmankom o swej wierze w Chrystusa. Obrońcy kobiety mają nadzieję, że w jej sprawie wreszcie coś się ruszyło.

[link widoczny dla zalogowanych]


Od kiedy to bezprawie jest prawem? Jakie tam prawo?
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32656 Przeczytał: 55 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 12:26, 16 Paź 2014 Powrót do góry

Pakistan: trybunał apelacyjny potwierdził wyrok śmierci na Asię Bibi

Image

Trybunał apelacyjny w Lahaurze potwierdził wydany w roku 2010 wyrok śmierci za rzekome bluźnierstwo przeciwko Mahometowi na Asię Bibi. Ta 43 letnia kobieta, matka pięciorga dzieci w rzeczywistości opowiadała tylko swoim koleżankom - muzułmankom o swej wierze w Chrystusa. Od ponad pięciu lat przebywa w więzieniu.

Adwokat Asii Bibi, Naeem Shakir, poinformował, że odwołanie przedstawione przez obronę zostało odrzucone. W formie pisemnej wyjaśniono dlaczego świadkowie są niewiarygodni, a oskarżenia fałszywe. Jednocześnie zapowiedział złożenie odwołania do Sądu Najwyższego, który jest najwyższą instancją pakistańskiego wymiaru sprawiedliwości.

Asia Bibi została uwięziona na podstawie oskarżenia sąsiadki, żony miejscowego imama, która nie potrafiła jednak przedstawić żadnych dowodów. Dwóch pakistańskich polityków, którzy zabiegali o uwolnienie Asii Bibi, przypłaciło to życiem: gubernator prowincji Pendżab Salman Taseer oraz minister ds. mniejszości Shahbaz Bhatti.O jej całkowite uwolnienie zaapelował 17 listopada 2010 roku Benedykt XVI.

Źródło: KAI

[link widoczny dla zalogowanych]

Confused Rolling Eyes Shocked
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32656 Przeczytał: 55 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 21:18, 21 Paź 2014 Powrót do góry

Apele o wolność dla pakistańskiej katoliczki fałszywie oskarżonej o bluźnierstwo

Image

O jak najszybsze pozytywne rozpatrzenie odwołania od wyroku śmierci na Asię Bibi apelują do Sądu Najwyższego Pakistanu chrześcijańskie organizacje pozarządowe z różnych krajów świata. Wzywają też, by w więzieniu zapewniono jej lepsze warunki, a przede wszystkim bezpieczeństwo. Pakistańską katoliczkę skazano przed czterema laty na śmierć na podstawie oskarżeń o rzekome bluźnierstwo przeciw Mahometowi, złożonych przez dwie pokłócone z nią muzułmanki. W zeszłym tygodniu trybunał drugiego stopnia w Lahaurze odrzucił przedstawione przez adwokatów odwołanie. Obecnie sprawę ma rozpatrzyć Sąd Najwyższy Pakistanu. Jest to trzecia, ostatnia już instancja.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32656 Przeczytał: 55 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 18:36, 25 Paź 2014 Powrót do góry

Asia Bibi prosi Papieża o modlitwę w intencji jej ocalenia

Image

Asia Bibi napisała błagalny list do Papieża Franciszka. Prosi w nim, by modlił się on o jej ocalenie i uwolnienie. Pakistańska chrześcijanka, skazana na karę śmierci za rzekome bluźnierstwo przeciwko Mahometowi, od pięciu lat przebywa w więzieniu. W ubiegłym tygodniu trybunał apelacyjny w Lahaurze potwierdził wydany wcześniej wyrok. Adwokaci katoliczki zapowiadają teraz odwołanie do Sądu Najwyższego, który jest ostateczną instancją pakistańskiego wymiaru sprawiedliwości i co za tym idzie ostatnią deską ratunku dla tej 43-letniej matki pięciorga dzieci.

„Ojcze Franciszku, to ja, twoja córka, Asia Bibi. Błagam cię: módl się za mnie, módl się o moje ocalenie i o moje uwolnienie. W tej chwili jedynie mogę powierzyć się Bogu, który jest Wszechmogący” – pisze w liście do Papieża pakistańska chrześcijanka. W chwilach, które są decydujące dla jej życia, wyznaje: „Wciąż mocno trzymam się chrześcijańskiej wiary i pokładam ufność w Bogu, mym Ojcu, który mnie obroni i zwróci mi wolność. Pokładam ufność także w tobie, Ojcze Święty Franciszku i w twoich modlitwach”. Asia Bibi wyznaje, że jej największym marzeniem jest powrót do rodziny i spędzenie czasu z mężem i dziećmi. Dziękuje też za modlitwy zanoszone w jej intencji w wielu wspólnotach chrześcijańskich na całym świecie oraz za konkretne starania podejmowane w celu jej uwolnienia. „Niech Bóg obdarzy światłem i mądrością wszystkich, którzy zaangażowani są w moją sprawę” – pisze Asia Bibi dziękując za wielką troskę, jaką objęto jej męża i pięcioro dzieci.

