Forum Kościół Rzymskokatolicki Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Ukraina, Krym zawierzone Niepokalanemu Sercu Maryi Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32748 Przeczytał: 51 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 12:35, 24 Mar 2014 Powrót do góry

Ukraina zawierzona Niepokalanemu Sercu Maryi

Image

„Przychodzimy z pełną ufnością, że uprosimy miłosierdzie, otrzymamy łaskę oraz potrzebną pomoc i obronę w naszych nieszczęściach. Otrzymamy je nie dla naszych zasług, na które nie liczymy, ale ze względu na niezmierzoną dobroć Twojego matczynego Serca. Tobie Maryjo, Twemu Niepokalanemu Sercu oddajemy się i poświęcamy w tej dramatycznej godzinie ludzkiej historii i historii Ukrainy”.

[link widoczny dla zalogowanych]


Biskupi Ukrainy zawierzyli kraj Niepokalanemu Sercu Maryi

Image

Zgodnie z orędziem fatimskim biskupi obrządku łacińskiego zawierzyli 13 października Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi. We Lwowie odbyły się uroczystości zakończenia obchodów Roku Fatimskiego w Kościele łacińskim na Ukrainie.

Jak zaznaczył przewodniczący Eucharystii w bazylice katedralnej metropolita lwowski, abp Mieczysław Mokrzycki, stulecie orędzia fatimskiego jest dla katolików zachętą, by włączyć się poprzez modlitwę różańcową, osobiste nawrócenie i pokutę do duchowej walki o przemianę świata, nastanie pokoju i przyjęcie prawa Bożego jako drogi ku pojednaniu, przebaczeniu i sprawiedliwości.

Przewodniczący episkopatu obrządku łacińskiego wskazał na potrzebę dziękczynienia za peregrynację figury Matki Bożej Fatimskiej oraz modlitwy o pokój i zakończenie wojny na wschodzie Ukrainy. Zachęcił też, by prosić o dar nawrócenia i szerzej pokuty za uczynione zło w Ojczyźnie i na świecie. „Trzeba jednak tą drogę rozpocząć od siebie” – wskazał metropolita lwowski.

Podczas wcześniejszej konferencji prasowej w Lwowskiej Kurii Metropolitalnej abp Mokrzycki podkreślił aktualność orędzia fatimskiego i znaczenie obchodów jubileuszowych. Przypomniał, że Matka Boża Fatimska zachęcała do modlitwy, zwłaszcza różańcowej wynagradzającej za grzechy osobiste i za grzechy całego świata. Jest ona konieczna, aby na świecie mógł zapanować pokój, który także i dziś jest zagrożony.

Wskazał na rodzącą się tradycją modlitwy w pierwsze soboty miesiąca do Niepokalanego Serca Maryi, nabożeństw fatimskich. Dodał, że w poszczególnych diecezjach powstają nowe sanktuaria, budowane są nowe świątynie pod wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej. Metropolita lwowski wyraził nadzieję, że modlitwa Kościoła w Ukrainie oraz modlitwa Kościoła Powszechnego wyjedna mieszkańcom tego kraju tak bardzo upragniony pokój.

Kazanie podczas Mszy św. wygłosił biskup charkowsko-zaporoski Stanisław Szyrokoradiuk, a procesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej ulicami miasta poprowadził biskup odesko-symferopolski, Bronisław Bernacki. Uczestniczyli w niej przedstawiciele duchowieństwa i wiernych z całej Ukrainy. Przeszła ona od katedry łacińskiej przez centrum miasta na plac przed kościołem Matki Bożej Gromnicznej. Prowadzącym w tej parafii duszpasterstwo akademickie ojcom dominikanom abp Mokrzycki przekazał przywieziony z Fatimy kamień, który zostanie wmurowany w posoborowy ołtarz tej świątyni, kiedy ona zostanie zwrócona łacinnikom przez Ukraiński Kościół Greckokatolicki (UKGK).

