Forum Kościół Rzymskokatolicki Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Watykan o Medjugorie - news z 2009-06-26 Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Coltrane
Gość
PostWysłany: Śro 15:13, 19 Sie 2009 Powrót do góry

Stefan mam troje dzieci, w tym dwoje doroslych, wiec nie jestem mlokosem dopiero wchodzacym w dorosle zycie Wink

A wracajac do tematu to :
Po pierwsze : mowimy o Medugorje, a nie o Oławie (zresztą temat Oławy mnie nie interesuje), i nawet samo porównanie Medugorje do Oławy jest śmieszne.
Po drugie : owszem Medugorje leży na terenie Bośni-Hercegowicy, ale mieszkańcami Bośni-Hercegowiny są i Chorwaci i Serbowie, a samo Medugorje zamieszkują prawie że wyłącznie sami Chorwaci.
Po trzecie, dopóki trwają objawienia, to czas Medugorje będzie trwał, a wierni będą jeździć do Medugorje, choćby dlatego że jest to szczególne miejsce, miejsce modlitwy.

A tak na marginesie to objawienia w Medjugorie rozpoczęły się po zamachu na Papieża Jana Pawła II, a dokładnie 24 czerwca 1981 r.
Matka Boża ukazała się wówczas dzieciom : Ivanka Ivanković, Mirjana Dragićević, Vicka Ivanković, Ivan Dragićević, Ivan Ivanković i Milka Pavlović. Czy te dzieci były przez kogoś sterowane ? Czy miały jakieś szatańskie omamy ?? Bzdura ...

Podobnie wyglądało w Fatimie. A jakoś nikt do Fatimy się nie przyczepił że to były fałszywe objawienia.

Pozdr.
stefan
Moderator


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1358 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 15:30, 19 Sie 2009 Powrót do góry

do Coltrane
Czyli wierzysz w te "objawienia" medjugorskie i jeździsz tam tyle kilometrów bo tam Matka Boska się ukazuje? Mam tak rozumieć Twoją wypowiedź?
Zastanawia mnie fakt ciągłego powoływania się zwolenników medjug na autorytet Jana Pawła II.
Jakiś prywatny list nic nie mówiący, że wierzy w te wizje.Natomiast Benedykt XVi to uczynił.
Niestety Dolce Vita Medjugoria odchodzi już do historii. I dzięki Panu Bogu za to.
Watykan wyhamowuje powoli tę inercję pogoni udzkiej za wizjami.

W fatimie właśnie biskup miejsca uznał objawienia, I to jest zasadnicza różnica. Medjugorie jest antytezą Fatimy, wszystko przemawia za tym.
Pozdrawiam
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 56 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 19:10, 19 Sie 2009 Powrót do góry

Coltrane napisał:
A tak na marginesie to objawienia w Medjugorie rozpoczęły się po zamachu na Papieża Jana Pawła II, a dokładnie 24 czerwca 1981 r.

I niby o czym to ma świadczyć? Czysta spekulacja i nic wiecej.

Coltrane napisał:
Matka Boża ukazała się wówczas dzieciom : Ivanka Ivanković, Mirjana Dragićević, Vicka Ivanković, Ivan Dragićević, Ivan Ivanković i Milka Pavlović. Czy te dzieci były przez kogoś sterowane ? Czy miały jakieś szatańskie omamy ?? Bzdura ...
Podobnie wyglądało w Fatimie. A jakoś nikt do Fatimy się nie przyczepił że to były fałszywe objawienia.

Dzieci fatimskie – Hiacynta, Franciszek i Łucja, gdy po raz pierwszy zobaczyły Anioła Pokoju, pilnowały pasących się owiec oraz odmawiały Różaniec. Widać tu, iż Bóg na moment swego pierwszego objawienia wybiera chwilę praktykowania jakiegoś aktu cnoty. Podobnie było w Lourds i w każdym innym uznanym objawieniu, nigdy nie zaczynało się od grzechu.

Natomiast w Medjugorie, wizjonerki w momencie pierwszej wizji spotkały się, aby palić papierosy, chłopiec zaś ukradł jabłka sąsiadowi. Niewątpliwie taki moment wizji mających pochodzić od Boga jest złym sygnałem. Zła intencja, grzech otwierają nasze dusze na działanie szatana.

