Forum Tradycji Katolickiej Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Ukraina, Krym zawierzone Niepokalanemu Sercu Maryi Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29795 Przeczytał: 334 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 12:35, 24 Mar 2014 Powrót do góry

Ukraina zawierzona Niepokalanemu Sercu Maryi

Image

[link widoczny dla zalogowanych]

Biskupi Kościoła katolickiego na Ukrainie poświęcili kraj Niepokalanemu Sercu Maryi. Uroczystego aktu zawierzenia dokonał 19 marca wieczorem w katedrze pw. Zaśnięcia NMP w Charkowie metropolita lwowski abp Mieczysław Mokrzycki. Przewodniczył on tam Mszy św. na zakończenie 43. sesji plenarnej Konferencji Episkopatu Ukrainy.

„Przychodzimy z pełną ufnością, że uprosimy miłosierdzie, otrzymamy łaskę oraz potrzebną pomoc i obronę w naszych nieszczęściach. Otrzymamy je nie dla naszych zasług, na które nie liczymy, ale ze względu na niezmierzoną dobroć Twojego matczynego Serca. Tobie Maryjo, Twemu Niepokalanemu Sercu oddajemy się i poświęcamy w tej dramatycznej godzinie ludzkiej historii i historii Ukrainy”. Tymi słowami abp Mokrzycki rozpoczął akt poświęcenia Ukrainy.

W modlitwie oddania kraju pod opiekę Maryi biskupi, świadomi, że cierpienie jest spowodowane grzechem, wyrazili żal za niewierności wobec Boga obecne w życiu narodu. Prosili Maryję o wstawiennictwo u Boga, o łaskę miłosierdzia i przebaczenia, o łaskę nawrócenia i autentycznego życia chrześcijańskiego. Modlili się o dar chrześcijańskiego pojednania na ziemi ukraińskiej. Zaapelowali również, aby wszyscy kapłani i wierni na Ukrainie włączyli się w to doniosłe wydarzenie.

W najbliższą niedzielę 23 marca, po każdej Mszy wspólnoty parafialne mają zjednoczyć się w ufnej modlitwie zawierzenia Maryi, Matce całego kraju i narodu.

Konferencja obradowała w Charkowie w dniach 19-20 marca. Rozpoczęła się wieczorem pierwszego dnia Mszą św., której w miejscowej katedrze pw. Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny przewodniczył nuncjusz apostolski na Ukrainie abp Thomas E. Gullickson. Kazanie wygłosił biskup charkowsko-zaporoski Marian Buczek, który w tym dniu obchodził 5. rocznicę mianowania go biskupem tej diecezji. Następnie abp Mokrzycki poświęcił nowo zbudowany gmach – siedzibę biskupa i kurii diecezjalnej.

Nazajutrz, czyli dzisiaj, odbyły się właściwe obrady episkopatu, którym przewodniczył metropolita lwowski. Wieczorem, w czasie Mszy św. zamykającej prace konferencji, biskupi poświęcili kraj Niepokalanemu Sercu Maryi. Kazanie podczas tej liturgii wygłosił biskup kijowsko-żytomierski abp Piotr Malczuk.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 13:00, 24 Mar 2014, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29795 Przeczytał: 334 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 12:37, 24 Mar 2014 Powrót do góry

Akt poświęcenia Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi przez pasterzy Kościoła rzymsko katolickiego w Ukrainie.

1. Kochana nasza Matko i Królowo, Królowo Różańca świętego, Wspomożycielko wiernych, Ucieczko rodzaju ludzkiego, Pani odnosząca zwycięstwo, oto pokornie upadamy przed Twoim tronem.

2. Przychodzimy z pełną ufnością, że uprosimy miłosierdzie, otrzymamy łaskę oraz potrzebną pomoc i obronę w naszych nieszczęściach. Otrzymamy je nie dla naszych zasług, na które nie liczymy, ale ze względu na niezmierzoną dobroć Twojego matczynego Serca. Tobie Maryjo, Twemu Niepokalanemu Sercu oddajemy i poświęcamy się w tej dramatycznej godzinie ludzkiej historii i historii Ukrainy.