Na zakończenie obchodów biskup kamieniecko-podolski, Leon Dubrawski odczytał Akt zawierzenia Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi przez pasterzy Kościoła Rzymskokatolickiego w Ukrainie.

W uroczystości uczestniczyli również grekokatolicy, chociaż zabrakło duchowieństwa Kościoła tego obrządku oraz przedstawicieli władz ukraińskich.

Tego samego dnia, 13 października, abp Mieczysław Mokrzycki dokonał też wmurowania przywiezionego z Fatimy kamienia węgielnego, w ściany kościoła Matki Bożej Fatimskiej, który wierni budują w podlwowskiej wsi Zimna Woda. Wzniesiony bowiem w XVII wieku kościół po wezwaniem św. Katarzyny posiada wspólnota UKGK.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Wto 12:50, 04 Sty 2022, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32748 Przeczytał: 51 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 12:37, 24 Mar 2014 Powrót do góry

Akt poświęcenia Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi przez pasterzy Kościoła rzymsko katolickiego w Ukrainie.

Image

1. Kochana nasza Matko i Królowo, Królowo Różańca świętego, Wspomożycielko wiernych, Ucieczko rodzaju ludzkiego, Pani odnosząca zwycięstwo, oto pokornie upadamy przed Twoim tronem.

2. Przychodzimy z pełną ufnością, że uprosimy miłosierdzie, otrzymamy łaskę oraz potrzebną pomoc i obronę w naszych nieszczęściach. Otrzymamy je nie dla naszych zasług, na które nie liczymy, ale ze względu na niezmierzoną dobroć Twojego matczynego Serca. Tobie Maryjo, Twemu Niepokalanemu Sercu oddajemy i poświęcamy się w tej dramatycznej godzinie ludzkiej historii i historii Ukrainy.

3. Łączymy się z całym Kościołem świętym, Mistycznym Ciałem Twojego Boskiego Syna, które cierpi i krwawi w tylu miejscach na świecie. Łączymy się ze wszystkimi ludźmi, którzy w tylu zakątkach świata cierpią z powodu wojny, nienawiści i niesprawiedliwości, z tymi wszystkimi, którzy cierpią ponieważ nie poznali Miłości Bożej. Łączymy się szczególnie z Ludem Bożym powierzonym naszej trosce na ziemi ukraińskiej i wszystkimi, którzy żyją na tej ziemi.

4. Daj się wzruszyć cierpieniem tylu ludzi. Jesteśmy świadomi, że to cierpienie jest spowodowane grzechem. Lud ziemi ukraińskiej cierpiał ogromnie z powodu grzechów innych i z powodu swoich grzechów. Również dzisiaj zło i grzech wydaje się panować w sercach tak wielu współczesnych, także na naszej ziemi. Grzechy aborcji, pijaństwa, korupcji, rozwodów, nienawiści, kłamstwa, przemocy, chciwości, rozpusty, niesprawiedliwości, lekceważenia słabych słabych i biednych są tak liczne. Wielu odrzuciło Boga lub żyje tak jakby On nie istniał i nie był Miłością. Również na nas ciąży wina i grzech.

5. O Matko miłosierdzia, uproś nam u Boga łaskę miłosierdzia i przebaczenia. Uproś łaskę nawrócenia i życia chrześcijańskiego. Uproś dar chrześcijańskiego pojednania na ziemi ukraińskiej. Wyjednaj nam przede wszystkim te łaski, które w jednej chwili mogą przemienić serca ludzkie, te łaski, które przygotują i utrwalą tak upragniony pokój! Królowo pokoju, módl się za nami i obdarz świat i naszą Ukrainę pokojem opartym na prawdzie, sprawiedliwości i miłości Chrystusowej! Przynieś nam w darze nade wszystko pokój duchowy, aby królestwo Boże mogło się rozszerzać w spokoju i ładzie.