Podobnie było w innych nieuznanych objawieniach. W Garabandal dziewczyny - wizjonerki, bezpośrednio przed pierwszym pojawieniem się zjawy, udały się do sadu, aby kraść jabłka. Z kolei w Palmar de Troya widzące dziewczynki w momencie pierwszych rzekomych objawień były nieobecne w szkole. Można powiedzieć wagary.

Rękę Boga można rozpoznać po reakcjach wizjonerów na pierwsze objawienia. Znakami Bożego objawienia są pokój, radość, bojaźń i słodycz w duszy wizjonera. Z kolei lęk, strach, niepokój, zamieszanie, panika, podrażnienie, podniecenie, omdlenie, zamęt i trwoga są oznakami złego ducha.

W dniu, w którym rozpoczęły się „objawienia” w Medjugorje, Mirjana, Ivanka i Milka Pavlović , jak wspomina Vicka - jedna z wizjonerek, wpatrywały się, wyglądając na przerażone, w Zjawę (za: "Medjugorje - tysiąc spotkań z Matką Bożą", Kraków 1993, str. 32) Będąca tam Vicka rzuciła się do ucieczki jak „szalona” (jak sama wspomina) (j.w.str.32). Następnie Vicka spotkała Ivana Dragicevića i Ivana Ivankovića, prosząc tego pierwszego, cała we łzach, żeby poszedł z nią na miejsce, gdzie miała objawić się "Matka Boża" (j.w.str.33).Chłopiec zgodził się i poszedł z Vicką na to miejsce. Wówczas to, jak wspomina Vicka: ”…my także ujrzeliśmy Ją.

Ivan przesadzając ogrodzenie natychmiast uciekł. Zostawił jabłka i wszystko co miał” (j.w.str.33). Dziewczynki, które zostały na miejscu, nie zbliżyły się do Zjawy, mimo że ta dawała im znaki, aby przybliżyli się do niej, gdyż, jak mówi Vicka, za bardzo się bały. Dziewczynki stały tam przez ok. 5-6 minut, później zaś Vicka znów rzuciła się do ucieczki. Po powrocie do domu, Vicka rzuciła się przerażona i zapłakana na tapczan (j.w. str.34). W tym opisie, który podała sama Vicka – jedna z wizjonerek, bardzo jasno widać następujące cechy: strach i przerażenie, które towarzyszyły wizjonerom w trakcie ukazania się Zjawy. Czy Najświętsza Maryja Panna działa w ten sposób?

Ponadto w Lourdes w 1858 Madonna objawiła się jako "Niepokalanie Poczęta" 18 razy Bernadetcie. Kościół uznał te objawienia i cztery lata później w 1862 ogłosił je jako prawdziwe..

W Fatimie w 1917 Madonna objawiła się jako " Pani Różanca" 6 razy, dziesiecioletnim patuszkom Luci, Francisco, Jacinta. 13 lat później w 1930 Kościół uznał te objawienia za prawdziwe.

Ks. Józef Warszawski w swej książce na temat Garabandal podaje przykłady pokazujące, iż diabeł umie prawić pobożne kazania:

"W 1823 roku w Ariano (Puglia, Włochy) dokonywano egzorcyzmów nad 12-letnią opętaną. Zły duch na otrzymany rozkaz ułożył sonet ku czci Niepokalanego Poczęcia i wypowiedział ustami tejże dwunastoletniej analfabetki. Sonet był tak piękny, że Papież Pius IX kiedy mu już po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu ów sonet pokazano, był wzruszony do łez"

Tyle jeszcze w kwesti wyjaśnienia i kończę tę dyskusję Coltrane, bo naprawdę jest wiele ważniejszych spraw jak Medjugorie. ktoś nawet mi tak powiedzial; "wolę bajki tj. czerwony kapturek, wilk i zajac, niekoniecznie o gospie" Tu jest wystarczająco dużo w tym temacie i nie znajdziesz tu zwolenników Medjugorie. Jak nadal chcesz się utwierdzać wbrew wypowiedziom KK, że tam są "objawienia" to napewno tu nie znajdziesz tego utwierdzenia. Tu znajdziesz opracowania zgodne z nauką KK, Jego doktryną i ukazane są sprzeczności. Tyle i dziekuję.
Pozdrawiam
Zobacz profil autora
Coltrane
Gość
PostWysłany: Czw 9:24, 20 Sie 2009 Powrót do góry

Dobra, nic tu po mnie. Pożyjemy, zobaczymy, kto miał rację ...

Po tutejszej lekturze i wymianie zdań z wami, jestem już przekonany że objawienia w Medugorje są diabelskie, a Ruch Rodzin Nazaretańskich to sekta.