Na rozprawę apelacyjną Asia Bibi czekała ponad cztery lata. Cały ten czas przetrzymywana była w ciężkich więziennych warunkach, najpierw w celi śmierci, później w zakładzie karnym dla kobiet. Została skazana na śmierć przez powieszenie na podstawie oskarżeń złożonych przez dwie pokłócone z nią muzułmanki. Jedna z nich była żoną miejscowego imama. Kobiety nie potrafiły przedstawić żadnych dowodów winy chrześcijanki; zeznały jedynie, że obraziła proroka Mahometa, tymczasem ona opowiadała im tylko o tym, kim jest dla niej Jezus.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32656 Przeczytał: 55 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 21:53, 31 Paź 2014 Powrót do góry

Szanowni Państwo,

dramat chrześcijanki Asii Bibi, skazanej na śmierć za rzekome bluźnierstwo przeciwko Mahometowi, którego nie popełniła, dramat jej męża, córek i wszystkich nas, którym zależy na jej losie, trwa. Sąd apelacyjny w Lahore 16 X br. potwierdził wyrok śmierci. Rozprawa odbyła się w warunkach, które nie miały nic wspólnego z niezawisłością sędziowską oraz rzetelnym procesem! Presję na sąd wywierało ponad 20 radykalnych muzułmańskich duchownych, a obrona nie mogła nawet spokojnie się wypowiedzieć. Od prawników Asii wiemy, że w chwili, w której zaczęli przedstawiać argumenty na rzecz jej obrony, kolejni duchowni zaczęli demonstracyjnie wchodzić na salę sądową.

Wczoraj Asię w więzieniu odwiedził jej ukochany mąż Ashiq oraz Joseph Nadeem. Ze łzami w oczach przeczytałam ich relację ze spotkania. Wszyscy płakali. Wspólnie się pomodlili. To oni musieli powiedzieć Asii o tym, że sąd apelacyjny potwierdził wyrok śmierci na niej! Od wczoraj Asia już wie. Po 6 latach odbyła się wyczekiwana rozprawa. I przyniosła tylko większy ból...

P. J. Nadeem napisał nam także, że zmieniono Asii celę. Warunki, w jakich przebywa, są tragiczne. Do celi nie dopływa świeże powietrze, kraty nie pozwalają nawet na włożenie między nie małego palca, a do tego zwiększono liczbę pilnujących Asię strażników.

Rodzina zapowiada kasację do Sądu Najwyższego, jednak trudno oczekiwać jakiegoś przewrotu na tym polu. Z naszych analiz oraz rozmów z wieloma prawnikami i dyplomatami wynika, że rząd USA ma możliwość wpłynąć na decyzję pakistańskich władz. Nie zmarnujmy tej szansy!

Podpiszmy petycję, która trafia bezpośrednio do ambasadora USA w Pakistanie, Richard'a Olsona. Zostanie także dostarczona do Ambasady Pakistanu w USA przez dyrektora CitizenGO, Álvaro Zuluetę:

[link widoczny dla zalogowanych]

Roześlijmy ten link wszystkim, dosłownie wszystkim!, do których mamy kontakty!

Podczas wczorajszego spotkania w więzieniu Asia powiedziała, że nasze wsparcie modlitewne jest dla niej bardzo ważne i dodaje jej odwagi!

Przypomnijmy, że nasze listy skierowane do Asii zostały zawiezione do Pakistanu przez samego prezesa CitizenGO Ignacio Arsuagę, który jest w kontakcie z rodziną Asii, jej prawnikami oraz rządem Hiszpanii gotowym natychmiast po uwolnieniu przyjąć całą rodzinę. Szukamy wielu rozwiązań. Nie tracimy nadziei! Świat musi się dowiedzieć o tej sprawie!

