Forum Kościół Rzymskokatolicki Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Pan Flaga na rzecz intronizacji Chrystusa Króla Polski Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32724 Przeczytał: 36 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 21:17, 10 Paź 2014 Powrót do góry

Prof. Andrzej Flaga Działania na rzecz intronizacji Chrystusa Króla Polski

Referat prof. Andrzeja Flagi podczas krakowskiej konferencji "Nie ma ludzi niepotrzebnych" - czas 25 minut.
(...)
https://www.youtube.com/watch?v=plMqqyYdY3Y


Wysłuchałam. Nic nowego o czym pisałam tu:

http://www.traditia.fora.pl/wydarzenia-wywiady-wiadomosci,12/krakow-sympozjum-spoleczne-panowanie-chrystusa-krola,9906-15.html#54422

... odnosząc się do wcześniejszego wykładu tego Pana z Kongresu w Warszawie.


Panie prof. z całym szacunkiem, mówi Pan, ale nie wie Pan co mówi! Może i intencje ma Pan dobre, ale to za mało.

Intronizacja ( Pana Jezusa na króla Polski ) jest błędna! Biskupi w 2010 roku o tym pisali:

http://www.traditia.fora.pl/wypaczanie-przeslania-pana-jezusa-do-rozalii-celakowny,47/kep-o-idei-ogloszenia-jezusa-krolem-polski,4907.html#20221

Proszę abyście Państwo poczytali. Prawidłową i już dokonaną kilka razy jest Intronizacja Najświętszego Serca Jezusowego. Sam św. Pius X ojcu Mateo nakazał Intronizację Najświętszego Serca Jezusowego, opisuje to bardzo dokładnie książka:


"Jezus Król Miłości" - O.Mateo:
(...)
http://www.traditia.fora.pl/kult-nspj-i-intronizacja-nspj,47/jezus-krol-milosci-o-mateo-crawley-boevey,644.htmlDiabeł doskonale wie czym jest to Serce i dlatego miesza by przeinaczyć te przesłanie inspirując do tworzenia jego karykatury abyśmy nie doświadczyli tej łaski.


Pan mówi, że ma być przeprowadzona Intronizacja Osoby! nie Serca. Proszę Pana, raczy się Pan grubo mylić, to świadczy o ignorancji w temacie. Leon XII - encyklika ANNUM SACRUM - "(...)wszelki objaw czci, hołdu i miłości względem Bożego Serca odnosi się w rzeczywistości do osoby samego Chrystusa."


Jeszcze kilka myśli odnośnie abp Lefebvre. Zwolennicy ogłaszania Chrystusa Króla na Króla Polski, powołują się często, gęsto na abp Lefebvre i jego książkę "oni Go zdetronizowali" - tylko abp Lefebvre nigdzie nie wspominał o ogłaszaniu Chrystusa na Króla jakiegokolwiek kraju i nie mieszał tu i nie wypaczał tematu Intronizacji. Abp Lefebvre mówiąc o detronizacji Chrystusa Króla, mówił o liberaliźmie, moderniźnie, krótko mówiąc o "postępowej" teologii. Arcybiskup Lefebvre z całą siłą piętnował Deklarację o wolności religijnej - Dignitatis Humanae (DH) i konstytucję Gaudium et spes, których to dwóch dokumentów nie podpisał, o tym można w wiarygodnych, konkretnych źródłach przeczytać.

Polecam: List do Przyjaciół i Dobroczyńców nr 82 - bp Bernarda Fellaya gdzie o tym mowa:


Cytat:
"(...)IV. Fałszywe naturalne prawa człowieka

Deklaracja Dignitatis humanae zawiera nieprawdziwe twierdzenie, jakoby ludzie mieli jakieś naturalne prawa w kwestiach religijnych. Do tej pory Tradycja Kościoła jednomyślnie uznawała, że niekatolicy mają naturalne prawo do tego, by władze cywilne nie zmuszały ich do przylgnięcia (ani umysłem, ani poprzez zewnętrzne praktyki) do jednej prawdziwej religii. Są one również uprawnione – przynajmniej w niektórych przypadkach – do tolerowania pewnego zakresu praktyk fałszywej religii na forum publicznym. II Sobór Watykański uznał, że każdy człowiek ma naturalne prawo do tego, by nie być ograniczanym przez władze cywilne w dziedzinie publicznego praktykowania fałszywej religii. Sobór stwierdził, że to naturalne prawo do wolności od przymusu ze strony władz cywilnych jest również prawem obywatelskim. Jedyne ograniczenia tego prawa mogą wynikać z [troski o zachowanie] czysto cywilnego porządku świeckiego społeczeństwa. W ten sposób sobór zobowiązał rządy do zaprzestania dyskryminacji ze względów religijnych oraz do zrównania w prawach prawdziwej i fałszywych religii.