Niczego więcej tu się nie dowiem na te tematy.

Pozdrówko
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 56 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 20:33, 20 Sie 2009 Powrót do góry

Coltrane napisał:
Dobra, nic tu po mnie. Pożyjemy, zobaczymy, kto miał rację ...

Tu nie chodzi o niczyją rację. Nie jest moją intencją i celem, ciebie czy kogokolwiek w tym temacie przekonywać, ale kamienie by zaczęły mówić, gdyby nie pisać prawdy. Jeszcze jedna wypowiedź ks dr hab Romana Pindela z jego artykułu "Sprawa Medjugorie"

Cytat:
Biskup Henri Brincard (diecezja Puy-en-Velay), asystent Stowarzyszenia Dzieł Maryjnych. Kilkakrotnie przypomina o zasadzie, że decydujący głos ma biskup diecezji, w której dokonują się objawienia. Pytających o Medjugorie odsyła do decyzji biskupa Mostaru oraz do odpowiedzi Kongregacji Nauki Wiary na zapytanie biskupów Francji odnośnie pielgrzymek do Medjugorie. Na kolejne pytanie o sposób przeżywania pielgrzymek do miejsc objawień, wciąż nie uznanych za autentyczne, daje odpowiedź jednoznaczną: „Należy pozostawać w relacji do biskupa miejsca i postępować według jego wskazań. Jemu przede wszystkim przysługuje rozeznanie co do tego, jak spożytkować to, co pozytywne i dobre. Według mnie, byłoby czymś bardzo groźnym poddać publicznej dyskusji jego intencje, obiektywność jego badań oraz obowiązywalność posłuszeństwa wobec niego". Wskazuje także dalej biskup Henri Brincard szacunek i uległość wobec decyzji biskupa miejsca, jako przejaw autentycznej miłości do Kościoła, której przeciwieństwem są próby wywierania nacisku na biskupa Mostaru.

[link widoczny dla zalogowanych]

I co? wypowiedzi z Kongregacji są tu wszystkie zamieszczone, jest cała oficjalna strona biskupa miejsca i wiele innych wiarygodnych wypowiedzi. I co z posłuszeństwem prawowitym władzom? Trzeba być ślepym, żeby nie widzieć, że straszna schizma jest i się pogłębia, o czym sam biskup powiedział w kazaniu

Coltrane napisał:
Po tutejszej lekturze i wymianie zdań z wami, jestem już przekonany że objawienia w Medugorje są diabelskie,

Nie wiem do czego jesteś przekonany, ale to zdanie zaprzecza pierwszemu, bo napisałeś: "....Pożyjemy, zobaczymy, kto miał rację ..."

Coltrane napisał:
(...) a Ruch Rodzin Nazaretańskich to sekta.

To twoje stwierdzenie, na szczęscie są ludzie co potrafią logicznie i z właściwym sobie zrozumieniem czytać. Na twoje pytanie:

"Czy uważacie że w tym co wyżej wkleiłem jest coś niezgodnego z wiarą katolicką ? Czy na podstawie informacji podanych wyżej można posądzić RRN o sekciarstwo ?"

Otrzymałeś taką odpowiedź:

"Oczywiście, że nie. Ale nie o to chodzi.

To wszystko, co napisałeś, jest piękne. Bardzo trudne do osiągnięcia, ale piękne, pobożne, etc. ALE: doskonałość chrześcijańska = życie duchowe + ortodoksja + posłuszeństwo prawowitym władzom. Czyż heretycy nie mają życia duchowego? O, niektórzy mają, i to głębokie! Cóż jednak z tego, skoro są heretykami? Więc mylisz pola, bo sekciarza nie poznaje się po stosunku do życia duchowego, pobożności, ale po stosunku do dogmatów, i na tym trzeba się skoncentrować. -- Oczywiście, bez dogmatów pobożność w końcu wyrodnieje (niekoniecznie indywidualna, ale w ruchu, czy też sekcie, to tak). "


Coltrane napisał:
Niczego więcej tu się nie dowiem na te tematy.

Przecież ty wszystko lepiej wiesz, do ciebie nic nie dociera. Na wszystkie pytania i kwestie miałeś udzieloną odpowiedź, czego nie mogę powiedzieć o tobie, bo na żadne moje pytanie i innych pytanie nie odpowiedziałeś. Nie jest to dla mnie jakimś problemem, nikt z nas tu nie jest jakąś "alfą i omegą" wszystko wiedzącą, ale to, co tu zamieszczne, to nie nasze wymysły.