Niebawem premiera filmu o Asii Bibi. Koniecznie niech zobaczą Państwo zwiastun!:

https://www.youtube.com/watch?v=QukGzWYrEmY

Reżyseria: Maciej Grabysa, Michał Król
Produkcja: HazteOir.org, CitizenGO, Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu, Dom Wydawniczy RAFAEL

Produkcja ze strony CitizenGO była możliwa dzięki Państwa darowiznom - to bezcenny wkład w walkę o wolność dla Asii Bibi oraz setek innych chrześcijan więzionych za wiarę (o wielu z nich nigdy nie usłyszymy...). Musimy działać!

Świat musi dowiedzieć się o Asii, a dyplomaci podjąć konkretne kroki. Wysyłajmy link do petycji naszym przyjaciołom i znajomym!

[link widoczny dla zalogowanych]

Serdecznie pozdrawiam wraz z całym Zespołem CitizenGO

Magdalena Korzekwa
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32656 Przeczytał: 55 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 9:22, 03 Lis 2014 Powrót do góry

Rosyjski patriarcha w sprawie Asii Bibi

Image

Do grona obrońców Asii Bibi, w tym papieża Franciszka, dołączył patriarcha moskiewski Cyryl. W obronie jej życia wystosował on specjalny list do prezydenta Pakistanu Mamnuna Husejna, apelując o jej ułaskawienie.

Cyryl I zaapelował o ułaskawienie niesprawiedliwie skazanej na śmierć za rzekomą obrazę proroka Mahometa pakistańskiej chrześcijanki, zamężnej matki pięciorga dzieci. Wykonanie na niej wyroku śmierci, zdaniem moskiewskiego patriarchy, zaszkodzi dialogowi muzułmańsko-chrześcijańskiemu i może doprowadzić do zaostrzenia stosunków między wyznawcami obydwu religii w Pakistanie i na całym świecie. Apelując do prezydenta Pakistanu, Cyryl I wyraził przekonanie, że władze każdego współczesnego państwa powinny mieć świadomość, że są powołane do ochrony praw i losów mniejszości religijnych mieszkających w ich kraju.

Na zakończenie apelu zapewnił, że wyznawcy rosyjskiego prawosławia wyrażają zaniepokojenie niesprawiedliwym wyrokiem sądowym i dołączają się do wielu głosów ludzi z całego świata pragnących ułaskawienia i uwolnienia pakistańskiej chrześcijanki.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32656 Przeczytał: 55 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 10:37, 05 Lis 2014 Powrót do góry

Pakistan: rząd nie może umyć rąk w sprawie Asii Bibi

Image

Rząd w Pakistanie nie może nie interesować się przypadkiem Asii Bibi. Jego obowiązkiem jest udzielanie pomocy osobom oskarżonym o tzw. bluźnierstwo. Przypomina o tym Peter Jacob, podczas gdy skazana na śmierć pakistańska chrześcijanka czeka w więzieniu na posiedzenie Sądu Najwyższego, który jest dla niej ostatnią instancją odwoławczą. Ten katolicki działacz, a wcześniej sekretarz komisji sprawiedliwości i pokoju pakistańskiego episkopatu, od lat angażuje się w obronę ludzi skazanych za rzekome bluźnierstwo przeciwko Mahometowi. Są wśród nich nie tylko chrześcijanie, ale i muzułmanie.

Jacob wskazuje, że bierność rządu i nie reagowanie na działania islamskich fundamentalistów doprowadziły do wynaturzenia ustawy o bluźnierstwie i do powszechnego wykorzystywania jej przy załatwianiu prywatnych porachunków. Przyczyniło się do tego m.in. „islamskie ramię sprawiedliwości”, działające poza sądami i zabijające osoby uniewinnione z tego paragrafu czy sędziów wydających uniewinniające wyroki. Dlatego też oskarżona o spalenie kart Koranu 14-letnia Rimsha Masih, którą Sąd Najwyższy w Pakistanie uniewinnił, była zmuszona do opuszczenia kraju i wraz z rodziną znalazła azyl w Kanadzie.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32656 Przeczytał: 55 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 10:40, 05 Lis 2014 Powrót do góry

Płock: list katolików do ambasadora Pakistanu w obronie Asii Bibi

Image

Wierni diecezji płockiej napisali list do ambasadora Pakistanu w Polsce w obronie Asii Bibi. Chrześcijanka od 5 lat przebywa w więzieniu za rzekome bluźnierstwo przeciw islamowi. Niedawno trybunał apelacyjny odrzucił jej prośbę o ułaskawienie.