3. Łączymy się z całym Kościołem świętym, Mistycznym Ciałem Twojego Boskiego Syna, które cierpi i krwawi w tylu miejscach na świecie. Łączymy się ze wszystkimi ludźmi, którzy w tylu zakątkach świata cierpią z powodu wojny, nienawiści i niesprawiedliwości, z tymi wszystkimi, którzy cierpią ponieważ nie poznali Miłości Bożej. Łączymy się szczególnie z Ludem Bożym powierzonym naszej trosce na ziemi ukraińskiej i wszystkimi, którzy żyją na tej ziemi.

4. Daj się wzruszyć cierpieniem tylu ludzi. Jesteśmy świadomi, że to cierpienie jest spowodowane grzechem. Lud ziemi ukraińskiej cierpiał ogromnie z powodu grzechów innych i z powodu swoich grzechów. Również dzisiaj zło i grzech wydaje się panować w sercach tak wielu współczesnych, także na naszej ziemi. Grzechy aborcji, pijaństwa, korupcji, rozwodów, nienawiści, kłamstwa, przemocy, chciwości, rozpusty, niesprawiedliwości, lekceważenia słabych słabych i biednych są tak liczne. Wielu odrzuciło Boga lub żyje tak jakby On nie istniał i nie był Miłością. Również na nas ciąży wina i grzech.

5. O Matko miłosierdzia, uproś nam u Boga łaskę miłosierdzia i przebaczenia. Uproś łaskę nawrócenia i życia chrześcijańskiego. Uproś dar chrześcijańskiego pojednania na ziemi ukraińskiej. Wyjednaj nam przede wszystkim te łaski, które w jednej chwili mogą przemienić serca ludzkie, te łaski, które przygotują i utrwalą tak upragniony pokój! Królowo pokoju, módl się za nami i obdarz świat i naszą Ukrainę pokojem opartym na prawdzie, sprawiedliwości i miłości Chrystusowej! Przynieś nam w darze nade wszystko pokój duchowy, aby królestwo Boże mogło się rozszerzać w spokoju i ładzie.

6. Nie odmawiaj swojej opieki niewierzącym i tym wszystkim, którzy pozostają w cieniu śmierci! Spraw, aby wzeszło dla nich słońce prawdy! Spraw, by razem z nami powtarzali przed jedynym Zbawcą świata te słowa: Chwała na wysokości Bogu, a na ziemi pokój ludziom dobrej woli! Wyproś nam odwagę głoszenia wszystkim Ewangelii Twego Boskiego Syna.

7. Prosimy Cię pokornie o łaskę jedności między wszystkimi, którzy uznają Twego Syna jak swego Zbawiciela, aby nastała jedna owczarnia i jeden pasterz. Również pokornie poświęcamy Ci kochana Matko i Królowo Rosję, która zajmuje szczególne miejsce w Twoim Niepokalanym Sercu. Miej ją w swojej macierzyńskiej opiece.

8. Obdarz święty Kościół Boga pełnym pokojem i wolnością; powstrzymaj falę nowego pogaństwa i materializmu; umocnij w sercach wierzących umiłowanie czystości, praktykowanie chrześcijańskiego życia i gorliwość apostolską, by mogła wzrastać liczba sług Bożych i pomnażały się ich zasługi

9. Podobnie jak Sercu Twojego Boskiego Syna został poświęcony Kościół i cała ludzkość, która w Nim złożyła swoją nadzieję, by stał się dla niej niewyczerpalnym źródłem zwycięstwa i zbawienia, tak i my poświęcamy się na zawsze Tobie i Twojemu Niepokalanemu Sercu, Matko nasza i Królowo aby miłość Twoja i opieka zapewniły zwycięstwo królestwa Bożego oraz by nasza Ukraina i wszystkie narody, pojednane między sobą i z Bogiem, Ciebie błogosławiły i wysławiały.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29795 Przeczytał: 334 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 12:45, 24 Mar 2014 Powrót do góry

Również Krym w dniu referendum (16 marca 2914 r.) został poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi:

Image

Krym został zawierzony Niepokalanemu Sercu Maryi. „Przed Najświętszym Sakramentem błagano dziś o pokój dla regionu i o takich przywódców, którym na sercu będzie leżeć dobro mieszkańców” - mówi w rozmowie z Radiem Watykańskim biskup pomocniczy diecezji odesko-symferopolskiej Jacek Pyl. Wskazuje, że w niedzielnych Mszach uczestniczyły rzesze wiernych i wszędzie modlono się o pokój.