Ta nowa doktryna społeczna sprzeciwia się nauczaniu papieża Grzegorza XVI zawartemu w Mirari vos oraz papieża Piusa IX głoszonemu w Quanta cura. Jest ona oparta na fałszywej koncepcji godności człowieka jako czymś czysto ontologicznym, a nie moralnym. Co za tym idzie, konstytucja Gaudium et spes naucza zasady autonomii domeny doczesnej (GS, 36), czyli zaprzecza społecznemu panowaniu Chrystusa, czego nauczał papież Pius XI w Quas primas, i otwiera drzwi do niezależności społeczności doczesnej od przykazań Bożych."


http://www.traditia.fora.pl/bractwo-kaplanskie-sw-piusa-x-fsspx,32/list-do-przyjaciol-i-dobroczyncow-nr-82-bp-bernard-fellay,11400.html


Czytając powyższe wypowiedzi bp Fellaya, widzimy co piętnował abp Lefebvre.

Mamy ogłoszoną wolność religijną, mamy, "Dignitatis humanae" - (DH) i Chrystus został zdetronizowany. A jak to rozumieć? ano tak, że wolność religijna to nie jest ilość diabłów na czubku szpilki, tylko ta nowa doktryna ma bardzo konkretne przełożenie, jak: likwidacja państw katolickich, modyfikacja konkordatów, laicyzacja, poparcie dla islamizacji, rozwój sekt etc. Pan i Pana koledzy z Ruchu Intronizacyjnego NIC! o tym nie mówicie, nawet nie wspominacie, ale bardzo dobrze wypaczacie naukę w temacie Intronizacji i samo przesłanie sł. B. Rozalii Celakówny.


Wiele o tym wypaczaniu pisałam tu:
(...)
http://www.traditia.fora.pl/wypaczanie-przeslania-pana-jezusa-do-rozalii-celakowny,57/pismo-pressje-poswiecone-wypaczonej-intronizacji,12054.html#57001


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Śro 8:30, 13 Kwi 2016, w całości zmieniany 4 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32724 Przeczytał: 36 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 21:20, 10 Paź 2014 Powrót do góry

Nabożeństwo i poświęcenie się Najśw. Sercu jest najdoskonalszym przygotowaniem i sposobem na potwierdzenie królowania Chrystusa Króla w rodzinie, państwie i świecie.

Poczytajmy:


Leon XIII, Annum sacrum napisał:
Motywy poświęcenia świata Najświętszemu Sercu Jezusa

Teraz jednak, kiedy nastały nowe warunki, uważamy, że projekt dojrzał już do realizacji. Jego wykonanie będzie najpełniejszym i najlepszym wyrazem hołdu, który się należy w zupełności Jezusowi Chrystusowi jako najwyższemu Władcy i Panu. Władza Jego bowiem rozciąga się nie tylko na narody katolickie czy na tych, którzy ochrzczeni w należyty sposób, należą prawnie do Kościoła, chociażby na skutek błędu i niezgody żyli z dala od prawdy i miłości. Dotyczy ona także tych wszystkich, którzy jeszcze nic nie wiedzą o wierze chrześcijańskiej. Tak więc we władaniu Jezusa pozostaje cały rodzaj ludzki. I słusznie. Ten bowiem, który jest Jednorodzonym Synem Boga Ojca i posiada jedną z Nim naturę, będąc "odblaskiem chwały i odbiciem istoty Jego", z konieczności musi też mieć wszystko inne wspólne z Ojcem, a więc i najwyższą władzę nad całą rzeczywistością stworzoną. Dlatego to Syn Boży mówi o sobie przez usta proroka: "Ja jestem ustanowiony królem od niego nad Syjonem, górą świętą jego, bym głosił przykazania jego. Pan rzekł do mnie: Tyś jest Synem moim, jam Ciebie dziś zrodził. Żądaj ode Mnie, a dam Ci narody w Twe dziedzictwo, a w posiadłość Twą krańce ziemi". Słowami tymi stwierdza On, że otrzymał od Boga władzę zarówno nad całym Kościołem, który symbolizuje góra Syjon, jak i nad resztą świata, dokądkolwiek sięgają jego granice. Podstawy owej władzy wskazują dość wyraźnie słowa: "Tyś jest Synem moim". Przez to bowiem, że Chrystus jest Synem Króla wszechrzeczy, jest równocześnie dziedzicem całej Jego potęgi, co wyrażają znowu słowa: "dam Ci narody w Twe dziedzictwo". Tymi samymi wyrażeniami posługuje się św. Paweł Apostoł, gdy mówi: "...ustanowił Go dziedzicem wszelkich rzeczy" .