Rzecznik diecezji płockiej Elżbieta Grzybowska poinformowała, iż w liście, podpisanym przez biskupa ordynariusza Piotra Liberę, wyrażono smutek z powodu tragicznej sytuacji skazanej chrześcijanki. „Wierni diecezji płockiej domagają się wolności dla tej niewinnej kobiety, a także zaprzestania prześladowań chrześcijan żyjących w Pakistanie. Protestują przeciwko naruszaniu podstawowych praw chrześcijan, w tym prawa do wolności religijnej. Uważają, że w kraju tym wyznawcom Chrystusa przypisuje się czyny, postawy i zamiary, które nigdy nie miały miejsca” – powiedziała Elżbieta Grzybowska.

Do listu dołączono podpisy prawie tysiąca diecezjan. Zawarta jest w nim prośba o przekazanie władzom Islamskiej Republiki Pakistanu ich petycji o uwolnienie niewinnej Asii Bibi.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32656 Przeczytał: 55 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 19:44, 26 Lis 2014 Powrót do góry

"Proszę, nie zostawiajcie mnie!"

Obrońca Asii Bibi złożył wniosek do Sądu Najwyższego o uchylenie wyroku śmierci.

Image

Po tym jak trybunał apelacyjny w Lahaurze potwierdził wydany wcześniej wyrok, obrońca Asii Bibi, Saiful Malook powiedział agencji AFP, że złożył w imieniu swojej klientki wniosek do Sądu Najwyższego o uchylenie wyroku śmierci. To ostateczna instancja pakistańskiego wymiaru sprawiedliwości i tym samym ostatnia deska ratunku dla skazanej za rzekome bluźnierstwo przeciwko Mahometowi, Asii Bibi.

Obrońca pakistańskiej chrześcijanki zaapelował, aby sąd wziął jeszcze raz pod uwagę braki w materiale dowodowym, który mógł zostać zmanipulowany. Obrońca ma też zastrzeżenia wobec dużej rozpiętości czasu między incydentem a śledztwem prowadzonym przez policję. Malook zaznaczył, że oskarżenia zostały wniesione przez wrogów Asii Bibi i nie mają pokrycia w faktach.

Mąż Asii Bibi, Ashiq Masih, zwrócił się z prośbą do prezydenta Pakistanu Mamnoona Hussaina o ułaskawienie chrześcijanki i pozwolenie jej na wyjazd do Francji. Mer Paryża, Anne Hidalgo, zapowiedziała, że zarówno Asia Bibi jak i jej mąż będą tam mile widziani.

Skazana za rzekone bluźnierstwo chrześcijanka napisała list w którym podziękowała mer Paryża za ten gest: „Dziękuję wszystkim życzliwym ludziom, tym w Paryżu i w innym krajach. Jesteście moją ostatnią deską ratunku, proszę, nie zostawiajcie mnie! Nie popełniłam bluźnierstwa.”

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32656 Przeczytał: 55 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 19:56, 30 Lis 2014 Powrót do góry

Ocalmy skazaną na śmierć pakistańską chrześcijankę. To ostatnia szansa!

Image

Jedyną „winą” Asi Bibi jest bezgraniczna miłość do Jezusa Chrystusa. Świat nie może dopuścić do wykonania kary śmierci na skazanej przez sąd katoliczce. Podpisz apel do prezydenta Islamskiej Republiki Pakistanu o skorzystaniu z przysługującego mu prawa łaski. List znajduje się na stronie [link widoczny dla zalogowanych]

„Nikt nie powinien być zabity za wypicie szklanki wody” – pisze w liście otwartym zrozpaczony Ashiq Masih, mąż Asii Bibi. Sąd apelacyjny podtrzymał wyrok skazujący na śmierć kobietę oskarżoną o bluźnierstwo przeciwko islamowi.

Asia Bibi wraz z mężem i dziećmi mieszkała w Ittanwali – niewielkiej wiosce w Pakistanie. Są katolikami i stanowili tam mniejszość religijną. W 2009 roku kobieta pracowała wraz z muzułmankami przy zbiorach falsy. Doskwierający upał zmusił ją do wpicia wody ze studni. Przedstawicielkom islamu nie spodobało się, że „niewierna” kobieta korzysta z ich źródła. Wywiązała się kłótnia, podczas której Asia Bibi dała świadectwo swojej niezwykłej wiary. Wypowiadając słowa: „Jezus Chrystus umarł za moje grzechy i za grzechy świata. A co zrobił Mahomet dla ludzi?” - wywołała wielki gniew współmieszkańców. Została aresztowana za bluźnierstwo.