6. Nie odmawiaj swojej opieki niewierzącym i tym wszystkim, którzy pozostają w cieniu śmierci! Spraw, aby wzeszło dla nich słońce prawdy! Spraw, by razem z nami powtarzali przed jedynym Zbawcą świata te słowa: Chwała na wysokości Bogu, a na ziemi pokój ludziom dobrej woli! Wyproś nam odwagę głoszenia wszystkim Ewangelii Twego Boskiego Syna.

7. Prosimy Cię pokornie o łaskę jedności między wszystkimi, którzy uznają Twego Syna jak swego Zbawiciela, aby nastała jedna owczarnia i jeden pasterz. Również pokornie poświęcamy Ci kochana Matko i Królowo Rosję, która zajmuje szczególne miejsce w Twoim Niepokalanym Sercu. Miej ją w swojej macierzyńskiej opiece.

8. Obdarz święty Kościół Boga pełnym pokojem i wolnością; powstrzymaj falę nowego pogaństwa i materializmu; umocnij w sercach wierzących umiłowanie czystości, praktykowanie chrześcijańskiego życia i gorliwość apostolską, by mogła wzrastać liczba sług Bożych i pomnażały się ich zasługi

9. Podobnie jak Sercu Twojego Boskiego Syna został poświęcony Kościół i cała ludzkość, która w Nim złożyła swoją nadzieję, by stał się dla niej niewyczerpalnym źródłem zwycięstwa i zbawienia, tak i my poświęcamy się na zawsze Tobie i Twojemu Niepokalanemu Sercu, Matko nasza i Królowo aby miłość Twoja i opieka zapewniły zwycięstwo królestwa Bożego oraz by nasza Ukraina i wszystkie narody, pojednane między sobą i z Bogiem, Ciebie błogosławiły i wysławiały.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Wto 12:52, 04 Sty 2022, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32748 Przeczytał: 51 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 12:45, 24 Mar 2014 Powrót do góry

Również Krym w dniu referendum (16 marca 2914 r.) został poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi:

Image

Krym został zawierzony Niepokalanemu Sercu Maryi. „Przed Najświętszym Sakramentem błagano dziś o pokój dla regionu i o takich przywódców, którym na sercu będzie leżeć dobro mieszkańców” - mówi w rozmowie z Radiem Watykańskim biskup pomocniczy diecezji odesko-symferopolskiej Jacek Pyl. Wskazuje, że w niedzielnych Mszach uczestniczyły rzesze wiernych i wszędzie modlono się o pokój.

„Myśleliśmy, że być może dziś będzie mniej ludzi na liturgiach, ale okazało się, że jest ich nawet więcej. Spowiadają się, przystępują do sakramentów, modlą się – mówi bp Pyl. – Ponieważ jest referendum po każdej Mszy św., przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, jako biskup Krymu zawierzałem Niepokalanemu Sercu Maryi cały nasz dekanat krymski. Naszą ludzką bezsilność zawierzamy Maryi, a przez jej wstawiennictwo Chrystusowi. Modlitwa była dość rozbudowana. Najpierw przepraszaliśmy Boga za wszystkie grzechy narodu na Krymie, a potem prosiliśmy Maryję o to, byśmy na wzór Ewangelii przeobrażali na lepsze rzeczywistość, w której Pan Bóg dał nam żyć. Żebyśmy każde zło umieli przekuć w dobro”.

Bp Pyl wskazuje, że opinie na temat tego, co się dzieje na Krymie są bardzo różne. „Rozmawiałem z ludźmi i zdania są podzielone, bo przecież są tu ludzie różnych narodowości. Piękne jest jednak to, że Kościół katolicki jest ponad wszelkimi podziałami; jest dla wszystkich i nie ogranicza się tylko do jakiejś jednej nacji czy narodu, ale pomaga wszystkim. Modli się o pokój i o mądrych odpowiedzialnych przywódców. Ludzie chcą przede wszystkim żyć w pokoju i zgodzie. Każdy chce państwa w którym będzie panować sprawiedliwość społeczna, będą godziwe zarobki i gdzie nie będzie bezrobocia, a przede wszystkim wszyscy pragną żeby nie było wojny i rozlewu braterskiej krwi”.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Wto 12:53, 04 Sty 2022, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32748 Przeczytał: 51 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 13:00, 24 Mar 2014 Powrót do góry