„Myśleliśmy, że być może dziś będzie mniej ludzi na liturgiach, ale okazało się, że jest ich nawet więcej. Spowiadają się, przystępują do sakramentów, modlą się – mówi bp Pyl. – Ponieważ jest referendum po każdej Mszy św., przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, jako biskup Krymu zawierzałem Niepokalanemu Sercu Maryi cały nasz dekanat krymski. Naszą ludzką bezsilność zawierzamy Maryi, a przez jej wstawiennictwo Chrystusowi. Modlitwa była dość rozbudowana. Najpierw przepraszaliśmy Boga za wszystkie grzechy narodu na Krymie, a potem prosiliśmy Maryję o to, byśmy na wzór Ewangelii przeobrażali na lepsze rzeczywistość, w której Pan Bóg dał nam żyć. Żebyśmy każde zło umieli przekuć w dobro”.

Bp Pyl wskazuje, że opinie na temat tego, co się dzieje na Krymie są bardzo różne. „Rozmawiałem z ludźmi i zdania są podzielone, bo przecież są tu ludzie różnych narodowości. Piękne jest jednak to, że Kościół katolicki jest ponad wszelkimi podziałami; jest dla wszystkich i nie ogranicza się tylko do jakiejś jednej nacji czy narodu, ale pomaga wszystkim. Modli się o pokój i o mądrych odpowiedzialnych przywódców. Ludzie chcą przede wszystkim żyć w pokoju i zgodzie. Każdy chce państwa w którym będzie panować sprawiedliwość społeczna, będą godziwe zarobki i gdzie nie będzie bezrobocia, a przede wszystkim wszyscy pragną żeby nie było wojny i rozlewu braterskiej krwi”.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29795 Przeczytał: 334 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 13:00, 24 Mar 2014 Powrót do góry

Piękne inicjatywy, ale ... nadal nie jest to wypełnienie prośby Matki Bożej z Fatimy w 1917 roku, żeby poświęcić Rosję Jej Niepokalanemu Sercu. 13.10.2013 mieliśmy może nadzieję, że Ojciec Święty wypełni prośbę Matki Bożej z 1917 roku i poświęci Rosję jej Niepokalanemu Sercu.

Wielki Post - Krucjata Różańcowa trwa! Zaciągnij się! Bądźmy apostołami Matki Bożej i zachęcajmy swoją rodzinę i znajomych do przyłączenia się do Krucjaty Różańcowej, ogłoszonej nie tylko dla Bractwa św. Piusa X, ale przeznaczonej dla wiernych całego Kościoła katolickiego.

Jedną z intencji jest tryumf N.M.Panny przez poświęcenie Rosji Jej Niepokalanemu Sercu.


http://www.traditia.fora.pl/bractwo-kaplanskie-sw-piusa-x-fsspx,32/1-stycznia-2014-r-rozpoczyna-sie-krucjata-rozancowa,10769.html#52324
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29795 Przeczytał: 334 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 9:44, 12 Lut 2015 Powrót do góry

Ukraina: katolicy oczekują jaśniejszego stanowiska Watykanu

Nuncjusz apostolski w Kijowie abp Thomas Gullicson sygnalizuje rozczarowanie tamtejszych katolików nazbyt dyplomatycznym stosunkiem Watykanu do rosyjskiej agresji na Ukrainę. Papieski dyplomata zamieścił na swym koncie Twittera opinię Myrosława Marynowycza, prorektora Ukraińskiego Uniwersytetu Katolickiego we Lwowie, który ubolewa z powodu ulegania propagandzie Kremla, poprzez sugerowanie, że na Ukrainie ma miejsce wojna domowa, a nie agresja obcego państwa. Marynowycz podkreśla, że Kościół katolicki nie będzie mógł wypełnić swej pokojowej misji, jeśli nie stanie w obronie prawdy.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29795 Przeczytał: 334 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 9:48, 12 Lut 2015 Powrót do góry