Szacuje się, że od 1986 r. do 2009 r. z tego paragrafu skazano 964 osoby. Co najmniej 40 zginęło z rąk nieznanych sprawców po tym jak sąd uniewinnił je od zarzutu bluźnierstwa.

Kobieta od 5 lat jest przetrzymywana w celi śmierci. Zamknięta w izolatce bez okien, zlewu i ubikacji, jest traktowana jakby dopuściła się strasznej zbrodni, czeka na wykonanie wyroku. W ciągłym zagrożeniu jest również jej rodzina, na której skupił się gniew islamistów.

Obecnie pojawia się szansa ocalenia Asi Bibi. Prezydenta Pakistanu Mamnoon Hussain może skorzystać z prawa łaski, które może oczyścić ją z zarzutów. Na stronie [link widoczny dla zalogowanych] znajduje się apel do prezydenta, mogący wpłynąć na los skazanej kobiety. Nie ma wątpliwości, że im więcej uda się zebrać podpisów, tym większą presję będzie wywarta na głowie państwa.

[link widoczny dla zalogowanych]


Podpisałam i wysłałam! - PODPISZ!
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32656 Przeczytał: 55 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 10:35, 06 Gru 2014 Powrót do góry

Pakistan: pogarsza się stan zdrowia Asii Bibi

Image

Pogarsza się stan zdrowia Asii Bibi. Pakistańska chrześcijanka, matka pięciorga dzieci, przetrzymywana jest już ponad pięć lat w więzieniu pod zarzutem obrazy Mahometa. Obrońcy kobiety informują, że w ciągu ostatnich dni czuje się ona gorzej, ma gorączkę i cierpi na uporczywe bóle głowy. Kobieta czeka na rozpatrzenie przez Najwyższy Trybunał jej odwołania od wyroku skazującego ją na karę śmierci.

„Asia Bibi nie jest w dobrej formie już od dłuższego czasu. Wpływa na to m.in. fakt, że nie ma wielkich możliwości spotykania się z rodziną. Ponadto żyje w ciągłej obawie, że zostanie zabita przez którąś ze współwięźniarek - mówi Mobeen Shahid ze Stowarzyszenia Pakistańskich Chrześcijan. - Fizycznie jest bardzo słaba, negatywnie odbija się na niej więzienna izolacja. Wspólnota międzynarodowa musi uczynić więcej na rzecz jej uwolnienia. Faktem bardzo smutnym jest to, że bazując się na fałszywych oskarżeniach sąd apelacyjny potwierdził wyrok śmierci. Niestety prześladowanie chrześcijan w Pakistanie dokonuje się codziennie. Najwyższy Trybunał znajduje się w Islamabadzie, tuż obok mieści się siedziba islamskich fundamentalistów, którzy szerzą fanatyzm. Sędzia nie będzie miał łatwego zadania. Nawet wyrok ułaskawiający nie będzie dla Asii Bibi oznaczał bezpieczeństwa, ponieważ zawsze znajdzie się ktoś, kto sam zechce wymierzyć jej sprawiedliwość. Zapewnienie jej bezpieczeństwa w Pakistanie nie jest łatwą rzeczą”.


[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32656 Przeczytał: 55 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 11:29, 21 Gru 2014 Powrót do góry

Asia Bibi przed szóstym Bożym Narodzeniem w więzieniu: módlcie się za mnie i cieszcie się ze świąt w rodzinie

Image

Zdjęcie za: [link widoczny dla zalogowanych]

Asia Bibi prosi Papieża i wszystkich chrześcijan, aby pamiętali o niej w modlitwie. „Mocno wierzę, że wasza modlitwa może mi pomóc, bym pewnego dnia znów mogła się cieszyć cennym darem wolności” – powiedziała Bibi w wywiadzie dla włoskiego portalu Vatican Insider. Udzieliła go za pośrednictwem fundacji, która udziela jej pomocy prawnej oraz wspiera jej rodzinę, której również grozi niebezpieczeństwo ze strony islamistów.

Asia Bibi ma 44 lata, jest mężatką, matką pięciorga dzieci. Przygotowuje się do szóstego Bożego Narodzenia w więzieniu, piątego w cieli śmierci. W 2009 r. skazano ją na powieszenie za rzekomą obrazę Mahometa. W październiku po raz kolejny odrzucono jej apelację. Teraz wyrok może cofnąć jedynie Sąd Najwyższy.