Franciszek zawierzył świat Matce Bożej Fatimskiej
(...)
http://www.traditia.fora.pl/papiez-franciszek-wybrany-13-marca-2013-r,153/franciszek-zawierzyl-swiat-matce-bozej-fatimskiej,10426.html


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Wto 12:56, 04 Sty 2022, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32748 Przeczytał: 51 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 9:44, 12 Lut 2015 Powrót do góry

Ukraina: katolicy oczekują jaśniejszego stanowiska Watykanu

Image

Nuncjusz apostolski w Kijowie abp Thomas Gullicson sygnalizuje rozczarowanie tamtejszych katolików nazbyt dyplomatycznym stosunkiem Watykanu do rosyjskiej agresji na Ukrainę. Papieski dyplomata zamieścił na swym koncie Twittera opinię Myrosława Marynowycza, prorektora Ukraińskiego Uniwersytetu Katolickiego we Lwowie, który ubolewa z powodu ulegania propagandzie Kremla, poprzez sugerowanie, że na Ukrainie ma miejsce wojna domowa, a nie agresja obcego państwa. Marynowycz podkreśla, że Kościół katolicki nie będzie mógł wypełnić swej pokojowej misji, jeśli nie stanie w obronie prawdy.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Wto 12:58, 04 Sty 2022, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32748 Przeczytał: 51 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 9:48, 12 Lut 2015 Powrót do góry

Ukraina: zwierzchnicy religijni wzywają do obrony ojczyzny

Image

„Będziemy robić wszystko co możliwe, aby zatrzymać rozlew krwi, przywrócić pokój oraz przezwyciężyć nienawiść między ludźmi i narodami”. Tak rozpoczyna się odezwa, podpisana przez przedstawicieli wszystkich Kościołów i innych religii działających na Ukrainie. Zwierzchnicy religijni podkreślają, że Ukraińcy „mają prawo bronić się przed agresją tych, którzy depcząc zasady prawa międzynarodowego i naruszając podstawy moralności, sieją śmierć i cierpienie w ukraińskim Donbasie oraz chcą zmusić Ukraińców, by zrezygnowali z prawa do samodzielnego decydowania o swojej przyszłości”.

We wspólnym oświadczeniu przedstawiciele wyznań religijnych wzywają swoich wiernych do obrony ojczyzny przez zaciąganie się do wojska, posługę kapelanów wojskowych, pomoc w szpitalach, opiekę nad rodzinami żołnierzy i uchodźcami z Donbasu. Podkreślają też odpowiedzialność polityków, którzy powinni – zapominając o swoich partyjnych interesach – zjednoczyć siły w obronie ojczyzny i przeprowadzaniu niezbędnych reform. Szczególną uwagę należy poświęcić walce z korupcją, która jest największym problemem wewnętrznym Ukrainy. Wszyscy wierzący powinni modlić się o pokój, o zwycięstwo prawdy, sprawiedliwości i wolności. Szczególnie należy pamiętać w modlitwach o tych, którzy oddają swoje życie za wszystkich Ukraińców – podkreślają ich zwierzchnicy religijni.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Wto 12:59, 04 Sty 2022, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32748 Przeczytał: 51 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 13:04, 04 Sty 2022 Powrót do góry

A.D. 2022 rok

I dziś wszystko Rosja robi żeby destabilizować i wtyka się wszędzie.

Rosja chce uniemożliwić wizytę papieża na Ukrainie?

Image

Rosja bardzo stara się uniemożliwić wizytę papieża na Ukrainie – oświadczył nowo mianowany ambasador Ukrainy przy Stolicy Apostolskiej Andrij Jurasz.