Ukraina: zwierzchnicy religijni wzywają do obrony ojczyzny

„Będziemy robić wszystko co możliwe, aby zatrzymać rozlew krwi, przywrócić pokój oraz przezwyciężyć nienawiść między ludźmi i narodami”. Tak rozpoczyna się odezwa, podpisana przez przedstawicieli wszystkich Kościołów i innych religii działających na Ukrainie. Zwierzchnicy religijni podkreślają, że Ukraińcy „mają prawo bronić się przed agresją tych, którzy depcząc zasady prawa międzynarodowego i naruszając podstawy moralności, sieją śmierć i cierpienie w ukraińskim Donbasie oraz chcą zmusić Ukraińców, by zrezygnowali z prawa do samodzielnego decydowania o swojej przyszłości”.

We wspólnym oświadczeniu przedstawiciele wyznań religijnych wzywają swoich wiernych do obrony ojczyzny przez zaciąganie się do wojska, posługę kapelanów wojskowych, pomoc w szpitalach, opiekę nad rodzinami żołnierzy i uchodźcami z Donbasu. Podkreślają też odpowiedzialność polityków, którzy powinni – zapominając o swoich partyjnych interesach – zjednoczyć siły w obronie ojczyzny i przeprowadzaniu niezbędnych reform. Szczególną uwagę należy poświęcić walce z korupcją, która jest największym problemem wewnętrznym Ukrainy. Wszyscy wierzący powinni modlić się o pokój, o zwycięstwo prawdy, sprawiedliwości i wolności. Szczególnie należy pamiętać w modlitwach o tych, którzy oddają swoje życie za wszystkich Ukraińców – podkreślają ich zwierzchnicy religijni.


[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29795 Przeczytał: 334 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 10:03, 12 Lut 2015 Powrót do góry

"(...)Ale to jest jedna sprawa, to, że coś takiego nie powinno być więcej możliwe, ale jest też i inna, mianowicie taka, że podniesiono to do rangi zasady i dlatego też nie szuka się już tego królestwa Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Co mówimy każdego dnia w Ojcze Nasz: "Przyjdź Królestwo Twoje, bądź wola Twoja, jako w niebie tak i na ziemi". Co to jest to królestwo? Dopiero co śpiewaliśmy w Gloria: Tu solus Dominus, Tu solus Altissimus, Jesu Christe. "Tylko Tyś jest Panem, tylko Tyś Najwyższy, Jezu Chryste". Czy powinniśmy to śpiewać, a jak tylko wyjdziemy w kościoła mówić:

"Nie, wcale nie jest konieczne, aby Nasz Pan Jezus Chrystus panował nad nami"? Czy powinniśmy żyć nielogicznie? Jesteśmy katolikami czy też nie? Jesteśmy chrześcijanami czy też nie? I tylko wówczas na tej ziemi będzie pokój, kiedy będzie panował Nasz Pan Jezus Chrystus. Ale państwa żyją w konflikcie. Oglądacie to codziennie w gazetach, na każdej stronie, w telewizji, mówi się o tym w radiu. A teraz, wraz ze zmianą premiera, mówi się: "Co mamy robić, żeby poprawiła się znów sytuacja gospodarcza? Co mamy robić, żeby pieniądze znów popłynęły obficie? Co mamy robić, żeby przemysł znów rozkwitł?" itd. Wszystkie gazety na całym świecie pełne są tego. Ale nawet w odniesieniu do gospodarki konieczne jest, żeby panował Nasz Pan Jezus Chrystus. Panowanie bowiem Naszego Pana Jezusa Chrystusa oznacza właśnie panowanie tych zasad miłości, które przedstawiają dziesięć przykazań Boga. Wnoszą one również do społeczeństwa równowagę i pozwalają zapanować porządkowi, sprawiedliwości i pokojowi. Tylko w porządku, sprawiedliwości i pokoju społecznym może panować gospodarność, gospodarka może znów rozkwitać.


http://www.traditia.fora.pl/bractwo-kaplanskie-sw-piusa-x-fsspx,32/sw-ii-i-odrzucenie-spolecznego-panowania-naszego-pana,8737.html
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)