Pozdrawiam


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Sob 23:00, 11 Lut 2012, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Coltrane
Gość
PostWysłany: Pią 7:52, 21 Sie 2009 Powrót do góry

Ja odnoszę wrażenie, że to Ty wiesz wszystko najlepiej.
Niepodobna jest pisać o czymś, nie będąc o czymś przekonanym. Jeżeli wklejasz "oficjalne" stanowisko Watykanu w sprawie Medugorje, to musisz być o tym święcie przekonana. Gdyby była inaczej to byś tego nie wklejała.

A propos, chciałbym zobaczyć Twoje posłuszeństwo biskupowi, gdyby ten któregoś dnia nakazał przyjmowanie Komunii Świętej na stojąco, i w dodatku na rękę. Oj jak bardzo chciałbym zobaczyć Twoje posłuszeństwo Smile

Tak samo ma się sprawa z biskupem Mostaru, kto wie czy to nie jest ktoś pokroju naszego Życińskiego ...

Pozdr.
stefan
Moderator


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1358 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 9:51, 21 Sie 2009 Powrót do góry

Coltrane napisał:
A propos, chciałbym zobaczyć Twoje posłuszeństwo biskupowi, gdyby ten któregoś dnia nakazał przyjmowanie Komunii Świętej na stojąco, i w dodatku na rękę. Oj jak bardzo chciałbym zobaczyć Twoje posłuszeństwo.


Gdybać można o wszystkim , ale jest to tylko gdybanie czyli wielkie nic. Nawet abp Życiński nie może takiego nakazu nikomu wydać, tym bardziej, ze wszyscy papieże mówili o przyjmowaniu Komunii św na klęcząco.
Zobacz profil autora
bratek
Użytkownik


Dołączył: 17 Paź 2008
Posty: 147 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 9:54, 21 Sie 2009 Powrót do góry

Oficjalne stanowisko Watykanu czyli Kościoła reprezentuje lokalny pasterz czyli ordynariusz miejsca bp Perić. Od tego właśnie jest biskupem ordynariuszem.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 56 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 10:47, 21 Sie 2009 Powrót do góry

Coltrane napisał:
Ja odnoszę wrażenie, że to Ty wiesz wszystko najlepiej.

To tylko twoje wrażenie, nie przeczytałeś co napisałam powyżej?
"....nikt z nas tu nie jest jakąś "alfą i omegą" wszystko wiedzącą, ale to, co tu zamieszczne, to nie nasze wymysły."

Coltrane napisał:
Niepodobna jest pisać o czymś, nie będąc o czymś przekonanym.

Oczywiście że tak, trzeba być na 100% przekonanym.

Coltrane napisał:
Jeżeli wklejasz "oficjalne" stanowisko Watykanu w sprawie Medugorje, to musisz być o tym święcie przekonana. Gdyby była inaczej to byś tego nie wklejała.

Nie musisz pisać oficjalne w ".....", bo to są naprawdę oficjalne wypowiedzi.

Coltrane napisał:
A propos, chciałbym zobaczyć Twoje posłuszeństwo biskupowi,

Zupełnie nie na temat zaczynasz, na temat posłuszeństwa jest tu napisane jak należy je rozumieć. Posłuszeństwo jest albo dobre albo złe.
Są granice posłuszeństwa. Nawet namiestnikowi Chrystusa. Jak wiadomo nie myli się On tylko w sprawach wiary i obyczajów i tylko głosząc je "excathedra". W innych sytuacjach i na inne tematy - jak najbardziej. Czasami ze strasznym skutkiem.
Cytat:
Stawaj zawsze i wszędzie po stronie władzy. Nawet wtedy, gdy ona nie rządzi po twej myśli. Jeden jest tylko wypadek gdzie musisz stawić opór czynny lub bierny, a mianowicie gdyby władza rozkazała coś przeciwnego Bogu, Kościołowi lub sumieniu. Wtedy znajdują całkowite zastosowanie te słowa: "Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi" (Dz 5, 29). (z książki "Z Bogiem" o. Atanazego Bierbauma OFM, wydanej w Krakowie w 1934 r. za aprobatą tamtejszej Kurii Książęco-Metropolitalnej za msza.net.)

Niezmenna prawda.

Coltrane napisał:
(...) gdyby ten któregoś dnia nakazał przyjmowanie Komunii Świętej na stojąco, i w dodatku na rękę.