W wywiadzie dala portalu glavcom.ua mówił on o ewentualnym przyjeździe Franciszka na Ukrainę w 2022 roku. Ujawnił, że nie ma jeszcze dokładnej daty wizyty i wszystko jest wciąż na etapie dyskusji. Ale Ukraina jest gotowa ją zorganizować i zrobi wszystko, co konieczne, by do niej doszło.

Jednak dyplomacja rosyjska „robi wszystko, by uniemożliwić przyjazd papieża na Ukrainę”. Przypomniał, że za nieprawdopodobną uznał taką wizytę metropolita Hilariom, kierujący Wydziałem Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych Patriarchatu Moskiewskiego. W podobnym duchu wypowiedział się rosyjski ambasador przy Stolicy Apostolskiej.

Według Jurasza główny i podstawowy cel przyjazdu papieża na Ukrainę jest jeden: Franciszek chce mówić o pokoju do społeczeństwa zranionego „przez cierpienie i tragedię wojny”. Tylko w grudniu 2021 roku papież dwukrotnie wspominał o sytuacji w tym kraju. W swym orędziu bożonarodzeniowym „Urbi et Orbi” 25 grudnia modlił się do Dzieciątka Jezus: „Bądź światłem i wsparciem dla tych, którzy wierzą i działają, idąc nawet pod prąd, na rzecz spotkania i dialogu, i nie pozwól, aby na Ukrainie poszerzały się nowotworowe przerzuty konfliktu”. Natomiast 12 grudnia po modlitwie „Anioł Pański” na placu św. Piotra był bardzo konkretny, mówiąc: „Pragnę zapewnić o moich modlitwach za umiłowaną Ukrainę, za wszystkie jej Kościoły, wspólnoty religijne i wszystkich jej mieszkańców, aby napięcia w tym kraju zostały rozwiązane w drodze poważnego międzynarodowego dialogu, a nie za pomocą broni. Wielki bólem napełnia mnie statystyka, jaką przeczytałem niedawno, z której wynika, że w roku bieżącym wytworzono więcej broni niż w roku ubiegłym. Broń nie jest drogą do rozwiązania problemów. Niech to Boże Narodzenie Pana przyniesie Ukrainie pokój!”.

Zdaniem ambasadora Jurasza nieprawdopodobne jest natomiast, by papież zamierzał wmieszać się w wewnętrzną sytuację Kościoła prawosławnego na Ukrainie. Franciszek „rozumie złożoność relacji w świecie prawosławnym i nie będzie kładł szczególnego nacisku na tę kwestię”. Chce natomiast „stworzyć klimat modlitwy, który sprzyja pokojowi i dialogowi, komunikowaniu się wszystkich, w tym wspólnot religijnych”.

Jedynym papieżem, który dotychczas przyjechał na Ukrainę był św. Jan Paweł II, który w dniach 23-27 czerwca 2001 roku odwiedził Kijów i Lwów.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32748 Przeczytał: 51 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 22:01, 04 Sty 2022 Powrót do góry

Podobnie w Aleksandrii:

http://www.traditia.fora.pl/bracia-w-wierze-swiat-postepu,157/patriar-aleksandrii-potepil-wtargniecie-kosciola-rosyjskiego,17155.html
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32748 Przeczytał: 51 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 21:56, 23 Lut 2022 Powrót do góry

Weigel: to jest kryzys rosyjski, a nie ukraiński, a inwazja na Ukrainę trwa od siedmiu lat

Image

Rosja dokonała inwazji na Ukrainę siedem lat temu, kiedy zaanektowała Krym – przypomina watykanista i biograf Jana Pawła II George Weigel w felietonie opublikowanym na łamach portalu „The First Things”, sprzeciwiając się pojawiającemu się w mediach sformułowaniu o „nieuchronnej” inwazji. Przypomina też, że obecnej sytuacji nie powinno się nazywać „kryzysem ukraińskim”, gdyż całkowitą odpowiedzialność ponosi za niego prezydent Rosji.