Asia Bibi liczy na cud. W wywiadzie przypomina los św. Piotra, którego Anioł wyprowadził z więzienia w Jerozolimie. „Wierzę, że Jezus Chrystus swą potężną ręką przywróci mi wolność” – mówi pakistańska katoliczka, przyznając, że w tym przedświątecznym okresie bardzo tęskni za rodziną. Apeluje też do wszystkich chrześcijan, aby cieszyli ze świąt w rodzinnej atmosferze: „Modlę się, aby wszyscy chrześcijanie spędzali Boże Narodzenie w jedności ze swymi bliskimi. Niech Bóg zachowa jedność waszej rodziny. To najcenniejszy dar, jaki można mieć” – mówi Asia Bibi.

Pakistańska katoliczka przyznaje również, że przez wszystkie te lata uwięzienia i sądu kurczowo trzyma się Pisma Świętego. Ono jest dla mnie pocieszeniem i światłem w najbardziej mrocznych chwilach – przyznaje. Szczególnie bliskie są jej słowa Psalmu 138: „Gdy chodzę wśród utrapienia, Ty zapewniasz mi życie, wbrew gniewowi mych wrogów; wyciągasz swą rękę, Twoja prawica mnie wybawia. Pan za mnie wszystkiego dokona”.


[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32656 Przeczytał: 55 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 21:10, 03 Sty 2015 Powrót do góry

Ponad 25 tys. podpisów w obronie Asi Bibi trafi do prezydenta Pakistanu

Image

Apel do Prezydenta Islamskiej Republiki Pakistanu podpisało ponad 25 tysięcy osób. Podpisy docierają bezpośrednio do Sekretariatów Prezydenta oraz Premiera Pakistanu. W piątek trafiły także do Ambasady Pakistanu w Warszawie.

Apeluję do Pana – Prezydenta Islamskiej Republiki Pakistanu - o skorzystanie z przysługującego Panu prawa łaski. W tym momencie tylko Pańska decyzja może odmienić los tej niesłusznie oskarżonej i skazanej kobiety. (…) Od Pańskiej decyzji zależy nie tylko autorytet urzędu Prezydenta, ale także to, czy Pakistan będzie postrzegany jako cywilizowane państwo, w którym praworządność i wartość życia ludzkiego górują nad fanatyzmem i niesprawiedliwością, jako kraj rozsądnych i odważnych polityków, a nie lękliwych reprezentantów fanatycznej mniejszości. – czytamy w liście kierowanym do najwyższych władz Islamskiej Republiki Pakistanu.

Podpisy zbierane za pośrednictwem serwisu [link widoczny dla zalogowanych] zostały przekazane do Ambasady Pakistanu w Warszawie przez wolontariuszy Instytutu ks. Piotra Skargi. Ambasador Khalid K. Memon zapewnił, że przekaże je Prezydentowi Pakistanu i poinformuje go o stanowisku opinii publicznej w Polsce.

O sprawie Asi Bibi zrobiło się głośno kilka lat temu, gdy na jaw wyszedł wyrok wydany przez pakistański sąd, który w związku z naruszeniem przez nią artykułu 295-C pakistańskiego kodeksu karnego skazał katoliczkę na karę śmierci. Artykuł, na którego podstawie skazano Asię Bibi mówi, że każdy, kto skala imię święte proroka Mahometa, może zostać skazany na śmierć bądź dożywotnie więzienie. Sąd w tym wypadku zastosował najwyższy wymiar kary, chociaż czynu który popełniła Asia Bibi, trudno nazwać przestępstwem. Jedynym jej „zawinieniem” było zdanie, które wypowiedziała podczas rozmowy z kobietami, z którymi pracowała. Jezus Chrystus umarł za moje grzechy i za grzechy całego świata. A co Mahomet zrobił dla ludzi? – powiedziała Bibi, dając niezwykłe świadectwo wiary w kraju, w którym katolicy często są mordowani ze względu na swoje wyznanie.

Rozprawa apelacyjna zakończyła się 16 października 2014r., jednakże Asia Bibi jest przetrzymywana w celi śmierci już od 2010 r. Warunki, w których przebywa, nie pozwalają na minimum godnej egzystencji. Izolatka bez okien, zlewu i toalety to miejsce cierpień kobiety, która od pięciu lat czeka na karę śmierci.

Apel do Prezydenta Islamskiej Republiki Pakistanu można nadal podpisać [link widoczny dla zalogowanych] Nikt z nas nie może być obojętny wobec losy Asi Bibi. Nasze zaangażowanie może pomóc jej przeżyć. Asia Bibi i jej rodzina liczy na naszą pomoc.


[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)