A co? uważasz że nie ma tego w Polsce ? O Komunii św. na stojąco, na rękę, o kobietach przy Ołtarzu, etc... jest tu napisane, proszę wejść w "Nadużycia"

Coltrane napisał:
Oj jak bardzo chciałbym zobaczyć Twoje posłuszeństwo Smile

Jakie posłuszeństwo? Komu i czemu? To co jest złe, nigdy nie należy być posłusznym. Samo w sobie posłuszeństwo nie posiada cechy moralnej. Bardzo nie trafne i nie fortunne porównanie zrobiłeś. Wróć sobie do wypowiedzi kard. S Wyszyńskiego, dzięki niemu, u nas tak szybko te nowinki sie nie rozpanoszyły jak na Zachodzie czy w Ameryce.
http://www.traditia.fora.pl/kosciol-w-polsce,1/kardynal-stefan-wyszynski,115.html

Coltrane napisał:
Tak samo ma się sprawa z biskupem Mostaru, kto wie czy to nie jest ktoś pokroju naszego Życińskiego ...

Jakoś za jednym i później już drugim biskupem Mostaru stoi cały Watykan. Masz coś do bp. Życińskiego? proszę pisać do niego. Ja się mogę jedynie wypowiedzieć do jego wypowiedzi, tak jak tu zrobiłam:
http://www.traditia.fora.pl/pani-dr-gloria-polo-mistyczne-swiadectwo-kolumbia,42/arcybiskup-j-zycinski-nie-chce-kontrowersyjnej-kolumbijki,1667.html
oraz jest tu nawet zamieszczony wzór listów jak pisać do innych biskupów w sprawie zagrażeń zbawienu dusz. Tu to jest:
http://www.traditia.fora.pl/szatan-nie-umarl-ezoteryka-okultyzm-balwochwalstwo,44/
Zobacz profil autora
Coltrane
Gość
PostWysłany: Pią 11:29, 21 Sie 2009 Powrót do góry

Ach, wiec to tak ... Wykasowalas moj post ...

No pięknie, teraz to juz nie mam watpliwosci, ze to Tobą szatan steruje

zegnam
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 56 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 11:36, 21 Sie 2009 Powrót do góry

ad. Coltrane:

Opieramy się o aktualne i wiarygodne źródła, nie propagujemy tu stron wątpliwych i z wątpliwymi wypowiedziami. Także to, co tu zamieśiłeś, całe plachty wkleiłeś, zostało usunięte, ponieważ skopiowałeś wszystko ze strony fanatyków "objawień". Tu są zamieszczone, różne wypowiedzi i podane strony, trzeba tylko chcieć je poznać. Możesz sobie prywatnie sam jeździć do Medjugorie, wszelkie pielgrzymki są zakazane!
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 56 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 11:52, 21 Sie 2009 Powrót do góry

Coltrane napisał:
Ach, wiec to tak ... Wykasowalas moj post ...

Tak ja wyjaśniłam.

Coltrane napisał:
No pięknie, teraz to juz nie mam watpliwosci, ze to Tobą szatan steruje

To Pan Bóg ci to objawił czy Gospa z Medjugorie? Oj, wielki kaliber oskarżenia!
Zobacz profil autora
Coltrane
Gość
PostWysłany: Pią 13:08, 21 Sie 2009 Powrót do góry

Coltrane napisał:
(....)


Odpowiedź nie w temacie - Ostrzeżenie nr.1
Coltrane
Gość
PostWysłany: Pią 13:18, 21 Sie 2009 Powrót do góry

Teresa - Ty normalna jesteś ?

Przyszedłem tu w dobrej wierze, myślałem że wyjaśnimy sobie pewnie rzeczy, ale gdzie tam, z Tobą się nie da - zachowujesz się jak fanatyczka Razz

W tej sytuacji naprawdę śmieszne jest to że uważasz objawienia w Medugorje za diabelskie Mad

P.S. W sumie szkoda, bo tyl ciekawych tematow ktore tu dalas pojda na marne - nikt tego nie przeczyta ...
Rolling Eyes


Ostatnio zmieniony przez Coltrane dnia Pią 13:23, 21 Sie 2009, w całości zmieniany 1 raz
bratek
Użytkownik


Dołączył: 17 Paź 2008
Posty: 147 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 13:25, 21 Sie 2009 Powrót do góry

do Coltrane
Ja także uważam Zjawę- Gospę za mamienie szatańskie.
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)