Publikujemy tłumaczenie felietonu G. Weigla.

Od miesięcy światowa prasa opisuje rozmieszczenie rosyjskich oddziałów wzdłuż granic Ukrainy, jako zapowiedź możliwej inwazji. Prawda jest jednak taka, że Rosja dokonała inwazji na Ukrainę siedem lat temu, kiedy zaanektowała Krym, a rosyjskie „małe zielone ludziki” rozpętały we wschodniej Ukrainie wojnę, która pochłonęła ponad 14 tyś. ofiar i zmusiła do opuszczenia domów ponad milion osób. Niezależnie od aktualnego rozwoju sytuacji militarnej, inwazja Rosji na Ukrainę nie jest „nieuchronna”; inwazja trwa.

Fakt ten został zatuszowany przez rosyjską propagandę i kampanię dezinformacyjną. Konieczne jest wobec tego powiedzenie kilku słów prawdy.

Pierwszy fakt: jest to kryzys rosyjski, a nie „kryzys ukraiński”. To, co zwykle nazywa się „kryzysem ukraińskim”, jest w całości dziełem rosyjskiego autokraty Władimira Putina. Ukraina nie wywołała tego kryzysu. Nie stworzyły go Stany Zjednoczone, nie stworzyło go też NATO. Organizacja Traktatu Północnoatlantyckiego, która jest, była i zawsze będzie sojuszem obronnym, nie stanowi większego zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego Rosji, niż NATO dla bezpieczeństwa narodowego Botswany. Twierdzenie, że NATO zagraża Rosji, jest wielkim kłamstwem, które przesłania rzeczywisty obraz bezpieczeństwa w Europie Środkowej i Wschodniej: byłe państwa satelickie ZSRR (Polska, Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia, Bułgaria) oraz kraje bałtyckie (Litwa, Łotwa, Estonia) przystąpiły do NATO, ponieważ obawiają się Rosji, a nie dlatego, że zamierzają ją zaatakować. W ten sam sposób można uzasadnić wniosek Ukrainy o przyjęcie do NATO.

Drugi fakt: ów sztucznie wywołany kryzys, mający na celu destabilizację i podporządkowanie Ukrainy, jest wyrazem determinacji Putina, aby odwrócić wyrok historii w sprawie zimnej wojny. Putin mówi o tym jasno od dwudziestu lat i tylko głupcy lub ci, którzy patrzą przez ideologicznie zamglony pryzmat „narodowego konserwatyzmu”, nie są w stanie zrozumieć, o co tu chodzi. Putin, dawny aparatczyk KGB, chce obalić zwycięstwo niedoskonałych demokracji nad dawną tyranią. Zwycięstwo, które odniosły: rewolucja 1989 r. i rozpad Związku Radzieckiego w 1991 r. Ten właśnie wielki cel strategiczny leży u podstaw ogłoszonego niedawno, tuż przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi, sojuszu między kleptokratycznym reżimem Putina w Rosji a ludobójczym reżimem Xi Jinpinga w Chinach. Putin i Xi nie chcą niczego innego, jak tylko fundamentalnej zmiany porządku świata, w którym ich opresyjne reżimy będą grać główną rolę. W tym dążeniu tyranów do globalnej hegemonii Ukraina i Tajwan odgrywają rolę, jaką pod koniec lat 30. ubiegłego wieku odgrywały Austria i Czechosłowacja: jeśli one padną ofiarą reżimów tyranów, inne kraje pójdą w ich ślady.