Pius XI, Quas primas napisał:
A cóż do ustanowienia tego święta [Chrystusa Króla] przyczyniło się i w czym widzimy już od końca zeszłego wieku pomyślne i znakomite przygotowanie drogi dla tej uroczystości? Oto wszyscy wiemy, jak mądrze i jasno wykazały liczne książki, wydawane na całym świecie w różnych językach, potrzebę tej uroczystości; do uznania panowania i władzy Chrystusa przyczynił się również pobożny zwyczaj, iż niezliczone prawie rodziny oddawały się i poświęcały Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Co prawda, to nie tylko rodziny tak czyniły, lecz i społeczeństwa i państwa, a nawet cały rodzaj ludzki, za sprawą i pod przewodnictwem Leona XIII, poświęcił się temuż Boskiemu Sercu.


Pius XI, Miserentissimus Redemptor napisał:
Kiedy jednak w ubiegłem stuleciu i nawet w naszych czasach intrygi bezbożników doprowadziły do tego, że nie uznano panowania Chrystusa Pana i otwarcie wypowiedziano wojnę Kościołowi, uchwalając ustawy i rozporządzenia, przeczące prawu boskiemu i przyrodzonemu, posuwając się aż do zwoływania zebrań, na których wołano: "Nie chcemy, by Ten nad nami panował" (Łk 19, 14), wtedy z tego poświęcenia odezwał się głos, jakby jeden wszystkich, i jak najbardziej stanowczo zaprotestował w imieniu wierzących w Najświętsze Serce, by wywalczyć Jego chwałę i utrwalić Jego prawa: "Chrystus musi królować" (1 Kor 15, 25), "Przyjdź Królestwo Twoje". I tak się szczęśliwie złożyło, że na początku tego wieku Nasz poprzednik, śp. Leon XIII, ku radości całego świata ofiarował temuż Najświętszemu Sercu cały rodzaj ludzki, podobnie, jak to uczynił Chrystus, w którym wszystko może się odrodzić (Ap 1,10) i który jest Panem rodzaju ludzkiego.


Pius XI, Miserentissimus Redemptor napisał:
Aktem tym [ustanowieniem święta Chrystusa Króla] nie tylko w świetle postawiliśmy całe Królestwo Chrystusa Króla, które obejmuje wszystko, państwo, rodzinę, jednostkę, lecz daliśmy również przedsmak tego nad wyraz radosnego dnia, w którym cały świat z własnej woli chętnie się podda najsłodszemu panowaniu Chrystusa Króla. Równocześnie zarządziliśmy także, by każdego roku z okazji tego święta wznawiano to ofiarowanie w tym celu, by z tym większą pewnością i obfitością zbierać owoce tej ofiary i by zjednoczyć wszystkie narody miłością chrześcijańską i węzłami pokoju w sercu Króla królów i Pana nad panami.


Pius XII, Haurietis aquas napisał:
Jest Naszym najgorętszym życzeniem, by kult Najświętszego Serca Jezusa stał się sztandarem jedności, zbawienia, pokoju dla wszystkich chrześcijan, którzy pracują gorliwie i usilnie nad wprowadzeniem Królestwa Bożego w świecie.


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 23:39, 24 Lis 2019, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Bogdan
Użytkownik


Dołączył: 21 Gru 2014
Posty: 3 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 22:11, 21 Gru 2014 Powrót do góry

A ja nie rozumiem tego. Powiem więcej, ja naprawdę tego nie rozumiem. Dlaczego Pana Jezusa nie można obrać na Króla Polski? Najświętsza Maryja Panna jest Królową Polski.


Ostatnio zmieniony przez Bogdan dnia Nie 22:12, 21 Gru 2014, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32724 Przeczytał: 36 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 23:06, 21 Gru 2014 Powrót do góry

Bogdan napisał:
A ja nie rozumiem tego. Powiem więcej, ja naprawdę tego nie rozumiem. Dlaczego Pana Jezusa nie można obrać na Króla Polski? Najświętsza Maryja Panna jest Królową Polski.