Trzeci fakt: trwająca rosyjska agresja na Ukrainie opiera się na fałszywej interpretacji historii, w tym także historii chrześcijaństwa. Twierdzenie Putina, że Ukraina nie jest prawdziwym państwem, jest poparte kolejnym wielkim kłamstwem: jakoby Rosja była jedynym spadkobiercą chrztu Słowian wschodnich w 988 r., a zatem jedynym prawowitym strażnikiem tego, co ideologowie i apologeci Putina nazywają „ruskim mirem”, „rosyjskim światem”. Jednak Ukraina, jej wspólnoty prawosławne i Ukraiński Kościół Greckokatolicki mają co najmniej tak samo silne prawa do tego historycznego dziedzictwa, jak Rosja i Rosyjski Kościół Prawosławny. Odrodzenie rosyjskiego imperializmu w dzisiejszych czasach nie jest może aż tak zaskakujące; stare nawyki umierają szybko. Jednak rola Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego (RKP) we wspieraniu fałszowania historii przez Putina i jego nowych imperialnych planów wyrządza poważne szkody Sprawie Chrystusa w kraju, który wychodzi wciąż ze spustoszeń po zafundowanym przez państwo ateizmie. Metropolita Hilarion, główny ekumeniczny urzędnik RKP, otrzymał niedawno od prezydenta Putina Order św. Aleksandra Newskiego za „wielki wkład w rozwój stosunków międzynarodowych i międzywyznaniowych”. Bardziej uczciwe byłoby stwierdzenie: „za zasługi dla państwa rosyjskiego i obecnego reżimu kremlowskiego”.

Czwarty fakt: rosyjska agresja na Ukrainie jest wymierzona we wszystkich, także w dzieci. Hybrydowa wojna Rosji przeciwko ukraińskiej demokracji obejmuje około 1000 fałszywych alarmów bombowych, które od początku roku przetrzebiły szkoły w całej Ukrainie – dziesięciokrotnie więcej niż liczba fałszywych alarmów bombowych w 2020 i 2021 r. Kim są ludzie, którzy celowo straszą setki tysięcy dzieci i ich rodziców, aby zdestabilizować niezagrażającego im sąsiada? To ci sami ludzie, którzy zamordowali Borysa Niemcowa i otruli Aleksieja Nowotnego, którzy ingerują w wybory w innych krajach i którzy kłamią publicznie z taką bezczelnością, że Joachim von Ribbentrop mógłby się zarumienić.

Ukraiński Kościół Greckokatolicki, który z wielkim powodzeniem działa na rzecz odbudowy społeczeństwa obywatelskiego na dzisiejszej Ukrainie, poprosił swoich współwyznawców o wsparcie modlitewne. Ten odważny Kościół nie zasługuje na nic innego, a wręcz należy mu się o wiele więcej: i to nie tylko ze strony Ukraińców.

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Śro 22:15, 23 Lut 2022, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32748 Przeczytał: 51 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 14:38, 16 Mar 2022 Powrót do góry

Cytat:
Biskupi Ukrainy zawierzyli kraj Niepokalanemu Sercu Maryi
(...)
http://www.traditia.fora.pl/kosciol-w-mediach-swiat,117/ukraina-krym-zawierzone-niepokalanemu-sercu-maryi,11250.html#52722


Również Krym w dniu referendum (16 marca 2914 r.) został poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi
(...)
http://www.traditia.fora.pl/kosciol-w-mediach-swiat,117/ukraina-krym-zawierzone-niepokalanemu-sercu-maryi,11250.html#52726
Papież Franciszek poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi.

Biuro prasowe Stolicy Apostolskiej poinformowało 15 marca: „W piątek 25 marca, podczas celebracji pokuty, której przewodniczyć będzie o godzinie 17:00 w Bazylice św. Piotra, papież Franciszek poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi.”

„Tego samego aktu, tego samego dnia, dokona w Fatimie Jego Eminencja Kardynał Krajewski, jałmużnik apostolski, jako wysłannik Ojca Świętego”.
(...)
http://www.traditia.fora.pl/papiez-franciszek-wybrany-13-marca-2013-r,153/papiez-franciszek-poswieci-rosje-i-ukraine-niepokal-sercu-m,17267.html
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)