A co tu jest do rozumienia? Poszedł pan za krzykaczami, nie czytał, nie poznawał nauki w tym temacie i nie rozumie. Maryja jest stworzeniem, a Pan Jezus Bogiem-Człowiekiem. Utarli sobie "intronizatorzy" taki slogan jak pan napisał, a reszta chórem to powtarza. Proszę poczytać tu:

http://www.traditia.fora.pl/wypaczanie-przeslania-pana-jezusa-do-rozalii-celakowny,57/skoro-matka-boska-jest-krolowa-polski-to,5901.html

Ogłaszać Pana Jezusa na Króla Polski, to tak jakby Cesarzowi do którego wszystko należy, wydzielić małe księstwo.

Proponuję ty poczytać:
http://www.traditia.fora.pl/kult-nspj-chrystusa-krola-i-intronizacja,47/intronizacja-nspj-grupa-otwarta-na-fb,12166.html#58904

W ogóle proponuję tematem się zainteresować, sięgać do źródeł, których tu nie brakuje, czytać, myśleć, całe forum jest w tym temacie:

http://www.traditia.fora.pl/kult-nspj-chrystusa-krola-i-intronizacja,47/


Proszę pana, degrengolada i kryzys w Kościele, nie upoważnia do wypaczania nauki Kościoła w tym temacie i żadnym innym.
Zobacz profil autora
Bogdan
Użytkownik


Dołączył: 21 Gru 2014
Posty: 3 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 23:51, 21 Gru 2014 Powrót do góry

Czytałem, nie przekonuje mnie to. Nie wiem co mam myśleć o tym. Czy intronizacja Pana Jezusa coś by Jemu odebrała? Czy zmieniła by fakt, że jest Panem życia i śmierci, Panem wszystkiego, jedynym Królem?


Ostatnio zmieniony przez Bogdan dnia Nie 23:52, 21 Gru 2014, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32724 Przeczytał: 36 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 21:44, 26 Gru 2014 Powrót do góry

Bogdan napisał:
Czytałem, nie przekonuje mnie to. Nie wiem co mam myśleć o tym. Czy intronizacja Pana Jezusa coś by Jemu odebrała? Czy zmieniła by fakt, że jest Panem życia i śmierci, Panem wszystkiego, jedynym Królem?

Nie wiem czy pan czytał czy nie czytał, skłonna jestem przyjąć, że nie wiele czytał, ale wiem jedno, że w kwestiach wiary nie liczy się co i kogo przekonuje czy nie przekonuje, ale nauka Kościoła. Jak do pana nie przemawiają podstawy Biblijno--Teologiczne Dzieła Intronizacji, jak Obrzęd Intronizacji NSPJ wg. Mszału Rzymskiego z 1931 r., jak nie przekonują słowa papieży, (zamieszczone fragmenty), dzieło o. Mateo Crawley-Boevey SSCC, gdzie każdy z pięciu papieży, którzy panowali w okresie życia Ojca Mateo wyraził pełną aprobatę i błogosławieństwo jego pracy: Święty Pius X, Benedykt XV, Pius XI, Pius XII i Jan XXIII, to po prostu ma pan problem ze zrozumieniem nauki Kościoła, a skłonił się - można powiedzieć - ku wprost heretyckim naukom głoszonym przez wielu zwolenników śp. ks. Kiersztyna, ks. Natanka i ich zwolenników i wiernych uczniów. Intronizacja Pana Jezusa na króla Polski jest błędna, wymyślona przez ks. Kiersztyna. Dopiero ks Kiersztyn już śp. (+++) odkrył Jezusa Króla Polski bo wcześniej przez całe wieki nie wpadł na to ani Kościół, ani wszyscy papieże. Prawidłową jest Intronizacja Najświętszego Serca Jezusowego. Sam św. Pius X ojcu Mateo nakazał Intronizację Najświętszego Serca Jezusowego, opisuje to bardzo dokładnie książka:

"Jezus Król Miłości" - O.Mateo:
(...)
http://www.traditia.fora.pl/kult-nspj-i-intronizacja-nspj,47/jezus-krol-milosci-o-mateo-crawley-boevey,644.htmlWarto by i może należałoby posłuchać tych rekolekcji - pięknie wyjaśnione przesłanie sł.B. Rozalii Celakówny:

http://www.traditia.fora.pl/kult-nspj-chrystusa-krola-i-intronizacja,47/rekolekcje-w-oparciu-o-przeslanie-rozalii-celakowny-o-kubik,3750.html

... są zamieszczone na dwóch kanałach, YouTube i Gloria.tv - także co komu pasuje do wysłuchania i obejrzenia.Proszę posłuchać co mówi rodzony brat Sł.B. Rozalii Celakówny, ksiądz Rafał Celak, który zmarł w 2000 roku:

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 23:43, 24 Lis 2019, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)